Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, FromWP napisał:

Podobno, ale nawet jak trafi to będzie pikało przy nagrywaniu, żeby uprzedzić rozmówcę. To już nie to samo.

Nawet teraz masz obowiązek informowania rozmówcy o nagrywaniu, więc co za róznica. Jeśli robisz to po kryjomu - cóż, nie mnie oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Nawet teraz masz obowiązek informowania rozmówcy o nagrywaniu, więc co za róznica. Jeśli robisz to po kryjomu - cóż, nie mnie oceniać.

Masz obowiązek i nawet powinieneś to zrobić o ile chcesz takie nagranie w jakikolwiek urzędowy sposób wykorzystać. Nie wiem jak ty ale spora część ludzi nagrywa (niekoniecznie po kryjomu) po to żeby nie musieć zapisywać ważnych informacji typu nr telefonu, imię, nazwisko adres itp. Po prostu pamieć bywa ulotna i często takie informacje wylatują z głowy zaraz po zakończeniu rozmowy. Nie ja tworzyłem takie prawa, obowiązki informacyjne i nie muszę się z nimi zgadzać. W pewnym "wolnym" kraju możesz legalnie posiadać broń, użyć jej w obronie własnej, nawet zabić, a nagranie rozmowy jest zabronione. To jest jakaś paranoja. A Ciebie o ocenę moich postaw moralnych raczej bym nie prosił, za mało się znamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie chcę tworzyć nowego wątku więc zapytam tutaj. W ciemnym motywie domyślnie wszystkie aplikacje mają ustawiony tryb ciemny. Zawsze jak wyłączę ich kilka, bo nie potrzebuję, to po restarcie automatycznie wracają na ciemny. Jakiś błąd czy mogę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie chcę tworzyć nowego wątku więc zapytam tutaj. W ciemnym motywie domyślnie wszystkie aplikacje mają ustawiony tryb ciemny. Zawsze jak wyłączę ich kilka, bo nie potrzebuję, to po restarcie automatycznie wracają na ciemny. Jakiś błąd czy mogę coś z tym zrobić?
Skoro masz tryb ciemny włączony, to co Cię w tym zachowaniu dziwi?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Antyhaker napisał:

Skoro masz tryb ciemny włączony, to co Cię w tym zachowaniu dziwi?

W miui wiele rzeczy może dziwić. Masz wybór w niektórych aplikacjach. Więc jest to dziwne zachowanie miui skoro wybierasz jasny motyw w aplikacji a po restarcie miui wie lepiej co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie mam mi 9 t pro od prawie 8 miesięcy, od tygodnia korzystam z dual sim? czy to normalne że bateria trochę szybciej schodzi?
 
Tak.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

W miui wiele rzeczy może dziwić. Masz wybór w niektórych aplikacjach. Więc jest to dziwne zachowanie miui skoro wybierasz jasny motyw w aplikacji a po restarcie miui wie lepiej co chcesz.
Jakie aplikacje? Konkret.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie do mnie pytanie.Ja nie mam takiego problemu bo nie używam miui na co dzień. Aplikacje, w których możesz wybrać motyw jest dużo np. telegram, XDA, kalendarz Google, gmail itd.

Niby nie do Ciebie, ale zabrałeś głos, to pytam default_smile.png Rozumiem, że "nie wiem, ale się wypowiem"?

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Antyhaker napisał:

Niby nie do Ciebie, ale zabrałeś głos, to pytam default_smile.png Rozumiem, że "nie wiem, ale się wypowiem"?

Ale co tu wiedzieć. Autor postu napisał wyraźnie o co mu chodzi. To Ty się pierwszy wypowiedziałeś w tej kwestii. I to raczej "nie wiem ale się wypowiem" dotyczy Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mariusz.ur napisał:

Ale co tu wiedzieć. Autor postu napisał wyraźnie o co mu chodzi. To Ty się pierwszy wypowiedziałeś w tej kwestii. I to raczej "nie wiem ale się wypowiem" dotyczy Ciebie.

Problem w tym, że nie napisał. Nie wiadomo nawet jakich aplikacji dotyczy ten problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie używania MI9T i mam pytania:

1. Podczas rozmowy słyszę drugą osobę trochę za cicho...Jak porównuje do Redmi 3 Pro, to różnica znacząca...Tak jest też u Was?

2. Po przytrzymaniu lewego przycisku funkcyjnego ukazuje się między innym dostęp do widżetów, a tam nie ma możliwości wybrać "GPS". Na Redmi 3 miałem taką możliwość. To kwestia MIUI, czy Androida?

3. Automatyczna jasność w Redmi 3 działała w ten sposób, że po ustawieniu jej np. na 30% dostosowywała jasność automatycznie pod wpływem otoczenia i to mi odpowiadało, natomiast w Xiaomi MI9T nie mam możliwości ustawienia tej dolnej granicy...W konsekwencji tryb automatyczny schodzi wieczorami do tak niskiego poziomu (mniej więcej 5%), że utrudnia to czytanie i tym samym muszę ingerować poprzez podnoszenie ręcznie jasności za każdym razem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cointreau 2. Nie ma widżetu lokalizacji, w Miui 10 też nie było. To jest po rozwinięciu ekranu powiadomień i nazywa się teraz Lokalizacja, nie GPS.

3. Sposób działania automatycznej jasności jest zmieniony, niestety na minus. Ręczna koretka automatycznej jasności nie działa na stałe, jak to było w Redmi 3. To akurat chyba kwestia wersji Androida.

1. Nie wiem bo nie mam tego telefonu, ale samo umiejscowienie głośnika na samym brzegu wymusza inne przykładanie do ucha, żeby słyszalność była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

Problem w tym, że nie napisał. Nie wiadomo nawet jakich aplikacji dotyczy ten problem.

Spoko. Nie mam miui teraz i nie sprawdzę tego. Mogę tylko potwierdzić, że nie ma tego problemu na PixelExperience w mi 8. Mogę każdą aplikację, która ma taką opcję ustawić na jasny motyw. Mimo ustawienia ciemnego motywu w systemie ( jakiś globalny czy coś podobnego w miui) po restarcie wciąż jest jasny motyw w danej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie mam miui teraz i nie sprawdzę tego. Mogę tylko potwierdzić, że nie ma tego problemu na PixelExperience w mi 8. Mogę każdą aplikację, która ma taką opcję ustawić na jasny motyw. Mimo ustawienia ciemnego motywu w systemie ( jakiś globalny czy coś podobnego w miui) po restarcie wciąż jest jasny motyw w danej aplikacji.
To zabawne, ale mam to samo na MIUI. Dlatego kluczowym jest, by wskazał konkretne aplikacje :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z was LineageOS na MI9T? Jeżeli tak to spytam od razu - czy wszystko działa? MI9T to pierwszy mój telefon od czasu HTC Dream, na którym mam stock OS dłużej niż miesiąc od nowości i mam ochotę coś sfleszować. Telefon mam od sierpnia, MIUI jest fajne ale niestety niedoskonałe. To już nie to samo MIUI co kiedyś.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wojted napisał:

Używa ktoś z was LineageOS na MI9T? Jeżeli tak to spytam od razu - czy wszystko działa? MI9T to pierwszy mój telefon od czasu HTC Dream, na którym mam stock OS dłużej niż miesiąc od nowości i mam ochotę coś sfleszować. Telefon mam od sierpnia, MIUI jest fajne ale niestety niedoskonałe. To już nie to samo MIUI co kiedyś.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Może mam pecha, ale na customach opartych o AOSP / LOS nigdy nic nie działa w 100% poprawnie. Kwestia tego, ile jesteś w stanie sobie odpuścić / im wybaczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention] No wiem właśnie, że z customami to bardzo różnie bywa. Ale pewien Ci, że przed MI 9T miałem MI A1 i tam customy działały naprawdę nieźle. Resurrection Remix używałem na co dzień i wszystko działało jak trzeba.

Gdyby była gdzieś instrukcja w języku polskim, krok po kroku, jak sfleszować LineageOS to chyba już dawno bym to zrobił ale jakoś nie chce mi się grzebać w całym temacie na XDA. W pierwszym poście instrukcja instalacji jest chyba niepełna bo zdaje się, że trzeba tam sfleszować firmware, jakieś formatowanie partycji system...

Jeżeli robiłeś to już to mógłbyś opisać krok po kroku jak przejść z MIUI na LineageOS pierwszy raz? Byłbym wdzięczny. Może jakiś nowy temat w dziale Romy i modyfikacje?

TWRP już mam zainstalowane.

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wojted napisał:

[mention=10517]Antyhaker[/mention] No wiem właśnie, że z customami to bardzo różnie bywa. Ale pewien Ci, że przed MI 9T miałem MI A1 i tam customy działały naprawdę nieźle. Resurrection Remix używałem na co dzień i wszystko działało jak trzeba.

Gdyby była gdzieś instrukcja w języku polskim, krok po kroku, jak sfleszować LineageOS to chyba już dawno bym to zrobił ale jakoś nie chce mi się grzebać w całym temacie na XDA. W pierwszym poście instrukcja instalacji jest chyba niepełna bo zdaje się, że trzeba tam sfleszować firmware, jakieś formatowanie partycji system...

Jeżeli robiłeś to już to mógłbyś opisać krok po kroku jak przejść z MIUI na LineageOS pierwszy raz? Byłbym wdzięczny. Może jakiś nowy temat w dziale Romy i modyfikacje?

TWRP już mam zainstalowane.

ALe Mi A1 to coś innego. Tam i tak jest AOSP, nieduża zmiana.

 

Co do LOS >> https://forum.xda-developers.com/mi-9t/development/unofficial-lineageos-17-0-t4027465 tutaj masz wszystko czego trzeba, instrukcja nie jest zbyt rozbudowana :P Zacznij oczywiście od "format data", jeśli siedzisz na MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym firmware? Nie znam zbyt dobrze angielskiego ale jak przeglądałem wątek na XDA to coś tam pisali o fleszowaniu firmware. Oraz o zrobieniu format system. W pierwszym wątku instrukcja jest banalnie prosta. Ale obawiam się trochę, że zbyt prosta. Pobrać system, sfleszować w TWRP system, gapps, magisk i tyle. Ani słowa o Wipe, tak jakby nie trzeba było tego robić a przecież trzeba.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym firmware? Nie znam zbyt dobrze angielskiego ale jak przeglądałem wątek na XDA to coś tam pisali o fleszowaniu firmware. Oraz o zrobieniu format system. W pierwszym wątku instrukcja jest banalnie prosta. Ale obawiam się trochę, że zbyt prosta. Pobrać system, sfleszować w TWRP system, gapps, magisk i tyle. Ani słowa o Wipe, tak jakby nie trzeba było tego robić a przecież trzeba.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


O wipe wspominałem Ci wyżej - przechodzisz z MIUI to robisz format data. Co do firmware - zależy od modyfikacji, musisz trzymać się instrukcji lub pytać autora.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

A wiadomo kiedy jakaś aktualizacja ?
 
Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Nie.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...