Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Antyhaker napisał:

Wczesnym sofcie? Przecież jest w sprzedaży, wiec dlaczego miałby go nie recenzować? Mnie bardziej rozwala recenzowanie smartphonu po wcześniejszym wgraniu xiaomi.eu :)

Chociażby dlatego że takie GPay nie działa, aparaty są zawsze do kitu na pierwszej wersji, potem poprawiają, nagrywanie audio też jest do kitu, do tego bateria jest do kitu (co przecież przyznał, wyniki jak na Mi 9) i tym podobne. Negatywnie to się odbija na ogólnej ocenie, w ostatnich recenzjach Xiaomi widzę że się męczy testując je, oczywiście potem porównuje do One Plusa który soft ma dużo lepszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do płacenia GPay - jeśli komuś nie działa, polecam wejść w Ustawienia > Więcej (w sekcji "sieci bezprzewodowe i komórkowe") > Układ zabezpieczający i wybrać Użyj mobilnego portfela z HCE. Też miałem problem z płatnościami, i po tej zmianie wszystko działa.

Edytowane przez Adriano_pl
doprecyzowanie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem wtedy gdy terminal nie potrafi odczytać karty z telefonu. Tak to wtedy pomaga. Ja miałem problem z dodaniem karty bo płakał o root. Udało się to ukryć, GPay nie wykrywa, a PayPal już płacze o root i nie mogę sobie z tym poradzić

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem w ręku czarny 9t. Działa tak samo jak mi9. Nie widziałem różnicy. Aparat fajnie się prezentuje. Baterii zazdroszczę. Nie wiem teraz czy kupując ponownie mi9 nie byłby to mi9t właśnie.

[mention=7568]galakty[/mention] tak czytam i wnioskuję. Jak Ty się męczysz, co za gorycz wypływa z Twoich ust poprzez forum nt xiaomi. Masakra. Ja bym coś zmienił. Kup już tego oneplus i będzie myślę po sprawie.

 

 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem mi8se i kupilem za 1198zl mi9t 6/128 na gearbest. Moglby ktos sprawdzic producenta ekranu w mi9t? W mi8se był to samsung naprzykład.

Za około 2 tygodnie mi przyjdzie i nie moge sie doczekac :D

Edytowane przez Voltron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, galakty napisał:

Chociażby dlatego że takie GPay nie działa, aparaty są zawsze do kitu na pierwszej wersji, potem poprawiają, nagrywanie audio też jest do kitu, do tego bateria jest do kitu (co przecież przyznał, wyniki jak na Mi 9) i tym podobne. Negatywnie to się odbija na ogólnej ocenie, w ostatnich recenzjach Xiaomi widzę że się męczy testując je, oczywiście potem porównuje do One Plusa który soft ma dużo lepszy.

Wynik na baterii jak na Mi9 zły? Wideo, które wrzuciłem wcześniej, jakby temu przeczy :) Zresztą, kogo obchodzi jakie problemy i niedoróbki zostawił producent - chyba na tym polega recenzja, nie uważasz? Na wskazywaniu błędów, a nie udawaniu, że ich nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2019 o 07:56, ZIOLOISO napisał:

To jest problem wtedy gdy terminal nie potrafi odczytać karty z telefonu. Tak to wtedy pomaga. Ja miałem problem z dodaniem karty bo płakał o root. Udało się to ukryć, GPay nie wykrywa, a PayPal już płacze o root i nie mogę sobie z tym poradzić emoji849.png

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

A masz Magisk i używasz hide/ukryj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZIOLOISO napisał:

Tak, opcja hide jest na PayPal i tak on to wykrywa.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

A sprawdź coś takiego:

Ustawienia aplikacji systemowych --- Panel sterowania --- Skanowanie bezpieczeństwa ---

i odznacz Root.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie wypali, S8 to kiepski przykład bo tam zamontowali kupsona, a nie ekran. Ludziom paski, przyciski a nawet YT się wypalał. Mam Mi 8 prawie rok, jasno powyżej 50%, często 100%, używałem jako nawigacji, nie dbam wcale o ekran i nie ma żadnego wypalenia. Żadnego.

PS. Godzina co minutę zmienia pozycję, nie ma opcji wypalenia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Mi 6 wypalił się LCD (co jest podobno niemożliwe), więc u siebie z Amoledem jeszcze bardziej się obawiam. Jeśli chodzi o wypalanie, to głównie na wykopie czytałem zawsze o Samsungach, nawet w sklepach widać jak się one wypalają. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale od kiedy mam Mi 9T staram się nie mieć ekranu na maksymalnej jasności i w Yanosiku używam opcje przygaszenia ekranu jeśli jest prosta droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up współczuję masakra tak w strachu żyć. Ja mam od zawsze amoledy w różnych telefonach i zawsze używam jak chce i nigdy nie wypalił mi się żaden, włącznie z nawigacją itp. nigdy nie widziałem śladu wypalenia na ekranie w użytkowaniu codziennym.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zenderable napisał:

U mnie w Mi 6 wypalił się LCD (co jest podobno niemożliwe), więc u siebie z Amoledem jeszcze bardziej się obawiam.emoji23.png Jeśli chodzi o wypalanie, to głównie na wykopie czytałem zawsze o Samsungach, nawet w sklepach widać jak się one wypalają. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale od kiedy mam Mi 9T staram się nie mieć ekranu na maksymalnej jasności i w Yanosiku używam opcje przygaszenia ekranu jeśli jest prosta droga.

Spoko luz, musiałbyś codziennie po 8h jeździć żeby go wypalić. Używaj normalnie, zresztą w telefonie za taką cenę to nawet jakby się po roku wypalił, to... żadna wada. To nie Samsung za 4k. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tez, nie chodzi chyba o to, żeby kupić telefon i bać się go używać. U mnie powiało delikatną nutą zniesmaczenia, ale zrypie się to trudno. To jest najdroższy telefon w mojej historii i jak coś by mi się takiego przydarzyło to następnym razem kupię jakiegoś średniaka i przynajmniej mi nie będzie szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się bałem bo naczytałem się opinii o wypaleniach w S8, ale stwierdziłem że zaryzykuję i kupiłem Mi 8. Pierwsze 2 tygodnie strach i oszczędzanie ekranu, potem zapomniałem że to OLED :P Sprawdzam sobie raz na miesiąc wypalenia testem systemowym i nic się nie dzieje póki co (ostatnio znajomemu z roku pokazywałem, bo twierdził że OLEDy to kupa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić, czy Xiaomi MI9T zakupiony w takich sklepach jak (Bestcena, Dragonist) był w 100% w wersji global, tzn. posiadał obsługę pasma LTE B20? Wiadomo, na pudełku można wszystko napisać, ale jest potwierdzić fakt obsługi pasma B20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 18:48, galakty napisał:

Też się bałem bo naczytałem się opinii o wypaleniach w S8, ale stwierdziłem że zaryzykuję i kupiłem Mi 8. Pierwsze 2 tygodnie strach i oszczędzanie ekranu, potem zapomniałem że to OLED :P Sprawdzam sobie raz na miesiąc wypalenia testem systemowym i nic się nie dzieje póki co (ostatnio znajomemu z roku pokazywałem, bo twierdził że OLEDy to kupa). 

kupa to są IPS a nie OLED :P były pojedyncze przypadki wypaleń jak S8 czy Mate 20 pro oraz LG, ale generalnie nic sie nie dzieje oledom :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były pojedyncze przypadki wypaleń jak S8 czy Mate 20 pro oraz LG, ale generalnie nic sie nie dzieje oledom



Jesteś fanbojem szajsunga (opłacanym?) że takie pierdoły piszesz?
W samej mojej pracy poczynając od sgs7 w zwyż po pół roku , po roku....wypalona np. klawiatura ...czyli co wina użytkownika bo za dużo smsów wysyłał?

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Pany... Pytanka 2:P

1. Zamówiłem mi9t 6/128gb z Gearbest. Przyjdzie mi z wygranym globalem? Jeżeli tak to czy będzie szło wgrać miui Polska lub coś innego? Moja kobieta ma globala i jest to system usposledzony. Brak możliwości regulacja wielkości siatki ikon, brak możliwości pobrania ze sklepu miui motywów i wiele wiele innych. Dramat.

Sam mam miui Polska i o dziwo jest o wiele lepiej

Po aktualizacji MIUI Launchera już jest możliwość wyboru siatki ikon, a jeśli chodzi o motywy, to wystarczy na chwilę zmienić region i też wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adriano_pl napisał:

@Zenderable ta wersja Weekly jest w czymś lepsza od Stable? 

Może mieć więcej błędów, ale za to te błędy są szybciej naprawiane. Do tego szybciej dostaje się poprawki bezpieczeństwa oraz są nowe funkcje takie jak "czas przed ekranem", "menadżer haseł miui", nowy wygląd ustawień i inne duperele. Tak jakby ten Twój stable to MIUI 10.3, a ten beta to MIUI 10.5. Teraz niedługo dostaniesz aktualizację stabilnej wersji do 10.4.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...