Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Mnie działa Google Pay bez Magiska

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

na wersjach dev (tygodniowych) czy stable?
polecacie któraś wersje szczególnie?

z góry dzięki

Edytowane przez gronki.bronka
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Na wersjach dev cotygodniowych.
Co do wersji to zajrzyj do wątku i zobacz.
Ja bym polecił tą z 20 lutego

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

ok dzieki, musze dostac sie tylko do laptopa z windowsem i odblokowac BL, bo drenaz baterii na 11.0.4.0 przez google play services mnie juz wkurza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie dostałem nowy Mi9 T Pro. Dialer i sms od google. Dla mnie na brak nagrywania rozmów = tel nieużywalny.

Da się z tym coś zrobić, aby dialer był Miui? Czy nie ma co i lepiej odesłać słuchawkę?

PS - już doczytałem że w nie ma i nie będzie nagrywania. Czyli pozostaje spakować i odesłać. Szkoda.

Edytowane przez Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Właśnie wróciłem do Polski i zauwazylem że mam włączona opcję drugi zegar. Sprawa jest o tyle ciekawa, że raz pokazuje mi chińskie znaczki nad godziną a czasem "czas lokalny"- załączam zrzut. Natomiast na AOD mam cały czas "czas lokalny" oraz "Londyn". Ma ktoś pomysł skąd to mod być?

Natomiast po uruchomieniu telefonu ponownie wyświetlacz AOD pokazywał mi domyślny motyw(ten z księżycem) a po wejściu w ustawienia zmienił się na taki z dwoma strefami czasowymi

Screenshot_2020-03-04-01-52-19-647_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wiesiek3d napisał:

Nie doczytałeś.

 

Nagrywania w takiej postaci jak było nie będzie na pewno. Ma się pojawić taka opcja w dialerze Googla, ale rozmówca będzie informowany o nagrywaniu rozmowy. Niestety Google to firma z "wolnego" kraju w którym możesz legalnie posiadać broń, ale nie możesz nagrać rozmowy. Tak to sobie wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

@gronki.bronka tu nie udzielę odpowiedzi, bo nie sprawdzam tego. Używam dużo telefonu na nawigacji i jak spada bateria do 40% - 50% to podłączam kabel. Nie zaglądam w te statystyki

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Spokojnie dzięki i tak za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Właśnie dostałem nowy Mi9 T Pro. Dialer i sms od google. Dla mnie na brak nagrywania rozmów = tel nieużywalny.
Da się z tym coś zrobić, aby dialer był Miui? Czy nie ma co i lepiej odesłać słuchawkę?
PS - już doczytałem że w nie ma i nie będzie nagrywania. Czyli pozostaje spakować i odesłać. Szkoda.

Wystarczy zainstalować MIUI Polska i problem z głowy. Ja tak zrobiłem i sobie chwalę, a dodatkowo kilka bonusów mam dzięki zrootowaiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aluap napisał:


Wystarczy zainstalować MIUI Polska i problem z głowy. Ja tak zrobiłem i sobie chwalę, a dodatkowo kilka bonusów mam dzięki zrootowaiu emoji6.png

Hmm, to teraz nie wiem. Ktoś to potwierdzi?

Po wgraniu MIUI Polska będę miał dialer MIUI tak jak np w MI9 T? - z możliwością nagrywania rozmów?
Wolę się upewnić, bo na razie mam możliwość zwrotu telefonu, a jak wgram inny rom to już chyba fabrycznego nie przywrócę.

Edytowane przez Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to teraz nie wiem. Ktoś to potwierdzi?
Po wgraniu MIUI Polska będę miał dialer MIUI tak jak np w MI9 T? - z możliwością nagrywania rozmów?
Wolę się upewnić, bo na razie mam możliwość zwrotu telefonu, a jak wgram inny rom to już chyba fabrycznego nie przywrócę.
Będziesz miał aplikacje Wiadomości oraz Kontakty i dialer od Xiaomi. Do oryginalnego romu da się powrócić.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry wszystkim.

Mam pytanie, które dla większości wyda się zapewne banalne, a jednak...

Kupiłem Mi 9t Pro jakieś 10 dni temu.
Na razie mam trochę problemów z przyzwyczajeniem się do niego (malutki taki mi się wydaje i jeszcze te gesty przy moich wielkich palcach).
Mi Max 2 jednak jakoś lepiej mi leżał (ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia).

Mam natomiast pytanie odnośnie AOD.
Ponieważ jest to mój pierwszy telefon z wyświetlaczem typu AMOLED, mam trochę obaw co do jego użytkowania.
Czy Waszym zdaniem lepiej mieć włączone AOD, czy po prostu wyłączać ekran jak w starych IPS'ach?
Gdzieś wyczytałem o wypaleniach w tego typu ekranach i trochę się przestraszyłem.

Drugie pytanie - tak szczerze - warto instalować Miui Polska?
Na Mi Max'ie używam Miui Polska odkąd pamiętam, ale gdzieś słyszałem że w tej chwili to już nie ma sensu.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOD jest tak ustawiony że co jakiś czas info zmienia położenie, więc nie moze wypalic konkretnych pixeli.

Używam MI9Tpro od kilkunastu tygodni i jak dla mnie wszytko śmiga tak jak powinno. Sądzę że można spokojnie zostać na oryginalnym sofcie.

Chyba że naprawdę Ci będzie brakować czegoś co jest na MIUI Polska. Ja mam tu wszytko czego potrzebuje.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miui polska przeszedłem 2 tygodnie po zakupie urzadzenia. :)

Na romie global na poczatku nic mi nie brakowalo poniewaz nie wiedzialem co oferuje miui.eu w wersji rozwojowej z cotygodniowymi aktualizacjami.

Nagrywanie rozmów bezpośrednio z aplikacji od xiaomi oraz planowanie wiadomości przez orginalna aplikacje sms to cos z czego juz nie zrezygnuje na rzecz golych apek od googla, ktore nawet nie posiadaja trybu motywu Black, a zwykly dark.

Jest mozliwosc zainstalowania romu global stable na Indie i aplikacje dialer oraz sms od xiaomi pojawia sie zamiast tych od googla ale nie ma nfc, a w sumie dopiero dzis sie dowiedzialem, ze o ile nie place smartfonem to teoretycznie nfc w romie jest mi niepotrzebne ale gdy podchodze do pralki i pragne dodac jakis program przez LG smart to wtedy jednak ta opcja sie przydaje. Tak, rom globalny na region Indie nie posiada dzialajacego NFC.

Na miui.eu są w pelni dzialajace powiadomienia AOD. Tak, uzywam AOD gdyz nie po to kupilem smartfon bym mial po kolei wszystkie zzerajace baterie funkcje od razu wyłączać :) Wszystkie ikonki powiadomien w trybie AOD sa widoczne i oczywiście kolorowe. Na romie oficjalnym wyswietlaja sie tylko niektore ikonki powiadomien np. Sms, dialer, Messenger, whatsapp, gmail (naprawde jest ich niewiele)


Bateria na romie stable global 11.0.3 jak i miui.eu 20.3.5 czy 20.3.12 trzyma u mnie tak samo. Kolo 9-10h screen on time przy czym jest to tryb mieszany LTE i wi-fi oraz AOD.

Jesli chodzi o mnie to nie mam problemu z przycinkami, zawieszaniem sie systemu. Uzywam customowego kernela candy od 2 tygodni i moge powiedzieć ze z pracy urzadzenia jestem bardzo zadowolony.





Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie mam kilka pytań odnośnie tego telefonu, mam go ponad tydzień i niestety cały czas walczę. Przyznam się szczerze że maiłem ponad pięć lat Samsunga A5 i tam raczej problemów nie miałem.

1) Udało mi się z tymi powiadomieniami ,choć boje się te pixele , nie wiem jaki styl w ekranie zawsze włączonym będzie najmniej szkodliwym dla baterii i właśnie ekranu.  Przy okazji da się w diodzie powiadomień zmienić kolor, częstotliwość, siłe ? Innego sposobu na powiadomienia nie ma ?

2) Problem mam z aplikacją smsów , czy da się coś zrobić żeby powiększać tekst np. palcami , mam swoje lata i nieraz mam problem z odczytaniem a nie chcę ustawiać na wszystko czcionki XL.

3) Aplikacja telefon - w poprzednich telefonach przy wybieraniu, przy rozmowie zawsze miałem możliwość wyboru połączenia przez bluetooth, tutaj nie ma jest tylko wycisz,klawiatura i głośnik. Da się coś zrobić ? 

Z góry dziękuje za jakieś sugestie.

 

     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem posiadaczem mi9t pro i od miesiąca natomiast od kilku dni mam problem ponieważ ekran sam mi przeskakuje do innej zakładki ( zakładka z paskiem jasności ekranu i powiadomienia ) zarówno jak przeglądam internet czy też facebook lub piszę sms ma miejsce taka sytuacja. Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, gronki.bronka napisał:

ucieka tzn ? cos drenuje ?

Szybko się telefon rozładowuje. Jak o 5 rano odłącze telefon od ładowarki to wieczorkiem już brakuje baterii. Ale głównie chodzi mi o pierwsze 20%. O 7 już mam poniżej 80%. LTE plus BT włączone i automatyczna jasność. Żadnych gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ChrisG napisał:

Szybko się telefon rozładowuje. Jak o 5 rano odłącze telefon od ładowarki to wieczorkiem już brakuje baterii. Ale głównie chodzi mi o pierwsze 20%. O 7 już mam poniżej 80%. LTE plus BT włączone i automatyczna jasność. Żadnych gier.

wrzuc screeny zużycia baterii + screen time z ciekawosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry wszystkim.

Z racji że już trochę się tym telefonem pobawiłem i chyba ze mną zostanie :D zacząłem się zastanawiać nad wgraniem Miui Polska (vel. Xiaomi EU).
Do tej pory używałem tego systemu w Mi Max'ie 2 i w sumie złego słowa powiedzieć nie mogę, ale to były "inne czasy" jak to mi wiele osób mówi, twierdząc, że teraz nie ma już sensu.
I tak się trochę waham...

Szukałem trochę w necie jakiś konkretnych porównań Miui Polska vs Global ale nie znalazłem nic konkretnego i "na czasie", dlatego chyba najlepiej będzie jak zapytam "u źródła" czyli Was.
Czy Waszym zdaniem warto zmieniać rom?
Jak zalety niesie za sobą Miui Polska względem Global'a?
Czy na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Znalazłem jakiś poradnik w necie jak wgrać Recovery i custom rom, ale może macie coś konkretnego pod ten model, tak żebym potem nie płakał nad uceglonym telefonem :D:D

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz mi9t pro to warto się zastanowić poważnie, ponieważ jest już trochę info, że google wprowadza updaty saftynetu i mogą zaraz nie działać płatności, netflix i wszystko co z tego korzysta.

2. Jeśli K20 pro to jak najbardziej polecam.

 

Różnice są takie, że na miuipolska stable jest znacznie mniej bugów, lepsze rozwiązania i tłumaczenia, ponieważ są na bazie chińskiego romu (beta) tłumaczone i tworzone przez fanów marki, a nie jak w globalu przez programistów i czasem wydaje się, że aktualizacje globalna wrzucane są bez ich testowania. No i aktualizacje są znacznie częściej niż w globalu. Wszystkie problemy na które uskarżają się użytkownicy globalnej wersji w miuipolska stable po prostu nie występują.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz mi9t pro to warto się zastanowić poważnie, ponieważ jest już trochę info, że google wprowadza updaty saftynetu i mogą zaraz nie działać płatności, netflix i wszystko co z tego korzysta.
2. Jeśli K20 pro to jak najbardziej polecam.
 
Różnice są takie, że na miuipolska stable jest znacznie mniej bugów, lepsze rozwiązania i tłumaczenia, ponieważ są na bazie chińskiego romu (beta) tłumaczone i tworzone przez fanów marki, a nie jak w globalu przez programistów i czasem wydaje się, że aktualizacje globalna wrzucane są bez ich testowania. No i aktualizacje są znacznie częściej niż w globalu. Wszystkie problemy na które uskarżają się użytkownicy globalnej wersji w miuipolska stable po prostu nie występują.
 
Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Dzięki.
Trochę dało do myślenia.
Tyle że już zderzyłem zainstalować miui polska.

Trzeba będzie przemyśleć czy zostać czy jednak wrócić na glpbal w takiej sytuacji.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...