Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie po miesiącu dostałem Redmi K20 PRO. Piękny i już nigdy więcej nie chcę notcha :). Mam pytanie, dostałem z Ali od razu był ROM 10.3.1 po polsku, który zaktualizował się do wersji stabilnej 10.3.3. Sprawdziłem poradnik i na Xiaomi.eu to nie wygląda, poza tym na https://miuipolska.pl/download-stable/ pisze, że dla Redmi K20 PRO ma wersję 10.3.15.0.

Jak sprawdzić co to jest za soft? 

Będę wdzięczny za podpowiedzi. W załączeniu screenshoty.

Screenshot_2019-07-23-03-31-36-977_com.android.settings.png

Screenshot_2019-07-23-03-31-07-851_com.android.updater.png

Screenshot_2019-07-23-03-32-00-758_com.android.settings.png

Edytowane przez dzeryae
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-k20-pro-6-64gb-blue-niebieski-8327681617?msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 co myślicie ? Można kupować ? Kojarzy ktoś może sprzedawcę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orjon napisał:

Masz wersję indyjską Globala. Możesz na niej zostać lub przejść na Xiaomi.eu albo na Globala EEA, którego jeszcze nie ma, ale być może niedługo będzie. Warunek jest tylko jeden - nie wolno ci blokować bootloadera (chińska wersja telefonu).

Dziękuję za info. A skąd wiadomo, że to indyjski Global, po czym to można poznać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon używam od kilku dni i jest fantastyczny, pożegnałem notcha z Mi 9 i już nigdy do niego nie wrócę. Jak się dowiedziałem na tym forum mam ROM Global na Indie. Początkowo było fajnie, ale już gorzej:

1) Co jakiś czas mimo zasięgu pojawia się komunikat nie można wysłać smsa i pojawia się ikona niepowodzenie. Czy ktoś z Was ma taki problem, co może być tego przyczyną? Oprócz tego niektórzy skarżą się, że wysyłam im podwójne smsy. 

2) Część połączeń głosowych jest szarpana, co chwilę głuche przerwy, trudno coś zrozumieć. Czy to może być wina braku B20, chodzi o środek Wrocławia? 

3) Czy osoby na innym ROMie np. Xiaomi.eu też mają wyżej wymienione problemy z SMS i przerywanymi połączeniami? 

Ogólnie telefon mega i dużo więcej opcji, bardziej dopracowany niż 10.2.28 EEA na Mi 9, ale smsy i połączenia z problemami, także jestem strasznie zawiedziony. Zastanawiam się czy nie lepiej było wziąć oficjalnego K20 czyli Mi9 T. Niewiele wolniej, a chyba bez opisanych problemów. 

Edytowane przez dzeryae
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawliko napisał:

2) Nie, w miescie nie odczujesz ZADNEJ roznicy w posiadaniu b20 lub nie.

Mam Plusa wiec w takim razie moze to wina wczesnej wersji ROMu India bo rwalo mi niektore rozmowy w centrum Wrocławia. W poniedziałek zmieniam oprogramowanie na Xiaomi.eu i dam znac czy cos sie zmieni. Oprocz tych problemow to super telefon taki lepszy Mi 9 z powiadomieniami, lepszym softem i większą bateria.

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bosniak napisał:

Ty weź się może zdecyduj czy telefon jest fajny czy nie?

To powiem tak, potencjał ogromny, lepszy od Mi 9, ale w praktyce problemy z rozmowami na czele. Jesli będzie normalnie dało się dzwonić, to moim zdaniem najlepszy obecnie telefon do 1999 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 11:54, Pawliko napisał:

2) Nie, w miescie nie odczujesz ZADNEJ roznicy w posiadaniu b20 lub nie.

 

Dnia 27.07.2019 o 12:20, mariusz.ur napisał:

Przecież wszystko zależy od operatora. W plusie nie ma w ogóle tego pasma. Jest B8(900mhz). 

Sam miałem długo telefon bez b20 i fakt, po mieście różnica nie do zauważenia w zasadzie. Akurat w Play to było, a tutaj b20 jest głównie pomocnicze, do agregacji pasma. Ale jak ktoś ma Orange to b20 jest must-have, bo poza miastem oni dosyć mocno na to stawiają.

@Up - K20 Pro ma być w Polsce wydany za kilka miesięcy, gdzieś po wakacjach. Pewnie z miesiąc-dwa przed świętami będą chcieli go wypuścić. Do tego czasu nie liczył bym na naprawę problemu z połączeniami/sms bo jak by nie patrzeć, na ten rynek model nie jest oficjalnie dostępny.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zamieniłem mi 8 na xiaomi redmi k20 pro 8gb 256gb. 

Jestem pod wrażeniem tego telefonu ale od momentu gdy używam telefonu dłużej, np oglądając YouTube, serfujac po internecie itd to odczuwam straszne bóle głowy i dziwnie się czuję. Zakupiłem nawet specjalny miernik i niestety telefon ma o wiele wyższe wskaźniki Sar niż xiaomi mi 8. Jestem zachwycony telefonem ale nie wiem czy nie będę musiał poszukać czegoś innego. Czy wy też macie jakieś odczucia, zmiana samopoczucia itp jeśli korzystacie długo z redmi K20 pro? . Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zamieniłem mi 8 na xiaomi redmi k20 pro 8gb 256gb. 

Jestem pod wrażeniem tego telefonu ale od momentu gdy używam telefonu dłużej, np oglądając YouTube, serfujac po internecie itd to odczuwam straszne bóle głowy i dziwnie się czuję. Zakupiłem nawet specjalny miernik i niestety telefon ma o wiele wyższe wskaźniki Sar niż xiaomi mi 8. Jestem zachwycony telefonem ale nie wiem czy nie będę musiał poszukać czegoś innego. Czy wy też macie jakieś odczucia, zmiana samopoczucia itp jeśli korzystacie długo z redmi K20 pro? . Dzieki

k20 pro ma mniejsze promieniowanie 1 i 0.7 niż mi 8 , 1 i 1.6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bobr30 napisał:

Witam, 

Zamieniłem mi 8 na xiaomi redmi k20 pro 8gb 256gb. 

Jestem pod wrażeniem tego telefonu ale od momentu gdy używam telefonu dłużej, np oglądając YouTube, serfujac po internecie itd to odczuwam straszne bóle głowy i dziwnie się czuję. Zakupiłem nawet specjalny miernik i niestety telefon ma o wiele wyższe wskaźniki Sar niż xiaomi mi 8. Jestem zachwycony telefonem ale nie wiem czy nie będę musiał poszukać czegoś innego. Czy wy też macie jakieś odczucia, zmiana samopoczucia itp jeśli korzystacie długo z redmi K20 pro? . Dzieki

Mozesz przylozyc ten miernik do telefonu i zrobic zdjecie i tu wstawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gregor 11 napisał:
35 minut temu, mariusz.ur napisał:
A skąd te dane na temat K20 pro?

od wujka google

Ale nie podawaj danych od wujka, tylko z konkretnego źródła. Kimovil podaje np. takie dane

SAR

European measurement

1.330 W/Kg on head, -- W/Kg on body

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze odpowiedzi. Nie jest to raczej od jasnego ekranu gdyż nigdy nie mam ustawionego na bardzo jasny, wszędzie gdzie to możliwe używam też dark mode. Na razie będę dalej korzystał z telefonu. Może nie potrzebnie panikuj3. Dzięki za pomocne odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bol glowy od smartfona to mozesz miec... jak uzywasz go siedzac w zlej pozycji ze zgietym karkiem.

Co do wartosci SAR, wspomne tylko ze prawo unijne jasno okresla maksymalny poziom, wynosi on 2 W/Kg.

k20 pro ma 1.03 W/kg (head)     0.72 W/kg (body)    

Twoj mi8 ma, 0.70 W/kg (head)     1.66 W/kg (body)    

Wiec jezeli boli cie glowa to polecam isc do lekarza i sie przebadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam. Skąd te dane na temat sar w K20 pro? Taką wartość znalazłem tylko na jednej stronie i są to wartości indyjskie. Jaka jest różnica między europejskimi, amerkańskimi, indyjskimi to nie wiem, ale jak już coś porównujesz to najlepiej wg tej samej normy

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mariusz.ur napisał:

Jeszcze raz zapytam. Skąd te dane na temat sar w K20 pro? Taką wartość znalazłem tylko na jednej stronie i są to wartości indyjskie. Jaka jest różnica między europejskimi, amerkańskimi, indyjskimi to nie wiem, ale jak już coś porównujesz to najlepiej wg tej samej normy

https://www.kimovil.com/pl/redmi-855/sar

k20 pro wartosc eu 1.330 W/Kg, (head)

mi8 wartosc eu 0.701 W/Kg, (head)

I tak jest grubo ponizej dopuszczalnej wartosci, i sa to pomiary "symulujace" rozmawianie przez telefon, czyli ze telefon jest przy glowie.

A nikt normalny nie chodzi z telefonem przyklejonym do glowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawliko chodzi mi o to, że tych danych jest zbyt mało na temat K20 pro. Jeśli już to K20 pro można porównać z mi 8 z amerykańską normą. 

Mi 8 - głowa 1.01 W/kg

- ciało 1.32 W/kg

K20 pro tak jak pisałeś. Więc porównanie na korzyść K20 pro w przypadku promieniowania na ciało a na głowę wynik podobny. Ale czy na podstawie jednej czy dwóch stron internetowych te porównanie jest wiarygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zainstalowałem od razu xiaomi.eu, bo miałem indyjskiego globala chyba.

W moim RK20 prawie wszystko śmiga. Oczywiście j.w. brak Netflix itp, ale mi to akurat nie przeszkadza.

Najważniejszy problem to co jakiś czas nie działa mikrofon i głośniki podczas rozmów, reset pomaga. 

Sprawdzał ktoś czy takie rzeczy dzieją się na innej wersji niż Xiaomi.eu?

Kolejny większy problem, po włożeniu słuchawek jakichkolwiek (testowałem 5 różnych) telefon zaczyna mulić nie idzie nic oglądać na YT ale też w słuchawkach nie ma dźwięku. Na bezprzewodowych nie ma problemu z radiem w aucie też ładnie się łączy bez problemu.

Reset nie pomaga, trzeba wyłączyć i włączyć.

Ma ktoś taki problem ? bo nie widziałem żeby był tu opisany, chyba że coś przeoczyłem.

Edytowane przez Kecajland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...