Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj odebrałem swoją "9T". Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Bardzo szybki i zgrabny. Wygląda na bardzo solidny telefon. Dość ciężki jak na wymiary jakie ma. Miałem wcześniej Mi Max 3 i był tylko o  ~30g cięższy, a sporo większy. Za tydzień odblokowanie bootloadera i wrzucam TWRP + root. Zostanę raczej na Global Stable. Czekam na jakąś fajną wersję Gcam i zmodyfikowany kernel, aby energo oszczędność poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ZIOLOISO napisał:

Ja dzisiaj odebrałem swoją "9T". Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Bardzo szybki i zgrabny. Wygląda na bardzo solidny telefon. Dość ciężki jak na wymiary jakie ma. Miałem wcześniej Mi Max 3 i był tylko o  ~30g cięższy, a sporo większy. Za tydzień odblokowanie bootloadera i wrzucam TWRP + root. Zostanę raczej na Global Stable. Czekam na jakąś fajną wersję Gcam i zmodyfikowany kernel, aby energo oszczędność poprawić.

Skoro już wrzucasz TWRP, to nie lepiej jakąś modyfikację wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matt_berninger napisał:

z dragonist

Też zamówiłem, już mi się nie chciało czekać... ;) myślę, że cena jest bardzo dobra, w polskiej dystrybucji będzie zapewne za 1499, ew. za 1399 zł minimum.

3 minuty temu, ZIOLOISO napisał:

TWRP się przyda do root 

Szkoda, że w globalu co każdą aktualizację TWRP jest podmieniane przez Mi Recovery, gdyby nie to to bym nie używał xiaomi.eu... po prostu już mnie nudzi wgrywanie twrp po każdej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by się bał prosto z dragonist kupować, to jest na: https://www.carrefour.pl/smartfon-xiaomi-mi-9t-64gb-czarny-black

Też od Dragonist, ale w Carrefour, więc z gwarancją nie ma co się bać, bo zawsze pewniej :D 30 zł drożej.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko K20 to brat Mi9 SE (bez notcha i z większą baterią), a nie nowa generacja, dla mnie to po prostu przepłacanie, ale jak kogoś ciśnie na zmianę, to wiadomo że nie warto czekać. Mi9/SE akurat staniały w 2-3 miesiące, bardzo na wartości straciły, ciekawe co z K20 będzie.

Mi 10 wyjdzie na wiosnę dopiero :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko K20 to brat Mi9 SE (bez notcha i z większą baterią), a nie nowa generacja, dla mnie to po prostu przepłacanie, ale jak kogoś ciśnie na zmianę, to wiadomo że nie warto czekać. Mi9/SE akurat staniały w 2-3 miesiące, bardzo na wartości straciły, ciekawe co z K20 będzie.
Mi 10 wyjdzie na wiosnę dopiero  
Tak tylko, że obniżki dotyczą chińskich portali, a nie oficjalnej dystrybucji

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Jakie TWRP wgrywacie na mi 9T, bo sie nie mogę doszukać. Na razie czekam na odblokowanie bootloadera, ściągnąłem rom xiaomi.eu 10.3.8.0 ale nie znalazłem tego TWRP, proszę podpowiedzieć co ściągnąć żeby pasowało do 9T. Z góry dziękuję. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elderbary

Nie wiem, zawsze na Mi 6 miałem wyłączone te ikonki bo mi belkę tylko zaśmiecały. :D ale teraz patrzę w ustawieniach i jest opcja "pokaż ikony powiadomień". Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia to na pewno aparat jest dużo lepszy niż w Mi 6, do tego jest głośniejszy głośnik (ale to też może być przez to, że Mi 6 jest cały zakurzony). Gorzej z czytnikiem linii papilarnych, ten fizyczny w Mi 6 działa szybciej i sprawniej, ten w Mi 9T w ekranie ma czasami problemy z poprawnym odczytaniem. Brakuje mi paru opcji, na Mi 6 na beta miałem "czas na ekranie", tutaj nie ma. Oczywiście ekran w porównaniu do Mi 6 to niebo, świetnie się ogląda filmy na YouTube/Netflix. W końcu mam zasięg w domu rodzinnym, wcześniej ledwo 3G łapało, a teraz mam 4G+, więc chyba jednak B20 się przydaje... 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cincin27 napisał:

W jakiej sieci masz?

Orange. Myślałem, że 4G+ to LTE Advanced... ale dobrze wiedzieć, że to agregacja pasm. :D

10 godzin temu, cointreau napisał:

Skoro masz, to...Jak wygląda kwestia powiadomień? Jest to lepiej dopracowane niż w M9?

Nie wiem za bardzo jak się do tego odnieść, bo nie śledziłem problemu powiadomień w Mi 9. Na pewno jest tak jak w Mi 6, normalnie powiadomienia przychodzą i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZIOLOISO napisał:

Dalej nie będzie Miui Polska dla 9T?

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/xiaomi.eu_multi_HMK20MI9T_V10.3.9.0.PFJCNXM_v10-9.zip/download

Póki co widzę wersje stabilne. Może po prostu nie ma na razie wersji beta chińskiej (bo global bety już nie będzie niestety). Swoją drogą, chciałem odblokować bootloader i trzeba czekać 168 godzin.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione uśpienie ekranu na 15 sekund, ale ekran się nie usypia w niektórych aplikacjach (albo np. jak jest w ustawieniach), tylko jedynie jest przyciemniony. Ktoś ma podobnie? AOD wyłączony, bo jak był to się załączał normalnie.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że telefon warty tych pieniędzy. Zgrabny, wcześniej miałem Mi Max 3, tylko pół cała różnicy, a ten telefon wygląda jaka maleństwo. Nfc, świetny aparat. Można się w niedalekiej przyszłości dobrej wersji GCam spodziewać. Ekran święty. Głośnik też dobrze gra. Będę prawdopodobnie wygrywał inny soft na próbę, ale Miui Polska nie mogę się doczekać.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo dobrze też korzysta, mam wrażenie, że jest bardziej płynnie niż w Mi 6, wysuwany aparat to bajka, bo w końcu niepotrzebnie nie zajmuje miejsca. Smartfon z notchem (a szczególnie z takim grubym) wygląda przy Mi 9T prehistorycznie. Osobiście uważam, że to jest najlepsze co wymyślili... Jedyny minus - może się to zepsuć, bo w końcu to część ruchoma, ale kolejny mój smartfon to będzie też z wysuwanym aparatem, ew. z aparatem pod wyświetlaczem. Czytnik linii papilarnych jest wolniejszy niż w Mi 6, no ale w niczym kompletnie to nie przeszkadza. Ekran jest piękny, rozumiem teraz ludzi, którzy chwalili AMOLEDy gdy ja siedziałem na zwykłym LCD. W samej nakładce w porównaniu do mojego poprzedniego smartfonu jest dużo więcej bajerów i opcji, nawet sam aparat jest bardziej rozbudowany o jakieś dziwne tryby selfie (które są trochę cringy, np. tryb filmowy tak dziwnie wycina twarz i daje jakieś dziwne tło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z posiadaczy płacić Mi 9T z użyciem Google Pay? W żadnym sklepie nie mogę zapłacić telefonem, bo na czytniku pokazuje "użyj innego czytnika bądź karty". Google Pay w ogóle nie reaguje, nawet przy włączonylej aplikacji próbowałem.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...