Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś może Mi9T z wersją Pro jeśli chodzi o zdjęcia ? Aparat niby ten sam teoretycznie, ale porównywałem w salonie oba telefony i mojego Mi Note 3 i zdjęcia po przybliżeniu, szczególnie na krawędziach dość mocno rozmazane i nie do końca wyraźne na Mi9T, mam nadzieję że to problem globala może ? Coś ktoś? Bo się waham między zwykłym a Pro, z kolei Pro krócej na baterii.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2019 o 18:57, rockmonster napisał:

Porównywał ktoś może Mi9T z wersją Pro jeśli chodzi o zdjęcia ? Aparat niby ten sam teoretycznie, ale porównywałem w salonie oba telefony i mojego Mi Note 3 i zdjęcia po przybliżeniu, szczególnie na krawędziach dość mocno rozmazane i nie do końca wyraźne na Mi9T, mam nadzieję że to problem globala może ? Coś ktoś? Bo się waham między zwykłym a Pro, z kolei Pro krócej na baterii.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

To kwestia braku OIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych problemów z tel nie mam. Cały czas global.

Natomiast denerwują mnie dwie rzeczy.

1. Po odblokowaniu palcem od razu jest pulpit/ostatnia aplikacja. Natomiast po odblokowywaniu opaską i kliknięciu przycisku on/off mam przeciąg w górę by odblokować.

Na wcześniejszych xiaomi po power pare sekund oblikowane opaską i od razu pulpit. Bez żadnego przeciągania palcem.

Da się to gdzieś zmienić?

2. Czasem mam problemy z gubieniem opaski mimo kłódki na mi fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rockmonster napisał:

W Pro też go nie ma, a zdjęcia na krawędziach są ostrzejsze.

Gorsza ostrość na brzegach to kwestia optyki. Stabilizacja nie pomoże, a rozrzut jakościowy może być zauważalny nawet  przy różnych egzemplarzach tego samego modelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza ostrość na brzegach to kwestia optyki. Stabilizacja nie pomoże, a rozrzut jakościowy może być zauważalny nawet  przy różnych egzemplarzach tego samego modelu.

No wiadomo. Tylko z informacji z neta oba aparaty miały się różnić tylko w kwestii nagrywania 4K 30 vs 60fps. Ale różnic jest jednak więcej na to wychodzi. Przykład Pro ma dodatkowy laser/sensor do ostrości o czym nigdzie nie ma informacji. Trafiłem na to przypadkiem w tutorialu Dbrand.8458b0950c214402365ef8de899fc263.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych problemów z tel nie mam. Cały czas global.
Natomiast denerwują mnie dwie rzeczy.
1. Po odblokowaniu palcem od razu jest pulpit/ostatnia aplikacja. Natomiast po odblokowywaniu opaską i kliknięciu przycisku on/off mam przeciąg w górę by odblokować.
Na wcześniejszych xiaomi po power pare sekund oblikowane opaską i od razu pulpit. Bez żadnego przeciągania palcem.
Da się to gdzieś zmienić?
2. Czasem mam problemy z gubieniem opaski mimo kłódki na mi fit.
Co do tego pierwszego jesteś pewny? Miałem już kilka modeli Xiaomi i nigdzie to tak nie działało. Może sam coś zmieniłeś?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2019 o 14:28, rockmonster napisał:

No wiadomo. Tylko z informacji z neta oba aparaty miały się różnić tylko w kwestii nagrywania 4K 30 vs 60fps. Ale różnic jest jednak więcej na to wychodzi. Przykład Pro ma dodatkowy laser/sensor do ostrości o czym nigdzie nie ma informacji. Trafiłem na to przypadkiem w tutorialu Dbrand.

Potwierdzam, patrzcie tu: Blog Gearbest

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś - dobrze wiesz tak czy siak czekam na coś z ois, haptyka i 90hz od Xiaomi

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

OIS fajna sprawa, ale reszta to IMO tylko zbędny pożeracz baterii ;P

Ale żeby nie było, moja "dusza" maniaka techniki i tak chętnie by takowe urządzenie przytuliła ;D

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antyhaker napisał:

OIS fajna sprawa, ale reszta to IMO tylko zbędny pożeracz baterii ;P

Ale żeby nie było, moja "dusza" maniaka techniki i tak chętnie by takowe urządzenie przytuliła ;D

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

no ja tez jestem takim maniakiem i lubię jak oko cieszą takie dupce mimo iz baterię pożerają :) jak przełącze na 60hz albo pobawię sie innym tel to widzę jak to wszystko klatkuje, poszarpane animacje mimo iż nie tnie :P tego rzeczywiście trzeba doświadczyć. Obstawiam ze xiaomi zastosuje panel 90hz w nastepnym flagowym smartfonie i to bedzie smartfon wart zakupu, chyba ze nie bedzie ois XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez jestem takim maniakiem i lubię jak oko cieszą takie dupce mimo iz baterię pożerają  jak przełącze na 60hz albo pobawię sie innym tel to widzę jak to wszystko klatkuje, poszarpane animacje mimo iż nie tnie  tego rzeczywiście trzeba doświadczyć. Obstawiam ze xiaomi zastosuje panel 90hz w nastepnym flagowym smartfonie i to bedzie smartfon wart zakupu, chyba ze nie bedzie ois XD
Na szczęście zdjęć nie robię ;D

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
Dnia 12.10.2019 o 18:15, ZIOLOISO napisał:

Wie ktoś o co chodzi z tym błędem?

 

 

Znalazłem rozwiązanie tego problemu bo mnie już to irytowało na potęgę. Ktoś tu pisał o partycji persist, to była jej wina bo aktualizacja ją wysypała. Trzeba ją samemu teraz wgrywać... Wgrałem, camera się skalibrowała i jest ok. 

 

I mogę się połączyć ze swoim smart watchem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, przed ekranem, nie jest mi to potrzebne, a baterię łyka. Jest kilka niepotrzebnych aplikacji, które muszę usuwać przez ADB. Zrobiłem cofkę narazie na Global stable. Telefon ma na 24h zjadł o ponad 30% mniej. I nie jest bez cały czas ciepły na ekranie. Na tej ostatniej na adku 10 to grzał się lekko w wygaszeniu. Zjazd 75% baterii przy sot 2-3, a nie gram. Liczę na to, że na custom roomie będzie jeszcze lepiej z baterią.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 21:42, ZIOLOISO napisał:

Dla mnie istotne, że błędu nie ma i mogę z zegarkiem się połączyć na czym mi zależało najbardziej. Pewnie bym już nie używał xiaomi.eu ale mam problem na Lineage z gapps. Ja będzie działać to ucieka z tego, bo za dużo już śmieci pchają do tego romu.

Jaki masz problem na lineage z gaps? Używam i wszystko działa dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, ZIOLOISO napisał:

System nie wstaje, z jakiej daty masz paczkę i jak to instalujesz?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

to chyba wiem w czym masz problem.

trzy sprawy: 

1. Koniecznie format data oprócz samego wipe przed instalacja lineage (tracisz wszystko na telefonie), musi się pozbyć starego szyfrowania. Przed tą operacją skopij z telefonu wszystko czego nie chcesz stracić, zdjęcia itp. 

2. Upgrade najnowszego firmware, prawdopodobnie dlatego Ci nie wstaje, stable - europe:

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/davinci/

nie pamiętam ale firmware też się chyba wrzucało przez TWRP

3. Na koniec Gaps ale z 5 października, kolejne robiły problemy. 

Tu masz link do wersji piko czyli minimal https://sourceforge.net/projects/opengapps/files/arm64/20191005/open_gapps-arm64-9.0-pico-20191005.zip/download

 

powodzenia

Edytowane przez Rogeros
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rogeros napisał:

to chyba wiem w czym masz problem.

Dzięki za info. Kompletnie nie wiedziałem, że trzeba firmware wgrywać. A miałem już xiaomi.eu z androidem 10 pewnie dlatego muszę to wgrać od nowa. W najbliższych dniach nie będę tego robił, ze względu na czas, ale jak będzie luźniej to po testuje czy się uda w końcu.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...