ZduneX25

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy

Recommended Posts

Dzięki za info, tylko tym TWRP nie zrobię data back'up. Wywala błąd: createTarFork() process ended with ERROR:255

Bo wolę zrobić back'up, przesiadłbym się z stable na dev MIUI Polska.

Pytanie jeszcze takie, jak się w zarządzaniu aplikacjami nazywa "Czas przed ekranem" bo chcę to wyłączyć, żeby mi baterii nie zjadało.

Edited by ZIOLOISO

3 godziny temu, ZIOLOISO napisał:
Pytanie jeszcze takie, jak się w zarządzaniu aplikacjami nazywa "Czas przed ekranem" bo chcę to wyłączyć, żeby mi baterii nie zjadało.

Nie wyłączysz, bo to jest wbudowana opcja systemowa, w czystym Androidzie zwana "Cyfrowa równowaga". Z resztą za dużo takie wyłączanie aplikacji tego typu nie daje. ;)
d51abfabe335551ea0ff7d1e622e825f.jpge4f8001164b4dfbb0233c7aa1a04540f.jpg

Przecież nic Ci to nie da, poza ewentualną niestabilnością systemu.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Działają wam płatności zbliżeniowe?
Mam Globala i po nocnej aktualizacja zniknęło mi GooglePay z telefonu.

@Zenderable

(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Device critical unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false

ROM: MIUI Global 10.3.9 stable

@Zenderable

Mam komunikat:
"Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją".

Najlepsze jest to, że aplikację miałem na telefonie. Zainstalowałem aplikację mBanku, ona sama zaproponowała by korzystać z płatności telefonem. Miałem nawet kartę dodaną.
Którejś nocy weszła aktualizacja ROMu... po tym GooglePay posiało :(   // od razu wyłączyłem automatyczną aktualizację.

@Zenderable

Coś mam nie tak z kontem googla. Przełączyłem na inne konto i zaistalowałem GooglePay.

Edited by FrisBy

Nie wiem jak u Was ale u mnie aparat w tym telefonie to DRAMAT, woła o pomstę do nieba. Mało szczegółów, rozmyty obraz, ciężko złapać ostrość w szczególności przy selfi blisko. W mi4c aparat nie umywal się nawet do tego a to był model z 2015r.

Zawiedziony jestem pod tym względem.

Głos że słuchawek też jest ch*jowy...cichy i wogole to jest nie to jak za tel za 1200zl. Żałuję że go kupiłem

Skąd mogę ściągnąć gcam do tego tel. Po niedzieli odblokuje bootloader i wgrane xiaomi eu

Mam soft global 

Edited by atlantydas
  • Like 1

Nie wiem jak u Was ale u mnie aparat w tym telefonie to DRAMAT, woła o pomstę do nieba. Mało szczegółów, rozmyty obraz, ciężko złapać ostrość w szczególności przy selfi blisko. W mi4c aparat nie umywal się nawet do tego a to był model z 2015r.
Zawiedziony jestem pod tym względem.
Głos że słuchawek też jest ch*jowy...cichy i wogole to jest nie to jak za tel za 1200zl. Żałuję że go kupiłem
Skąd mogę ściągnąć gcam do tego tel. Po niedzieli odblokuje bootloader i wgrane xiaomi eu
Mam soft global 
Zamiast się pruć to zadaj sobie trud i wejdź na stronę deweloperów gdzie są wrzucane gcamy i znajdź wersję dla swojego telefonu. Masz wszystko opisane.

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

Ja posiadam oprogramowanie w wersji Global i od samego początki mam powiadomienia z aplikacji trzecich na ekranie AOD.

@WEXEL

Niemożliwe. Oto lista wspieranych apek przez MIUI:

com.android.calendar

com.android.email

com.android.mms

com.android.server.telecom

com.facebook.orca

com.google.android.calendar

com.google.android.gm

com.tencent.mm

com.tencent.mobileqq

com.whatsapp

jp.naver.line.android

Xiaomi.eu dodaje ich dużo więcej.

ch.threema.app

ch.threema.app.work

com.blackberry.hub

com.calea.echo

com.discord

com.facebook.mlite

com.fsck.k9

com.google.android.apps.messaging

com.google.android.apps.tasks

com.google.android.talk

com.instagram.android

com.jb.gosms

com.kakao.talk

com.microsoft.office.outlook

com.my.mail

com.quoord.tapatalkHD

com.quoord.tapatalkpro.activity

com.skype.insiders

com.skype.m2

com.skype.raider

com.snapchat.android

com.textra

com.twitter.android

com.twitter.android.lite

com.viber.voip

com.vkontakte.android

com.whatsapp.w4b

com.yahoo.mobile.client.android.mail

de.web.mobile.android.mail

org.kman.AquaMail

org.telegram.messenger

org.thoughtcrime.securesms

org.thunderdog.challegram

Może i niemożliwe ale nie posiadam kont w portalach społecznościowych a powiadomienia SMS/MMS, Poczty, Gmaila , Whatsapp i kalendarza wyświetlają mi się i każde z inną ikoną.

@WEXEL
No to spójrz na to, co wrzucił @Zenderable. Wszystkie aplikacje, które wymieniłeś są w liście aplikacji wspieranych przez MIUI w wersji globalnej.

Edited by cincin27

Tak...widziałem. Po prostu napisałem, że z aplikacji które posiadam ( i daję im wyświetlać komunikaty ) wszystkie wyświetlają ikony w trybie AOD. Nie tylko Facebook ( którego nie posiadam ).

Miłego piątku i weekendu :)

Witam wszystkich, Panowie jak jest z Google Pay na wersji global, działa czy nie działa?

@lisurwis

Tak jak wszędzie - na zablokowanym bootloaderze działa, jak odblokujesz nie działa i wtedy musisz naprawiać zgodnie z poradnikiem na forum w dziale "Tutoriale". ;) 

Może to głupie pytanie, ale dlaczego w MI 9T na romie Global w Asystencie nie ma krokomierza? Da się to jakoś odblokować?

Byłem właśnie na zakupach i niezadziałała płatność zbliżeniowa, czyżby od nowości był odblokowany bootloader?

Jaka jest twoja wersja MIUI i wersja modelu? Czy masz "Unlocked" przy uruchomieniu telefonu?

Byłem właśnie na zakupach i niezadziałała płatność zbliżeniowa, czyżby od nowości był odblokowany bootloader?

Przełączyłeś opcje w nfc?

Wysłane z mojego Xiaomi Mi9T przy użyciu Tapatalka

[mention=44237]ZIOLOISO[/mention] tzn? czy włączyłem nfc?

Mobilny Portfel i przełączanie na HCE.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi9T przy użyciu Tapatalka

• Like 1

11 minut temu, lisurwis napisał:

@ZIOLOISO @Antyhaker chodzi o układ zabezpieczający?

Mam xiaomi.eu, więc jest nieco inne tłumaczenie - po prostu znajdź wskazaną frazę i ją ustaw. Do wyboru będziesz mieć jeszcze coś tam z SIM :P

Czy ktoś z Was wie czy jest możliwość zmiany lokalizacji zapisywania zrzutów ekranu? Domyślnie zapisują się w folderze "Zrzuty ekranu", którego Google a dokładniej Zdjęcia Google nie rozpoznawają tzn. nie widać go w opcji "Foldery na urządzeniu" gdzie ustala się który folder ma być synchronizowany. I suma sumarum robi mi się synchronizacja screenów i robi się niezły bałagan w Zdjęciach Google :/

Czy ktoś z Was wie czy jest możliwość zmiany lokalizacji zapisywania zrzutów ekranu? Domyślnie zapisują się w folderze "Zrzuty ekranu", którego Google a dokładniej Zdjęcia Google nie rozpoznawają tzn. nie widać go w opcji "Foldery na urządzeniu" gdzie ustala się który folder ma być synchronizowany. I suma sumarum robi mi się synchronizacja screenów i robi się niezły bałagan w Zdjęciach Google :/
Nie można.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Dnia 30.07.2019 o 17:04, Voltron napisał:

to bym składał roszczenie od razu przez paypala, nie bawilbym sie pierw w gearbest bo cie beda zbywać. Oni w paypalu zadecydują co zrobić. ja bym sie starał 50-80% zwrotu. Nagraj film ze to pod spodem i nie zejdzie itp. Kiedys zamowilem na gearbest kamerke sportowa, przyszla dhl z peknietym opakowaniem plastikowym (pudelkiem) i latala w srodku. Mocowanie jedno do motoru było urwane. Chcialem czesc zwrotu, paypal zwrocil caly i nie musiałem odsylac kamerki. Dziala, w koncu sportowa :P ale nagrywalem unboxing

Dnia 30.07.2019 o 16:24, atlantydas napisał:

w pobliżu krawędzi po środku taka biała kropka

VHSI6RJ.jpg

2DQndmJ.jpg

fzrT8zk.jpg

joSbK53.jpg

Y0a7zZ5.jpg

Ile mogą mi zaproponować zwrotu i na ile mam się zgodzić?

Wcześniej napisałem zgodnie z radą na forum ze chce polowe zwrotu zamówiania, ale nie zamienialem odrazu sporu w roszczenie. 

Czy mogę w tym momencie zamienic spór w roszczenie, czy ma to teraz sens, jesli gb zaproponował odesłanie tel i zwrot pieniędzy

Tak mi odpisali. Co zrobić.

1. Odesłać im, 

2. przekształcic spor w rozszczenie

Dodam ze znalazłem jeszcze jedna taka biała kropkę przy krawędzi tylko mniejszą

Cytat

Szanowny Kliencie, przepraszamy za niedogodności. Prosimy zapoznać się z naszą polityką gwarancyjną tutaj: http://www.Gearbest.com/about/warranty-and-return.html Proszę zapoznać się również z naszymi warunkami tutaj: http://www.Gearbest.com/about/terms -i-warunki.html Po ponownym rozpatrzeniu sprawy przejrzyj nasze możliwe rozwiązania poniżej: 1) Zwróć przedmiot do nas. Możesz zwrócić przedmiot do nas w Hiszpanii zgodnie z naszymi warunkami wskazanymi w powyższym linku. Przed odesłaniem jakiegokolwiek produktu do nas skontaktuj się z lokalnym urzędem pocztowym, aby poznać cenę zwrotu produktu i poinformuj nas o tym. Po otrzymaniu przedmiotu możemy wymienić lub zaoferować zwrot w wysokości 314. 99 USD na konto PayPal. O ile przedmiot nie przekroczy 45-dniowego limitu gwarancji zwrotu pieniędzy. 2) Zatrzymaj przedmiot i zaakceptuj częściowy zwrot w wysokości 10 USD na konto PayPal. Czekamy na kontakt z Państwem przy najbliższej dogodności przy podejmowaniu decyzji. Z pozdrowieniami Obsługa klienta Zilla Gearbest http://www.gearbest.com/

Edited by atlantydas

zwroc i kup jeszcze raz taniej XD to najlepsza opcja jesli chcesz miec nadal mi9t. Ale znowu zejdzie Ci z 2 tygodnie conajmniej bez telefonu - tyle bedzie szedl nowy do Ciebie, wymiana zajmie im 3-4 tygodnie bo pytałem. To wada z d*py i nie przeszkadza więc bym chciał 100-150$ jesli sie nie powieksza i widac ja na wylaczonym ekranie. Jesli sie nie zgodza zrob roszczenie i moze wyjsc tak, ze paypal zwroci calosc i na koniec jeszcze Ci zostanie telefon i kasa.