Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.02.2020 o 12:47, mariusz.ur napisał:

Zapłacisz zablokowanym telefonem. Wystarczy tylko włączyć przycisk zasilania, przyłożyć telefon i zapłacone. Sprawdzone wiele razy w aplikacji ING i Gpay. Najlepiej wyłączać NFC i zablokować rozwijanie paska powiadomień na ekranie blokady.

Gdzie można zablokować pasek powiadomień na ekranie blokady?, bo ja nie mogę znaleźć takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam sobie tapetę przez galerię (ustaw tapetę/zastosuj) i po jej ustawieniu wyskakuje mi taki oto ekran. Czy ktoś może wie jak zmienić to ustrojstwo aby się nie wyświetlało? 

W aplikacji Motywy mam wyłączone Propozycje. Region Polska. Coś mi się zdaje, że pojawiło się to ponownie wraz z przywróceniem motywów dla Polski.

 

Screenshot_2020-02-10-21-11-06-475_com.android.thememanager.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Nie ta półka cenowa.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

rozumiem ale np. mam też redmi note 3 pro i jeśli na obu ustawie jasność 50% to na tym starym xiaomi jednak ta biel jest jakaś jasniejsza, dopiero przy 80% widać przewagę amoleda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Antyhaker napisał:

Może inna kalibracja ekranu?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

po lewej mi9t po prawej redmi note 3 pro. Nie wiedzieć czemu stary ips ma na tych samych nastawach ( kolorystyka domyślna itp) lepszą tą biel, jaśniejszą:
 

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antyhaker napisał:


 

 


Nie masz trybu nocnego? Tak to wygląda.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

 

Właśnie nie:

 

Screenshot_2020-02-10-23-42-14-396_com.android.settings.jpg

muszę dorwać kogoś z tym modelem i porównać,  znając moje szczęście to trafiłem jakiś zepsuty egzemplarz ;D chociaż na max jasności wygląda ładnie.

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, warszawa12332167 napisał:

znając moje szczęście to trafiłem jakiś zepsuty egzemplarz ;D 

A co masz ustawione w kolorystyce? Ekran w twoim telefonie pod względem nasycenia, kontrastu, maksymalnej jasności powinien być porównywalny z tym w S8. Jedynie ostrością i szczegółowością może odbiegać, bo w S8 jest sporo wyższe ppi. W ipsi-e ostrość przy tej samej rozdzielczości będzie zawsze lepsza, reszta raczej nie.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

A co masz ustawione w kolorystyce? Ekran w twoim telefonie pod względem nasycenia, kontrastu, maksymalnej jasności powinien być porównywalny z tym w S8. Jedynie ostrością i szczegułowością może odbiegać, bo w S8 jest sporo wyższe ppi. W ipsi-e ostrość przy tej samej rozdzielczości będzie zawsze lepsza, reszta raczej nie.

W kolorystyce mam ustawione na automat, chociaż jak dam nasycone to jakoś na super lepsze się nic nie zmienia. Może za dużo wymagam ale daliśmy właśnie z kolegą który ma S8 jasność na połowę i jego kolory były ładne przede wszystkim ta mocna biel z tym że on ma super amoled a mi9t tylko amoled, na max jasnosciach już te różnice są mniejsze. Postaram się dorwać taki sam model u kogoś i zobaczyć, może jestem przewrażliwiony bo zostało mi 7 dni na zwrot bo niedawno kupiłem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak, choć biel w IPS z reguły powinna być raczej lepsza bo to taki odpowiednik LED w TV, tak samo jak Amoled w telefonie to odpowiednik OLED w TV. Oczywiście dużo zależy od samej kalibracji ekranu w urządzeniach a nigdy nie wyjdą dwa identyczne ekrany, nawet z tej samej partii.

Nie mniej jednak tak jak wspomniałem , u Ciebie to wygląda na prawdę cienko.

Ja co prawda mam Mi 9T Pro (ale to raczej bez różnicy) i lecę całkowicie na automacie, łącznie z automatyczną jasnością. Obecnie mam ekran na połowie jasności i biel jak i same kolory są piękne. Dużo ładniejsze od IPS w moim HTC10. Jasność samego ekranu też jest bardzo dobra.

Z drugiej strony, prawdziwe "białe światło" powinno być w ciepłym odcieniu i dlatego w telewizorach po profesjonalnej kalibracji , tonacja kolorów jest na wartości ciepły bądź ciepły 2.

Zawsze możesz zrobić mały test poprawności ekranu. Weź zrób zdjęcie białej kartce przy dobrym naturalnym świetle, najlepiej jednym urządzeniem i sprawdź na obu urządzeniach, gdzie bliżej jest temu co widzisz przed sobą.

Oczywiście to taki amatorski test.

Dodam tylko, że w świecie telefonów można liczyć na w miarę dobrze skalibrowany ekran jeśli jest tryb sRGB, ale nie każde urządzenie to posiada. Mój HTC10 posiadał i do tego trybu trzeba się przyzwyczaić bo kolory początkowo wydają się sprane i wpadające w żółć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kolos28 napisał:

Coś masz nie tak, choć biel w IPS z reguły powinna być raczej lepsza bo to taki odpowiednik LED w TV, tak samo jak Amoled w telefonie to odpowiednik OLED w TV. Oczywiście dużo zależy od samej kalibracji ekranu w urządzeniach a nigdy nie wyjdą dwa identyczne ekrany, nawet z tej samej partii.

Nie mniej jednak tak jak wspomniałem , u Ciebie to wygląda na prawdę cienko.

 

Ja co prawda mam Mi 9T Pro (ale to raczej bez różnicy) i lecę całkowicie na automacie, łącznie z automatyczną jasnością. Obecnie mam ekran na połowie jasności i biel jak i same kolory są piękne. Dużo ładniejsze od IPS w moim HTC10. Jasność samego ekranu też jest bardzo dobra.

Jak dam lekko ponad połowę jasności to na dworze w jasny dzień nie widać jakoś super , dopiero na wyższych wartościach.  Factory reset pewnie nic nie da, zdejmowanie szkła raczej też nie , mimo że było naklejane drugi raz z tego samego modelu bo już jeden zwrot telefonu robiłem. No nic , poszukam dziś tego modelu po kolegach i sprawdzę czy mają lepiej, jeśli tak to wrrr trochę się zirytuje bo kolejny zwrot to dla mnie dużo :D

2 minuty temu, Gregor 11 napisał:

jaką masz korekcje kolorów, u mnie jest miebiesko-zolta

a gdzie to jest? w kolorystyce? jeśli tak to tak jak pisałem mam na automatyczne 

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jedna fota na 100% druga na5 0% jasności. No nic, może faktycznie przesadzam i nie przekonam się jeśli nie porównam z takim samym modelem na żywo , bo zdjęcia to jednak nie to samo. Jeśli czegoś się dowiem to dam znać.

Bez tytułu1.jpg

Bez tytułu2.jpg

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ten test o którym wspomniałem ale on będzie dla Ciebie bo Nam efektu nie uda się pokazać.

Wykonaj zdjęcie białej kartki papieru. Najlepiej aby to zdjęcie było wykonane przy dobrym naturalnym świetle oraz aby było wykonane jednym urządzeniem. Wrzuć te zdjęcia na swoje telefony i sprawdź na którym bliżej jest tej białej kartce , której robiłeś sweet focie

Edit:

W opcjach Wyświetlacz/kolorystyka jest jeszcze możliwość by zaznaczyć oprócz nasycenia barw itp. tonacje domyślną, ciepłą i chłodną. Oprócz tego można manualnie tam pozmieniać odcień. Sprawdź , może coś tam Ci się pozmieniało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kolos28 napisał:

Wykonaj zdjęcie białej kartki papieru. Najlepiej aby to zdjęcie było wykonane przy dobrym naturalnym świetle oraz aby było wykonane jednym urządzeniem. Wrzuć te zdjęcia na swoje telefony i sprawdź na którym bliżej jest tej białej kartce , której robiłeś sweet focie

Ale to z założenia bez sensu, dodatkowo wprowadzi do oceny wyświetlacza działanie balansu bieli i ekspozycji aparatu. Jedyną sensowną rzeczą jest wyświetlenie na porównywanych ekranach tego samego obrazka testowego, jakiegoś typu "monitor test". Ustawienie jasności identycznej (nie 50% bo to 50% wcale nie musi być rzeczywistą wartością). Dopiero wtedy można cokolwiek porównywać, ewentualnie zmieniać w ustawieniach wyświetlania.

1 godzinę temu, warszawa12332167 napisał:

tutaj jedna fota na 100% druga na5 0% jasności.

Z takiego testu nic nie wynika, nie wiem czym robiłeś zdjęci, ale automatyka aparatu ustawiła wszystko po swojemu i nie można tego porównywać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ... Ten kto zajmuje się profesjonalnie fotografią nie uzna mojego pomysłu złym. Zakładając, że wyświetlacz jest dobrze skalibrowany to zdjęcie powinno jak najbliżej oddać odcień kartki. Tak się robi przy obróbce zdjęć. Do tego potrzebny jest idealnie skalibrowany monitor.
Oczywiście nie sądzę, że jakiekolwiek smartfon jest zbliżony pod tym względem.

Ogólnie Twój pomysł jest bardzo dobry ale aby porównać plansze to trzeba mieć wiarygodne źródło a więc monitor po profesjonalnej kalibracji, do stwierdzenia któremu telefonowi bliżej do prawdziwych wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, jeśli uda mi się zdobyć kolejny taki fon to porównanie zrobię ale tak przeglądam filmiki w necie z recenzji i jasnościami i widzę że np. w tym filmie od tego momentu co podałem przy jasności około 60-65% też ta biel nie jest jakaś super dopiero powyżej:

https://youtu.be/Cvln4RgtpL4?t=279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kolos28 napisał:

aby porównać plansze to trzeba mieć wiarygodne źródło a więc monitor po profesjonalnej kalibracji, do stwierdzenia któremu telefonowi bliżej do prawdziwych wartości emoji846.png

Chodziło mi tylko o to że do porównania, nawet wizualnego trzeba wyświetlić ten sam obrazek, a najlepszy do tego będzie jakiś używany do testowania. Zawierający jakąś skalę szarości (tzwn klin) i inne kolorowe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, warszawa12332167 napisał:

rozumiem ale np. mam też redmi note 3 pro i jeśli na obu ustawie jasność 50% to na tym starym xiaomi jednak ta biel jest jakaś jasniejsza, dopiero przy 80% widać przewagę amoleda.

Mam identyczną sytuację. Porównując biel z RN4 i Mi9t, ta z RN4 jest dużo bielsza. Czy to na standardowym białym tle czy to na zdjęciach. Zresztą pomijając już samą biel to wszystkie kolory na zdjęciach na RN4 są jaśniejsze. Daj znać czy znalazłeś drugi telefon do porównania, ja chyba z ciekawości pojadę w sobotę do Media Markt, żeby sobie sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, jacek79 napisał:

Mam identyczną sytuację. Porównując biel z RN4 i Mi9t, ta z RN4 jest dużo bielsza. Czy to na standardowym białym tle czy to na zdjęciach. Zresztą pomijając już samą biel to wszystkie kolory na zdjęciach na RN4 są jaśniejsze. Daj znać czy znalazłeś drugi telefon do porównania, ja chyba z ciekawości pojadę w sobotę do Media Markt, żeby sobie sprawdzić. 

W pracy znalazłem ale niestety nie mogłem porównać tak obok siebie bo ten fon tylko firmowy a mój mam w szafce :-D szukam też po sklepach gdzie jest stacjonarnie żeby podjechać ale mało ich wszędzie eh.. daj znać jak efekty.

Ps. Factory resetu nie sprawdzałeś?

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...