Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swojego urządzenia nigdy na gwarancję nie oddawałem, bo jeśli coś się psuje to można to samemu naprawić. ;) A jak ekran się potłucze, to tak czy siak wina użytkownika. Bateria w Mi 4 mi się zepsuła po okresie gwarancyjnym, ale to też łatwo samemu się wymieniło. Tutaj trochę byłoby ciężej, bo trzeba nagrzać obudowę wy ją odkleić, ale problemu na pewno też by nie było. :D Samemu zrobi się w jeden dzień, na gwarancji trzeba czekać 2 tygodnie. Dlatego jeśli ktoś trochę się zna i potrafi naprawić sobie telefon, to gwarancja nie jest potrzebna do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnośnie brzęczącego aparatu. Jak się postuka palcem w okolice aparatu to brzęczy, jakby coś latało. To normalne i autofocus to jest, czy zgłaszać to?

 

Autofocus dużo wolniejszy od tego z mi8se. Nic się w tej kwestii nie zmieniło po wygraniu Xiaomi.eu 9.8.1

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa, 

 

Po długich rozważaniach od pół roku zastanawiając się na co mogę wymienić swojego galaxy S7 po pijaku (łatowiej było podjąć decyzję) kupiłem dziś na allegro w bestcenie Mi 9T.

Czytałem wcześniej to forum i zastanowiła mnie jedna kwestia. Ładowanie telefonu do 80%. Czy jjest jakaś opcja w telefonie która pozwala na takie ograniczenie w ładowaniu? 

A tak poza konkursem to będę żałował przesiadki z S7? Sprzęt za***isty od otwarcia z pudełka do dzisiaj śmiga błyskawicznie (xda i wgrany Pie 9.0 mimo braku wsparcia) ale jednak chcę coś większego i pod względem ekranu jak i baterii. Boję się jedynie o aparat że będzie gorszy :) - zaznaczam że fotek robię mało ale jak zrobię to miło się ogląda tak fajne, filmów może nagrałem kilka w ciągu ponad 2 lat :)

Edytowane przez Lucano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=25858]Voltron[/mention]

Mi nic nie brzęczy. Aparat nie ma stabilizacji, więc nie ma co tam latać/brzęczeć.

[mention=7927]szpieg15[/mention]

Mi się nie zdarzało. Czy dzieje się to jak masz telefon w kieszeni?

Brzęczy jak w redmi 4x (to wszystkim tak i to jest normalne w redmi 4x).

Tak więc zgłaszam do PayPal że brzęczy i wolno działa. Zobaczymy co PayPal powie.

 

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa, 
 
Po długich rozważaniach od pół roku zastanawiając się na co mogę wymienić swojego galaxy S7 po pijaku (łatowiej było podjąć decyzję) kupiłem dziś na allegro w bestcenie Mi 9T.
Czytałem wcześniej to forum i zastanowiła mnie jedna kwestia. Ładowanie telefonu do 80%. Czy jjest jakaś opcja w telefonie która pozwala na takie ograniczenie w ładowaniu? 
A tak poza konkursem to będę żałował przesiadki z S7? Sprzęt za***isty od otwarcia z pudełka do dzisiaj śmiga błyskawicznie (xda i wgrany Pie 9.0 mimo braku wsparcia) ale jednak chcę coś większego i pod względem ekranu jak i baterii. Boję się jedynie o aparat że będzie gorszy  - zaznaczam że fotek robię mało ale jak zrobię to miło się ogląda tak fajne, filmów może nagrałem kilka w ciągu ponad 2 lat
Zapewne boisz się przeładowania w nocy... To jest mit. Możesz normalnie ładować baterie od 5-10% do 100% i będzie wszystko z nią dobrze. Blokowanie do 80% nic nie da. A jeśli tak bardzo chcesz, to mając roota: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slash.batterychargelimit.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalował już ktoś Miui Polska wersję Beta? Ciekawi mnie czy już nie ma z nią problemów i da się ją normalnie użytkować?
Ja mam 9.8.1 i działa fajnie. Na accu battery od razu przybyło 1.5h więcej prognozy sot.

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZIOLOISO
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://miuipolska.pl/forum/topic/45743-twrp-dla-mi-9tredmi-k20/&share_tid=45743&share_fid=74005&share_type=t

Ja korzystam i działa świetnie. Przed instalacją nowej wersji czytaj komentarze użytkowników i będzie elegancko (bo raz na jakiś czas coś nie działa i wystarczy tydzień poczekać z aktualizacją).

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, tylko tym TWRP nie zrobię data back'up. Wywala błąd: createTarFork() process ended with ERROR:255

Bo wolę zrobić back'up, przesiadłbym się z stable na dev MIUI Polska.

 

Pytanie jeszcze takie, jak się w zarządzaniu aplikacjami nazywa "Czas przed ekranem" bo chcę to wyłączyć, żeby mi baterii nie zjadało.

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZIOLOISO napisał:
Pytanie jeszcze takie, jak się w zarządzaniu aplikacjami nazywa "Czas przed ekranem" bo chcę to wyłączyć, żeby mi baterii nie zjadało.

Nie wyłączysz, bo to jest wbudowana opcja systemowa, w czystym Androidzie zwana "Cyfrowa równowaga". Z resztą za dużo takie wyłączanie aplikacji tego typu nie daje. ;)
d51abfabe335551ea0ff7d1e622e825f.jpge4f8001164b4dfbb0233c7aa1a04540f.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable

Mam komunikat:
"Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją".

Najlepsze jest to, że aplikację miałem na telefonie. Zainstalowałem aplikację mBanku, ona sama zaproponowała by korzystać z płatności telefonem. Miałem nawet kartę dodaną.
Którejś nocy weszła aktualizacja ROMu... po tym GooglePay posiało :(   // od razu wyłączyłem automatyczną aktualizację.

 

@Zenderable

Coś mam nie tak z kontem googla. Przełączyłem na inne konto i zaistalowałem GooglePay.

Edytowane przez FrisBy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie aparat w tym telefonie to DRAMAT, woła o pomstę do nieba. Mało szczegółów, rozmyty obraz, ciężko złapać ostrość w szczególności przy selfi blisko. W mi4c aparat nie umywal się nawet do tego a to był model z 2015r.

Zawiedziony jestem pod tym względem.

Głos że słuchawek też jest ch*jowy...cichy i wogole to jest nie to jak za tel za 1200zl. Żałuję że go kupiłem

Skąd mogę ściągnąć gcam do tego tel. Po niedzieli odblokuje bootloader i wgrane xiaomi eu

Mam soft global 

Edytowane przez atlantydas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie aparat w tym telefonie to DRAMAT, woła o pomstę do nieba. Mało szczegółów, rozmyty obraz, ciężko złapać ostrość w szczególności przy selfi blisko. W mi4c aparat nie umywal się nawet do tego a to był model z 2015r.
Zawiedziony jestem pod tym względem.
Głos że słuchawek też jest ch*jowy...cichy i wogole to jest nie to jak za tel za 1200zl. Żałuję że go kupiłem
Skąd mogę ściągnąć gcam do tego tel. Po niedzieli odblokuje bootloader i wgrane xiaomi eu
Mam soft global 
Zamiast się pruć to zadaj sobie trud i wejdź na stronę deweloperów gdzie są wrzucane gcamy i znajdź wersję dla swojego telefonu. Masz wszystko opisane.

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WEXEL

Niemożliwe. Oto lista wspieranych apek przez MIUI:

com.android.calendar

com.android.email

com.android.mms

com.android.server.telecom

com.facebook.orca

com.google.android.calendar

com.google.android.gm

com.tencent.mm

com.tencent.mobileqq

com.whatsapp

jp.naver.line.android

 

Xiaomi.eu dodaje ich dużo więcej.

ch.threema.app

ch.threema.app.work

com.blackberry.hub

com.calea.echo

com.discord

com.facebook.mlite

com.fsck.k9

com.google.android.apps.messaging

com.google.android.apps.tasks

com.google.android.talk

com.instagram.android

com.jb.gosms

com.kakao.talk

com.microsoft.office.outlook

com.my.mail

com.quoord.tapatalkHD

com.quoord.tapatalkpro.activity

com.skype.insiders

com.skype.m2

com.skype.raider

com.snapchat.android

com.textra

com.twitter.android

com.twitter.android.lite

com.viber.voip

com.vkontakte.android

com.whatsapp.w4b

com.yahoo.mobile.client.android.mail

de.web.mobile.android.mail

org.kman.AquaMail

org.telegram.messenger

org.thoughtcrime.securesms

org.thunderdog.challegram

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...