ZduneX25

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy

Recommended Posts

2 godziny temu, R900 napisał:

ponawiam pytanie o krokomierz - da się to jakoś włączyć na Globalu?

Jestem pewny, że odpowiedź na to pytanie już padła - czyżby usunęli? Tak więc - nie, nie da się.

Eloszka Pany mam kolejny problem ☹️ może ktoś też się z tym spotkał. Yanosik mi wariuje, tak jakby się wieszał podczas jazdy. Zero komunikatów, licznik się zwiesza na danej predkosci. Sprawdzałem i porównywałem z ustawieniami z innych aplikacji i wszystko powinno być ok.

Eloszka Pany mam kolejny problem może ktoś też się z tym spotkał. Yanosik mi wariuje, tak jakby się wieszał podczas jazdy. Zero komunikatów, licznik się zwiesza na danej predkosci. Sprawdzałem i porównywałem z ustawieniami z innych aplikacji i wszystko powinno być ok.
Akurat w przypadku yanosika musisz ustawić oszczędzanie baterii na zachowaj w tle.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi9T przy użyciu Tapatalka

Właśnie odebrałem mojego Mi 9 po przesiadce z P10 lite kolosalna różnica ;)

A jak to jest z tą szufladą aplikacji? Launcher Xiaomi  i MI 9t ma ją dostać?

A cóż to w ogóle za nowość ma być bo nic nie wiem na ten temat?

Wysłane z mojego Xiaomi Mi9T przy użyciu Tapatalka

Przywitam się, bo jestem świeżym "xiaomiowcem" :) Dzień Dobry :) Mam pytanie dotyczące Bluetooth'a... Nie chce mi się skubaniec łączyć z wieżą... to znaczy chce, ale raz - po sparowaniu, a potem się nie łączy ani automatycznie po włączeniu wierzy (poprzedni telefon - LG G6 łączył się automatycznie) ani nawet ręcznie. Muszę rozparowywać i parować na nowo. W samochodzie łączy mi się ładnie z automatu. Co może być przyczyną? Jakie mogą być sposoby? [MIUI 10.3.11.0 PFJMIXM]

Edited by POmpek

Czy mi 9t jest lepszy niż pocophone f1 ? Na korzyść poco jest karta pamięci.Brak notcha jest na korzyść mi 9t, ale zastanawia mnie czy można jakoś odczuć różnice między snapdragonem 730 i 845 w normalnym użytkowaniu. Gram czasami (bardzo rzadko) w gry, które bez problemu działały na gorszym telefonie (huwawei P8 lite) takie jak need for speed most wanted, max payne,gta i jestem ciekawy czy odczuje przy tych grach jakąś różnice na pocophonie i mi9t .Druga sprawa to aparat. Czy ten w mi9 t jest lepszy niż w pocophonie ? Trzecia sprawa to bateria(sd 730 jest chyba bardziej energooszczędny niż s d845). Czy w mi9t starczy na dłużej niż w pocophone f1? Widziałem też filmik, w którym mi9 t mniej się nagrzewał niż poco(i k20pro), a w poco jest przecież chłodzenie cieczą.

Edited by blackstach

@blackstach

Snapdragon 730 jest lekko lepszy niż Snapdragon 835. Spokojnie starczy do tych gier i nie odczujesz różnicy przechodząc z 845 (który może być minimalnie lepszy jeśli chodzi o wydajność). Reszta na plus w Mi 9T.

Który kolor preferujecie ? Zastanawiam się nad czarnym, czerwonym i niebieskim.Czy czarny kolor nie sprawia,że telefon wygląda bardziej premium ? Z drugiej strony czerwony to ogień, a niebieski to niebieski ogień. Wszystkie kolory są fajne. 

Najbardziej stonowany jest czarny i chyba jego bym wybrał. Na drugim miejscu niebieski, bo lubię ten kolor.

Wie ktoś jakie parametry ma ten dołączany kabel usb? W Ampere pokazuje 3,5A przy ładowaniu, więc to raczej nie jest kabel 3A?

@densa

Wydaje mi się, że jest to zwykły 2,4A. Ja wymieniłem sobie na taki 3A od Ugreen i wydaje mi się, że działa to lepiej. Niestety to tylko "wydaje się", bo nie mam jak tego sprawdzić.

@Zenderable

Jeśli to byłby kabel 2.4A to by raczej nie ładował po 3.5A. Ampere może to nie to samo co mierniki, ale jest w miarę miarodajny. Możliwe że ten kabel od mi 9t ma 3A i posiada po prostu trochę wiecej zapasu. Jak możesz to sprawdź przy ładowaniu (<50%) z tym ugreenem ile pokazuje w Ampere.

Czy przesiadł się ktoś z mi 9 na mi 9T? Obecnie mam od kilku dni mi 9 i brakuje mi trochę baterii 4000 mAh i mini-jacka. Nie wiem czy jest sens przesiadki na mi 9T. Obecny sot na baterii mam ok 6-6.5h (głównie internet na wifi i LTE). Jeżeli chodzi o gry  to wogóle nie gram więc snap 730 byłby wystarczający. Pytanie czy 9T ma jakieś niedoróbki względem mi 9.

Czy przesiadł się ktoś z mi 9 na mi 9T? Obecnie mam od kilku dni mi 9 i brakuje mi trochę baterii 4000 mAh i mini-jacka. Nie wiem czy jest sens przesiadki na mi 9T. Obecny sot na baterii mam ok 6-6.5h (głównie internet na wifi i LTE). Jeżeli chodzi o gry  to wogóle nie gram więc snap 730 byłby wystarczający. Pytanie czy 9T ma jakieś niedoróbki względem mi 9.

No bateria na Mi 9T powinna napewno być wydajniejsze. Średnio trochę w tym momencie opłaca się zmieniać tel, bo musisz sprzedać Mi9(będą straty) i kupić Mi 9T. Ja już bym nie kombinował, przed polecił bym Ci Mi 9T z Twojego opisu.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Jeżeli chodzi o zwrot to mam 14 dni tylko nie wiem czy obejmuje on to że mogę z telefonu normalnie przez ten czas korzystać. 

Tzn. masz 14 dni na zwrot od daty zakupu. Jak zwracasz to i telefon musisz oddać. Po upływie 14 dni już go nie zwrócisz. 

Telefon kupiłem tydzień temu więc został mi  tydzień na zwrot. Mam jeszcze pytanie odnośnie wymiarów bo specyfikacja mówi o tym że mi 9t jest względem mi 9 minimalnie mniejszy natomiast jest trochę grubszy ( zapewne że względów większej baterii) Czy różnica jest odczuwalna?  Jak sprawa wygląda z aparatami czy jest jakaś różnica?

Da się uruchomić płatności NFC na devie aby płacić zbliżeniowo w sklepie? W google pay wyskakuje,  "nie mozesz placic za pomoca tego telefonu.." 

Edited by atlantydas

32 minuty temu, atlantydas napisał:

Da się uruchomić płatności NFC na devie aby płacić zbliżeniowo w sklepie? W google pay wyskakuje,  "nie mozesz placic za pomoca tego telefonu.." 

Dzisiaj robiłem wg sposobu nr1 który podał w poradniku Zenderable, działa.:-D

@atlantydas

Jaki rom? Global czy xiaomi.eu? Jak pierwszy to pewnie nie masz ustawionego NFC w trybie HCE. Jak drugie to sposobem od @Zenderable 

@cincin27 juz działa, zrobiłem sposobem 1 podanym w instrukcji. Mam xiaomi.eu dev 9.8.15. chciałbym zapytać, czy poziom bezpieczeństwa nie uległ znacznemumu pogorszeniu. Bo wielu aplikacjach wyskakują mi powiadomienia że tel jest zrootowany. W porównaniu do global stable z zablokowanym bootloaderem. 

Z drugiej strony jest szyfrowanie i do twrp nie dostaniemy się nie znając hasła. Czy to wystarczy? Chodzi mi tu głównie o aplikacje bankowe i portfele

Nie działa mi kompas, nie chce się kalibrować na tym Romie. Ma ktoś jakieś rozwiązanie? Próbowałem skalibrować w diagnostyce i w google maps, lecz niestety bezskutecznie

W mifit zakłamuje liczbę km prawie 3-krotnie

Edited by atlantydas

@atlantydas

Masz odblokowany bootloader - ktoś obeznany może Ci wyczyścić telefon, ale dostać się do mobilnego portfelu jest bardzo ciężko poniekąd nie możliwe. Jeśli chodzi o powiadomienia o zrootowanym telefonie - w Magisk Hide ukryj każdą aplikację, która wyświetla taki monit. U mnie na 9.8.8 kompas działa, zaraz zaktualizuję i dam znać jak to wygląda na najnowszej wersji.

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

@atlantydas

Masz odblokowany bootloader - ktoś obeznany może Ci wyczyścić telefon, ale dostać się do mobilnego portfelu jest bardzo ciężko poniekąd nie możliwe. Jeśli chodzi o powiadomienia o zrootowanym telefonie - w Magisk Hide ukryj każdą aplikację, która wyświetla taki monit. U mnie na 9.8.8 kompas działa, zaraz zaktualizuję i dam znać jak to wygląda na najnowszej wersji.

Działa?

Da się. Na forum jest dokładnie opisane jak.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka