Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem pracują już nad Lineage z androidem 10, na K20Pro juz jest wersja wstepna i dziala. Możliwe, że lineage 17 będzie juz w wersji official. Może warto zaczekać z miesiąc. Ta czy owak nawet ta obecna lineage 16 unofficial jest lepsza od tego cholernego miui. 
Mnie Miui aż tak bardzo nie irytuje, tylko bateria jak mi szybko schodzi na telefonie. Dlatego szukam innego rozwiązania. Czysty Android napewno będzie lepiej działał pod tym względem.

Napewno ta dyskusja czy tak czy nie, nie ma sensu.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2019 o 16:22, Antyhaker napisał:

Co do tego pierwszego jesteś pewny? Miałem już kilka modeli Xiaomi i nigdzie to tak nie działało. Może sam coś zmieniłeś?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Tak jestem pewny.

Finger daje od razu pulpit natomiast po opasce nie trzeba robić znaku natomiast trzeba pociągnąć do góry.

W misie, redmi pro, redmi note 3 i innych nie musiałem. Po prostu od razu pulpit. Dlatego nie wiem czy to kwestia softu czy coś gdzieś muszę zmienić.

Nie mogłem odpowiedzieć bo ktoś mi tu bana dał. 

Edytowane przez homman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś pisał i czy kogoś interesuje, ale w dniu dzisiejszym oglądałem fizycznie MI 9T 6/64 w Auchan - mają "promocję" za coś ok. 1470 zł.

Czy ktoś wie, co to za wersja telefonu - na pudełku nie pisze "Global Version", są naklejki dystrybucji Ingrammicrosystem, przykładowy serial to 23419/39UA85540.

Wersja softu 10.3.7.0 MIUI Global - czyli jednak Global...?

Telefon posiada Androida 9, chce się aktualizować do MIUI 11 - nie posiada możliwości wyboru dzwonków do każdej z kart SIM z osobna. Posiada za to możliwość nagrywania.

Rozumiem, że jak się uaktualni, to nagrywanie zniknie - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to z dzwonkami dla różnych sim. To od MIUI 11 jest ?

Ps. Dalej walczę z odblokowywaniem opaską i koniecznością przesunięcia do góry. Kojarzę 4 5 lat temu takie coś że na miui polska wybierało się co ma być na ekranie przed oblokowywaniem np lewo aparat itd. Ale na globalu tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przywrócić dostępność Netflixa w Google Play po odblokowaniu bootloadera...  W Magisk zainstalowałem moduł "xmlpak - a road to vendor apps". Przy okazji jest wiele innych aplikacji.  Może komuś pomoże.
Mi pomogło zainstalowanie SafetyPatch czy jak to się tam nazywało ;P

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku na słuchawkach w Mi 9T. Głośnik swoją drogą, choć bez efektu stereo (nie włączono do zestawu odtwarzającego głośnika rozmów, a szkoda), to z czystym dźwiękiem i piekielnie głośny. Dotychczas w telefonach ustawiałem głośność na ~90%. Tu maks 70%.

Ważniejsze jest jednak to, jak telefon gra na słuchawkach. I jest świetnie. Na tych samych słuchawkach mojego Samsunga Galaxy Note 9 zjada na śniadanko. Z chlebkiem i musztardą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Pro ale też jestem zadowolony z jakości na słuchawkach, głośnik też jest dość głośny i wyraźny. Wcześniej miałem Axona 7 (nie wiem czy jest telefon który gra lepiej) więc miałem podstawy obawiać się o jakość dźwięku ale muszę powiedzieć że gra naprawdę zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Antyhaker napisał:

Od kiedy niby i dlaczego wipe /system jest niezalecane? :)

Chyba od zawsze, może dlatego że bez systemu trudno używać telefonu, jak coś pójdzie nie tak przy wgrywaniu nowego systemu. Zdarzały się przypadki uceglenia telefonu po takiej operacji. A może dlatego że to się samo robi przy wgrywaniu pełnego romu z .zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FromWP napisał:

Chyba od zawsze, może dlatego że bez systemu trudno używać telefonu, jak coś pójdzie nie tak przy wgrywaniu nowego systemu. Zdarzały się przypadki uceglenia telefonu po takiej operacji. A może dlatego że to się samo robi przy wgrywaniu pełnego romu z .zip.

No właśnie - to się i tak samo robi, więc jak miałoby to zaszkodzić? Dlaczego miałbym nie mieć systemu, skoro i tak samo się to robi? Takie trochę przeczenie samemu sobie - ale mniejsza o to, za duży OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że gdy zrobimy format data to jest w pełni wystarczające. ;) Czytałem do tego na xda, że wielu ludzi miało problemy po robieniu wipe data/system, nie wiem czy jest to spowodowane (może nieumiejętną instalacją w złej kolejności :p), no ale cóż - dzieją się różne rzeczy tutaj typu znikające Widevine L1 nie wiadomo dlaczego. 

@Mr X

Jest różnica między format data i wipe data. :) Format data czyści całą pamięć, wipe data czyści tylko folder data. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem do tego na xda, że wielu ludzi miało problemy po robieniu wipe data/system, nie wiem czy jest to spowodowane (może nieumiejętną instalacją w złej kolejności no ale cóż - dzieją się różne rzeczy tutaj typu znikające Widevine L1 nie wiadomo dlaczego.

L1 znika tylko i wyłącznie po naruszeniu partycji persist. Nie polecam default_wink.png

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zenderable napisał:

Źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że gdy zrobimy format data to jest w pełni wystarczające. ;) Czytałem do tego na xda, że wielu ludzi miało problemy po robieniu wipe data/system, nie wiem czy jest to spowodowane (może nieumiejętną instalacją w złej kolejności :p), no ale cóż - dzieją się różne rzeczy tutaj typu znikające Widevine L1 nie wiadomo dlaczego. 

@Mr X

Jest różnica między format data i wipe data. :) Format data czyści całą pamięć, wipe data czyści tylko folder data. ;) 

Tak czy siak, dlaczego flaszowanie nie udaje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...