Skocz do zawartości

MIUI 9.6.13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20190614_092518.jpg

  • Drobne zmiany wizualne w Zasilaniu i zużyciu baterii (Panel sterowania)
  • Możliwość rozmazania podglądu aplikacji w menu Ostatnich aplikacji (Ustawienia > Pulpit)
  • Dodane „Ograniczenie migotania” dla MI8SE/EE/Pro
  • Drobne zmiany wizualne przy tworzeniu zrzutu ekranu
  • Poprawki tłumaczenia
  • ROM Xiaomi.eu dla Redmi K20 Pro
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.mepod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.2 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Przeczytaj ten artykuł.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Route 66 NY 10

Opóźnione telefony: Redmi Note 6 Pro - brak Globala

Reupload dla Redmi 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Od kilku wydań, przynajmniej trzech, mam bardzo słabą głośność rozmówcy po drugiej stronie. Głośność rozmów ustawiona na maksimum, a ledwo słychać rozmówcę. Ktoś znalazł rozwiązanie? Słuchawka MI 6.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Wróć na wersję, która działała poprawnie i porównaj, ale obstawiam, że brudny głośnik. Miałem to samo. Przeczysc czymś drobnym, poskrob igłą. Brudu może być nie widać gołym okiem, ale warto spróbować. U mnie jak ręką odjął problem znikł

Wysłane z MI 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 jak na ten moment jest OK. 

@Mariusz Kowalski u mnie czytnik działa super (obecnie) także na wygaszonym ekranie ...

Tylko od dłuższego czasu wkurza mnie ta jedna, jedyna literka z hasłami wyszukiwania w stockowej przeglądarce. Rozumiem, że mało miejsca, to może przetłumaczcie na "usuń"?

Screenshot_2019-06-15-01-43-17-360_com.android.browser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć na wersję, która działała poprawnie i porównaj, ale obstawiam, że brudny głośnik. Miałem to samo. Przeczysc czymś drobnym, poskrob igłą. Brudu może być nie widać gołym okiem, ale warto spróbować. U mnie jak ręką odjął problem znikł

Wysłane z MI 6

Dzięki Kolego, wybrałem mniej inwazyjną metodę czyli szczoteczkę do zębów i pomogło. Jeszcze raz dziękuję za podsunięcie pomysłu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli mam rom xiaomi.eu + magisk + jakies tam moduły to czy do aktualizacji musze usunac magiska czy tylko moduły wylaczyc ?

czy moge po prostu leciec z aktualizacja i nic sie nie stanie ?

wszedzie tutoriale jak wgrac 1szy raz ale juz nie widze jak aktualizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli mam rom xiaomi.eu + magisk + jakies tam moduły to czy do aktualizacji musze usunac magiska czy tylko moduły wylaczyc ?
czy moge po prostu leciec z aktualizacja i nic sie nie stanie ?
wszedzie tutoriale jak wgrac 1szy raz ale juz nie widze jak aktualizowac
Aktualizujesz Sam rom normalniem jeżeli masz jakieś moduły w magisku i xposed to nikt ci nie powie czy napewno czegoś nie spartolisz. Ja uwalilem kiedyś na MI9 aktualizację bo miałem w magisku viper4 więc najlepiej zrób tak czy siak kopię w twrp romu. A samo wyłączenie modułów co ci da? Chyba że po instalacji romui magiska bez modułów będziesz kaZdy kolejni włączał i restartował fon.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simcold mam
Faktycznie jak przejdzie weryfikacje to po chwili wskakuje treść
Idzie jakoś to zmienić?? Aby zawsze było widoczne powiadomienie? Powiadomienia wybudzają mi telefon(tak chce) gdy leży na biurku i nie zawsze wtedy musiałbym podnosić telefon

MI 8, Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simcold mam
Faktycznie jak przejdzie weryfikacje to po chwili wskakuje treść
Idzie jakoś to zmienić?? Aby zawsze było widoczne powiadomienie? Powiadomienia wybudzają mi telefon(tak chce) gdy leży na biurku i nie zawsze wtedy musiałbym podnosić telefon

MI 8, Tapatalka


No wyłącz tak jak u mnie i pokazuje j jak popatrzysz to odblokowujemy chyba że zamkniesz oczy

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, doktor napisał:

panowie jesli mam rom xiaomi.eu + magisk + jakies tam moduły to czy do aktualizacji musze usunac magiska czy tylko moduły wylaczyc ?

czy moge po prostu leciec z aktualizacja i nic sie nie stanie ?

wszedzie tutoriale jak wgrac 1szy raz ale juz nie widze jak aktualizowac

Nie musisz. Ja osobiście nigdy tego nie robię i problemów nigdy nie miałem. Wszystko zależy od tego jak mocno ingerujących w system modułów używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...