Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Zenderable napisał:

@Antyhaker
Wystarczy, że są na kabel. Na bluetooth to chyba od zawsze na MIUI to nie było odblokowane. Do tego jeśli masz włączony dźwięk Hi-Fi, to z equalizera i ulepszeń dźwięki Mi nie możesz korzystać (i odwrotnie).

Nie wystarczy - jakby wystarczyło to bym o "warunki" nie pytał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z autofocusem? Nie wydaje się wam wolny? W mi note 3 czy w mi8se podczas nagrywania filmu przybliżam i oddalam rękę i zawsze jest ostra, nieważne jak szybko (w mi8se na początku było fajnie a wraz z aktualizacjami polepszono jeszcze), a mi9t nie nadąża, a potem już jakbym chwilę stanie na jednym punkcie ostrości i dopiero po 2s załapie.
Mam nadzieję że aktualizacje to ogarną bo mi się to nie widzi

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Zenderable napisał:

@Antyhaker
To nie wiem, powiem tak "u mnie działa". Podłączam zwykłe z chińczyka czy droższe od Sony - efekt ten sam.

Więc pewnie coś z moimi słuchawkami - mają już sporo latek na karku :P

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem ile osób zagląda do wątku o TWRP, więc wspomnę tutaj bo to bardzo ważne. Wyszło nowe TWRP, dzięki któremu działa wszystko na xiaomi.eu, ALE instalacja nowego TWRP w celu instalacji np. Magisk na globalu wiąże się z zaszyfrowaniem danych. :D Po kliknięciu "restart to system" będzie wchodzić do Mi Recovery/TWRP zamiast do systemu. Nie pomaga "fastboot continue" ani instalacja starego TWRP (nie wyskakuje prośba o wpisanie hasła blokady ekranu do odszyfrowania), ale za to pomaga "fastboot boot twrp.img" (chodzi o to nowe twrp), jednak po takiej operacji nie można restartować urządzenia. Do tego przynajmniej u mnie próba zadzwonienia do kogoś wiązała się freeze urządzenia i ponownym restartem do TWRP (i trzeba było powtarzać całą procedurę od nowa, kiepsko gdy nie ma dostępu do komputera). Osobiście musiałem zrobić format data i zainstalować soft od nowa by wszystko znowu działało... 

Cytat

TWRP: https://www.mediafire.com/file/0is4jdh0emuja4v/twrp_davinci_3.3.1_23-07-19_red_ss.img/file (w przypadku instalacji xiaomi.eu, ponieważ po instalacji tego TWRP jest wymagany format data) lub https://mega.nz/#!5osQFSwL!zt0nf-K_RSSl3edxYQRVhUhmz2tcM2nZs9Oah1f1pS4 (jeśli chcemy np. zainstalować Magisk na globalu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zenderable napisał:

U mnie autofocus w filmach jest praktycznie natychmiastowy, niestety w zdjęciach są problemy. Wydaje mi się, że na Gcam jest lepiej.

praktycznie, no u mnie tez praktycznie i potem sie zgubi. W mi note 3 i 8se był natychmiastowy, bez żadnego praktycznie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zenderable napisał:

Ogólnie nie wiem ile osób zagląda do wątku o TWRP, więc wspomnę tutaj bo to bardzo ważne. Wyszło nowe TWRP, dzięki któremu działa wszystko na xiaomi.eu, ALE instalacja nowego TWRP w celu instalacji np. Magisk na globalu wiąże się z zaszyfrowaniem danych. :D Po kliknięciu "restart to system" będzie wchodzić do Mi Recovery/TWRP zamiast do systemu. Nie pomaga "fastboot continue" ani instalacja starego TWRP (nie wyskakuje prośba o wpisanie hasła blokady ekranu do odszyfrowania), ale za to pomaga "fastboot boot twrp.img" (chodzi o to nowe twrp), jednak po takiej operacji nie można restartować urządzenia. Do tego przynajmniej u mnie próba zadzwonienia do kogoś wiązała się freeze urządzenia i ponownym restartem do TWRP (i trzeba było powtarzać całą procedurę od nowa, kiepsko gdy nie ma dostępu do komputera). Osobiście musiałem zrobić format data i zainstalować soft od nowa by wszystko znowu działało... 

 

Ale jak zrobiłeś format data i zainstalowałeś soft od nowa, to już te wcześniejsze błędy się nie powtarzają? Mam na myśli te restarty do TWRP zamiast do systemu i freezy przy dzwonieniu. Chcę zainstalować MIUI 9.7.22/25, a na stronie głównej jest napisane, żeby flashować właśnie tym TWRP

Edytowane przez Piotr@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale jak zrobiłeś format data i zainstalowałeś soft od nowa, to już te wcześniejsze błędy się nie powtarzają?

Nie, robiąc format data robi się deszyfrację danych, TWRP już zostaje i instalując w nim system dane się nie szyfrują. Nie wiem jak to wygląda później przy zmianie TWRP na stare i znowu na nowe. Po format data już mi się nie chciało pobierać Globala, więc zainstalowałem najnowszy Xiaomi.eu.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

w piątek będę mogl odblokować bootloader, mam nadzieję, że juz kolejna wersja tygodniowa pojdzie bezproblemowo bo global stable mnie juz denerwuje :)

A co takiego Cię denerwuje? Poza tym, że brakuje nowości, to działa mi bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moje drugie podejście i przekonania się do xiaomi i szczerze drugi raz to samo. Wszyscy piszą ze xiaomi lepsze w tych pieniądzach co samsung czy huawei, tylko ze tam w porównaniu do xiaomi mam według mnie produkt finalny a nie jak tu ciągle coś nie tak i albo trzeba czekać na poprawiony rom albo szukać pół środków zamiast cieszyć sie używaniem smartfona. Jak dla mnie xiaomi zawsze będzie nie dopracowane i dla tego wolę jednak dopłacić ale być zadowolony. Mało tego bo mam honora 8x który teraz w pl kosztuje połowę tego co mi9t a śmiga lepiej i poprawniej od xiaomi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Antyhaker napisał:

A co takiego Cię denerwuje? Poza tym, że brakuje nowości, to działa mi bezproblemowo.

nie ma kilku funkcji co beta, naprzyklad podwojne stukniecie zeby zablokować ekran, te denerwujace powiadomienie "messenger wyswietla sie nad innymi aplikacjami" itp no i system android zjada za duzo baterii. Poki co sot mam jak na mi8se z ~3000mah baterią -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma kilku funkcji co beta, naprzyklad podwojne stukniecie zeby zablokować ekran, te denerwujace powiadomienie "messenger wyswietla sie nad innymi aplikacjami" itp no i system android zjada za duzo baterii. Poki co sot mam jak na mi8se z ~3000mah baterią -.-
1. To nie kwestia bety, a tej konkretnej modyfikacji, tj. Xiaomi.eu.
2. Przecież można to wyłączyć i Xiaomi.eu nie ma tutaj nic do rzeczy - to "funkcja" Androida.
3. Tu to już zwyczajny pech. U mnie takowego problemu nie ma, SoT zadowalający.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat ciągle sie zacina w pozycji pionowej chociaż zdjęcia robione w poziomie, żeby wyłączyć alarm muszę odblokować telefon i ściągnąć górną belkę powiadomień, problem z czujnikiem podczas rozmowy. I parę innych rzeczy które są denerwujące podczas codziennego użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego miałem już trochę tych urządzeń Xiaomi i zauważyłem pewną zależność... Gdy wychodzi nowe urządzenia/następca danego modelu to automatycznie w starszym modelu kolejne aktualizacje psują jakość urządzenia. :D Nie wiem czemu tak jest właśnie w przypadku Global... na Mi 6 chociażby instalując xiaomi.eu miałem dużo lepszy SOT w porównaniu do Globala. Aktualnie na Mi 9T nie widzę wielkiej różnicy, na pewno na plus czytnik linii papilarnych, który na xiaomi.eu działa zauważalnie szybciej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cincin27 napisał:

@Miui2017

Przecież możesz w ustawieniach zegara wybrać żeby wyłączyć budzik przyciskiem zasilania i wtedy nie trzeba odblokowywać telefonu...

Jeśli już to przyciskami głośności i u mnie jak przystało na xiaomi ta opcja też nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To nie kwestia bety, a tej konkretnej modyfikacji, tj. Xiaomi.eu.
2. Przecież można to wyłączyć i Xiaomi.eu nie ma tutaj nic do rzeczy - to "funkcja" Androida.
3. Tu to już zwyczajny pech. U mnie takowego problemu nie ma, SoT zadowalający.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Możesz mnie poinstruować gdzie dokładnie? :)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie poinstruować gdzie dokładnie? default_smile.png

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Pytasz o punkt 2? Przesuń powiadomienie w lewo, wejdź w ustawienia i tam masz wsio co Ci potrzeba :) Innymi słowy, brak informacji i stosownych ustawień to nie zaleta, tylko wada

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o punkt 2? Przesuń powiadomienie w lewo, wejdź w ustawienia i tam masz wsio co Ci potrzeba default_smile.png Innymi słowy, brak informacji i stosownych ustawień to nie zaleta, tylko wada

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

No niestety mam nieaktywny przycisk wyłączenia tego powiadomienia, jest włączone i zablokowane

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem odblokowac bootloader. Dostałem taki komunikat

Cytat

"please unlock 168 hours later. use your device actively while you are waiting"

Da sie w jakiś sposób pominać bez czekania. Dlaczego taki komunikat mi wyskoczył?

 

Znalazlem taki sposób, ale nie chce zakladac nowego konta

https://pl.xiaomitoday.it/guida-niente-piu-attese-per-lo-sblocco-del-bootloader-xiaomi.html

Edytowane przez atlantydas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jaki sposób mogę przenieść wszystkie moje aplikacje łącznie z ustawieniami ze starego telefonu?

 

Jak chce włączyć wbudowana aplikacje pogody wyskakuje komunikat "włącz usługi lokalizacyjne i pozwól urządzeniu okreslic położenie za pomocą sieci bezprzewodowych". Natomiast jak przechodzę do ustawień mogę tylko wybrac tylko opcje "tylko urządzenie (użyj GPS do ustalenia lokalizacji)"

 

Co mam zrobić?

Edytowane przez atlantydas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atlantydas

Na wiele sposobów. Pierwsza opcja to w trakcie konfiguracji nowego urządzenia wybrać opcję transferu danych ze starego telefonu. Druga opcja to pobranie kopii z chmury, także w trakcie konfiguracji urządzenia... ;) Jeśli miałeś wcześniej Xiaomi, to nawet w ustawieniach masz dedykowaną opcję (Xiaomi -> Kopia w chmurze). Możesz też w ustawieniach wejść w "O telefonie/Informacje o telefonie" i wybrać opcję "Przenoszenie danych" (ew. wyszukać ją używając lupy w ustawieniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...