ZduneX25

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy

Recommended Posts

No w sumie tez, nie chodzi chyba o to, żeby kupić telefon i bać się go używać. U mnie powiało delikatną nutą zniesmaczenia, ale zrypie się to trudno. To jest najdroższy telefon w mojej historii i jak coś by mi się takiego przydarzyło to następnym razem kupię jakiegoś średniaka i przynajmniej mi nie będzie szkoda.

Też się bałem bo naczytałem się opinii o wypaleniach w S8, ale stwierdziłem że zaryzykuję i kupiłem Mi 8. Pierwsze 2 tygodnie strach i oszczędzanie ekranu, potem zapomniałem że to OLED :P Sprawdzam sobie raz na miesiąc wypalenia testem systemowym i nic się nie dzieje póki co (ostatnio znajomemu z roku pokazywałem, bo twierdził że OLEDy to kupa). 

Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić, czy Xiaomi MI9T zakupiony w takich sklepach jak (Bestcena, Dragonist) był w 100% w wersji global, tzn. posiadał obsługę pasma LTE B20? Wiadomo, na pudełku można wszystko napisać, ale jest potwierdzić fakt obsługi pasma B20?

Z tyłu na pleckach telefonu bedziesz miał znaczek CE.

Zresztą jeśli telefon to Mi 9T to na pewno jest Global. Wersja na rynki azjatyckie to Redmi K20.

Dnia 15.07.2019 o 18:48, galakty napisał:

Też się bałem bo naczytałem się opinii o wypaleniach w S8, ale stwierdziłem że zaryzykuję i kupiłem Mi 8. Pierwsze 2 tygodnie strach i oszczędzanie ekranu, potem zapomniałem że to OLED :P Sprawdzam sobie raz na miesiąc wypalenia testem systemowym i nic się nie dzieje póki co (ostatnio znajomemu z roku pokazywałem, bo twierdził że OLEDy to kupa). 

kupa to są IPS a nie OLED :P były pojedyncze przypadki wypaleń jak S8 czy Mate 20 pro oraz LG, ale generalnie nic sie nie dzieje oledom :)

• Like 2

były pojedyncze przypadki wypaleń jak S8 czy Mate 20 pro oraz LG, ale generalnie nic sie nie dzieje oledom

Jesteś fanbojem szajsunga (opłacanym?) że takie pierdoły piszesz?
W samej mojej pracy poczynając od sgs7 w zwyż po pół roku , po roku....wypalona np. klawiatura ...czyli co wina użytkownika bo za dużo smsów wysyłał?

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Pany... Pytanka 2:P

1. Zamówiłem mi9t 6/128gb z Gearbest. Przyjdzie mi z wygranym globalem? Jeżeli tak to czy będzie szło wgrać miui Polska lub coś innego? Moja kobieta ma globala i jest to system usposledzony. Brak możliwości regulacja wielkości siatki ikon, brak możliwości pobrania ze sklepu miui motywów i wiele wiele innych. Dramat.

Sam mam miui Polska i o dziwo jest o wiele lepiej :P

2. Tel ma kiepsko ulokowana diodę powiadomień. Czy jest jakis sposob/apka który/która umożliwi imitacje diody powiadomień na always on display?

Wpadłem na taki pomysł, że skoro nie ma miejsca na froncie bo cały przód to ekran, dlaczego nikt np. Nie wpadł na to żeby kilka pikselkow sobie migalo na ekranie blokady (lub np. migajacy przycisk od blokady):D skoro czytnik zrobili w ekranie myślę, że to też nie byłby jakiś większy problem. A może już coś takiego jest? 

Edited by qenik

Pany... Pytanka 2:P

1. Zamówiłem mi9t 6/128gb z Gearbest. Przyjdzie mi z wygranym globalem? Jeżeli tak to czy będzie szło wgrać miui Polska lub coś innego? Moja kobieta ma globala i jest to system usposledzony. Brak możliwości regulacja wielkości siatki ikon, brak możliwości pobrania ze sklepu miui motywów i wiele wiele innych. Dramat.

Sam mam miui Polska i o dziwo jest o wiele lepiej

Po aktualizacji MIUI Launchera już jest możliwość wyboru siatki ikon, a jeśli chodzi o motywy, to wystarczy na chwilę zmienić region i też wszystko śmiga.

Wstrzymajcie się póki co z instalacją xiaomi.eu beta dla Mi 9T.

Spoiler

521414bde804605b86bb72cc83321dcc.jpg

Działać, to działa, ale nie bootuje się w TWRP, u mnie i u jakiegoś ziomka z XDA póki co, nie działa bootowanie przez fastboot też, choć nie wiem dlaczego ROM ma na to wpływ.

Macie też wrażenie że stosunkowo cicho gra nasz telefon na słuchawkach przy max głośności :/? Na mi4c i minote2 było dużo lepiej :(

2 godziny temu, Adriano_pl napisał:

@Zenderable ta wersja Weekly jest w czymś lepsza od Stable? 

Może mieć więcej błędów, ale za to te błędy są szybciej naprawiane. Do tego szybciej dostaje się poprawki bezpieczeństwa oraz są nowe funkcje takie jak "czas przed ekranem", "menadżer haseł miui", nowy wygląd ustawień i inne duperele. Tak jakby ten Twój stable to MIUI 10.3, a ten beta to MIUI 10.5. Teraz niedługo dostaniesz aktualizację stabilnej wersji do 10.4.

• Thanks 1

Zapraszam tutaj do dyskusji o zamawianiu Redmi K20/Mi 9T z Chin: 

Takie pytanie, dlaczego jak zmieniam motyw który powinien podmienić górny pasek i ekran blokady to praktycznie nic sie nie zmienia. Na YouTube widzę ciekawe motywy pobieram je i kicha, a na filmie wszystko wygląda inaczej. 

Orientuje się ktoś jaki warunek muszą spełnić słuchawki by opcje Hi-Fi i equalizer były odblokowane?

Edited by Antyhaker

@Antyhaker
Wystarczy, że są na kabel. Na bluetooth to chyba od zawsze na MIUI to nie było odblokowane. Do tego jeśli masz włączony dźwięk Hi-Fi, to z equalizera i ulepszeń dźwięki Mi nie możesz korzystać (i odwrotnie).

Spoiler

9deaead644ae7fbec6314ba8f39a9f56.jpg
e34991adc8c3491dc7973d1db3ba61a2.jpg

5 godzin temu, Zenderable napisał:

@Antyhaker
Wystarczy, że są na kabel. Na bluetooth to chyba od zawsze na MIUI to nie było odblokowane. Do tego jeśli masz włączony dźwięk Hi-Fi, to z equalizera i ulepszeń dźwięki Mi nie możesz korzystać (i odwrotnie).

Nie wystarczy - jakby wystarczyło to bym o "warunki" nie pytał :)

@Antyhaker
To nie wiem, powiem tak "u mnie działa". Podłączam zwykłe z chińczyka czy droższe od Sony - efekt ten sam.

A jak u was z autofocusem? Nie wydaje się wam wolny? W mi note 3 czy w mi8se podczas nagrywania filmu przybliżam i oddalam rękę i zawsze jest ostra, nieważne jak szybko (w mi8se na początku było fajnie a wraz z aktualizacjami polepszono jeszcze), a mi9t nie nadąża, a potem już jakbym chwilę stanie na jednym punkcie ostrości i dopiero po 2s załapie.
Mam nadzieję że aktualizacje to ogarną bo mi się to nie widzi

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

U mnie autofocus w filmach jest praktycznie natychmiastowy, niestety w zdjęciach są problemy. Wydaje mi się, że na Gcam jest lepiej.

4 godziny temu, Zenderable napisał:

@Antyhaker
To nie wiem, powiem tak "u mnie działa". Podłączam zwykłe z chińczyka czy droższe od Sony - efekt ten sam.

Więc pewnie coś z moimi słuchawkami - mają już sporo latek na karku :P

Edited by Antyhaker

Ogólnie nie wiem ile osób zagląda do wątku o TWRP, więc wspomnę tutaj bo to bardzo ważne. Wyszło nowe TWRP, dzięki któremu działa wszystko na xiaomi.eu, ALE instalacja nowego TWRP w celu instalacji np. Magisk na globalu wiąże się z zaszyfrowaniem danych. :D Po kliknięciu "restart to system" będzie wchodzić do Mi Recovery/TWRP zamiast do systemu. Nie pomaga "fastboot continue" ani instalacja starego TWRP (nie wyskakuje prośba o wpisanie hasła blokady ekranu do odszyfrowania), ale za to pomaga "fastboot boot twrp.img" (chodzi o to nowe twrp), jednak po takiej operacji nie można restartować urządzenia. Do tego przynajmniej u mnie próba zadzwonienia do kogoś wiązała się freeze urządzenia i ponownym restartem do TWRP (i trzeba było powtarzać całą procedurę od nowa, kiepsko gdy nie ma dostępu do komputera). Osobiście musiałem zrobić format data i zainstalować soft od nowa by wszystko znowu działało... 

Cytat

TWRP: https://www.mediafire.com/file/0is4jdh0emuja4v/twrp_davinci_3.3.1_23-07-19_red_ss.img/file (w przypadku instalacji xiaomi.eu, ponieważ po instalacji tego TWRP jest wymagany format data) lub https://mega.nz/#!5osQFSwL!zt0nf-K_RSSl3edxYQRVhUhmz2tcM2nZs9Oah1f1pS4 (jeśli chcemy np. zainstalować Magisk na globalu)

5 godzin temu, Zenderable napisał:

U mnie autofocus w filmach jest praktycznie natychmiastowy, niestety w zdjęciach są problemy. Wydaje mi się, że na Gcam jest lepiej.

praktycznie, no u mnie tez praktycznie i potem sie zgubi. W mi note 3 i 8se był natychmiastowy, bez żadnego praktycznie :P 

12 godzin temu, Zenderable napisał:

Ogólnie nie wiem ile osób zagląda do wątku o TWRP, więc wspomnę tutaj bo to bardzo ważne. Wyszło nowe TWRP, dzięki któremu działa wszystko na xiaomi.eu, ALE instalacja nowego TWRP w celu instalacji np. Magisk na globalu wiąże się z zaszyfrowaniem danych. :D Po kliknięciu "restart to system" będzie wchodzić do Mi Recovery/TWRP zamiast do systemu. Nie pomaga "fastboot continue" ani instalacja starego TWRP (nie wyskakuje prośba o wpisanie hasła blokady ekranu do odszyfrowania), ale za to pomaga "fastboot boot twrp.img" (chodzi o to nowe twrp), jednak po takiej operacji nie można restartować urządzenia. Do tego przynajmniej u mnie próba zadzwonienia do kogoś wiązała się freeze urządzenia i ponownym restartem do TWRP (i trzeba było powtarzać całą procedurę od nowa, kiepsko gdy nie ma dostępu do komputera). Osobiście musiałem zrobić format data i zainstalować soft od nowa by wszystko znowu działało... 

Ale jak zrobiłeś format data i zainstalowałeś soft od nowa, to już te wcześniejsze błędy się nie powtarzają? Mam na myśli te restarty do TWRP zamiast do systemu i freezy przy dzwonieniu. Chcę zainstalować MIUI 9.7.22/25, a na stronie głównej jest napisane, żeby flashować właśnie tym TWRP

Edited by [email protected]

Ale jak zrobiłeś format data i zainstalowałeś soft od nowa, to już te wcześniejsze błędy się nie powtarzają?

Nie, robiąc format data robi się deszyfrację danych, TWRP już zostaje i instalując w nim system dane się nie szyfrują. Nie wiem jak to wygląda później przy zmianie TWRP na stare i znowu na nowe. Po format data już mi się nie chciało pobierać Globala, więc zainstalowałem najnowszy Xiaomi.eu.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź, mam zainstalowany soft Xiaomi.eu stable i teraz zamierzam wgrać rozwojowy 9.7.22/25 i nie chciałbym spanikować przy ewentualnych restartach, czy bootloopach :-D.

w piątek będę mogl odblokować bootloader, mam nadzieję, że juz kolejna wersja tygodniowa pojdzie bezproblemowo bo global stable mnie juz denerwuje :)

1 godzinę temu, Voltron napisał:

w piątek będę mogl odblokować bootloader, mam nadzieję, że juz kolejna wersja tygodniowa pojdzie bezproblemowo bo global stable mnie juz denerwuje :)

A co takiego Cię denerwuje? Poza tym, że brakuje nowości, to działa mi bezproblemowo.

@Antyhaker
Na xiaomi.eu w wielu miejscach jest lepsze tłumaczenie, lepiej działają motywy (np. można ustawić zmianę tapety co 15 minut albo przezroczystość), więcej funkcji np. możliwość wybrania rozmiaru siatki aplikacji itp.