Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

B20 to inaczej pasmo o częstostliwości 800 Mhz. Jego właściwością jest "najszersze" działanie, dzięki czemu dociera w miejsca, które inne pasma nie docierają. Chociażby u mnie - mam w domu grube ściany, wcześniej na Mi 6 miałem tylko zasięg 3G, gdy kupiłem Mi 9T to w końcu łapie mi LTE. Nie jest prawdą to, że tam gdzie jest B20 to są też inne pasma, bo np. plusem posiadania B20 jest dostępność zasięgu w niektórych miejscach w górach, gdzie pozostałe pasma nie dochodzą. Oczywiście aktualnie tych nadajników jest tyle narobionych, że zazwyczaj zasięg LTE będzie, jednak są miejsca (np. zapomniane wsie) gdzie B20 to jedyny sposób posiadania LTE. Jeśli chodzi o wykorzystanie pasm, to dane sieci kupują je na aukcjach (teraz będzie dla 5G). Jeśli masz Orange to oni w bardzo wielu miejscach korzystają z 800 Mhz, gdzie inne sieci typu Play korzystają bardziej z innych pasm np. 1800 Mhz (nie wiem dokładnie).
Nic dodać nic ując. Tyle.

Mi9T ma B20, Redmi 20K nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na Indie nie ma nfc.....

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka


Przecież ja nie będę Cię przekonywał. Specyfikacja Redmi 20K ze strony miui.com i c.mi.com dwa to że w Chinach nie używają B20 dlatego tylko globale mają B20.
Przekonać się możesz sam, zrootuj telefon i sprawdź programami. Tyle w temacie z mojej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie będę Cię przekonywał. Specyfikacja Redmi 20K ze strony miui.com i c.mi.com dwa to że w Chinach nie używają B20 dlatego tylko globale mają B20.
Przekonać się możesz sam, zrootuj telefon i sprawdź programami. Tyle w temacie z mojej strony.
Mam roota, daj choć jeden program który pokaże mi to.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w Network Signal Guru i nie mam B20. Zobaczę jak z tym zasięgiem będzie. Jak na pojadę na wioskę i  jak nie będzie LTE to bedę miał do sprzedania tygodniowy K20 Pro.
 
pozdro
Ja mam androida q i nie działa Network Signal Guru

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam w Orange gdzie niby najgorzej z tym brakiem B20, ale dopiero jak czytam te bzdety jakiż to super zasięg z tym B20 zacząłem szukać igły w stogu siana i co i nic dalem sobie spokój, bo zasięg w domu jak i podróży mam dokładnie identyczny jak wszyscy obok, z domownikami włącznie którzy mają te yeti w postaci B20. Przejechałem pociągiem w zeszłym tygodniu z Katowic do Wiednia w 6 osób z kolegami z telefonami w różnych sieciach z telefonami różnych producentów, ba,  pozostali 5 mieli telefony z Polski, modele europejskie ja ten biedny K20 pro i co i nic żyje, działa i świetnie się łączy z internetem i innymi użytkownikami. Idę o zakład że jakby nikt nie wiedział o tym" magicznym" b20 to by wszystkim działał na 100% . Ktoś rozpoczął przy okazji mi6 te gownoburze o jego braku i problemach z tym związanych i ciągnie się to jak gil z nosa.

Chyba że mój też ma to B20?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam w Orange gdzie niby najgorzej z tym brakiem B20, ale dopiero jak czytam te bzdety jakiż to super zasięg z tym B20 zacząłem szukać igły w stogu siana i co i nic dalem sobie spokój, bo zasięg w domu jak i podróży mam dokładnie identyczny jak wszyscy obok, z domownikami włącznie którzy mają te yeti w postaci B20. Przejechałem pociągiem w zeszłym tygodniu z Katowic do Wiednia w 6 osób z kolegami z telefonami w różnych sieciach z telefonami różnych producentów, ba,  pozostali 5 mieli telefony z Polski, modele europejskie ja ten biedny K20 pro i co i nic żyje, działa i świetnie się łączy z internetem i innymi użytkownikami. Idę o zakład że jakby nikt nie wiedział o tym" magicznym" b20 to by wszystkim działał na 100% . Ktoś rozpoczął przy okazji mi6 te gownoburze o jego braku i problemach z tym związanych i ciągnie się to jak gil z nosa.
Chyba że mój też ma to B20?
Dokładnie tak jak piszesz

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Chyba że mój też ma to B20?

Też może tak być. Tak na prawdę to ciężko stwierdzić, czy niektóre dystrybucje nie mają anteny z b20, na tej samej zasadzie co nfc z indyjskiej tylko tam nie używane. Szkoda, że trzeba się tak nakombinować, żeby sprawdzić jakie częstotliwości faktycznie obsługuje dany telefon.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bosniak napisał:

Ja tam mam w Orange gdzie niby najgorzej z tym brakiem B20

Też tak pisałem mając Mi 6. Nie zdziwiłbym się, gdybyś w wyszukiwarce znalazł mój post na temat tego, że B20 jest nie potrzebne. ;) Oczywiście, bez B20 też miałem zasięg, nigdy nie było problemów z nawigacją, czasami po prostu przełączyło się na 3G/brak zasięgu, muzyka jednak była zbuforowana, nawigacja tak samo i tego nie zauważyłem. Jedynie w pociągu nigdy zasięgu nie miałem, ale teraz poruszam się samochodem i nie sprawdzałem jak to wygląda mając B20. :P Po prostu pisałem, że są plusy posiadania tego pasma, bo teraz mam LTE w domu i mogę pobrać szybko jakiś plik (na wsi internet tylko 8 Mbps), gdzie wcześniej mając MI 6 nie było to możliwe. Ostatnio byłem w Krynicy Morskiej nad morzem i jako jedyny miałem zasięg LTE. Oczywiście jednak gdybym miał możliwość wziąć smartfon z Chin np. 400 zł taniej to wziąłbym bez B20, bo to nie jest coś bez czego nie da się żyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie co macie napisać jak kupiliście szajs bez B20 bo szkoda było parę złoty więcej na wersję Global np Mi9T zamiast Redmi 20K etc. Co za bzdura że brak czegoś jest na plus albo nie ma różnicy.

Niedługo się dowiem że im mniej bandów obsługuje telefon tym lepiej, że nie widać różnicy. Kupcie telefony 3G bo po nie będzie różnicy. A już LTE to szajs lepiej mieć 2G i tylko 1 band bo wszędzie mam zasięg. Buahah

Aż mi się przypomniały czasy kiedy zaczynamy się zakupy w Chinach i były telefony wcdma bez obsługi bandu 900, a 850 i miały tylko 1 band wcdma. Wtedy też byli tacy że twierdzili że nie widzą różnicy a tak naprawdę wszyscy wiedzieli że bez wcdma 900 to telefon praktycznie nie ma zasięgu lub tylko 2G.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Redmi Note 4 bez B20 i na wsi gdzie Plus nie ma całkowice zasięgu, w Orange ma LTE i 3 kreski. Żona ma Samsunga A6 z B20 i ma taki sam zasięg. Zależy na jaką dziurę się trafi. Wtedy faktycznie może się B20 przydać.

Kupiłem 500zl taniej i na 2 lata na abonament/kartę przeznaczę.

Pozdro

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bartos38 napisał:

od google brak możliwości nagrywania rozmów 

Mam ten sam problem - miałem od dwóch miesięcy praktycznie dylemat który kupić, w końcu padło na mi 9t pro (głównie przez brak notcha i lepsza baterie), wczoraj telefon odpalam, a tu ani smsy niezsynchronizowane z poprzedniego telefonu, ani nie ma możliwości nagrywania rozmów, gdzie ciągle z tego korzystam w pracy... Myślicie, że dalsze aktualizacje zmienią to czy pozostaje tylko xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana apk, ale nawet i to może nie pomoc. Xiaomi po prostu wywaliło apki SMS i telefonu z ROMow Global, Russia i EEA.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka


Ze wszystkich modeli czy tylko Mi 9 T Pro? Też mnie zaskoczyły te apki. Przyzwyczajony jestem do dialera i smsów Xiaomi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nagrywanie rozmów na globalu i EEA są zlikwidowane, bo w większości albo w części krajów są po prostu prawnie zabronione i niezgodne z prawem, więc nie mogą znaleźć się oficjalnie w telefonie.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nagrywanie rozmów na globalu i EEA są zlikwidowane, bo w większości albo w części krajów są po prostu prawnie zabronione i niezgodne z prawem, więc nie mogą znaleźć się oficjalnie w telefonie.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


To jakim sposobem mam na EEA i 2 Globalach tak samo jak apki SMS etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich modeli czy tylko Mi 9 T Pro? Też mnie zaskoczyły te apki. Przyzwyczajony jestem do dialera i smsów Xiaomi.
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Z tego co wiem na razie tylko Mi 9T Pro i prawdopodobnie Mi CC9/9 Lite. Ale niewykluczone że będzie tak z innymi nowymi w przyszłości, zobaczymy.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, k120 napisał:

To jakim sposobem mam na EEA i 2 Globalach tak samo jak apki SMS etc

Bo to na razie jest problem tylko na Mi 9T Pro, a nie na innych telefonach. Możliwe że usunęli przez przypadek, ale skoro zrobili to i na EEA, i na zwykłym/rosyjskim Globalu, a także mam sygnały, że podobnie jest na Mi CC9, to raczej nie jest to przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie uruchamia się funkcje informująca np pikaniem w słuchawce gdy rozmawiam z kolegą, a ktoś w międzyczasie próbuje się do mnie dodzwonić? Nie chodzi mi o SMS od operatora po zakończeniu rozmowy bo to musztarda po obiedzie tylko w trakcie rozmowy?
U operatora uruchamia się tą usługę. Połączenia oczekujące. Tobie pika a dzwoniącemu mówi że rozmawiasz. Z tego co pamiętam w T-Mobile aktywowałem to przez infolinię

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...