Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Hexia napisał:

Czy jest jakiś prosty sposób na wgranie czystego androida do Mi 9T? MIUI Global 11.0.4.  Oficjal dystryb.

Strasznie zmula

Ja mam ten sam problem, strasznie mi zmula. MIUI Global 11.0.4 Jak scrolluje to bardzo klatkuje. Zastanawiam się nad odesłaniem telefonu na gwarancję do Gearbest bo jeszcze wyszła mi na wyświetlaczu plama, widoczna przy wyłączonym wyświetlaczu. Wygląda to jakby wyświetlacz był brudny,tłusty.  Po wyczyszczeniu jest czysty ale włożę do kieszeni telefon i znowu to samo. Plama na centralnej części wyświetlacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, strasznie mi zmula. MIUI Global 11.0.4 Jak scrolluje to bardzo klatkuje. Zastanawiam się nad odesłaniem telefonu na gwarancję do Gearbest bo jeszcze wyszła mi na wyświetlaczu plama, widoczna przy wyłączonym wyświetlaczu. Wygląda to jakby wyświetlacz był brudny,tłusty.  Po wyczyszczeniu jest czysty ale włożę do kieszeni telefon i znowu to samo. Plama na centralnej części wyświetlacza. 
Skoro telefon brudzi się tylko po włożeniu do kieszeni, to gdzie można leżeć przyczyna? ;p

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że to podlega gwarancji, i jak to wytłumaczyć w Gearbest, bo dostaną telefonu wyczyszczą wyświetlacz i stwierdza że jest wszystko ok. Jakby telefon nie zamulał to pewnie też bym to olał po tak jak piszecie po założeniu foli problem znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Lumie 820 wymienili na nową sztukę, ale wtedy było o tym dość głośno. Wyszła cała seria tych telefonów z źle naniesioną powłoką oleofobową. Druga sztuka po jakimś czasie również posiadała podobny problem, tyle że pojawiający się na mniejszej części ekranu i mniej widoczny. Drugiej sztuki już nie reklamowałem. Co do reklamacji w GearBest to raczej nie odsyłał bym do nich telefonu. Szkoda czasu bo pewnie tak jak napisałeś poza przetarciem ekranu nic nie zrobią. Zrób zdjęcia takie, żeby była widoczna wada powłoki oleofobowej i pisz na support do GearBest. Może zaproponują częściowy zwrot kasy za telefon. Jeśli płaciłeś przez PayPal to możesz ich cisnąć dalej, jak rekompensata finansowa którą zaproponują będzie mała. Jeśli przetłuszczenie jest widoczne najbardziej w miejscu gdzie najczęściej dotykadz ekranu, jest szansa że po jakimś czasie będzie to coraz mniej widoczne, aż całkiem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości amoledy wypalaja się łatwo nadal czy już nie i jak kwestia gwarancji w przypadku wypalenia? Bo jest to mój pierwszy amoled i tak sobie myślę czy dolne przyciski nawigacyjne z czasem się nie wypala na ekranie? Fakt można używać gestów ale jednak wolałbym te przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości amoledy wypalaja się łatwo nadal czy już nie i jak kwestia gwarancji w przypadku wypalenia? Bo jest to mój pierwszy amoled i tak sobie myślę czy dolne przyciski nawigacyjne z czasem się nie wypala na ekranie? Fakt można używać gestów ale jednak wolałbym te przyciski.
Nawet jak Ci się wypalą, to i tak nie zauważysz, nie? ;p Niemniej, nie musisz się martwić.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka mówi że nie otrzymuje moich emotek, wyłączyłem alfabet gsm i dostaje moje emotki ale te standardowe, jeśli używam tych klasycznych( np. xD :D)  to nadal ona ich nie widzi, to normalne? 
To nie jest normalne. Przecież to zwykle znaki.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, za nim napisałem to tam sprawdzałem;) 

I jest opcja wibracja przy połączeniu. Ale ona włącza i wyłącza wibracje jak telefon dzwoni. 

A ja chcę wyłączyć tą wibrację, która się włącza na moment gdy nawiązuje się połączenie. Takiej opcji nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, za nim napisałem to tam sprawdzałem;) 
I jest opcja wibracja przy połączeniu. Ale ona włącza i wyłącza wibracje jak telefon dzwoni. 
A ja chcę wyłączyć tą wibrację, która się włącza na moment gdy nawiązuje się połączenie. Takiej opcji nie widzę. 
Ustawienia telefonu, bodajże zakładka zaawansowane / dodatkowe. Jakoś tak :)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem mi 9T dopiero przymierzam sie na niego przesiąść ale chce przygotować tel do bezproblemowego użytku

a naczytałem sie na forum że troche problemów potrafi sprawiać

Stąd moje pytanie:

Czy istnieje rom global bez zbednych aplikacji? żeby był jak najlżejszy dla baterii i szybko działajacy

Czy trudno wgrać taki rom?

Lepszy rom dla mi 9T global czy EEA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem mi 9T dopiero przymierzam sie na niego przesiąść ale chce przygotować tel do bezproblemowego użytku

a naczytałem sie na forum że troche problemów potrafi sprawiać

Stąd moje pytanie:

Czy istnieje rom global bez zbednych aplikacji? żeby był jak najlżejszy dla baterii i szybko działajacy

Czy trudno wgrać taki rom?

Lepszy rom dla mi 9T global czy EEA?

Problemy najczęściej pojawiają się właśnie wtedy, gdy zaczyna się za bardzo kombinować Lżejszy ROM to AOSP, a jeśli chodzi o global / EEA, to bez różnicy. Zostań na domyślnym. Zbędne apki wyrzucisz przez ADB.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dochodzi mi część smsów z kodami weryfikacyjnymi. Na początku zauważyłem problem gdy chciałem zmienić numer telefonu w chmurze xiaomi, a wczoraj gdy chciałem zweryfikować swój numer w aplikacji Żabki. Kody np. z mBanku dochodzą bez problemu. 

Druga sprawa to to, że czasami przy szybkim pisaniu smsów klawiatura się zawiesza i muszę skopiować to co już napisałem i odświeżyć. Klawiatura SwiftKey, nie wiem czy to ona stwarza problem czy coś z telefonem. 

Wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dochodzi mi część smsów z kodami weryfikacyjnymi. Na początku zauważyłem problem gdy chciałem zmienić numer telefonu w chmurze xiaomi, a wczoraj gdy chciałem zweryfikować swój numer w aplikacji Żabki. Kody np. z mBanku dochodzą bez problemu. 
Druga sprawa to to, że czasami przy szybkim pisaniu smsów klawiatura się zawiesza i muszę skopiować to co już napisałem i odświeżyć. Klawiatura SwiftKey, nie wiem czy to ona stwarza problem czy coś z telefonem. 
Wszelkie podpowiedzi mile widziane
Na Gboard zero problemów + SMS również przychodzą bez problemu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, Firenvis napisał:
Warto się przesiadać z Honora Play na Mi9T?
To są  telefony zbliżone wydajnościowo?

Musisz sam ocenić, czy warto

 

@Firenvis https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/honor-play-vs-xiaomi-mi9t/ Tutaj masz pierwsze z brzegu zestawienie. Mi 9T wypada lepiej, ale moim zdaniem nie na tyle, by przesiadać się z jednego na drugiego.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Firenvis
21 minut temu, Antyhaker napisał:

Musisz sam ocenić, czy warto emoji14.png

 

@Firenvis https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/honor-play-vs-xiaomi-mi9t/ Tutaj masz pierwsze z brzegu zestawienie. Mi 9T wypada lepiej, ale moim zdaniem nie na tyle, by przesiadać się z jednego na drugiego.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Jednak AMOLED, brak Notcha i ciągłe wsparcie kusi. Honor Play to telefon całkiem wydajny, jednak brak aktualizacji martwi. 
Muszę się zastanowić, dzięki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Firenvis napisał:

Jednak AMOLED, brak Notcha i ciągłe wsparcie kusi. Honor Play to telefon całkiem wydajny, jednak brak aktualizacji martwi. 
Muszę się zastanowić, dzięki :P

Jak pisałem - sprzętowo są bardzo podobne. Osobiście bym się pewnie przesiadł (przy założeniu, że w ogóle bym tamten crap kupił :P), ale jako tako większego sensu w tym nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Firenvis

Problemy z Asystentem Google, jeszcze mocniej mnie zmotywowały do zmiany telefonu, przez co zdecydowałem się na niego :D
Czy ten model posiada jakąś fabrycznie nałożoną folię ochronną, czy muszę sam czegoś poszukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...