Skocz do zawartości

Amazfit bip zawiesza sie podczas treningu


7homasban1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od wtorku jestem posiadaczem tego o to urządzenia i używałem go 3 razy podczas jazdy rowerem z czego 2 razy w trakcie jazdy srednia prędkość i dystans zawiesił sie i musialem zakończyć aktywność i uruchomić od nowa.  Czy ktos jest w stanie mi pomoc? Dzialam na oryginalnym oprogramowaniu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam już jakiś czas i na modowanym sofcie. Nigdy nie było problemów ale od jakiegoś czasu...2 tygodnie... samoczynnie GPS przestaje rejestrować trasę... po prostu stawia chorągiewkę i dalej już nie rejestruje, choć aktywność jako taka jest nadal monitorowana i rejestrowana.
Od dawna nic nie zmieniałem w oprogramowaniu ani zegarka ani telefonu... jakiś pomysł?

Wysłane w biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam informację: z najnowszym firmware (u mnie 1.1.6.34) treningi nadal się zawieszają, tylko trzeba trochę dłużej poczekać (godzinę lub więcej). Czyli mamy "zegarek sportowy", w którym nie działają funkcje sportowe. Ale nie martwcie się, nadal można zmieniać tarcze, "modować" i "zpalszczać" :) #xiaomilepsze sprytnie uśmierciło ten gadżet, już lecę do sklepu po nowy :)

A u was działa? Czy raczej nie używacie tego zegarka?

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że GPS 18344 nie jest wcale taki dobry dla Bipa. Problemy z zawieszaniem zaczęły się od 1.1.5.56 czyli od czasu jego wprowadzenia. Stara wersja GPS-u 9567 jest chyba najmniej problemowa. Dłużej łapie fixa ale nie zawiesza zegarka. Nie robię bardzo długich treningów biegowych ale wczoraj i dzisiaj na starych FW, starych GPS-ach i Mi Ficie 407B_Revolutions - 12km i dobrze ponad godzina biegu zapisały się bez problemu co przy najnowszej wersji u mnie nie było możliwe.    

Edit

Dzisiaj zrobiłem test z najnowszym oryginalnym FW 1.1.6.36 w wersji PL i starą wersją GPS no i niestety wywaliło pomiar po 50 min biegu.... czyli chyba jednak nowa wersja FW jest do kitu a nie GPS jak myślałem. Ta wersja PL chyba najbardziej sknocona bo udało mi się zapisać na niej może ze dwa krótkie biegi a resztę wywaliło. Wersja angielska 1.1.6.34 jest stabilniejsza ale też się potrafi zawiesić.   Spróbuję jeszcze raz jakichś starszych FW i zobaczę czy jest jakaś nadzieja dla tego zegarka bo trudno liczyć na producenta skoro im dalej tym gorzej. 

 

...i jeszcze jedna edycja.

Podobno przyczyną zawieszania może być efekt "mokrego rękawa" (wg rosyjskiego forum). W czasie treningu nie ma blokady ekranu. Jeżeli ekran poprzez ruch rękawa zostanie przesunięty w prawo na to pole z godziną i informacją o długim przyciśnięciu przycisku w celu zakończenia treningu i w tym momencie otrzymamy jakiś alarm sportowy (autopauza, tempo, tętno, dystans) to może nastąpić zawieszenie i wyjście do ekranu zegara bez zapisu treningu. Pomaga ponoć wyłączenie alarmów sportowych albo starszy firmware np. 1.1.2.05. Nie wiem czy nowe wersje jakoś uwrażliwiły dotyk ?? Ponoć problemów nie było jak zegarek był na wierzchu... np w lecie czyli gdy nie było "szorowania" ekranu mokrym rękawem. Temat warty sprawdzenia........ czyli do sprawdzenia najnowszy FW i wyłączenie alarmów sportowych.

Edytowane przez ARobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najnowszy to 1.1.6.34, może dlatego, że mam w telefonie język angielski. Ale treningi zawieszają się od dawna, wygląda, że to bug wprowadzony kilka wersji wcześniej i pieczołowicie utrzymywany. Zwykle zawiesza się po godzinie z kawałkiem, nie zawsze, czasem działa i dwie godziny, ale w ogóle nie można na tym polegać, przestałem włączać te funkcje "sportowe", szkoda nerwów. Przerabiałem utrzymywanie starej wersji FW i starego Mi Fit, ale to się u mnie nie sprawdziło, przestały mi działać powiadomienia i jedynym sposobem na "naprawę" była w końcu aktualizacja wszystkiego.

Coś jest na rzeczy z tym "mokrym rękawem", u mnie nawet suchy potrafi włączać różne dziwne funkcje, do których normalnie dość trudno się dostać przez przypadkowe dotknięcie ekranu. Zawieszenie zawsze kończy się wyświetleniem tego ekranu zakończenia treningu, ale nie wiem co jest najpierw, czy ten ekran a potem zwis, czy odwrotnie.

Swoją drogą, to brak blokady ekranu ma więcej skutków, np. stoper czy timer przez to są bezużyteczne, bo zwykle w trakcie czymś tam dotknąłem (może nawet tym rękawem) i często się zatrzymywało, nawet o tym nie wiedziałem.

Co by nie mówić, ten "zegarek sportowy" to jedna wielka kupa, bo nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Ale można "modować" i "zpalszczać", to chyba jego najczęstsze zastosowanie :) No i tarcze można zmieniać.

 

Wyłączyłem wibrację co 1km, może to ma związek z tymi alarmami, jak piszesz (pozostałe alarmy miałem wyłączone). Ciężko to będzie sprawdzić, bo nie zawiesza mi się za każdym razem, ale zostawię tak i będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ja w Iphonie ustawiałem język aplikacji (nie telefonu) na angielski i wtedy też miałem 1.1.6.34 bo chodziło mi to stabilniej niż polskojęzyczne 1.1.6.36 które cały czas się wywalało ...przynajmniej gruba czcionka dawała się wgrać w tej normalnej wersji 8 i nie była aktualizowana. Jak zaczęły się problemy to żeby poszukać rozwiązania z gubieniem zapisu przepiąłem zegarek na androida. Miewałem takie sytuacje nawet na początku biegania, jak poczułem wibrację już po np 2-gim kilometrze to się zawieszał. Był to mój jedyny włączony alarm sportowy więc zobaczę co się zmieni jak go wyłączę. Na razie chciałem jeszcze sprawdzić zapis 1.1.2.05+GPS 18344 a potem wrócę do najnowszych wersji. Póki działam na Androidzie to korzystam z  Mi fit 4.0.14 w wersji Revolutions.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starszym FW nie zawieszał się, bo to względnie nowa "funkcja", ale tak jak pisałem, wgranie starszego FW na długo nie pomagało, bo zaczęły szwankować powiadomienia. Też miałem Mi fit Revolutions, nie pamiętam który numer. I chyba coś się psuło z synchronizacją danych zegarka z telefonem.

Nie sądzę, żeby kiedykolwiek coś poprawili, bo #xiaomilepsze sprzedaje już nowsze zegarki, nie jest w ich interesie naprawianie starszych, tylko, żebyś poleciał do sklepu po nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 31.12.2019 o 11:39, bembenek napisał:

U mnie na starszym FW nie zawieszał się, bo to względnie nowa "funkcja", ale tak jak pisałem, wgranie starszego FW na długo nie pomagało, bo zaczęły szwankować powiadomienia. Też miałem Mi fit Revolutions, nie pamiętam który numer. I chyba coś się psuło z synchronizacją danych zegarka z telefonem.

Nie sądzę, żeby kiedykolwiek coś poprawili, bo #xiaomilepsze sprzedaje już nowsze zegarki, nie jest w ich interesie naprawianie starszych, tylko, żebyś poleciał do sklepu po nowy.

Mam nadzieje, że się mylisz i zrobią. Są jakieś tematy o tym problemie na zagranicznych forach?  Ja na najnowszym modzie amazfit miałem spokój z miesiąc a dzisiaj zamiast radości z treningu to wkurw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyłączeniu powiadomień w opcjach aktywności problem zawieszania się w trakcie treningu całkowicie ustąpił. Od początku roku były to biegi w granicach 1-1,5h i wszystkie bez problemu się zapisywały. Ekran pod wilgotnym rękawem żyje sobie własnym życiem ale nic złego się nie dzieje. Zegarek trzyma w pamięci 20 treningów i usuwa najstarszy zapis w przypadku pojawienia się nowego treningu. Oprogramowanie najnowsze w wersji  PL 1.1.6.36 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...