Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.04.2020 o 18:25, Antyhaker napisał:

Problem w tym, że nie napisał. Nie wiadomo nawet jakich aplikacji dotyczy ten problem.

Spieszę z wyjaśnieniem, chociaż nie wiem czego tu nie rozumieć. Chodzi o to że jak mam ustawiony tryb ciemny i wyłączę go dla np Messengera, bo ma wbudowany, lub Facebooka, bo jest kilka bugów i nie jestem w stanie czasami czegoś przeczytać, to po restarcie telefonu włącza się z powrotem dla tych aplikacji, co jest co najmniej irytujące, bo na nowo muszę to przełączać. A jakie aplikacje? Wszystkie, z którąkolwiek bym tak nie zrobił to wraca do ciemnego po restarcie. Ale to już nieistotne, bo kolega @Alucard wyjaśnił co jest grane, za co dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Mam u siebie system MIUI Global 10.3.7 PFJEUXM. Telefon ma odblokowany bootloader, system zrootowany, część niepotrzebnych apek wycięta przez ADB.

 

Co musiałbym zrobić aby bezpiecznie zaktualizować system do naknowszej wersji? W sensie mam odrootować i zablokować bootloader czy jak?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
 
Mam u siebie system MIUI Global 10.3.7 PFJEUXM. Telefon ma odblokowany bootloader, system zrootowany, część niepotrzebnych apek wycięta przez ADB.
 
Co musiałbym zrobić aby bezpiecznie zaktualizować system do naknowszej wersji? W sensie mam odrootować i zablokować bootloader czy jak?
 
Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Wrzuć ZIP przez TWRP I tyle. Klasyczne OTA Ci nie przejdzie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania podstawowe, ale może ktoś pomoże:

- 48MB/pix to chyba chwyt marketingowy, bo używając tego trybu można zrobić zdjęcia maksymalnie w 12MB? Pytam, bo włączając 48MB otrzymuje właśnie zdjęcie tylko o pojemności 12MB.

- będąc w trybie głównym 1x klikam po prawej w kropkę 2x (teleobiektyw) lub po lewej 0,6 (szerokokątny)...Gdzie znajduje się tryb makro?

- tryby portret korzysta z aparatu głównego, czy teleobiektywu? W trybie noc nie można użyć aparatu szerokokątnego?

- w ustawieniach aparatu wybieramy kadr: full, 1:1, 3:4, 16:9. Jakiego kadru używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania podstawowe, ale może ktoś pomoże:

- 48MB/pix to chyba chwyt marketingowy, bo używając tego trybu można zrobić zdjęcia maksymalnie w 12MB? Pytam, bo włączając 48MB otrzymuje właśnie zdjęcie tylko o pojemności 12MB.

- będąc w trybie głównym 1x klikam po prawej w kropkę 2x (teleobiektyw) lub po lewej 0,6 (szerokokątny)...Gdzie znajduje się tryb makro?

- tryby portret korzysta z aparatu głównego, czy teleobiektywu? W trybie noc nie można użyć aparatu szerokokątnego?

- w ustawieniach aparatu wybieramy kadr: full, 1:1, 3:4, 16:9. Jakiego kadru używacie?

Odpiszę na co mogę. Używam kadru full, a makro nie ma

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kadr 3:4 nie wykorzystuje całej matrycy a te inne ją ucinają?

48Mpix działa w systemowym aparacie choć nie daje to jakiś super efektów, ale różnica jest bo powstaje większe zdjęcie w co za tym idzie można bardziej przybliżyć i może zobaczyć więcej, na co dzień raczej to jest nieprzydatne i tak

Edytowane przez Alucard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli full, to 18:9, czyli te proporcje są bliższe trybowi kinowemu 21:9, zatem na tv powinno ładniej wyglądać zdjęcie full...tak jak piszesz. Tylko, czy to nie jest kosztem jakości zdjęcia? Zdjęcie ma mniejszą pojemność, jest jakby kadrowo "przybliżane" do obiektu...Widzę, że rozdzielczość horyzontalnie zmniejsza się z 2250 na 1846px.

3 minuty temu, Alucard napisał:

48Mpix działa w systemowym aparacie

Tylko powiedz jak w zrobić z ciekawości takie zdjęcie? W systemowym...co masz na myśli? Nie instalowałem GCam.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cointreauJest tryb 48M albo w trybie profesjonalnym też jest taka opcja. W gcam żeby działało trzeba mieć wersję wspierającą 48Mp i moduł do magiska. Ogólnie polecam jakąkolwiek wersję gcama do zdjęć nocnych, robi o wiele lepsze zdjęcia niż systemowy aparat

Edytowane przez Alucard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Antyhaker napisał:

Odpiszę na do mogę. Używam kadru full, a makro nie ma emoji14.png

Dałeś emotikonę, więc nie wiem, czy żartujesz, czy nie...

Pierwszy lepszy link z google https://mobilefoto.pl/fototest-xiaomi-mi-9t/ i autor opisuje w naszym modelu tryb makro. Zatem o co chodzi? Jest oddzielny tryb, czy też przez zdjęcia makro mam rozumieć, to że któryś z obiektywów w MI9T potrafi złapać ostrość obiektów z bliskiej odległości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 i autor opisuje w naszym modelu tryb makro. Zatem o co chodzi? Jest oddzielny tryb, czy też przez zdjęcia makro mam rozumieć, to że któryś z obiektywów w MI9T potrafi złapać ostrość obiektów z bliskiej odległości?


Makro z głównego obiektywu ma każdy smartfon od chyba początków Androida. Jeśli chodzi o obiektyw - to takiego nie ma. Jest szerokokątny, tele (przybliżenie x2) oraz zwykły.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z tym problem, czy mógłbyś napisać jak je poprawnie zrobić?
W trybie auto po prostu blisko się przykłada telefon do danej rzeczy i auto-focus się ustawia na tryb makro.
W trybie "Pro", ustawiasz na pierwszą kreseczkę po Auto i wtedy focus jest ustawiony na bliskie rzeczy. Można włączyć peaking (czerwone kropki się będą pojawiać) i wtedy łatwiej ostrość złapać na bliskim obiekcie (trzeba odpowiednią odległość obiektywu od rzeczy zachować).243b1819f38f7a39bbf909e49f0dbf8f.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Niestety wymazanie pamięci podręcznej jak i danych nie pomaga. Poczekam do kolejnej aktualizacji systemu, a jak nie to oddam na gwarancję. Dodam, że diagnostykę moduł kamery przechodzi pomyślnie. Na apk mirror pojawiła się wersja 4 apki Aparatu ale nie mogę zainstalować, bo to systemowa apka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, który staje się co raz bardziej irytujący i nie wiem jak sobie z nim poradzić. 

Nie dochodzi do mnie duża część smsów weryfikacyjnych, np. z Uber Eats, aplikacji Żabki itp. 

Przypuszczam, że problem może polegać w tym, że telefon mam na abonament w Plushu i na początku wsadziłem do niego kartę z numerem tymczasowym na który założyłem konto. Niestety nie mogę zmienić tego numeru na docelowy ponieważ musiałbym zweryfikować tożsamość poprzez wpisanie kodu, który jest wysyłany na numer tymczasowy, do którego nie mam już dostępu. Da się to jakoś obejść? 

 

PS. Doszedłem do momentu w którym po zweryfikowaniu tożsamości przez maila mogę od razu podać nowy nr telefonu ale co z tego skoro sms też nie dochodzi. Dodam, że np. smsmy z banku z hasłami przychodzą zawsze. 

Edytowane przez jacek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Niestety wymazanie pamięci podręcznej jak i danych nie pomaga. Poczekam do kolejnej aktualizacji systemu, a jak nie to oddam na gwarancję. Dodam, że diagnostykę moduł kamery przechodzi pomyślnie. Na apk mirror pojawiła się wersja 4 apki Aparatu ale nie mogę zainstalować, bo to systemowa apka.
To nie kwestia tego, że to systemowa

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko: nabyłem MI9T. Kolejny telefon od Xiaomi. Standardowo, odblokowałem dzisiaj bootloadera (o dziwo nie musiałem nic czekać), zainstalowałem twrp, format data, instalacja xiaomi.eu 20.5.7. Wszystko OK, restart, wszystko śmiga. Uruchomiłem ponownie, do recovery a tam decrypt data? Wiecie skąd taka sytuacja? Dodam, że d oteraz mam jeszcze redmi note 7, przechodziłem przez podobną instalację i przy próbie wejścia do recovery (dla instalacji magiska) miałem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam takie pytanko: nabyłem MI9T. Kolejny telefon od Xiaomi. Standardowo, odblokowałem dzisiaj bootloadera (o dziwo nie musiałem nic czekać), zainstalowałem twrp, format data, instalacja xiaomi.eu 20.5.7. Wszystko OK, restart, wszystko śmiga. Uruchomiłem ponownie, do recovery a tam decrypt data? Wiecie skąd taka sytuacja? Dodam, że d oteraz mam jeszcze redmi note 7, przechodziłem przez podobną instalację i przy próbie wejścia do recovery (dla instalacji magiska) miałem to samo.
Przejście z globala na EU wymaga wykonania format data ;)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...