Orjon

Zmiany w MIUI Beta

Recommended Posts

@Antyhaker

Ja zauważyłem, że "Wstępne ładowanie SI" jednak działa. Np. na globalu jak łączę Facebook, Messenger czy Snapchat w jeden folder to tworzy się folder o nazwie "nowy folder", na xiaomi.eu zaś tworzy się folder o nazwie "Społeczności". Tak samo jest z finansami itd.  Co do ładowania wcześniejszego aplikacji to nie mam pojęcia, nie udało mi się tego sprawdzić.

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Ja zauważyłem, że "Wstępne ładowanie SI" jednak działa. Np. na globalu jak łączę Facebook, Messenger czy Snapchat w jeden folder to tworzy się folder o nazwie "nowy folder", na xiaomi.eu zaś tworzy się folder o nazwie "Społeczności". Tak samo jest z finansami itd.  Co do ładowania wcześniejszego aplikacji to nie mam pojęcia, nie udało mi się tego sprawdzić.
Nie do końca wiem co jedno ma wspólnego z drugim :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

[mention=10517]Antyhaker[/mention]

Przecież to nie Asystent AI. Po co ma być AI w Globalu jak to nawet nie wspiera angielskiego i nie wszystkie "chińskie" odmiany? W Xiaomi.eu możesz to mieć bo jest budowany na China. Ale co z tego jak po chińsku? Co prawda nauczyłem się jak wywołać pogodę po chińsku default_icon_e_smile.gif oraz jaj uruchomić odczyt z termometru w pokoju i tyle.

Szczerze beta to i tak ta publiczna to pic na wodę, mało który użytkownik pibliczny bety zgłaszał bugi, a często był to spam lub zgłaszanie w stylu, czemu nie mam aktualizacji etc. Dwa beta team ma praktycznie zerowy wpływ na jakość beta close, więc się wcale nie dziwię.

Zresztą jakaś rozmowa bez sensu niezgodna z tematyką, teraz będziecie się przkonywać czy Global lepszy czy Xiaomi.eu a może czy China etc. Jaki sens? Wszystko ma swoje plusy i minusy, dwa jeden woli to a drugi coś innego. Śmieszy mnie natomiast, że kiedyś global nie dopracowny a teraz super, dalej jest taki sam, tylko kiedyś u nas popularny miuipolska i nikt nie znał globala. Nie przypominam sobie aby był gorszy niż xiaomi.eu, albo aby xiaomi.eu było gorsze. Stable ma także bugi tak jak beta, bo bugi są dokładnie takie same jak w beta.

Nie ma co się dziwić z takiego rozwoju sytuacji, mają ogromną bazę telefonów i nie tylko i wydają na niektóre telefony po 5 różnych wersji romów. To i już ich przerosło i tyle. Jaki sens wydawać na 1 telefon: China Stable, China Beta Stable, China Close Beta/Developer a potem z tego China Public Beta, Global Beta Close, Global Beta Public, Global Stable, Miui Russia, Miui India, Wersja EAA czy jakoś tak. A popatrzcie ile mają telefonów i innych urządzeń, a robią już dosłownie wszystko nawet szczotke do wc.

Kolejna sprawa już opanowali rynek i nie muszą przyciągać klienta piątkowymi aktualizacjami.

• Like 1

Untitled.thumb.png.97f4e3fcc6044b894baa66750904dee9.png

O tym właśnie mówiłem. Przestają robić global betę, gdzie użytkownicy (przynajmniej większość) świadomie sobie ją instalowali i świadomie byli ostrzeżeni o tym, że nie wszystko może działać. Tylko jeśli błąd się pojawił, to był naprawiany w następnym tygodniu, w stable trzeba było czekać 2 miesiące. Od jakiegoś czasu coraz częściej widzę właśnie posty tego typu wyżej, czyli "stable beta". Oprogramowanie to jest udostępniane LOSOWYM użytkownikom, czyli robią sobie losowych testerów. Jeśli właśnie tak będą wyglądały ich częstsze udostępnianie wersji stabilnych, to jest śmiech na sali. Betę przynajmniej ktoś instalował sobie świadomie, tu dostaje betę losowy użytkownik.

• Like 2

6 godzin temu, Zenderable napisał:

O tym właśnie mówiłem. Przestają robić global betę, gdzie użytkownicy (przynajmniej większość) świadomie sobie ją instalowali i świadomie byli ostrzeżeni o tym, że nie wszystko może działać. Tylko jeśli błąd się pojawił, to był naprawiany w następnym tygodniu, w stable trzeba było czekać 2 miesiące. Od jakiegoś czasu coraz częściej widzę właśnie posty tego typu wyżej, czyli "stable beta". Oprogramowanie to jest udostępniane LOSOWYM użytkownikom, czyli robią sobie losowych testerów. Jeśli właśnie tak będą wyglądały ich częstsze udostępnianie wersji stabilnych, to jest śmiech na sali. Betę przynajmniej ktoś instalował sobie świadomie, tu dostaje betę losowy użytkownik.

Odkryłeś testy A/B - brawo :) Przecież to chleb powszedni, nic nadzwyczajnego.

Aha, czyli jednak zrobili Global Stable Beta, nie wierzę :D Może dlatego Mi9 SE padają jak muchy? Super zmiana.

6 minut temu, onken napisał:

Dlaczego padają ?

Co masz na myśli ?

Mi 9 se padały, bo xiaomi wypuściło felerną aktualizację.

2 godziny temu, Zenderable napisał:

Czyli MIUI Beta nawet w wersji close jest zamknięta.

Przecież "close" (a w zasadzie "closed") oznacza "zamknięta", więc jakie nawet? :D

@Antyhaker

Już się nie czepiaj, wiadomo o co chodzi. ;) Może niefortunnie użyłem tego słowa... powiedzmy zamkniętą betę także zaprzestano wydawać.

Przecież stable beta jest już od dawna są wypuszczane dla randomowych użytkowników, Od momentu jak wyszedł redmi note 3 pro czyli kenzo i kate. Od wtedy powstaly tematy na en.miui.com odnośnie i china jak i globala, gdzie testerzy i randomowi użytkownicy mogli ocenić taki beta stable i jak miał pozytywne opinie to wypuszczali go jako Publiczy finalny Stable. To nic nowego. Więc nie rozumie zdziwienia i twierdzenie ze to to samo co close beta obecnie. Tak samo jak w Globalu i China co najmniej od 2 lat, jak konczy sie wsparcie w close beta np dla redmi 3, można przez update ota przejść na stable, gdzie stable jest nowsze i swierzsze niż ostatni close beta i działa bez problemu to..

@k120

Oczywiście, że jest to od dawna. Chodziło mi bardziej o to, że to coraz bardziej powszechne zjawisko - po porzuceniu bety może stać się to jeszcze częściej praktykowane. Nigdzie nie powiedziałem, że to jest to samo co zamknięta beta... bardziej jak otwarta, ale testowana na nieświadomych użytkownikach. Tak jak pisałem, w przypadku otwartej bety każdy był ostrzegany, że instaluje na własną odpowiedzialność. Jeśli chodzi o przejście z beta na stable bez wipe data - podobno na china tak jest, owszem. Niestety słyszałem od osoby w grupie zamkniętych beta testerów, że gdy przechodzili z close beta na close stable beta to wszystkie dane się czyściły. Nie pojawiało się to jako OTA. No cóż, zobaczymy jak to będzie wyglądać gdy już wyjdzie nowsze stable niż aktualna beta.