Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, jacek79 napisał:

W factory reset nie chce mi się bawić. Najpierw, tak jak Ty chciałbym ustalić czy to normalne. Fakt, że 9t mało jest wystawionych w sklepach ale w razie czego z mi9 chyba też można porównać. 

no oki to poczekajmy do soboty i może uda Ci sie porównac bo sam jestem ciekaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak usunąć te niechciane propozycje tapet po ustawieniu tapety? (Mam wyłączone 'propozycje' w motywach). Mój post w tej sprawie jest na poprzedniej stronie. Cytowałem go rano ale został usunięty, czemu?
Dwie rzeczy - wyłącz autoryzację MSA i ustaw sofie DNS od AdGuard

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem autoryzację dla msi i miuidaemon ale nic to nie pomogło. Również zainstalowanie AdGuarda wraz z ustawieniem dns (wybrałem ten od adguarda) nic nie zmieniło
To nie wiem, u mnie nie ma tego. Btw, MSA odpowiada za reklamy w MIUI, więc to i tak generalnie warto wyłączyć ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe info co do tych problemów z jasnością wyświetlacza na 50% . Bawiłem się telefonem i zauważyłem że jak dam automatyczna jasność to pasek jasności schodzi mi prawie na minimum i jest ciemny ekran , następnie ekran się rozjaśnia w tym czasie szybko zmieniam jasność z automatu na ręczny i wtedy na tych 50% jasności wyświetlacz zdaje się bardziej jasny . Ale jak znowu pobawię się jasnością na ręcznym czyli max i minimum to po chwili jakby znowu wszystko było po staremu. Jutro będę miał obok taki sam fon to zobaczę co i jak :-) swoją drogą korzystacie z tego automatu czy ręcznie ustawianie?

W sumie tak teraz patrzę to nie wiem czy kolory nie są jaśniejsze w tych 50% jak wcześniej ale dziwne żeby takie bawienie się tym automatem a potem przełączanie na ręczny zmieniało moc wyświetlania i że na tych samych wartościach różne jasności :-D ciekawe jak długo mi to podziała ale jest lepiej. Teraz pytanie czy to kwestia softu czy sprzętu, bo jest o wiele jasniej a nie jak wcześniej że połowa jasności paska a przyciemniony ekran.

 

 

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yokeron napisał:

Wyłączyłem autoryzację dla msa i miuidaemon ale nic to nie pomogło.

Ale to nie są stricte reklamy, tylko jakaś funkcjonalność motywów. Może jakieś ulubione zaznaczyłeś i na tej podstawie podpowiada które mogą Ci się spodobać. Albo na podstawie tych które ściągnąłeś. Nie mam tego u siebie, ale jakąś grupę "Latest for your taste" mam. MSA mam wywalone od zawsze i zresetowaną, wyłączoną personalizację reklam w ustawieniach Miui.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniłem się, nic w ulubionych, reklamy w miui wyłączone. Nawet wyłączyłem motywy usuwając autoryzację... Nic nie pomogło. Jedynie wyłączenie wifi nie pokazuje tego wyskakującego okna z propozycjami. Reebot telefonu oczywiście był.

A czy przy ustawianiu tapety, pod przyciskiem 'zastosuj' macie też taki napis? Ewentualnie czy ktoś wie który region nie posiada motywów? Tak jak było dotychczas z Polską? 

IMG_20200213_084545.jpg

Edytowane przez yokeron
*reebot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yokeron napisał:

Tak, dokładnie

Niestety teraz motywy działają chyba we wszystkich lokalizacjach. U mnie jeszcze w PL nie i ciągle mam ustawioną Szwajcarię (Mi9 Lite). Jak nie masz tego po wyłączeniu WiFi, to trzeba by zabrać uprawnienia do WiFi albo ogólnie do danych motywom. Tylko dziwne, że inni tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi.

Zmieniłem przykładowo region na Szwajcarię ale nic nie pomogło.

Poprzednio mając RN5, gdzie na miui 9 a potem bodajże 10, motywy były wyłączone dla PL, takie coś pojawiało mi się jedynie dla regionu USA, kiedy to przełączałem się aby właśnie coś sobie zmienić w motywach bo na codzień miałem region Polska bez dostępnych motywów i bez tej wyskakującej planszy.

Sprawdzałem ustawienia galerii, ustawiałem tapetę przez moje pliki ale też nic...

Znalazłem tą apkę 'codzienne tapety', usunąłem uprawnienia, odinstalowałem, reboot telefonu - dalej nic :(

A jak można Motywom zabrać uprawnienia do neta, tudzież wifi? W uprawnieniach jest tylko kontakty, pamięć, telefon i dodatkowe mi pay, z czego żadnym nie można nic wyłączyć w sensie 'odmów' (jest tylko zezwól), szary niedostępny tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, yokeron napisał:

A jak można Motywom zabrać uprawnienia do neta, tudzież wifi?

Nie wiem, nawet chyba nie za bardzo można odinstalować motywy, bo się system wywali. Może to jakaś jeszcze inna funkcja, aplikacja Miui. Nie wiem też, czy Mi Wallpaper (com.miui.miwallpaper) to to samo co codzienne tapety ekranu blokady, bo też coś takiego jest (Miui wallpaper carousel, a drugie to Miui daily wallpaper).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa Panowie. Galeria wyczyszczona, różne uprawnienia sprawdzone kilkukrotnie. Wersja galerii 2.2.15.1-global

Tak, ten 'dotknij aby..' pojawia się tylko przy ustawieniu jakiejkolwiek tapety, nigdzie indziej. W ustawieniach, tuż nad Motywy, jest Tapeta. Wchodzę tam, pokazują się tapety z mojego telefonu oraz niżej tapety online (tak jakby te propozycje). Jak wejdę w moje jpgi to ustawia wtedy tapetę bez tego dodatkowego ekranu ale.. on właśnie jest jakby wcześniej. 

Wystarczy, że wyłącze neta to nie pojawia się napis 'dotknij aby' ani to dodatkowe okno tuż po ustawieniu tapety. 

Z tymi com.miui.miwallpaper com.android.wallpapercropper i com.android.wallpaperbackup też nic nie idzie zbytnio zrobić w sensie uprawnień, czyszczenia pamięci. Nic nie skutkuje.

Jeszcze później spróbuję inne regiony stestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, warszawa12332167 napisał:

Mam nowe info co do tych problemów z jasnością wyświetlacza na 50% . Bawiłem się telefonem i zauważyłem że jak dam automatyczna jasność to pasek jasności schodzi mi prawie na minimum i jest ciemny ekran , następnie ekran się rozjaśnia w tym czasie szybko zmieniam jasność z automatu na ręczny i wtedy na tych 50% jasności wyświetlacz zdaje się bardziej jasny . Ale jak znowu pobawię się jasnością na ręcznym czyli max i minimum to po chwili jakby znowu wszystko było po staremu. Jutro będę miał obok taki sam fon to zobaczę co i jak :-) swoją drogą korzystacie z tego automatu czy ręcznie ustawianie?

W sumie tak teraz patrzę to nie wiem czy kolory nie są jaśniejsze w tych 50% jak wcześniej ale dziwne żeby takie bawienie się tym automatem a potem przełączanie na ręczny zmieniało moc wyświetlania i że na tych samych wartościach różne jasności :-D ciekawe jak długo mi to podziała ale jest lepiej. Teraz pytanie czy to kwestia softu czy sprzętu, bo jest o wiele jasniej a nie jak wcześniej że połowa jasności paska a przyciemniony ekran.

 

 

Na automacie pasek jasności schodzi Ci w lewo a później sam idzie na środek przy takich samych warunkach oświetleniowych? U mnie jak dam automat to trochę się ściemni ale nie wraca z powrotem. Próbowałem Twojej metody i przy zgaszonym świetle dałem na automat, ściemnił maksymalnie, zapaliłem światło ale przy jednoczesnym zmienieniu na ręczny pasek i tak trochę poszedł do środka. Rozjaśniłem ręcznie do połowy i czy jest lepiej? Za bardzo już mi się w oczach zaczęło mienić. Też po prostu muszę porównać na dwóch telefonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek79 napisał:

Na automacie pasek jasności schodzi Ci w lewo a później sam idzie na środek przy takich samych warunkach oświetleniowych? U mnie jak dam automat to trochę się ściemni ale nie wraca z powrotem. Próbowałem Twojej metody i przy zgaszonym świetle dałem na automat, ściemnił maksymalnie, zapaliłem światło ale przy jednoczesnym zmienieniu na ręczny pasek i tak trochę poszedł do środka. Rozjaśniłem ręcznie do połowy i czy jest lepiej? Za bardzo już mi się w oczach zaczęło mienić. Też po prostu muszę porównać na dwóch telefonach. 

Po prostu jest tak jakby telefon nie miał zapisanych stałych ręcznych wartości jasności. Teraz gdy jest ciemno dałem na automat i przy pasku prawie na minimum najpierw ściemniło mi ekran a za chwilę mimo że pasek dalej byl na minimum rozjaśnił , wtedy dałem na ręczny i przy połowie paska mam dosyć jasne kolory. 

Ps. Sprawdziłem na drugim telefonie i jest to samo oraz takie same kolory więc mój egzemplarz jest oki ale coś z tymi jasnosciami zepsuli .

Jeszcze pytanie mam czy to normalne że przy świetle słonecznym , dużej jasności i białym tle widać skaner linii te kółeczko oraz sensor jasności też kółeczko ?

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2020 o 07:39, felek14 napisał:

Cześć.

Po aktualizacji do androida 10 płatność telefonem nie wyświetla powiadomienia ale działa. Wcześniej wyskakiwała na ekranie karta płatnicza (w moim przypadku pomarańczowa ing).

 

Dostałem taką odp. z ing cyt:

Panie Piotrze,

na androidzie 10 może się tak zdarzyć, pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji, nie blokuje to jednak funkcjonalności.  Jest to kwestia tylko wizualna.

itd.

Więc trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odp. z ing cyt:

Panie Piotrze,

na androidzie 10 może się tak zdarzyć, pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji, nie blokuje to jednak funkcjonalności.  Jest to kwestia tylko wizualna.

itd.

Więc trzeba czekać.

Czyli to nie wina MIUI ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż staram się przestawić z miui browser na chroma który ma lepszy czarny motyw to znalazłem jeden problem , mianowicie jak klikam w chrome na film z yt to zamiast odpalać się w chrome to odpala mi apke yt. Da się gdzieś to zmienić? czyściłem dane aplikacji i chrome i yt i dalej to samo, nawet nie zadaje pytania w czym to otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż staram się przestawić z miui browser na chroma który ma lepszy czarny motyw to znalazłem jeden problem , mianowicie jak klikam w chrome na film z yt to zamiast odpalać się w chrome to odpala mi apke yt. Da się gdzieś to zmienić? czyściłem dane aplikacji i chrome i yt i dalej to samo, nawet nie zadaje pytania w czym to otwierać.
Wejdź w zarządzanie domyślnymi aplikacjami i tam masz "otwieranie linków" :)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...