Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat

Jak myślicie, opłaca się wymieniać na Mi 9T z Mi 6? Teoretycznie Snapdragon 730 podobno jest lekko lepszy niż 835, do tego ekran Amoled no i to co zawsze chciałem czyli brak kamerki z przodu z pięknym pełnym przodem. Teoretycznie jeśli chodzi o prędkość, to Mi 6 moim zdaniem działa wyśmienicie, więc Mi 9T powinien dawać radę... a z drugiej strony wewnętrzny geek mówi "bierz z najlepszym Snapdragonem, tak jak zawsze". 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Mi 9 nie pasuje mi z tą kroplą... a za 1400 zł kupisz, ale z Chin. Ja chcę pierwszy raz kupić w polskiej dystrybucji z B20 (na wioskach w Mi 6 czasami mi brakuje, co prawda bardzo bardzo rzadko nie mam tego zasięgu). :D Oczywiście gdyby była kolosalna różnica (tak jak było gdy wyszło Mi 6 - w Polsce za 2500 zł, ja kupiłem z Chin za 1300 zł), to bym się nie zastanawiał. Ogólnie najchętniej wydałbym na smartfon jak najmniej, bo jestem studentem, a wiadomo jak z kasą u studentów... dlatego tak myślę nad tym Mi 9T - tak czy siak byłoby lepiej niż Mi 6, do tego wbudowany czytnik w ekran AMOLED, trochę lepszy aparat (bo pewnie po Xiaomi to różnicy kolosalnej nie mogę się spodziewać), no i sprzedając Mi 6 to jakoś mega dużo bym nie wydał. :D 

Zastanawia mnie jednak kwestia aktualizacji, najbardziej fajnie byłoby dostać na tym modelu dwie aktualizacje bazy Androida.

Jeśli kogoś interesuje zakup zza granicy:

https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-mi-9t-amazones-6-64-gb-165445

Na hiszpańskim amazonie w poniedziałek będzie w cenie 299 euro + wysyłka.

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma B20 nawet z Chin, Global :) 

No jak tam chcesz, ja bym wolał tańszego z Chin flagowca, niż droższego średniaka z Polski, ale wybór należy do Ciebie, co kto potrzebuje. Mnie tez kropla nie pasuje, ale to jedyna wada Mi 9, reszta jest na plus (aparat też lepszy, ma inne sensory). Bateria? I tak ładuję codziennie + ma indukcję 20W, czyli szybciej niż Mi9T po kablu. 

Kwestia kto czego potrzebuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Po prostu zawsze zamawiałem z Chin, stwierdziłem, że warto wesprzeć polskiego dystrybutora gdy daje smartfony w cenie jak w Chinach (gdy była premiera Mi 9, to w Polsce było taniej niż z Chin, szkoda tylko, że cena się u nas utrzymuje).

Do tego nie wiem czy indukcja 20W jest szybsza niż ładowarka na kabel 18W. Zobacz sobie na sprawność transmisji energii w takiej ładowarce indukcyjnej, więcej niż 80% nie osiągniesz (a to musisz mieć wtedy bardzo dobrą ładowarkę indukcyjną) do tego jeszcze utrata w zasilaczu, kablu, zostają marne procenty, więc nawet 27W nie będzie tak dobra. ;) Do tego przypadkiem Snapdragon 730 nie obsługuje QC4+ (czyli 27w-30w bodajże)? Jeśli chodzi o B20, to trzeba oczywiście znaleźć odpowiednią aukcję, bo jest wiele takich gdzie jest Redmi K20 z wgranym globalnym softem - ta wersja nie ma B20. Nie mogłem ostatnio znaleźć Mi 9T w wersji z logiem Mi z tyłu. Nie wiem też jak wygląda kwestia indyjskiej wersji o innej nazwie kodowej... U mnie niestety Mi 9 jest dyskwalifikowane przez łezkę, mam Redmi Note 7 i mi się to kompletnie nie podoba. 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy MI9T Pro, a MI9T:

- lepszy procesor z grafiką

- opcjonalnie większa pamięć

- trochę szybciej ładująca się bateria

- aparat z lepszą matrycą, tzn. Sony IMX 582 / Sony IMX 586

 

Czy coś pominąłem? Jeśli tak, to pomóżcie...

Ciekawi mnie też jaka jest konkretnie różnica w tych matrycach Sony. Pytam o to co na papierze...

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cointreau

Jedyna różnica w tych matrycach to brak 60 fps dla 4K w słabszej matrycy. Reszta podobno dokładnie to samo. Jeśli chodzi o "trochę szybciej ładująca się bateria". W zestawie do Redmi K20 Pro dostaniesz tak czy siak ładowarkę 18W (tak mi się przynajmniej wydaje), więc będzie się tak samo ładowało... :D a ładowarki 27W są mega drogie, do tego ciężko je dostać. Procesor z grafiką w Mi 9T jest na poziomie Mi 6.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2019 o 10:56, galakty napisał:

No jak tam chcesz, ja bym wolał tańszego z Chin flagowca, niż droższego średniaka z Polski, ale wybór należy do Ciebie, co kto potrzebuje. Mnie tez kropla nie pasuje, ale to jedyna wada Mi 9, reszta jest na plus (aparat też lepszy, ma inne sensory). Bateria? I tak ładuję codziennie + ma indukcję 20W, czyli szybciej niż Mi9T po kablu. 

Kwestia kto czego potrzebuje. 

No właśnie problem w tym, że Mi9 ma ciut więcej niż jedną wadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JamCiTo napisał:

Zdradzisz jakie? 

Bo nie licząc "kropelki" ja nie odkryłem innych... A moja Babi twierdzi, że "on jest z tym taki śliczny".... Ale to akurat zdanie kobiety, a one są inne ;-)

1. Łezka - jak zauważyłeś.

2. Małe, jak na moje standardy, ogniwo.

3. Brak złącza słuchawkowego - co zabawne, używam słuchawek bezprzewodowych, ale tylko do ćwiczeń / w robocie. "Na co dzień" wolę przewodowe - fetysz czy coś.

Reszta jest identyczna jak w K20, więc nie ma sensu ich wymieniać - nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Teoretycznie tez miałem takie nastawienie, ale od dwóch lat mam Mi 6 bez wejścia na jack i tylko raz w życiu w pociągu musiałem zrezygnować z posłuchania muzyki, bo musiałem podładować telefon. ;) Tak to np. w Mi 9 już masz ładowanie indukcyjne, więc teoretycznie można ładować i słuchać muzyki w tym samym czasie nadal, mając podłączone słuchawki pod przejściówkę. Wiadomo, że zawsze lepiej mieć niż nie mieć i w przypadku Mi 9T bateria o pojemności 4000 mAh oraz wejście na mini-jack będzie atutem.

No cóż, myślę, że wymienię jednak jutro Mi 6 na Mi 9T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Teoretycznie tez miałem takie nastawienie, ale od dwóch lat mam Mi 6 bez wejścia na jack i tylko raz w życiu w pociągu musiałem zrezygnować z posłuchania muzyki, bo musiałem podładować telefon.  Tak to np. w Mi 9 już masz ładowanie indukcyjne, więc teoretycznie można ładować i słuchać muzyki w tym samym czasie nadal, mając podłączone słuchawki pod przejściówkę. Wiadomo, że zawsze lepiej mieć niż nie mieć i w przypadku Mi 9T bateria o pojemności 4000 mAh oraz wejście na mini-jack będzie atutem.
No cóż, myślę, że wymienię jednak jutro Mi 6 na Mi 9T.
Ładowanie indukcyjne i słuchanie muzyki? Chyba jak sobie ładowarkę przykleisz do obudowy Nawet nie miałem na myśli ładowania, a zwykłą wygodę. Przewodowe mam zawsze przy sobie i nie muszę o ich naładowaniu pamiętać

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JamCiTo napisał:

Ale jaki problem? Przejściówka za parę złotych i masz i ładowwnie i mini jacka... 

https://www.gearbest.com/headphone-accessories/pp_1830707.html?wid=1433363 - taka na ten przykład... 

Może napisałem niewyraźnie, ale "Nawet nie miałem na myśli ładowania, a zwykłą wygodę. Przewodowe mam zawsze przy sobie i nie muszę o ich naładowaniu pamiętać emoji14.png" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7568]galakty[/mention]
Po prostu zawsze zamawiałem z Chin, stwierdziłem, że warto wesprzeć polskiego dystrybutora gdy daje smartfony w cenie jak w Chinach (gdy była premiera Mi 9, to w Polsce było taniej niż z Chin, szkoda tylko, że cena się u nas utrzymuje).
Do tego nie wiem czy indukcja 20W jest szybsza niż ładowarka na kabel 18W. Zobacz sobie na sprawność transmisji energii w takiej ładowarce indukcyjnej, więcej niż 80% nie osiągniesz (a to musisz mieć wtedy bardzo dobrą ładowarkę indukcyjną) do tego jeszcze utrata w zasilaczu, kablu, zostają marne procenty, więc nawet 27W nie będzie tak dobra.  Do tego przypadkiem Snapdragon 730 nie obsługuje QC4+ (czyli 27w-30w bodajże)? Jeśli chodzi o B20, to trzeba oczywiście znaleźć odpowiednią aukcję, bo jest wiele takich gdzie jest Redmi K20 z wgranym globalnym softem - ta wersja nie ma B20. Nie mogłem ostatnio znaleźć Mi 9T w wersji z logiem Mi z tyłu. Nie wiem też jak wygląda kwestia indyjskiej wersji o innej nazwie kodowej... U mnie niestety Mi 9 jest dyskwalifikowane przez łezkę, mam Redmi Note 7 i mi się to kompletnie nie podoba. 
Będę robił takie samo przejście. Na początku miałem zamiar kupić Mi 9 SE, ale okazało się, że w pewnym stopniu będzie to krok w tył.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elderbary

Mam nadzieję, że nie będę żałował... Jeśli chodzi o wydajność, to 730 wypada trochę lepiej w testach Antutu w porównaniu do 835.

Jednak np. w 730 jest słabsza kategoria LTE (800 Mbps, gdzie w 835 było 1 Gbps), choć chyba u nas i tak za bardzo tego nie wykorzystujemy. Reszta chyba na korzyść 730 (oprócz GPU). ;)

Wydajność tak jak mówiłem w Mi 6 mi wystarcza, więc Mi 9T powinien być fajnym ulepszeniem. Teoretycznie z Chin za 1400 zł można już dostać Mi 9, no ale ten nieszczęsny notch. Chciałem przeczekać tą dziwną modę z moim aktualnym modelem :D a więcej niż 1500 zł szkoda mi dawać, bo póki co jestem biednym studentem. 

Dziś miał pojawić się Mi 9T na mi-home. Ktoś, coś?

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2167]Elderbary[/mention]
Mam nadzieję, że nie będę żałował... Jeśli chodzi o wydajność, to 730 wypada trochę lepiej w testach Antutu w porównaniu do 835.
Jednak np. w 730 jest słabsza kategoria LTE (800 Mbps, gdzie w 835 było 1 Gbps), choć chyba u nas i tak za bardzo tego nie wykorzystujemy. Reszta chyba na korzyść 730.
Wydajność tak jak mówiłem w Mi 6 mi wystarcza, więc Mi 9T powinien być fajnym ulepszeniem. Teoretycznie z Chin za 1400 zł można już dostać Mi 9, no ale ten nieszczęsny notch. Chciałem przeczekać tą dziwną modę z moim aktualnym modelem  a więcej niż 1500 zł szkoda mi dawać, bo póki co jestem biednym studentem. 
Dziś miał pojawić się Mi 9T na mi-home. Ktoś, coś?
Mam podobnie :) Z tym, że z Chin nie chce kupować, ponieważ mogę wziąć telefon na firmę. Czekam na premierę w Polsce i kupuję :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy ta premiera w PL... Moj MiNote2 dokonal zywota i od dwoch tygodni siedze na jakims starym Huawei, jest dramatycznie, nawet nie mam ochoty telefonu odpalac tak to zamula... Chcialem Mi9 SE, ale jak zobaczylem Mi 9T to sie zakochalem, tylko kur*a ile mozna czekac...Jak do konca miesiaca nie bedzie, to chyba bede zmuszony wejsc w SE...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie, że będzie ten sam problem, co z Mi 9. W Hiszpanii wszystkie sztuki wyprzedane, ponowna sprzedaż dopiero od 21 czerwca. We Włoszech i we Francji sprzedaż wystartowała dziś i już nic nie mają. Ponownie dostępny ma być w przyszłym tygodniu dopiero... Obstawiam, że w PL normalnie dostępny będzie najwcześniej w połowie lipca...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie, że będzie ten sam problem, co z Mi 9. W Hiszpanii wszystkie sztuki wyprzedane, ponowna sprzedaż dopiero od 21 czerwca. We Włoszech i we Francji sprzedaż wystartowała dziś i już nic nie mają. Ponownie dostępny ma być w przyszłym tygodniu dopiero... Obstawiam, że w PL normalnie dostępny będzie najwcześniej w połowie lipca...
Na razie to nic nie wiadomo o starcie sprzedaży :/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Elderbary napisał:

To nie jest oficjalna polska dystrybucja.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Do tego wychodzi drogo. Lepiej poczekać na oficjalną dystrybucję - teraz każdy podbija ceny jak może, bo prawdopodobnie oficjalna będzie niższa :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zenderable napisał:

@galakty

Czemu bez dwóch zdań? W Mix 2s tylko CPU i GPU jest lepsze, a reszta na korzyść Mi 9T. Nie każdy patrzy przez pryzmat wydajności. :D A wydajność jaką daje Snapdragon 730 jest wystarczająca (na poziomie Snapa 835).

Czy Ty umiesz czytać? Gościu pytał co ma lepszy aparat, a Ty wyskakujesz z CPU. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Nie doczytałem. Jeśli chodzi o aparat, to ciężko stwierdzić co ma lepszy aparat. W Mix 2s jest IMX 363, w Mi 9T IMX 582. Jedyne co się wyróżnia w Mixie to OIS, a reszta to tej sam beznadziejny soft aparatu od Xiaomi, myślę, że jakość zdjęć jest bardzo podobna, czyli wystarczająca do dziennych zdjęć i beznadziejna w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...