Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

czy w takim razie jest sens go instalować względem tej bety co ja mam? tak jak mowie nie mam zadnych smieci. Tel działa ok. Może ze 2 razy camerka była zamarznieta po otworzeniu.. nastraszyliscie mnie tym syfmiui  i teraz już sam nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jest Global Beta. Po prostu nie jest on publiczny, Xiaomi go nigdy nie opublikowało. Global Bet już nie będzie, także tak czy siak wskazane przejście albo na Global Stable (którego jeszcze nie ma), albo na xiaomi.eu lub coś innego ewentualnie jeśli chcecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emines

Może być to prawdziwa beta, ale możesz też mieć ukryte śmieci. Pamiętaj, masz odblokowany bootloader... mogli oni zrobić wszystko. Mogą ci się właśnie twoje dane wysyłać na jakieś ich chińskie serwery, ale nie te Xiaomi. Moim zdaniem dla bezpieczeństwa warto zrobić format data w TWRP,  a instalując xiaomi.eu masz pewność, że będzie wszystko działać.

@Orjon

A nie będzie tak przypadkiem, że gdy pojawi się nowszy stable niż dana beta to nie będzie automatycznej aktualizacji do stable? Wydawało mi się, że z którymś modelem tak kiedyś było. Oczywiście nie wiadomo jak w jego przypadku, bo jeśli nie jest to prawdziwa global beta, to przy aktualizacji może się mu wszystko wykrzaczyć.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamrezo mój też był jako mi9t pro. Wgrałem xiaomi.eu i jest jako redmi K20 pro. Względem global bety która miałem jak i ty jest kilka różnic. Inne logo blogowania, podczas otwierania przedniego aparatu animacja na krawędzi ekranu, trochę inne ikonki i parę ustawień których w necie nie było. Jest też więcej opcji trybów sieci. W globalu nie widoczny był w ogóle 2g. Teraz jest.  Póki co tyle. Testuję dalej

Screenshot_2019-07-02-11-00-55-734_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-07-02-11-05-38-422_com.android.phone.jpg

Edytowane przez Emines
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Mam dziwne wrażenie że wszystkie zdjęcia w przeglądarce, czy też filmy na YT czy też ikonki w launcher że są jakby ustawione na 80-90% max jakości. Czy spotkaliście się z tym w innych tel? Ekran ma dobrą rozdzielczość. Ta sama miałem w op6t ale tu mam wrażenie mniejszej ostrości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem wersję 8Gb/256Gb  wersje zafoliowaną krzaczastą. I tak używam tylko angielskiego. Na początek odblokuje bootloadera, później poczekam na oficjalną premierę. A tymczasowo widziałem fajny filmik jak wywalić wszystkie niechciane apki (nawet te MIUI)  więc przetestuję tą metodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wiskas napisał:

Ja zamówiłem wersję 8Gb/256Gb  wersje zafoliowaną krzaczastą. I tak używam tylko angielskiego. Na początek odblokuje bootloadera, później poczekam na oficjalną premierę. A tymczasowo widziałem fajny filmik jak wywalić wszystkie niechciane apki (nawet te MIUI)  więc przetestuję tą metodę. 

Podlinkuj te sposoby ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić rdmi k20 pro z tego sklepu https://pl.aliexpress.com/item/33029291546.html?scm=1007.23534.123998.0&pvid=cd537e4a-3974-4be1-8678-a4387c8fbb30&rmsg=replace_same_item&aff_platform=promotion&cpt=1562498534463&sk=f5zEBqC&aff_trace_key=3f18c614acc4403f81f256513effd8da-1562498534463-09889-f5zEBqC&terminal_id=f0acfc59c5e44176a449e55032f9589a0. Jest tam napisane, że to global rom  i to można aktualizować za pomocą OTA. Sklep to mi global store, więc czy z romem wszystko jest ok i czy nie będę musiał tam nic wgrywać albo odblokowywać bootloadera i czy gdybym jednak chciał wgrać xiaomieu to czy będę mógł to zrobić ? Czy kupując wersje global sprzedawcy coś grzebią przy tym telefonie i nie jest on już wtedy zupełnie nowy i nieużywany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackstach

Grzebią, wgrywają globalny soft ze swoich lewych kanałów. ;) Soft powinien być okej, ale nie dostaniesz żadnej aktualizacji póki nie wyjdzie oficjalnie globalny soft stable dla wszystkich (i nie wiadomo czy w ogóle będzie można bez czyszczenia zaktualizować z bety do stable). Ktoś zamawiał - przyszedł Redmi K20 Pro z wgranym MIUI global w wersji beta. W tym przypadku podstawa to odblokowanie bootloadera i wgranie xiaomi.eu, przynajmniej tu będą aktualizacje póki co. Możliwe, że przyjdzie Ci już z odblokowanym bootloaderem, niektórzy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackstach
No to ze swoich zamkniętych kanałów, niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. ;) Po prostu póki co nie ma oficjalnego global ROM dla tego modelu i nie dostaniesz żadnej aktualizacji. Teoretycznie za kilka dni wychodzi indyjska wersja Redmi K20 Pro, która powinna mieć wersję global, ale znowu będzie najprawdopodobniej inna nazwa kodowa i nie wiem czy będzie to kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz troche poradnikow odnosnie instalowania nieoficjalnych romow przez TWRP, i wszedzie wielkimi literami jest napisanie zeby nie wipeowac partycji system w twrp.

Nie rozumiem tego, jeszcze za "moich czasow" normalna praktyka bylo wipowanie partycji data/cache i wlasnie system, przed instalowaniem jakiegokolwiek romu.

Co sie zmienilo w tym temacie? Dlaczego teraz mam tego nie robic?

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frrancuz A jak w przypadku gdy jesteś w TWRP i podłączasz telefon przez USB? Wtedy powinno normalnie działać. Na Mi 6 przynajmniej działało, robiłem każdy możliwy format, instalowałem też przez sideload, ale nie dam sobie ręki obciąć, że przed tym formatowałem partycję /system. Teoretycznie też powinno wystarczyć samo format data...

@Pawliko

Używaj poradnika i TWRP stąd: https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro/ to będzie git. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blackstach napisał:

Czemu z lewych kanałów ? To chyba orginalny sklep xiaomi, więc chyba nic tam nie jest lewe.

To nie jest orginalny (pisownia oryginalna) sklep xiaomi. Takowego na aliexpress nie ma. 
To sprzedawca kótry użył sobie takiej nazwy i tyle.

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem 7 dni temu opcją DHL z ali od "mi global store", nawet paczki nie wysłali jeszcze,, totalnie olewanie w odpisywaniu na wiadomości (o tym to wiedziałem, już dostawali negatywny za brak odpowiedzi, produkt ok ale jedna gwiazdka dla sprzedawcy) nic, pozostaje czekać mają jeszcze 35 dni na wysyłkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy może ktoś się orientuje jak wygląda serwis lub gwarancja telefonu zakupionego z Aliexpress( zakupiłem telefon z oficjalnego sklepu xiaomi )

Mi Global Store

i się zastanawiam co jakby coś...

Edytowane przez adamrezo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamrezo

W Chinach jest rok gwarancji. Zależy jaki sklep, czasami każą odsyłać aż do Chin, czasami wysyłasz sobie do lokalnego serwisu np. MiCenter, dostajesz fakturę i skan faktury wysyłasz do chińczyka. On robi zwrot za naprawę. Przynajmniej ja tak miałem. default_wink.png

Tak jak ktoś wyżej napisał, nie wiadomo czy jest to oficjalny sklep, może być to reseller/autoryzowany sprzedawca tak jak np. iDream sprzedaje smartfony Apple.

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

@adamrezo

W Chinach jest rok gwarancji. Zależy jaki sklep, czasami każą odsyłać aż do Chin, czasami wysyłasz sobie do lokalnego serwisu np. MiCenter, dostajesz fakturę i skan faktury wysyłasz do chińczyka. On robi zwrot za naprawę. Przynajmniej ja tak miałem. default_wink.png

Tak jak ktoś wyżej napisał, nie wiadomo czy jest to oficjalny sklep, może być to reseller/autoryzowany sprzedawca tak jak np. iDream sprzedaje smartfony Apple.

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

no właśnie nie mam żadnego dowodu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z Ali ze sklepu Fancy Technology I mogę polecic. Po 17 dniach od kliknięcia kup tel był u mnie w domu. (Londyn). Odpisują na wiadomości tylko pamiętajcie że jest różnica czasów.

Na xda jest mod dzięki któremu mi9 może działać w 84hz. K20 pro to Mi9T pro, w sumie bliskie modele, czy działał komuś ten mod? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...