Skocz do zawartości

Zmiany w MIUI Beta


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie te informacje nie są do końc precyzyjne... niby wsparcie ma być już tylko roczne, ale wszystkie urządzenia z andkiem pie mają być dalej wspierane po 5 lipca... czyli co z np. Mix 2s, 3, Mi8? Będą mieć już po 1-2lata, ale mają jednak androida Pie... Średnio mi się widzi przechodzenie na stable... Chociaż może przerzucą część ludzi z teamu bety na stable, co zwiększy stabilność tej wersji? Kto wie, co oni tam planują wewnętrznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoltan78 napisał:

Jeśli nie będzie bety to nie będzie też xiaomi.eu, dobrze myślę? 

Będzie. 

57 minut temu, Nezumi napisał:

czyli co z np. Mix 2s, 3, Mi8? Będą mieć już po 1-2lata, ale mają jednak androida Pie..

No właśnie nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Dla mnie te informacje nie są do końc precyzyjne... niby wsparcie ma być już tylko roczne, ale wszystkie urządzenia z andkiem pie mają być dalej wspierane po 5 lipca... czyli co z np. Mix 2s, 3, Mi8? Będą mieć już po 1-2lata, ale mają jednak androida Pie... Średnio mi się widzi przechodzenie na stable... Chociaż może przerzucą część ludzi z teamu bety na stable, co zwiększy stabilność tej wersji? Kto wie, co oni tam planują wewnętrznie..

Z tego co zrozumiałem to Mi 8 od tego lipca będzie miał betę przez rok, ale tam jest takie masło maślane że może to oznaczać wszystko inne :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Orjon napisał:

No właśnie nie wiem...

Mam nadzieję, że jednak utrzymaja dluzej flagowe modele, bo inaczej troszke wstyd...

25 minut temu, galakty napisał:

Z tego co zrozumiałem to Mi 8 od tego lipca będzie miał betę przez rok, ale tam jest takie masło maślane że może to oznaczać wszystko inne

Typowe chińskie informowanie :D byle było, a o szczegółach dowiemy się jak już się wydarzą :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I prawdopodobnie od 5 lipca urządzenia, które są starsze niż rok, nie będą otrzymywać aktualizacji MIUI – przynajmniej na razie. Mają ją otrzymać tylko telefony z Androidem Pie – starsze urządzenia będą stopniowo wycofywane (?) z bety."

Dwie sprawy:
1. Będą otrzymywać aktualizacje MIUI, ale tylko stable - poprawiłbym ten fragment, bo nie jest jednoznaczny.
2. Skąd ten fragment o Androidzie Pie? Na XDA o tym nie wspominali ;O

 

W ogóle dużo lamentu o nic - takie jest moje zdanie. Tak samo jak nie rozumiem skąd wniosek, że brak otwartej bety = większa ilość błędów w stable. A może brak obowiązku użerania się z ..... (wstawcie dowolny epitet :P) korzystającymi z bety sprawi, że jakość stabilnej będzie większa? Gdybanie i sianie FUD'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Skąd ten fragment o Androidzie Pie? Na XDA o tym nie wspominali

Może z oficjalnego oświadczenia, do którego masz odsyłacz w źródle artykułu :).

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

nie rozumiem skąd wniosek, że brak otwartej bety = większa ilość błędów w stable.

Orion nie pisał o większej ilości błędów, a o tym, że stable też nie jest ich pozbawiony, co za tym idzie, tracimy możliwość zmiany softu miui na taki, który nam najbardziej odpowiada.

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

A może brak obowiązku użerania się z .....

Dalej się będą użerać... Program zamkniętych testów pozostaje bez zmian, a open beta pozostaje, tylko przez krótszy okres. Obstawiam, że po prostu zrobiło się za wiele projektów i za mało devów i trzeba sobie jakoś ograniczyć projekty...

2 godziny temu, Antyhaker napisał:

Gdybanie i sianie FUD'u

Gdybanie, bo MIUI Team samo dało bardzo lakoniczne i ogólnikowe informacje :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Może z oficjalnego oświadczenia, do którego masz odsyłacz w źródle artykułu :).

Orion nie pisał o większej ilości błędów, a o tym, że stable też nie jest ich pozbawiony, co za tym idzie, tracimy możliwość zmiany softu miui na taki, który nam najbardziej odpowiada.

Dalej się będą użerać... Program zamkniętych testów pozostaje bez zmian, a open beta pozostaje, tylko przez krótszy okres. Obstawiam, że po prostu zrobiło się za wiele projektów i za mało devów i trzeba sobie jakoś ograniczyć projekty...

Gdybanie, bo MIUI Team samo dało bardzo lakoniczne i ogólnikowe informacje :P.

1. Wskaż mi stosowny fragment, bo ja chińskiego nie znam, a translator niczego takiego nie wskazuje.

2. Rollback lub custom romy - brak możliwości powiadasz?

3. Jasne, że będą - jednak ograniczenie liczby potencjalnych upierdliwców zrobi swoje.

4. Lakoniczne i ogólnikowe? Jak dla mnie konkretne i wystarczająco szczegółowe, a ewentualne problemy wynikają z upośledzonego przekładu na język angielski, a potem polski. Jak dla mnie wszystko dokładnie opisali i taki FUD jest całkowicie nie na miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Antyhaker napisał:

Wskaż mi stosowny fragment, bo ja chińskiego nie znam, a translator niczego takiego nie wskazuje.

ENG:

Cytat

For models that are compatible with the latest version of Android, we will recruit rice flour that is brave enough to be used in the development version.

CN:

Cytat

对于适配Android最新版本的机型,我们将招募勇于尝鲜的米粉参与开发版内测。

Nie dziękuj.

39 minut temu, Antyhaker napisał:

Rollback lub custom romy - brak możliwości powiadasz?

Antirollback i ludzie chcą MIUI, a nie customy, ludzie na customach, siedzą na customach i ich ta informacja nie ziębi, nie grzeje.

42 minuty temu, Antyhaker napisał:

Jasne, że będą - jednak ograniczenie liczby potencjalnych upierdliwców zrobi swoje.

Xiaomi już od dawna ma w nosie to co ludzie piszą pod open beta, gdzie na oficjalnym forum 90% wiadomości to "Amazing!".

43 minuty temu, Antyhaker napisał:

Lakoniczne i ogólnikowe? Jak dla mnie konkretne i wystarczająco szczegółowe, a ewentualne problemy wynikają z upośledzonego przekładu na język angielski, a potem polski. Jak dla mnie wszystko dokładnie opisali i taki FUD jest całkowicie nie na miejscu.

Zaprzeczasz sam sobie... Najpierw piszesz, że nie znasz chińskiego, teraz, że informacje są dla ciebie szczegółowe, bo wszystko dokładnie opisali. Jeżeli nie znasz chińskiego, musisz bazować na tłumaczeniach eng, co za tym idzie, mogą być one błędne, mogą dodawać własne informacje, własne spostrzeżenia... Ja bazuje na informacji oficjalnej na oficjalnym forum, a te nie są szczegółowe, są ogólnikowe. Gdyby były szczegółowe, nie byłoby żadnego gdybania (btw. FUD? To określenie tutaj totalnie nie pasuje, ale co ja tam wiem, pewnie znowu sobie z Ciebie jaja robie :)), nie byłoby dyskusji i domyślania się "co autor miał na myśli"... Aktualnie w tym wątku wypowiedziało się 5 osób i każda ma inne spojrzenie na sprawę, inaczej zrozumiała komunikat... Jeżeli informacja byłaby szczegółowa i dokładna, nie byłoby domysłów... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w grupie zamkniętych global beta testów jeszcze na forum en.miui... o ile na początku jeszcze jakoś te błędy zbierali (był taki post z tabelką i potwierdzonymi/niepotwierdzonymi błędami), to jakoś od początku tego roku mieli chyba już gdzieś. Temat został zamknięty, można było zgłaszać tylko w oddzielnych tematach, a robiło to naprawdę mało osób. Można było potwierdzić, nie potwierdzić, ale na tym forum ludzie zaznaczali potwierdzenie jak nawet jakiegoś błędu nie było... :D a reszta pisała "thanks for sharing!".  Zanim wrzuciło się informację o błędzie, to trzeba było napisać na QQ, gdzie zamiast pisać po angielsku, to ludzie pisali jakimiś krzakami, nie rozumieli co się do nich mówi. Ja trochę się nie dziwię, że te beta testy biorą na boczny tor i zostawiają tylko zamknięte, bo jak takie cyrki na zamkniętych były, to z otwartych beta testów to już całkowicie nikt błędów nie zgłaszał. No i ogólnie zrobili jakąś czystkę, losowo powyrzucali, bo ja na bieżąco błędy sprawdzałem, potwierdzałem, ale rangi i aktualizacji już nie mam. Oczywiście te informacje mogą dotyczyć tylko bety chińskiej, ale jak na globalu jest podobnie to pewnie też wejdą podobne zasady. Z resztą nawet to widać po europejskich wersjach smartfonów, gdzie EEA ma już tylko stable.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nezumi napisał:

ENG:

CN:

Nie dziękuj.

Antirollback i ludzie chcą MIUI, a nie customy, ludzie na customach, siedzą na customach i ich ta informacja nie ziębi, nie grzeje.

Xiaomi już od dawna ma w nosie to co ludzie piszą pod open beta, gdzie na oficjalnym forum 90% wiadomości to "Amazing!".

Zaprzeczasz sam sobie... Najpierw piszesz, że nie znasz chińskiego, teraz, że informacje są dla ciebie szczegółowe, bo wszystko dokładnie opisali. Jeżeli nie znasz chińskiego, musisz bazować na tłumaczeniach eng, co za tym idzie, mogą być one błędne, mogą dodawać własne informacje, własne spostrzeżenia... Ja bazuje na informacji oficjalnej na oficjalnym forum, a te nie są szczegółowe, są ogólnikowe. Gdyby były szczegółowe, nie byłoby żadnego gdybania (btw. FUD? To określenie tutaj totalnie nie pasuje, ale co ja tam wiem, pewnie znowu sobie z Ciebie jaja robie :)), nie byłoby dyskusji i domyślania się "co autor miał na myśli"... Aktualnie w tym wątku wypowiedziało się 5 osób i każda ma inne spojrzenie na sprawę, inaczej zrozumiała komunikat... Jeżeli informacja byłaby szczegółowa i dokładna, nie byłoby domysłów... 

1. I gdzie tam masz jakąkolwiek wzmiankę o otwartej becie, w takiej formie jak jest obecnie?

2. No to zdecyduj się - albo wrzucamy betę, albo mamy w nosie modyfikacje :) Zresztą, ARB nie zabrania cofania się o wersję niżej w razie błędów + customy to nie tylko AOSP - bo czym niby jest xiaomi.eu jak nie customem? Proszę Cię :)

3. Właśnie dlatego otwarte testy są zbędne - dlatego napisałem, że "W ogóle dużo lamentu o nic - takie jest moje zdanie."

4. Nie ja zaprzeczam sam sobie, tylko Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem :) Nie znam chińskiego więc może mi umknąć sens lub coś mogę źle zrozumieć (translator ma swoje kaprysy), co nie zmienia faktu, że w tej notce jest pełno konkretów i szczegółów. Ja rozumiem, że można mieć trudności ze zrozumieniem pisma, ale nie przerzucaj swoich problemów na mnie. Tobie nie pasuje, mi pasuje - Ty wszystko na Mi Bandzie widzisz idealnie, a ja nie bardzo. Czujesz analogię? Wypowiedziało się 5 osób, oczywiście odliczając wszechwiedzącego Ciebie i generalnie nikt nie przedstawił własnej interpretacji - bo chyba nie powiesz mi, że jest nią "ale lipa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, wszystkie tanie urządzenia będą miały wydawaną wersję stable przez niewiadomy czas, póki Xiaomi się nie rozmyśli i nie zakończy wsparcia. Wychodzi na to że nawet dla nich prawdopodobnie będą zamknięte bety bo jakoś błędy trzeba weryfikować i poprawiać. Chyba, że będą wydawane co jakiś czas tylko łatki zabezpieczeń.

Tak?

Jeżeli bety publiczne będą wyłączone to wynika to chyba tylko z tego, że nic nie dawały. Jeszcze na oficjalnym forum w dziale zgłaszania błędów był jeden wielki " pier***nik" zamiast błędów to ludzie zgłaszali swoje problemy z nieumiejętną konfiguracją albo czemu coś było wcześniej a teraz niema. 

Jeżeli będą mimo wszystko zamknięte bety dla każdego urządzenia bo o tym nie było ani słowa, to świat się nie zawali. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vergiliusz napisał:

Podsumowując, wszystkie tanie urządzenia będą miały wydawaną wersję stable przez niewiadomy czas, póki Xiaomi się nie rozmyśli i nie zakończy wsparcia. Wychodzi na to że nawet dla nich prawdopodobnie będą zamknięte bety bo jakoś błędy trzeba weryfikować i poprawiać. Chyba, że będą wydawane co jakiś czas tylko łatki zabezpieczeń.

Tak?

Na to wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekly raczej będzie - pytanie brzmi, jak długo, po zmianach w chińskiej becie... Łatki do ok google nasze pochodzą z globala, więc jak wywalają globala to istnieje pewne prawdopodobieństwo że po czasie te łatki po prostu przestaną w ogóle działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon

Teoretycznie wystarczy, żebyś ktoś od nas miał dostęp do zamkniętej bety, można by stąd pozyskiwać patche... tylko czy to dozwolone będzie? Teoretycznie nie można nikomu tej bety udostępniać. Ogólnie szkoda, nie podoba mi się to co się dzieje tutaj, bo nigdy nie wytrzymałem na stable dłużej niż dzień, zawsze miałem wrażenie, że działa to gorzej i ma więcej błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tworzymy na China, ale niektóre rzeczy wymagają plików z Globala jak właśnie patch na OK Google (na szczęście już nie). No i POCO i Redmi Note 6 Pro nie mają China więc musimy brać Global.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartos

Xiaomi.Eu (a wcześniej u nas MIUIPolska) jeszcze istniało zanim powstał global (dlatego bazowało na china), do tego global przez bardzo długi czas nie nadawał się do użytku, a jego tłumaczenie jedynie nadawało się do wyrzucenia. O ile teraz wersja global jest bardzo fajnie zoptymalizowana, to china ma nadal parę atutów - np. nie znajdziesz na globalnej wersji MIUILab (najbardziej reklamowana funkcja MIUI 10, czyli wstępne wczytywanie SI aplikacji do pamięci chyba nawet nie ma w globalu), nowości też czasami najpierw są na chińskiej wersji (choć global nadrabia ostatnimi czasy). 

Edytowane przez Zenderable
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45737]Bartos[/mention]
Xiaomi.Eu (a wcześniej u nas MIUIPolska) jeszcze istniało zanim powstał global (dlatego bazowało na china), do tego global przez bardzo długi czas nie nadawał się do użytku, a jego tłumaczenie jedynie nadawało się do wyrzucenia. O ile teraz wersja global jest bardzo fajnie zoptymalizowana, to china ma nadal parę atutów - np. nie znajdziesz na globalnej wersji MIUILab (najbardziej reklamowana funkcja MIUI 10, czyli wstępne wczytywanie SI aplikacji do pamięci chyba nawet nie ma w globalu), nowości też czasami najpierw są na chińskiej wersji (choć global nadrabia ostatnimi czasy). 
Na globalu nawet nie ma dwukliku w launcherze żeby zablokować ekran więc o czym wgl rozmawiamy?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, simcold napisał:

Na globalu nawet nie ma dwukliku w launcherze żeby zablokować ekran więc o czym wgl rozmawiamy?

A na china jest? 

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

nowości też czasami najpierw są na chińskiej wersji (choć global nadrabia ostatnimi czasy). 

Gesty pełnoekranowe w pierwszej kolejności pojawiły się na globalu :P Nie ma reguły. Poza tym, AI nie ma na globalu, bo nie ma asystenta w wersji globalnej - popytałem tu i tam i NIE MA ŻADNEGO konkretnego potwierdzenia tego, że ten przełącznik w ogóle cokolwiek zmienia :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gesty pełnoekranowe w pierwszej kolejności pojawiły się na globalu  Nie ma reguły. Poza tym, AI nie ma na globalu, bo nie ma asystenta w wersji globalnej - popytałem tu i tam i NIE MA ŻADNEGO konkretnego potwierdzenia tego, że ten przełącznik w ogóle cokolwiek zmienia
Jest. Ale w sumie można poprzez xposed włączyć to na globaluc2c18321a5d70c18c7a29ef94bfe9ee5.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...