Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, dzeryae napisał:

zainstalować Netflixa, czy z odblokowanym bootloaderem jest to możliwe od razu, bez kombinacji? 

Jak telefon nie przechodzi Safetynet to nie zainstalujesz Netflixa ze sklepu, musisz ściągnąć APK z internetu. Poza tym na K20 Pro bez Widevine L1 nie uświadczysz HD na Netflixie, niestety. :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Xiaomi.eu jest modyfikacją MIUI, której Xiaomi nie wspiera.

...jednak oficjalny dystrybutor w EU (ABC Data) oficjalnie powiedział, że instalacja Xiaomi.eu nie powoduje utraty gwarancji. ;) Choć póki co w przypadku Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro nie ma to znaczenia, bo nie jest u nas dostępny, ale tak na przyszłość by inni wiedzieli.

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Gorzej z Google Pay.

53 minuty temu, dzeryae napisał:

Tylko o Google Pay - płatności nie można było uruchomić. 

Można na to zaradzić: 

@JamCiTo

Wiesz, mógł Ci się trafić akurat prawdziwy zainstalowany Global... tu na Redmi  K20 Pro jest inna sytuacja, bo po pierwsze nie ma jeszcze globalnego MIUI a po drugie fingerprint/nazwa kodowa jest od indyjskiej wersji tego telefonu, której też jeszcze nie ma. :D Jak nic widać, że było grzebane przez chińczyka i moim zdaniem podstawa to zainstalowanie Xiaomi.eu, bo jeśli bootloader się zablokuje po aktualizacji (bo smartfon może i był odblokowany, ale nowe konto nie ma uzyskanej zgody na odblokowanie, więc  prawdopodobnie istnieje możliwość zablokowania) to będzie cegła (na zablokowanym bootloaderze smartfon musi mieć oprogramowanie z jakim wyszedł z fabryki, czyli aktualnie tylko China ROM).

@Mathias

Nie do końca,  ja mam SafetyNet na wartości true, a Netflix zniknął od razu po odblokowaniu bootloadera. Nawet certyfikacja nie pomogła ani zabawy z Magisk Hide... na Mi 6 tak nie miałem, może w nowych smartfonach coś zmieniać zaczęli. 

53 minuty temu, dzeryae napisał:

Ostatnie pytanie: jak można wrócić z Xiaomi.eu na fabryczny Global Rom od Xiaomi?

Polecam trochę poużywać forumowej wyszukiwarki, wejść w dział Tutoriale. ;) Gdy już wyjdzie prawdziwe, OFICJALNE globalne oprogramowanie (i prawdopodobnie nie to od indyjskiej wersji Redmi K20 Pro za 5 dni) to będziesz mógł zainstalować za pomocą MiFlash (ale UWAGA, nie wolno klikać clean all and lock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=60613]bartek5860[/mention]
K20 Pro to wersja chińska bez niektórych pasm telekomunikacyjnych. U nas w Polsce mamy taki plus, że mamy pasma takie, jakie obsługują w Chinach (np. w USA jest chyba tylko jedno pasmo), dlatego też w 90% przypadkach nie odczujesz różnicy, jednak mamy też takie, które w chińskiej wersji smartfonu nie zobaczysz np. właśnie to nieszczęsne B20, czyli pasmo LTE800. Gdy jesteś na wsi, gdzie jest tylko zasięg tego pasma (musiałoby być to miejsce mocno oddalone od cywilizacji), bądź w górach - nie masz zasięgu. Jeśli chodzi o resztę to nie ma kompletnie różnicy, jedynie logo z tyłu - u nas będzie to Mi 9T Pro/Pocophone F2 (ale na razie nie ma takiego modelu), w Chinach będzie Redmi K20 Pro. Smartfon dostaniesz z chińskim softem i będziesz miał dwa wyjścia - czekać na wersję globalną (której nie razie nie ma) lub odblokować bootloader i wgrać xiaomi.eu. Gdy wyjdzie wersja globalna, będziesz mógł bez problemu jej używać (oczywiście wtedy też będzie potrzebny odblokowany bootloader).
Ja słyszałem, że Mi 9T Pro nie pojawi się w czerwcu ani w lipcu przez brak dostaw procesorów od Qualcomma (czyli nie tylko na polskim rynku), więc aktualnie jest możliwość kupna tylko i wyłącznie K20 Pro.
Tam gdzie zasięgu nie ma to nie będzie. B20 nie pomoże i kropka.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simcold

Oczywiście, jeśli żadne pasmo nie dosięga w danym miejscu to nie będzie, ale B20 ma najszersze spectrum zasięgu i w wielu miejscach jako jedyne jest dostępne. U mnie w domu np. przez ściany przebija się właśnie tylko pasmo 800 Mhz, na Mi 6 nie miałem kompletnie LTE, tylko 2G czasami 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, frrancuz napisał:

Podziękuj unii która dba za ciebie o twoje zdrowie. To jest normą narzucona odgórnie i musi być u nas wymuszona. Inaczej zablokują telefon. 

Mi też na globalnym sofcie z którym przyszedł tel, muzyka grała słabo.

Po wygraniu xiaomi.eu jest duuuuuuzo lepiej po odpowiednim ustawieniu eq. Naprawdę gra świetnie w połączeniu z moimi beatsami nausznymi. Słucham na ok 70 -80% głośności. Glosniej już rozwala głowę ;)

Edytowane przez Emines
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Google Pay działa według postu podanego przez@Zenderable - sposób nr 1.
Netflix zainstalowany plik apk i działa, nie wiem w jakiej rozdzielczości.
Xiaomi.eu zainstalowane według poradnika na forum i telefon śmiga aż miło.
Z tego co zauważyłem, to nie śmiga Smart Lock.


Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzac na ceny, to nie za bardzo maja go gdzieś uplasować.
Powinien być droższy od Mi 9 t, ale tańszy od Mi 9.
Wtedy jednak różnica w cenach, będzie tak znikoma, że bedzie to istny kanibalizm.
Nawet jak będzie droższy od mi 9, to pewnie niewiele.
Nie zdziwiłbym się gdyby wprowadzenie do EU, zostało maksymalnie opóźnione, albo wycofane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/15/2019 at 12:49 PM, ZombyWoof said:

dzien dobry, chcialem tylko powiedziec, ze dzieki Waszej pomocy, moj Redmi K20 Pro smiga juz na Xiaomu.eu version i gra jak ta lala!

DZIEKUJE wszystkim zaangazowanym!

Hejka, 

czy mógłbyś napisać szczegóły:

- gdzie dokładnie kupowałeś, jaka cena, czy naliczyli vat, czas przesyłki?

- czy był już odblokowany? z jakim romem? nie było problemu z instalacją twrp itp?

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, R900 said:

Hejka, 

czy mógłbyś napisać szczegóły:

- gdzie dokładnie kupowałeś, jaka cena, czy naliczyli vat, czas przesyłki?

- czy był już odblokowany? z jakim romem? nie było problemu z instalacją twrp itp?

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Kupilem na Alixpress od czegos cos sie nazywalo "Mi Store official", a okazalo sie wcale ni nie byc, jak mi tu wytlumaczono. Wystarczy poczytac wczesniejsze wpisy w watku.

Czas samej przesylki to byl raptem tydzien ale zanim do tego doszlo uplynal jeszcze jeden - i teraz wiem dlaczego - bo mieszali w systemie.

Zamowilem cos co mialo byc "global ROM" - i teoretycznie bylo, tylko ze taki ROM, ktorego jeszcze oficjalnie NIE MA- chyba do jutra wlasnie.

Wiec to bylo wystarczajaco podejrzane, zeby zainstalowac wersje EU.

Ceny niestety nie bede podawal, bo mozna sobie znalezc. Ale w cenie bylo wszystko. Wysylka, oplaty celne etc, etc.

Przesylka dotarla wprost do moich drzwi, bez zadnych cudow, jakbym zamawial na Amazon.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z odblokowywaniem bootloadera - telefon już przyszedł odblokowany?

I jeszcze jedno pytanie - o co chodzi z "Tips: Chinese version k20 pro does not support NFC" ? wystarczy zmienić rom, czy w ogóle K20 nie mają modułu NFC?

Edytowane przez R900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, R900 napisał:

A jak z odblokowywaniem bootloadera - telefon już przyszedł odblokowany?

Tak - pisał wcześniej, że miał "unlocked" przy uruchamianiu.

17 minut temu, R900 napisał:

 I jeszcze jedno pytanie - o co chodzi z "Tips: Chinese version k20 pro does not support NFC" ?

Nie mam pojęcia, chińska oficjalna specka wymienia NFC... Z tego co wiem prawdopodobnie indyjska wersja będzie tego modułu pozbawiona, może stąd to info (w końcu oni wgrywają globala na Indie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ZombyWoof napisał:

Kupilem na Alixpress od czegos cos sie nazywalo "Mi Store official", a okazalo sie wcale ni nie byc, jak mi tu wytlumaczono. Wystarczy poczytac wczesniejsze wpisy w watku.

Czas samej przesylki to byl raptem tydzien ale zanim do tego doszlo uplynal jeszcze jeden - i teraz wiem dlaczego - bo mieszali w systemie.

Zamowilem cos co mialo byc "global ROM" - i teoretycznie bylo, tylko ze taki ROM, ktorego jeszcze oficjalnie NIE MA- chyba do jutra wlasnie.

Wiec to bylo wystarczajaco podejrzane, zeby zainstalowac wersje EU.

Ceny niestety nie bede podawal, bo mozna sobie znalezc. Ale w cenie bylo wszystko. Wysylka, oplaty celne etc, etc.

Przesylka dotarla wprost do moich drzwi, bez zadnych cudow, jakbym zamawial na Amazon.

Ostrzeżenie, ja kupowałem od Xiaomi Mi Store i tam było taniej, ale właśnie dostałem opis Held by Customs i zawiadomienie o konieczności oclenia z PP Zabrze. Przy zakupie było 100 zł taniej, a teraz wyjdzie dodatkowe 350-400 zł. Teraz zauważyłem, że Mi Official Store pisze, że DHL i Duty i VTA zapłacone na UE. Nie wiem, czy miałem pecha czy po prostu Mi Official Store opłaca opłaty celne i podatki na Europę, a w Mi Store trzeba dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dzeryae napisał:

Ostrzeżenie, ja kupowałem od Xiaomi Mi Store i tam było taniej, ale właśnie dostałem opis Held by Customs i zawiadomienie o konieczności oclenia z PP Zabrze. Przy zakupie było 100 zł taniej, a teraz wyjdzie dodatkowe 350-400 zł. Teraz zauważyłem, że Mi Official Store pisze, że DHL i Duty i VTA zapłacone na UE. Nie wiem, czy miałem pecha czy po prostu Mi Official Store opłaca opłaty celne i podatki na Europę, a w Mi Store trzeba dopłacać.

Tak sie wlasnie konczy cebulenie o kazda zlotówke.

Jedynie gdzie masz gwarancje od cła i sklepy sa pewne i sprawdzone to Mi Global Store i Hong Kong Goldway

Na reszte nie warto patrzyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzeryae Współczuję cła!

Odnośnie sklepów Mi Global Store i Hong Kong Goldway - są jakieś różnice między nimi? Unikać któregoś, czy zamawiać wszystko jedno skąd? Lub innymi słowy, jakie źródło z ali polecacie najbardziej?

Jedyne co kojarzę to że Goldway miał tendencję do wrzucania jakiś dziwnych romów (pseudo Global), ale może to info sprzed roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w https://pl.aliexpress.com/item/33025054601.html?spm=a2g0o.cart.0.0.68983c0014TFvb

Szedł długo bo wysłali 27.06 a dostałem go 15.07.

Cena dobra nie płaciłem cła i vatu a co najważniejsze telefon z Beta Globalny ROM odblokowany po wyjęciu z pudełka więc od razu można rozpocząć przygodę z MIUI.EU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cincin27 napisał:

@R900

Cła nie ma na telefony, jedynie może dojść VAT...

Ku przestrodze, ja kupiłem tutaj: 
https://www.aliexpress.com/item/33027806900.html?spm=a2g0o.cart.0.0.33413c00TW6BSn
Szło bardzo długo, bo zamówiłem 24.06 czyli prawie miesiąc i jeszcze od wczoraj utknęło w Zabrzu. Tak chodzi o VAT. A pseudo Global Romy Bety to chyba wszyscy wgrywają bo co innego mają wgrać..jeśli kupujemy wersję soft Global a oficjalnej nie ma. 

Edytowane przez dzeryae
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam. Posiadam Redmi k20 Pro i czy aby to oryginał bo nie posiada na opakowaniu zdrapki z Xiaomi. A po drugie nie posiada modułu nfc oraz nie może się połączyć z aplikacja MiPCSuite. Link aukcji z Aliexpress http://pl.aliexpress.com/item/33025436528.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7f6d5c0fefzjaA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , nadal jestem fanem miui od mi3 do mi2s który jeszcze działa pomimo rozwalonego wyświetlacza ale ostatnio mnie pokusiło aby kupić Oppo , teraz właśnie na przystanku koło matki Polki sobie zaktualizowałem system i jest spoko ale nie rozumiem już xiaomi 100 modeli i ciągle ekspansja ,szkoda

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo miui jest dev i fanów lina zoba siedzę na stacji kaliskiej po 2 ćwiartkach i znam komendy adb adb start serwer, adb reboot fastboot fastboot devices ,fastboot flash recovery recovery.img , fastboot boot boot recovery.img

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisze że zakupiłem z K20 Mi globala store 30.06 telefon dotarł dziś 19.07 (dhl) bez opłat (UK). Kupiłem oryginalnie zapakowanego, czerwonego chinczyka 8GB/256GB poniżej 400£. Jak wrócę z roboty to zacznę rozkminiać

Edytowane przez Wiskas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2019 o 13:36, Cwiro001 napisał:

Podpinam się do pytania, też się przymierzam. Czy ktoś może podsumować jakie problemy można napotkać użytkując ten telefon, (pomijając B20), typu NFC, netflix, itp? 

Nie ma żadnych problemów. Mam ten tel już od miesiąca. Na xiaomi.eu. 

 

Tryb pełnoekranowy dla aplikacji włączony. Nie które strony fajnie się rozlewają pod kolor do górnej krawędzi w kolorze jak bbc, a nie które nie jak sport. APK Samsung browser. Czy też tak macie? Jakiś pomysł? Czy to już kwestia danej strony?

Screenshot_2019-07-19-14-19-25-836_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Screenshot_2019-07-19-14-19-31-920_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazeniaTelefonu spoko, ale ten ekranowy fingerprint to słabizna (stable rom china). Ja jednak klasyczny na tyle obudowy bym wolał (albo oba :) Ten telefon tylko udowodnił mi jak świetną robotę robią telefony xiaomi z przedziału 500-750zł. 

Ale jest kilka bugów w sofcie np. nie mogę wejść w ustawienia danych (ustawienia limitu) wraca do głównego. Nic za tydzień mogę odblokować wiec zobaczymy. Ale narazie bez problemu zainstalowałem playstore i wszystkie potrzebne apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...