Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę mi się połączyć nowy tel ze starym jak próbuje wybrac "przenoszenia danych" Próbowałem wiele razy, resetowanie telefonu, przywracanie ustawień fabrycznych na nowym telu...za kazdym razem to samo "nie mozna sie polaczyć"

Edit na chmurze xiaomi przywrocilem kopie ale część aplikacji musiałem instalować od nowa bo nie działała. Ale jest to chyba normalne?

 

Jeśli odblokuje bootloader, to w przypadku kradzieży będę mógł znaleźć i zablokować urządzenia? Wyskakiwało mi powiadomienie,ze nie będę mógł tego zrobić

Edytowane przez atlantydas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atlantydas
Tak będziesz mógł, ten tekst ostrzegający nie ma znaczenia. Jednak jeśli złodziej zna się na rzeczy to mając odblokowany bootloader może zrobić chociażby format data w TWRP, co skutkuje utratą danych. Ogólnie mając odblokowany bootloader to urządzenie z automatu staje się mniej bezpieczne.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atlantydas

Tak będziesz mógł, ten tekst ostrzegający nie ma znaczenia. Jednak jeśli złodziej zna się na rzeczy to mając odblokowany bootloader może zrobić chociażby format data w TWRP, co skutkuje utratą danych. Ogólnie mając odblokowany bootloader to urządzenie z automatu staje się mniej bezpieczne.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ale jak przypiszesz konto Xiaomi do urządzenia to format data i postawienie systemu na czysto nic nie da bo pierwsze co to telefon wola o to by się zalogować na konto Xiaomi. Bez tego nie da się nic zrobić

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2019 o 16:17, mariusz.ur napisał:

 

mam to zainstalowane i nie działa. Na XDA w wątku o naszym telefonie też ludzie narzekają, że im nie działa. Oczywiście to wina tych idiotycznych ustawień MIUI. Powłanszałem tej aplikacji wszelkie możliwe uprawnienia, baterie itp. I nic. 

Tak przy okazji, czy komuś się udało sprawić, że telefon wydaje dźwięki przy powiadomieniach z poczty (Aquamail|), sms (też nie używam systemowej apki tylko Chomp), Messenger ? 

Zawsze mi działało tylko nie na za..ym MIUI. 

 

Roger

Dnia 28.07.2019 o 12:29, Miui2017 napisał:

Aparat ciągle sie zacina w pozycji pionowej chociaż zdjęcia robione w poziomie, żeby wyłączyć alarm muszę odblokować telefon i ściągnąć górną belkę powiadomień, problem z czujnikiem podczas rozmowy. I parę innych rzeczy które są denerwujące podczas codziennego użytkowania. 

 

z budzikiem też walczyłem ale miałem ciekawiej nigdzie się nie pojawiały żadne opcje do wyłączenia budzika. Ostatecznie zainstalowałem Timely z GoogleP i potem koniecznie musisz w ustawieniach tej apki czy innej budzikowej włączyć wszystkie opcje: wyświetlaj na ekranie blokady, uruchom w tle. Potem powiadomienia: najlepiej wszystko co tam jest... I po tych czynnościach jest szansa, że wybudzi Ci ekran oraz da się alarm wyłączyć przy zablokowanym telefonie. Chyba, że coś jeszcze pominąłem z boskich ustawień MIUI. Spróbuj. 

Dnia 28.07.2019 o 12:52, Miui2017 napisał:

Jeśli już to przyciskami głośności i u mnie jak przystało na xiaomi ta opcja też nie działa. 

 

Jak przystało na MIUI konkretnie. Gdy kiedyś zmienisz ROM na coś normalnego odetchniesz z ulgą. Na K20Pro już tam coś mają i szlifuja ostatnie błędy w Lineage oraz pixelopodobnym. U nas pewnie za miesiąc najwcześniej się coś pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Ale jak przypiszesz konto Xiaomi do urządzenia to format data i postawienie systemu na czysto nic nie da bo pierwsze co to telefon wola o to by się zalogować na konto Xiaomi. Bez tego nie da się nic zrobić

Jak to nie? Wystarczy zainstalować przez TWRP jakiś custom ROM typu LineageOS. ;) Wtedy nie będzie pytać... i normalnie będzie można korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Wystarczy zainstalować przez TWRP jakiś custom ROM typu LineageOS.  Wtedy nie będzie pytać... i normalnie będzie można korzystać.
A to tego nie wiedziałem. A jak się ustawi twrp na hasło?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

A to tego nie wiedziałem. A jak się ustawi twrp na hasło?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

To nic nie da - odblokowany BL to ogromne możliwości jeśli znasz się na rzeczy. Hasło przed niczym Cię nie ochroni, nie łudź się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w jaki sposób w domyślnej aplikacji "Aparat", podczas nagrywania filmu powrócić do autofokusa po tym jak już kliknęło się na ekranie, żeby złapać ostrość na punkt? Nie wymyśliłem jak to zrobić w inny sposób niż zakończyć film...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii niedziałających powiadomień bo zapewne nie tylko mnie one nie działały we wszystkich apkach. 

Instalujemy to: https://play.google.com/store/apps/details?id=notificon.gsy.com.notificon

oczywiście nadajemy stosowne uprawnienia dostęp do powiadomień, brak oszczędzania energii, uruchom na starcie, uruchom w tle, na ekranie blokady, powiadomienia oba na tak.

I konfigurujemy wszystkie apki które mają gadać a nie chciały tego do tej pory robić. Siermiężne rozwiązanie ale działa. 

Problem jak widzę ciągnie się w MIUI od ponad roku i jeszcze tego nie ogarnęli. Zatem trzeba sobie radzić na własną rękę. 

 

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będę mógł zablokować tel w przypadku kradzieży tak aby nie dało się z niego korzystać po nr imei. Jak mi kiedyś zginal tel ale na szczęście sie odnalazł, na policji powiedzieli mi że nie mają takiej możliwości. Mogą go jedynie spróbować namierzyć, choć dali mi do zrozumienia że to jest wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Voltron napisał:

Możesz sobie go sam namierzyć i zablokować poprzez stronę Xiaomi chyba

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

tak, pod warunkiem że mam właczoną synchronizację i dane mobilne

 

Zobaczyłem dziś jak chciałem nakleić szybkę, że pod ekranem mam paproch kurzu.  Niby nic ale... nie powinno moim zdaniem czegoś takiego być. Jest sens zgłaszać to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bym składał roszczenie od razu przez paypala, nie bawilbym sie pierw w gearbest bo cie beda zbywać. Oni w paypalu zadecydują co zrobić. ja bym sie starał 50-80% zwrotu. Nagraj film ze to pod spodem i nie zejdzie itp. Kiedys zamowilem na gearbest kamerke sportowa, przyszla dhl z peknietym opakowaniem plastikowym (pudelkiem) i latala w srodku. Mocowanie jedno do motoru było urwane. Chcialem czesc zwrotu, paypal zwrocil caly i nie musiałem odsylac kamerki. Dziala, w koncu sportowa :P ale nagrywalem unboxing

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw mam zgłosić spór w centrum rozstrzygania PayPal "aby podjąć próbę rozwiązania problemu bezpośrednio ze sprzedającym" a jak nie uda się porozumieć z gearbest to wtedy "przekształcić spór w rozszczenie"?

Przepraszam za spam ale nigdy nie zgłaszałem nic przez PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiś ciemny jestem,ale nie wiem gdzie ustawić to żeby jak dzwoni telefon to nic się nie wyświetla na ekranie (tylko jest dzwonek) i dopóki nie podniosę aparatu to nie wiem kto dzwoni  i podczas rozmowy mam ciemny ekran (nie mam szkła wożińskiego ).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wam też brzęczy autofocus jak postukacie palcem w aparat jak to miało miejsce w redmi 4x?

 

Dodałem do gpay revolut i próbowałem przez NFC zapłacić na cpn. No i nie przeszło, nieprawidłowa płatność. To wina revolut czy nfc działa jak chce?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pikus544 napisał:
Czy gdzieś w ustawieniach MI9T znajdę opcję krokomierza korzystającego z wbudowanego czujnika a nie opaski? 
 

Na Globalu jest to wycięte, ale China to oferuje w związku z tym takie coś znajdziesz na Xiaomi.eu:

Spoiler

56fe9426022dbf45b74d4a63ae1021f4.jpg0f2ab3a8f8df49c2cd588b93d7ca249f.jpg

 

 

26 minut temu, cointreau napisał:

Kupował ktoś Mi9T od dragonistPL? Widzę, że mają też drugie konto NowMobile z większą ilością negatywów. 

Ja kupowałem. Bardzo dobry kontakt przez Messengera, na drugi dzień miałem już urządzenie. Faktura jest z NowMobile, dane z Wielkiej Brytanii. Ogólnie kontakt z nimi telefoniczny prawie żaden, ale pisząc na Facebooku odpowiadają natychmiastowo, więc póki nie utracą płynności finansowej (wydaje się, że mają dużo klientów) to nie masz się co martwić. Osobiście nigdy się nie przejmowałem gwarancją, więc jestem zadowolony bo kupiłem w dobrej cenie. Jak przejdziesz do pierwszych stron dyskusji ogólnej, to tam też ktoś pisał, że kupował z Dragonist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...