Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Na Mi9T PRO w najbliższym czasie nie ma co liczyć a kupić K20 Pro z EU nie ma jak. Zamówienie z chin to moim zdaniem spore ryzyko opłat celnych. Zakładając sam VAT to dochodzi do tych cen jakieś 400 zł - więc robi się nam ponad 2000 zł + kwestia serwisu który jest wielką niewiadomą. 

Ja się raczej zastanawiałem nad wersją Explorer która ma lepszy aparat ale dostępność tego model również  jest wirtualna.....

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Qaz napisał:

Na Mi9T PRO w najbliższym czasie nie ma co liczyć a kupić K20 Pro z EU nie ma jak. Zamówienie z chin to moim zdaniem spore ryzyko opłat celnych. Zakładając sam VAT to dochodzi do tych cen jakieś 400 zł - więc robi się nam ponad 2000 zł + kwestia serwisu który jest wielką niewiadomą. 

Ja się raczej zastanawiałem nad wersją Explorer która ma lepszy aparat ale dostępność tego model również  jest wirtualna.....

Co ty siejesz za ferment gosciu. Topowi sprzedawcy smartfonow na aliexpres wysylaja telefon dhlem ktory jest "ubezpieczony od watu i innych oplat celnych" Taka przesylka kosztuje 23-27$. I dochodzi w ok 7-10 dni.

Po drugie, jest bardzo spora szansa za wersje pro jeszcze w tym miesiacu.

https://komorkomania.pl/37457,globalny-wariant-redmi-k20-pro-juz-wkrotce-wskrocie

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawliko napisał:

Po drugie, jest bardzo spora szansa za wersje pro jeszcze w tym miesiacu.

https://komorkomania.pl/37457,globalny-wariant-redmi-k20-pro-juz-wkrotce-wskrocie

Zacznijmy od tego, że ten portal myli fakty. Owszem, Redmi K20 Pro będzie wkrótce w Indii, ale to będzie indyjska wersja o innej nazwie kodowej - raphaelin. U nas powinien być raphael, a ten nie wiadomo kiedy się pojawi.

Zacytuję sam siebie, jak to jest/będzie zamawiając z Chin:

Cytat

*Redmi K20/K20 Pro wersja chińska

*Redmi K20/K20 Pro global soft (wersja chińska z wgranym softem globalnym od Mi 9T/Mi 9T Pro, czyli bez B20)

*Mi 9T/9T Pro global soft z B20

*Mi 9T/Pro/Redmi K20/Pro wersja indyjska z global softem (jeśli jest, ale chyba miała być), ale tu może już soft nie pasować chiński

 

Edytowane przez Zenderable
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawliko napisał:

Co z tego ze wysylka jest darmowa jak ruchaja cie na innych rzeczac, jak np jakies idiotyczne ubezpieczenia od zgubienia paczek....

Po drugie ich ceny sa z kosmosu. Nie warto.

Ke? 

Bredzisz Chłopie... Albo mylisz sklepy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę zakupić K20 pro 128MB na AliExpress. Wersję globalną  i chcę sie upewnić jak to obecnie wygląda. Czy można już brać czy trzeba czekać. Potrzebuję telefonu i chcę wziąć opcję "DHL" bez dodatkowych opłat. Mam parę pytań. 
1. Ten global to chiński model z romem globalnym?
2. Czy to bezpieczne brać teraz, czy nie będzie żadnych niespodzianek jak z moim Redmi 5 plus... dostał OTA update i software brick... musiałem przez łączenie pinów chiński wgrywać później bootloader unlock i zabawa.
Muszę zakupić na dniach a to jedyna słuchawka która obecnie mi sie podoba

Albo opcja trzecia, kupić wersję chińską (i tak używam po angielsku) tylko chyba nie ma google play store... jakieś jeszcze mankamenty? 

Edytowane przez Wiskas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiskas

Póki co nie ma wersji globalnej dla K20 Pro, więc są dwie opcje: 1) jest zainstalowany syfmiui; 2) sprzedawca ma dostęp do jakiegoś tajnego global softu, którego nie da się pobrać normalnie. Pierwsze co będziesz musiał, to odblokować bootloader i wgrać Xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JamCiTo napisał:

Ke? 

Bredzisz Chłopie... Albo mylisz sklepy... 

image.thumb.png.cd725295931b40a13b44266ed7c6d4a4.png

Nic wiecej nie bede dodawal.

Nie chce mi sie szuakc rowniez postow na wykopie/redicie o tym jakie sa problemy z odzyskaniem kasy jak cos poszlo nie tak, i nie wykupilo sie tego "ubezpieczenia"
Po drugie, wykupienie tego nie jest rownoznaczne ze 100% nie placeniem cła, vatu.

 

6 godzin temu, Wiskas napisał:

@Zenderable

Poczytałem trochę i lepszą opcją jest chiński niż to modyfikowane coś zwane globalem. Chyba chińczyka ściągnę a później będę się bawił bo brak info o premierze globala. Thx za podpowiedz

Raczej tanszą, a czy lepsza to moim zdaniem bez znaczenia, bo i tak czeka cie odblokowanie bootloadera i instalacja softu. Po prostu nie warto doplacac za jakis GLOBAL rom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawliko napisał:

problemy z odzyskaniem kasy jak cos poszlo nie tak, i nie wykupilo sie tego "ubezpieczenia"

Chłopie, zamawiam od wielu lat i nigdy nie miałem problemów ze zwrotem pieniędzy. Najważniejsze to kupować używając PayPal - potem już nie ma problemu, bo nawet jak Gearbest czy inna strona coś kręci i nie chcą oddać pieniędzy to wystarczy postraszyć zgłoszeniem do PayPala i oddają normalnie. Ja tak dla koleżanki odzyskałem całą kwotę za naprawę portu usb, gdzie chcieli oddać tylko połowę. Tej opcji po prostu nigdy się nie zaznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 18:39, Pawliko napisał:

Co ty siejesz za ferment gosciu. Topowi sprzedawcy smartfonow na aliexpres wysylaja telefon dhlem ktory jest "ubezpieczony od watu i innych oplat celnych" Taka przesylka kosztuje 23-27$. I dochodzi w ok 7-10 dni.

Po drugie, jest bardzo spora szansa za wersje pro jeszcze w tym miesiacu.

https://komorkomania.pl/37457,globalny-wariant-redmi-k20-pro-juz-wkrotce-wskrocie

 

Panie ekspert na ali to każdy już chyba zakupi robił i czytał wyłączenia odpowiedzialności sprzedawcy za podatki lokalne  .'Ubezpieczenie od vat '  czyli wożenie paczki dokoła europy za 100 zł i nie ma nic wspólnego z ubezpieczeniem od podatków a tylko z założeniem że nasi celnicy nie są zainteresowani trzepaniem paczek z Hiszpanii czy UK. Na razie faktycznie nie są - jak zmienią zdanie to się dowiemy po fakcie i "ubezpiecznie od vat" niewiele nic pomoże .

Na K20Pro i tak się nie będę decydował bo interesuje mnie lepszy aparat z Mi9 i liczę że 9 Pro też go dostanie wiec poczekam na krajową dystrybucję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z Gearbest zawsze wysyłali do Francji (dwa razy dostałem do zapłacenia podatek od francuskiej poczty, ale on tam jest jakiś dziwny, bo to było 30 zł, gdy telefon był warty 1500 zł, chyba mają jakąś stałą kwotę), następnie do Niemiec i dopiero do Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2019 o 08:02, cincin27 napisał:

@Wiskas

Cła na elektronikę się nie płaci, jest VAT. A ten myk z DHL to zapewne działa tak, że z Chin telefon wysyłany jest do jakiegoś typa z tej firmy w UE, np. Francja, ten przepakowuje paczkę i wysyła do Ciebie.

Doklanie tak, te ich cale "ubezpieczenie" i "gwarancja" to zwykle kombinowanie... ktore sie sprawdza w 100%.

Wczoraj zamowilem k20 pro, mam tylko nadzieje ze wersja globalna nie pojawi sie za szybko ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Od tyg posiadam K20 pro. Jeśli macie pytania to piszcie. 

 

Ja natomiast spytam: obecnie tel jest z global beta 9.5.31. Primo czy będą przychodzić aktualizacje ota? 

Secundo czy lepiej zaczekać aż wyjdzie wersja globalna i wtedy przyjdzie ota lub wgrać samemu? 

Czy tez warto od razu wgrać któryś z Romów dostępnych choćby na miui polska lub xda? Jeśli tak który najlepiej? Jedne zaczynają się od 9 a inne od 10. 

 

Pozdrawiam

Screenshot_2019-07-01-10-55-33-528_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emines

Jak wejdziesz w aktualizację systemu to powinno znaleźć 9.6.27. Jeśli nie, to możliwe, że masz tzw. syfMIUI. Najlepiej wgrać od razu xiaomi.eu jeśli masz już odblokowany.

Masz wersję beta - 9.5.31, inacze jest to rok.miesiąc.dzień, czyli wersję z 31 maja. Oprogramowanie z początkiem 10.3.x.x to wersja stabilna. Po prostu, wersja beta ma 3 cyfry, wersja stable ma 4 cyfry. Jeśli chodzi o instalację xiaomi.eu to najlepiej zainstalować najnowsze beta, ponieważ jeśli trafi jakiś błąd to jest szybko naprawiany i masz na bieżąco poprawki bezpieczeństwa, w stabilnej trzeba czekać dłużej.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

@Emines

Jak wejdziesz w aktualizację systemu to powinno znaleźć 9.6.27. Jeśli nie, to możliwe, że masz tzw. syfMIUI. Najlepiej wgrać od razu xiaomi.eu jeśli masz już odblokowany.

Masz wersję beta - 9.5.31, inacze jest to rok.miesiąc.dzień, czyli wersję z 31 maja. Oprogramowanie z początkiem 10.3.x.x to wersja stabilna. Po prostu, wersja beta ma 3 cyfry, wersja stable ma 4 cyfry. Jeśli chodzi o instalację xiaomi.eu to najlepiej zainstalować najnowsze beta, ponieważ jeśli trafi jakiś błąd to jest szybko naprawiany i masz na bieżąco poprawki bezpieczeństwa, w stabilnej trzeba czekać dłużej.

Dzięki bardzo. Nie znajduje żadnej aktualizacji. Czym różni się ten syfmiui od softu z xiaomi.eu? Nie mam żadnych śmieci w systemie, w sensie chińskich apek. Czyli radzisz zainstalować najnowszą betę czyli ten z początkiem 10 tak? Ota będzie działać? Myślę zrobić to przez fastboota bez zmiany recovery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emines

Znaczy może to być normalne MIUI, bo sprzedawca mógł mieć dostęp do jakiejś lewej wersji beta global dla której nie wyszło więcej już aktualizacji, a równie dobrze może być to właśnie syfMIUI, w której nie dostaniesz aktualizacji, może brakować jakichś tłumaczeń, mogą być ukryte gdzieś reklamy bądź nie daj boże keyloggery. Jak sama nazwa wskazuje "syf"MIUI. :P

Jeśli chodzi o różnice: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/.

Xiaomi.eu bazuje na chińskiej wersji softu, aktualizacje normalnie dostajesz przez aktualizator w ustawieniach, za każdym razem pobiera pełną, całą paczkę .zip z softem. Jak najbardziej polecam, będzie tak samo dobrze działało jak global, ale z paroma dodatkami opisanymi w linku. ;)

Do tego nie do końca zrozumiałeś, aktualnie te z początkiem 10 to wersje "stabilne" (stabilne w cudzysłowie, bo nie do końca zawsze tak jest). Najnowsze 10.3 znajdziesz tu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/

Aktualnie wersje beta to jest tak naprawdę MIUI 10.5, zawiera funkcje które dopiero pojawią się w wersjach stabilnych 10.4 i 10.5 i je numeruje się rok.miesiąc.dzień. Wydawane są one co piątek (choć kompilowane są co czwartek, dlatego data jest z czwartku). Następna wersja będzie 9.7.4, czyli z 4 lipca 2019 roku. Ja osobiście polecam właśnie beta, ponieważ ewentualne błędy są szybko naprawiane, do tego ciągle coś nowego jest dodawane. :)

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawliko

To już ciężko stwierdzić. Z tego co pamiętam, wcześniej było tak, że wystarczyło mieć zgodę na swoim koncie i po zalogowaniu od razu można było odblokowywać, ale to było za czasów zgłaszania chęci odblokowania przez formularz. Zapewne wtedy chińczycy logowali się na swoje konto, odblokowywali i instalowali swój syfMIUI. Aktualnie nie mam pojęcia jak to robią, może nie robią i nie jest wgrany syfMIUI, tylko prawdziwy global z lewego źródła, może mają jakieś klucze serwisowe czy specjalne kable. Może więcej wie @Acid bądź @Orjon.

@Emines

Musisz wgrać TWRP przez fastboot: https://forum.xda-developers.com/k20-pro/how-to/lr-team-wzsx150s-twrp-status-phh-gsis-t3939325

Następnie w TWRP robisz format data, najlepiej każdy możliwe wipe. Potem przerzucasz pobraną paczkę (np. https://miui.dedyk.gq/9.6.27/xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_9.6.27_v10-9.zip) do pamięci wewnętrznej i flashujesz w TWRP. Wszelkie dokładne poradniki znajdziesz na forum, jeśli nie chcesz się za to zabierać to wykonać to może https://micenter.pl/ :)

Edytowane przez Zenderable
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zenderable napisał:

@Pawliko

To już ciężko stwierdzić. Z tego co pamiętam, wcześniej było tak, że wystarczyło mieć zgodę na swoim koncie i po zalogowaniu od razu można było odblokowywać, ale to było za czasów zgłaszania chęci odblokowania przez formularz. Zapewne wtedy chińczycy logowali się na swoje konto, odblokowywali i instalowali swój syfMIUI. Aktualnie nie mam pojęcia jak to robią, może mają jakieś klucze serwisowe czy specjalne kable. Może więcej wie @Acid bądź @Orjon.

Troche wlasnie mnie to dziwi, bo czytalem posty pod tematem z odblokowaniem BL, i tam ludzie czekaja dluzej niz ten telefon wyszedl na rynek. A nawet na xda jak patrzylem sa juz ludzie co maja jakies custom romy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze oficjalnie dostępnych Global Bet. Jeśli mają, to dostali je jakimiś swoimi kanałami. Innej możliwości po prostu nie widzę, zwłaszcza że masz odblokowany bootloader, co oczywiście równa się chińskiej wersji telefonu. Na chińskiej wersji telefonu Global działa tylko z odblokowanym bootloaderem. Pozostaje ci albo czekać, albo instalować coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Nie ma jeszcze oficjalnie dostępnych Global Bet. Jeśli mają, to dostali je jakimiś swoimi kanałami. Innej możliwości po prostu nie widzę, zwłaszcza że masz odblokowany bootloader, co oczywiście równa się chińskiej wersji telefonu. Na chińskiej wersji telefonu Global działa tylko z odblokowanym bootloaderem. Pozostaje ci albo czekać, albo instalować coś innego.

A masz info jak oni sa w stanie tak szybko odblokowywac te bootloadery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...