Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mariusz.ur napisał:

Bo masz wgrany indyjski global. 

No tak też to zrozumiałem po przeczytaniu całego wątku. Czyli skoro mam odblokowany bootloader to sa 2 opcj?

1. wgrać xiaomi .eu?

2. czekać na oficjalny global i go wgrac za miesią może 2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bosniak

Moim zdaniem Mi 9T Pro nigdy nie powstanie, bo wtedy sprzedaż Mi 9 mocno spadnie na pozostałych rynkach. ;) No ale trzeba mieć nadzieję, że jednak po wakacjach się pojawi. Moim zdaniem jeśli chcesz NFC to śmiało wgrywaj xiaomi.eu, jeśli nie i ten indyjski global Ci działa, to zostań... choć jeśli już miałbym odblokowany bootloader to wolałbym mieć xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

@bosniak

Moim zdaniem Mi 9T Pro nigdy nie powstanie, bo wtedy sprzedaż Mi 9 mocno spadnie na pozostałych rynkach. ;) No ale trzeba mieć nadzieję, że jednak po wakacjach się pojawi. Moim zdaniem jeśli chcesz NFC to śmiało wgrywaj xiaomi.eu, jeśli nie i ten indyjski global Ci działa, to zostań... choć jeśli już miałbym odblokowany bootloader to wolałbym mieć xiaomi.eu.

Z drugiej strony jezeli powstał K20 i Mi 9T chociaz już był Mi 9, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby alternatywnie w miejsce K20 Pro powstał Mi 9 T Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Nie spadnie bo Pro będzie droższy + niekoniecznie lepszy, ma plusy i minusy, ale to żaden złoty środek względem Mi 9.

Uzytkowalem Mi 9, teraz mam K20 PRO i nigdy bym nie wrocil do Mi 9. Lepsze powiadomienia znaczy w ogole powiadomienia, opcje przy kliknieciu na ikone na pulpicie jak w Samsungu, lepszy ekran bez dziury, lepszy czytnik, bateria wieksza. Lepsze etui z lepszego materiału. No i wreszcie nie rwie ekranu przy przewijaniu stron www jak Mi 9, cos jakby brak synchronizacji pionowej. Nie umiem znalezc plusow Mi 9 wzgledem K20 PRO moze poza dioda LED. I poza problemami z dzwonieniem, ale to dlatego, ze to wersja chinska z indyjskim Romem. Mysle, ze Mi 9 nie sprzedawalby sie juz tak dobrze, gdyby byl dostepny K20 PRO. Juz dla samej baterii zmienilbym Mi 9 na K20 PRO. 

Edytowane przez dzeryae
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cincin27 napisał:
Najnowsze plotki mówią, że na przełomie sierpnia/września (po 20 sierpnia) pojawi się Mi 9T Pro. 

Hmm, dziwnym trafem zza granicą wiedzą lepiej o tym niż w Polsce.  To tak samo jak dzisiaj widziałem screena niby z Pocophone F1 z chińską betą albo informacja, że niby MIUI 11 jest od wczoraj. :rolleyes: Nazwę w tamtym miejscu to może sobie wpisać każdy.

Spoiler

ac19fa989e74b2df8837d27ef762e145.jpg

Pewnie ludzie od reklamy popłynęli z fantazją. Ja póki co jestem sceptyczny, no ale fajnie by było mieć Mi 9T Pro z B20.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dzeryae napisał:

Nie umiem znalezc plusow Mi 9 wzgledem K20 PRO moze poza dioda LED. I poza problemami z dzwonieniem

Jasne, kto by dzwonił czy wysyłał SMSy z telefonu :D. Jak sobie lurkuje ten temat to tu jest niezły kabaret. Chwalicie telefon, który wykłada się na podstawowych funckajch, które ma zwyczajnie zbugowane, działającego NFC brak więc nawet telefonem nie zapłacisz, ładowania indukcyjnego i B20 też poskąpili więc jak ktoś ma Orange to poza miastem ma przerąbane.

Ten telefon może kiedyś będzie wart uwagi, ale najpierw muszą mu dać normalny soft - nie jakiś chińsko-indyjski. Niestety na to się na razie nie zanosi, a na rynek wchodzi już BlackShark 2 i to na nim skupi się cała uwaga, więc deweloperka dla pobocznych modeli na pewno zwolni. Jeśli miałbym zgadywać to będę obstawiał że jest szansa, że wraz z MIUI11 może dadzą global dla K20 Pro, jeśli w ogóle się na to zdecydują co nie jest takie pewne - bo jak koledzy zauważyli mogło by to im popsuć statystyki sprzedaży Mi 9. Także dla mnie obecnie to jest telefon ciekawostka dla geeków technologicznych co lubią dłubać na każdym kroku, żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karls  

Porównuje oba modele i jeśli będzie B20 i Global Soft to dla mnie K20 PRO jest wyraźnie lepszy od Mi 9. Nie wiem czego to wina, ale Mi 9 bardzo rwie strony www, obraz jakby bez synchronizacji pionowej. W K20 PRO jest idealnie płynnie, nie wiem czy to zasługa softu 10.3.3 czy może częstotliwości odświeżania. Na Mi 9 rwanie było bardzo irytujące i męczące.

A propos deweloperki to do Mi 9 EEA jest dopiero 10.2.28, to jest dopiero zapóźnienie, nawet powiadomienia jeszcze nie działają! Jak na flagowca to bardzo słabo. Z K20 PRO wystarczy kilka dni kontaktu i nigdy nie chce się już notcha, a jakieś 20-30% dłuższy czas pracy też robi swoje, poza innymi zaletami o których pisałem wcześniej. A myślę, że prędzej niż później K20 PRO wejdzie do sprzedaży w Europie. Dla mnie bezkonkurencyjny telefon, ale każdy kupuje co chce.

P.S Smsy nie dochodzą bardzo rzadko do tej pory zdarzyło mi się to 3 razy, połączenia głosowe rwane częściej i to dla mnie główny minus, ładowania bezprzewodowego nie używam (ale zgoda to minus), bo przy ładowarce 27W z Mi 9 ogniwo ładuje się szybko.

Edytowane przez dzeryae
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to, że wyjdzie Mi9T Pro nie oznacza, że jego soft będzie kompatybliny z K20 Pro. Popatrzcie sobie co było z Mi A1 i Mi5x - sprzętowo to jest to samo, ale oprogramowania z jednego do drugiego nie wgrasz. Także ja bym tak bezwarunkowo nie wiązał wydania globala dla K20 z wejściem Mi9T Pro na rynek europejski bo może się okazać, że to będą dwie niezależne rzeczy. A co do rwania stron to nie wiem o co chodzi, u mnie problem nie występuje. Ale wiem, że były jakieś egzemplarze z lipnymi ekranami, jest nawet wątek na forum tutaj, jakie plamy na ciemnym tle było widać. A powiadomienia normalnie działają, też nie wiem o co chodzi. Jedyne co to przez notcha ikonki znikają z paska po kilku sekundach ale ponoć na becie już to naprawili, więc kwestia czasu aż wejdzie do stable.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzeryae

Jak za miesiąc/dwa pojawi się Mix 4 to z Redmi K20 Pro niestety będzie tak samo i tutaj będzie oprogramowanie do tyłu. Zapewne ostatnia premiera Blackshark też popsuje aktualizacje. Wątpię, że Redmi ma oddzielnych developerów od Xiaomi. Niestety w Xiaomi taka kolej rzeczy, powolne wsparcie aktualizacyjne... Na szczęście póki co długie, ale widzę że to niedługo się skończy (global betę zakończyli, chińską betę skrócili do roku - nie będzie bety, nie będzie aktualizacji, nawet widać to po Mi 5, które zostało olane, a np. wcześniej taki Mi 4 potrafił dostać nawet MIUI 10).  

@Karls

Na 99% global będzie miał tę samą nazwę kodową co chińska, bo nie widzę kompletnie sensu wydawania go całkowicie jako inny model.  Jeśli chodzi o kompatybilność softu - są porty między takimi modelami. Tutaj przykład dla A1 (tissot):

https://drive.google.com/file/d/1nJWtQali4zYIBs73I8VBtbKHpHkuUYmG/view?usp=drivesdk

Przeportowany Xiaomi.eu. ;) Więc z Redmi K20 Pro też nie będzie problemu. Dodatkowo można instalować soft dla raphaelin (india) dla raphael (china). Więc jeśli global zostanie nazwany np. raphaeleus to tak czy siak będzie pasował soft. Musieliby go całkowicie przerobić, np. dać Snapdragona 855+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę - może nie być normalnego softu global, tylko porty z Mi9T tak jak to było na linii A1/5X, gdzie sytuacja była identyczna - ten sam fizycznie sprzęt tylko inne oprogramowanie układowe. A z portami wiadomo jak to jest - nigdy nie dział to tak samo dobrze jak oficjalne oprogramowanie. Także może być z deszczu pod rynnę, jeśli ktoś teraz rozważa zakup K20 Pro to lepiej poczekać moim zdaniem ten miesiąc czy dwa, bo jak global nie wypali to ceny tych telefonów szybko polecą na rynku wtórnym i ciężko to będzie dobrze sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karls napisał:

No tak, ale to, że wyjdzie Mi9T Pro nie oznacza, że jego soft będzie kompatybliny z K20 Pro. Popatrzcie sobie co było z Mi A1 i Mi5x - sprzętowo to jest to samo, ale oprogramowania z jednego do drugiego nie wgrasz. Także ja bym tak bezwarunkowo nie wiązał wydania globala dla K20 z wejściem Mi9T Pro na rynek europejski bo może się okazać, że to będą dwie niezależne rzeczy. A co do rwania stron to nie wiem o co chodzi, u mnie problem nie występuje. Ale wiem, że były jakieś egzemplarze z lipnymi ekranami, jest nawet wątek na forum tutaj, jakie plamy na ciemnym tle było widać. A powiadomienia normalnie działają, też nie wiem o co chodzi. Jedyne co to przez notcha ikonki znikają z paska po kilku sekundach ale ponoć na becie już to naprawili, więc kwestia czasu aż wejdzie do stable.

Raczej nieprawdopodobne, że soft Mi9T PRO nie będzie kompatybilny z K20 PRO, ale w razie konieczności kupię jeszcze raz Mi 9 T PRO z B20.

1) Co do rwania ekranu, to na pewno nie jest to wina wyświetlacza, kolory i wszystko ok, tylko to szarpanie i brak płynności przewijania ekranu na dowolnej stronie www nawet przy tylko jednej otwartej karcie przeglądarki, coś jak brak V-Sync w grach, albo screen tearing. Przy powolnym albo nawet ciut szybszym przewijaniu strony www na Mi 9 jakby skaczą gubiąc pośrednie klatki. Od razu zauważyłem to po przesiadce na K20 PRO, było dużo lepiej, bo przestało mnie męczyć przeglądanie stron www. Potem zacząłem się zastanawiać czemu tak jest i porównałem oba telefony obok siebie. Na K20 PRO ruch strony jest duuużo płynniejszy i nie wiem czy to wina częstotliwości odświeżania ekranu, wersji przeglądarki www (obie oryginalne stockowe) czy softu 10.3? Do tego czytanie stron bez notcha jest o niebo wygodniejsze. 

2) Powiadomienia, te ikonki to naprawiają od kiedy kupiłem telefon i jeszcze nie naprawili w stable, a innych nie używam, dla mnie porażka. Tutaj dodatkowo są jeszcze trzy kropki przy ikonie sieci, że są powiadomienia, tego chyba nie było na Mi 9, plus opcje przy przytrzymaniu ikony - jak na zdjęciu.

Tak czy owak jak oficjalnie Mi 9 T PRO wyjdzie w Europie to polecam. Na siłę znalazłem zaletę Mi 9 ma stereo głośnik, a K20 PRO mono.

Screenshot_2019-08-03_f.jpg

Edytowane przez dzeryae
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dzeryae napisał:

Raczej nieprawdopodobne, że soft Mi9T PRO nie będzie kompatybilny z K20 PRO, ale w razie konieczności kupię jeszcze raz Mi 9 T PRO z B20.

Nie jest nieprawdopodobne, to już było. Zobacz jeszcze raz historię Mi A1 i Mi 5x. Skoro mogli tak zrobić raz, to mogą i drugi, bo czemu by nie? Szansa 50 na 50. Bardziej im się opłaca skłonić użytkownika do zakupu drugiego telefonu niż ulepszać obecny. Gdyby nie to, każdy mający 5X po prostu wgrał by sobie soft z A1 gdyby chciał i miał czystego androida

34 minuty temu, dzeryae napisał:

Co do rwania ekranu, to na pewno nie jest to wina wyświetlacza, kolory i wszystko ok, tylko to szarpanie i brak płynności przewijania ekranu na dowolnej stronie www nawet przy tylko jednej otwartej karcie przeglądarki, coś jak brak V-Sync w grach, albo screen tearing. Przy powolnym albo nawet ciut szybszym przewijaniu strony www na Mi 9 jakby skaczą gubiąc pośrednie klatki. 

Ok, no to podtrzymuję, że u mnie nic takiego nie ma. Szczerze to bym się zdziwił gdyby telefon z Amoledem i snapem 855 robił coś takiego. Raczej pisali by o tym wszędzie, portale technologiczne mają to do siebie, że każdy widoczny problem naświetlają :). Przypomnij sobie co było z aferą "jelly scrolling" na OnePlus 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

Ok, no to podtrzymuję, że u mnie nic takiego nie ma. Szczerze to bym się zdziwił gdyby telefon z Amoledem i snapem 855 robił coś takiego. Raczej pisali by o tym wszędzie, portale technologiczne mają to do siebie, że każdy widoczny problem naświetlają :). Przypomnij sobie co było z aferą "jelly scrolling" na OnePlus 5.

To ja jestem dobrej myśli co do Globala, jak się pomylę kupię K20 PRO czyli Mi 9T PRO Global z B20. A co do scrolla, to sprawdzałem jeszcze na Mi 9 w Mi Store i jest wyraźnie mniej płynnie, to widać jak się zwróci uwagę, szczególnie przy drobnych, powolnych ruchach stron www. To nie jest aż tak wyraźne, że cały ekran klatkuje, ale podczas użytkowania jest wyraźnie odczuwalne. Musiałbym mieć film ze starego Mi 9 to bym to pokazał, ale już go sprzedałem. 

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kadi napisał:

Skąd wziąłeś tą informację? :-)


Typed by Redmi Note 3 Pro SE
 

 

Miałem oba, Mi 9 miał 2 głośniki, a K20 PRO jeden wiec mono. W recenzjach też bylo. Jak dla mnie dźwięk z obu jest równie słaby, nie słyszę różnicy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba, Mi 9 miał 2 głośniki, a K20 PRO jeden wiec mono. W recenzjach też bylo. Jak dla mnie dźwięk z obu jest równie słaby, nie słyszę różnicy. 

Rozumiem że rozkręciłeś fona i widziałeś dwa. Ok w takim razie nie podejmuję dyskusji. 

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

 

 

 

@dzeryae z plusów mi9 jest jeszcze ładowanie indukcyjne

Ale na wielki minus brak IRda(edit: w Mi9T Pro). Ciekawe co w mix 4 będzie bo chyba poczekam na niego skoro takie krzaki tu wychodzą

 

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

Mi9 ma IR, nie wiem jak Mi9T czy TPro

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

IR brak w K20 PRO. 

2 godziny temu, Kadi napisał:

Rozumiem że rozkręciłeś fona i widziałeś dwa. Ok w takim razie nie podejmuję dyskusji. 

Typed by Redmi Note 3 Pro S

Pamiętam dwa symetryczne otwory, ale teraz przeczytałem, że to mono, w takim razie mój błąd. Ale w recenzji 

https://www.gsmmaniak.pl/963412/xiaomi-mi-9-oficjalnie-cena-specyfikacja/ 

piszą, że głośniki są stereo, więc już nie wiem. 

Edytowane przez dzeryae
Dodanie linku
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, galakty napisał:

Dwa symetryczne otwory więc są głosniki stereo? XD Tam jest mikrofon...

Poza tym stereo powinno oznaczać, że drugi głośnik jest z przodu, dwa strzelające do dołu nie robią efektu. 

Według recenzji notebookcheck to raczej dekoracja. Nie wiedziałem, że można zrobić dwa grile na 1 głośnik, bez sensu. Ok jest mono więc tak samo jak w K20 PRO.

"it appears that the left-hand grille is just there for decoration"

W K20 PRO w fabrycznym etui aparaty nie wystają poza obrys co jest zaleta, bo na leżąco telefon się nie buja. Na razie nie instaluje stabilnego Xiaomi.eu bo sporo osób ma problemy z dźwiękiem podczas dzwonienia i jeszcze lagi na video. Na Global India żadnych lagow nie mam. Czy ktoś z forum ma zainstalowany ten Global Stable 10.3.16 xiaomi.eu? Czy występują te błędy? 

https://xiaomi.eu/community/threads/video-unwatchable-with-last-stable.51297/

Edytowane przez dzeryae
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Redmi k20 pro od tygodnia, przyszedł na indyjskim ROMie z odblokowanym bootloaderm. Pomijając barak softowego NFC, jest tylko w wersji chińskiej global lub xiaomi.eu (ale ten wgram dopiero jak zaczną być stabilniejsze) bo przyzwyczaiłem się do płatności telefonem i mnie ten brak troche irytuje.

Jeżeli chodzi o połączenia to jest bardzo dobrze to samo z zasięgiem mam tel w Orange. W jednym dniu tylko coś było nie idealnie (jestem na wyjeździe w hotelu cały czas w jednym miejscu) zrzucam to na karb zmiennej pogody. Świetna sprawa, że od Androida 9 nie działa ACR (nagrywanie rozmów) a tu prosze już jak na Xiaomi przystało jest w dialerze. Jeżeli xiaomi .eu nie obsługuje to zostane przy tym ROMie na niekorzyść braku NFC, wole z karta płatniczą pomykać niż bez nagrywania.

Internet, połączenia, sms, inne komunikatory normalnie za***iście, w ostatnim półroczu miałem Blackberry K2 i Huaweii mate 9 pro więc do tego porównuje.

Do tej pory 2x zdarzyło się po wejściu w aparat, że nie do końca jakby sie uruchomił, po przełączeniu na tryb 48M i z powrotem już było ok. Po restarcie telefonu na razie mi sie nie zdarzyło.

Bateria rewelacja dużo lepiej od BB K2 i troszke lepiej od Mate 9 Pro.

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, pojawiają się sprzeczne informacje. Jedne źródła mówią o sierpniowym terminie jak w większości europejskich krajów, inne mówią o wrześniu. Tak czy inaczej podchodził bym do tego z dystansem, bo nie ma żadnej gwarancji, że oprogramowanie z słuchawek sprzedawanych pod nazwą Mi9T Pro będzie można wgrać do K20 Pro. Xiaomi już robiło takie sytuację, choćby z bliźniaczą parą Mi A1 i 5X, także dowiemy się dopiero jak wydadzą. Tak samo nie ma pewności czy egzemplarze przeznaczone na rynek azjatycki fizycznie wspierają B20, więc potencjalnie mogą mieć minimalnie inną antenę co jest potencjalnym problemem przy wgrywaniu ewentualnego globala.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33ec08f1ace36e168ef3148faf13d58a.jpg

@Karls

Zobacz sobie na Redmi K20 i Mi 9T - ten drugi ma B20, pierwszy nie, a między softami można dowolnie przeskakiwać. Co więcej można też zainstalować global indyjski (Mi 9T India). Zapewne tak samo jest z rosyjską wersją. Dlatego na 99,9% soft z Mi 9T Pro będzie kompatybilny z Redmi K20 Pro. Sprawa Mi A1 i 5X to całkowicie coś innego, bo A1 bazuje na modelu 5X, ale ma Android One.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że wgranie softu global odblokuje B20. Ogólnie jak to będzie działać dowiemy się jak wydadzą. Może też być tak, że rom będzie działał, tylko nie będzie można zamknąć BL bo ucegli się telefon, tak też bywa przy wgrywaniu softu na inny region. To raczej z cyklu upierdliwych, bo problem można obejść, np. ukrywając otwarty BL Magikiem żeby przykładowo GPay działał.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...