ZduneX25

Mi 9T/K20 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Mam pytanie, orientuje się ktoś czy niska temperatura wpływa na baterię/smartfon? Mam smartfon przy owiewie, klima leci prosto w smartfon i jest on mega zimny. Oprócz tego nic się z nim nie dzieje. Wiemy jak wpływają na smartfon wysokie temperatury... a niskie?
11d86317c571ba02f220756b06eef590.jpg

Ogarnąłem tego sprzatacza.

Teraz pytanie o taką opcję jaka miałem na globalu w opcjach programistycznych na dole, dokładnie drugie od dołu, chodzi o jakąś optymalizację miui czy jakoś tak. Na EU nie ma. Każdy tak ma?

b8b619a09d7569a85923fa68536484d1.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Edited by ZIOLOISO

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Mam pytanie, orientuje się ktoś czy niska temperatura wpływa na baterię/smartfon? Mam smartfon przy owiewie, klima leci prosto w smartfon i jest on mega zimny. Oprócz tego nic się z nim nie dzieje. Wiemy jak wpływają na smartfon wysokie temperatury... a niskie?

Musiałaby to być temperatura poniżej 0 żeby zaszkodzić. Nawiew z klimy jest raczej jak dodatkowe chłodzenie dla smartfona :D

• Thanks 1

14 godzin temu, ZIOLOISO napisał:

Ogarnąłem tego sprzatacza.

Teraz pytanie o taką opcję jaka miałem na globalu w opcjach programistycznych na dole, dokładnie drugie od dołu, chodzi o jakąś optymalizację miui czy jakoś tak. Na EU nie ma. Każdy tak ma?

U mnie jest na xiaomi.eu tak samo jak u ciebie brak tej opcji, o której piszesz.

U mnie jest na xiaomi.eu tak samo jak u ciebie brak tej opcji, o której piszesz.
Dzięki za info, pytanie jeszcze takie. Gdy masz włączony tryb AOD i telefon długo leży to on się wygasza i jak go ruszysz to podswietli Ci się AOD? Bo na globalu tak było, a na EU się nie podnosi. Hmm.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Dnia 2.07.2019 o 10:28, slawo0907 napisał:

Mam ogromną prośbę, bo to zależne jest od zakupu telefonu. Czy na tym smartfonie z systemem "global", działa Android Auto?

Działa ale nie działa.

Na ekranie jest ok, ale w samochodzie brak połączenia.

Problem znany na xda.

Witam , mam dwa "problemy" z Mi9 

-dioda powiadomien nie dziala TYLKO w messengerze , da sie to jakos ogarnac ?? w whatsupie wszytko dziala jak należy

- equalizer niedostepny dla sluchawek Huawei am61 ( graja , szybko wykrywa ale nic nie mozna skonfigurowac ) , po nacisnieciu opcji "przypisz przyciski' wyskakuje kominakat ( nie wykryto sluchawek ) wtf ? 

z gory dzieki :)

6 godzin temu, ZIOLOISO napisał:

Dzięki za info, pytanie jeszcze takie. Gdy masz włączony tryb AOD i telefon długo leży to on się wygasza i jak go ruszysz to podswietli Ci się AOD? Bo na globalu tak było, a na EU się nie podnosi. Hmm.

Mam tak samo jak ty....... Przygasi się ale po poruszeniu nic się nie rozjaśnia jest przygaszone. 

1 hour ago, [email protected] said:

Mam tak samo jak ty....... Przygasi się ale po poruszeniu nic się nie rozjaśnia jest przygaszone. 

To u mnie potrafi się tak zrobić, że ekran całkiem zgaśnie i po ruszeniu nic się nie pokaże... Może mam coś źle ustawione?

Czy u was też po odblokowaniu bootloadera Mi 9T na global stable straciło certyfikację Google Play? Zdziwiło mnie to, bo wcześniej na Mi 6 tak nie było (Netflixa dało się pobrać z Google Play).

Czy u was też po odblokowaniu bootloadera Mi 9T na global stable straciło certyfikację Google Play? Zdziwiło mnie to, bo wcześniej na Mi 6 tak nie było (Netflixa dało się pobrać z Google Play).
Miałem podobnie. Musiałem kombinować. Na Global eu nie ma tego problemu. Jak masz root to mogę Ci film na yt podesłać jak to ogarnąć na globalu.

@ZIOLOISO

Znaczy zarejestrowałem sobie, pokazuje teraz status "urządzenie jest certyfikowane". Niestety nadal brak aplikacji Netflixa w Google Play.

Jeśli ktoś chciałbym uzyskać certyfikację po odblokowaniu bootloadera:

1. Pobieramy ze sklepu Google Play aplikację "Device ID"
  2. Wchodzimy na tę stronę: https://www.google.com/android/uncertified/
  3. Z aplikacji przepisujemy wartość Google Service Framework (GSF) i wpisujemy na powyższej stronie. Klikamy zarejestruj.
  4. Czyścimy dane sklepu Google Play w ustawieniach

4 minuty temu, Adriano_pl napisał:

bez instalowania rom'u w wersji developer?

Oj już dawno nieaktualne jest to, że trzeba mieć wersję dev by odblokować bootloader. Z resztą już dla Mi 9T nie będzie wersji beta. ;) Spokojnie na aktualnej stabilnej wersji odblokujesz bootloader.

• Thanks 1

@Zenderable a ta procedura odblokowywania z Twojej sygnatury jest jeszcze aktualna, czy przez te 2 lata coś się zmieniło? Ostatnio odblokowywałem bootloader w 2017...

@Adriano_pl

Nadal jest aktualne, jak widać w tytule rok 2019. ;)

U mnie w Mi 9T trzeba było czekać 168h.

Edit.

Osobiście miałem problem z płatnościami Google Pay po odblokowaniu bootloadera. Pomógł sposób nr 1 stąd:

• Thanks 1

Jaka jest zasadnicza roznica miedzy Mi9SE a MI9T ?

Inny CPU/GPU, większa pojemność baterii T i czym jeszcze ?

Stóje przed dylematem czy kupić Mi9, Mi9T czy SE, sama wydajność CPU jest dla mniej najmniej ważna jak i aparat (to co oferują to mi wystarcza) czy lądowanie indukcyjne. 

@grzegorz1982

Oprócz tego to różnica jest w wymiarach i w Mi 9SE są mocno odstające tylne aparaty. Mi 9T ma złącze słuchawkowe, nie ma podczerwieni a Mi 9SE ma podczerwień, ale nie ma wejścia na słuchawki. Tu masz wszystkie różnice: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9738&idPhone2=9583#diff-

Oficjalna cena w Polsce Mi 9T:

1599 zł za wariant 6/64 i 1699 zł za wariant 6/128...

Edited by cincin27
  • Haha 1

1600 zł za Mi 9T? Podatek od nowości czyli od wysuwanego aparatu? Sami się proszą, by nie kupować z polskiej dystrybucji. Owszem, znajdą się ludzie, którzy kupią na mi-home, ale stracą część tych którzy nie boją się zamówić z GearBest czy Dragonist.

• Like 2

@Zenderable

Sam rozważałem zakup pierwszego telefonu Xiaomi w polskiej dystrybucji. Ale z taką ceną to już wolę kupić w Chinach.

Edited by cincin27
  • Like 1

Wypełnili tym fonem lukę cenową między mi 9 se a mi 9. Chociaż po cichu liczyłem na obniżkę ceny mi 9 se do 1399 i wstawienie mi 9t za 1499.

W sumie to kupując w oficjalnej dystrybucji to już lepiej dołożyć do mi 9. No chyba, że ktoś nie lubi wcięcia w ekranie i chce mieć złącze słuchawkowe.

• Like 1

Stabilny o ile wiem jest. Bety nie ma bo nie ma China Beta jeszcze.

Ja używam stabilnego i zadowolony jestem z niego. Ma więcej funkcji jak Global i wydaje mi się że wolniej bateria schodzi.

@ZIOLOISO

Też właśnie zainstalowałem. W moim przypadku czytnik linii papilarnych w ekranie działa zauważalnie szybciej - na Global EEA miałem często problemy z odczytaniem poprawnie kciuka. Rzucił mi się jednak w oczy brak w ustawieniach funkcji Dual LTE i do tego znalazłem prawdopodobnie błąd... W ustawieniach ekranu blokady i odcisku palca jest opcja "Gdy ekran jest wyłączony i przyjdzie powiadomienie". Domyślnie jest ustawione na "Wybudź ekran". Jednak gdy zmieniłem na "Pokaż animację" to nie dało się odblokować telefonu za pomocą czytnika linii papilarnych gdy był wyłączony ekran. :D Po prostu nic nie reagowało, musiałem nacisnąć przycisk power i dopiero odblokować. Dodam, że nie używam AOD, bo gdy to włączyłem to oczywiście można było już normalnie odblokować. Sprawdzisz czy u Ciebie też występuje ten błąd? No chyba, że to tak ma być...

Pokaż animację chyba działa tylko z AOD. Także to chyba dlatego.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@Zenderable

U mnie tak samo się zachowuje. Także, albo błąd lub ma tak być.

Edited by ZIOLOISO

Dnia 9.07.2019 o 08:27, cincin27 napisał:

@grzegorz1982

Na samej górze 

gsmarena_002.jpg

Dzięki za info, oglądałem zdjęcia ale tego nie zauważyłem.

W którym miejscu znajduje się czujnik zbliżeniowy ?

Czy ta całą konstrukcja jest kopią MIX2/s ?

Druga sprawa czy ktoś ma porównanie 9T z 9  którym dłużej bateria wytrzymuje ?

Edited by grzegorz1982

5 godzin temu, grzegorz1982 napisał:

Druga sprawa czy ktoś ma porównanie 9T z 9  którym dłużej bateria wytrzymuje ?

Jest tego pełno na YT - 9T, co raczej oczywiste.

Przykład - różnica jest znaczna.

Edited by Antyhaker