pkonrad

Mi 9 SE MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Screen poniżej, założyłem że brandowany bo dosłownie chwilę po zakonczeniu startowej konfiguracji (wyczyscił się), zgłosiła się apka tmobile z propozycjami ich scamu i prosbami o uprawnienia do mnostwa rzeczy. Skąd mogła się wziąć jak nie z romu? Z "usług sim"?

Czyli rom typu global jest "optymalny" w porównaniu do eea i chinskiego?

Screenshot_2020-03-26-22-06-59-326_com.android.settings.jpg

Edited by robotom

7 minut temu, robotom napisał:

Skąd mogła się wziąć jak nie z romu? 

W normalnym globalu też jest coś takiego jak Domyślna aplikacja operatora. Może to do tego służy. Ale rzeczywiście w Tmobile Mi 9 Se jest podawany jako oficjalnie wspierający VoLTE i VoWiFi, jako jeden z niewielu Xiaomi.

• Like 1

1 godzinę temu, robotom napisał:

Skąd mogła się wziąć jak nie z romu? Z "usług sim"?

Wzięła się z apki o nazwie PartnerBookmarksProvider. Ona jest apką systemową i w niej są różne configi pod różnych operatorów - to z t-mobile aktywuje się na 4 urządzeniach: RN8T, Mi 9 SE, Redmi 7A i jeszcze jednym który nie został wydany, na podstawie kodu MNC (kodu operatora) - czyli zapewne jakbyś miał kartę nie z T-Mobile to byś tego nie miał (prawdopodobnie, przynajmniej - tam znalazłem taką wzmiankę. możliwe, że bierze się też skądś indziej, sprawdza jeszcze jakiś prop w systemie)

Edited by Orjon
  • Like 1

@robotom

Masz nie brandowany Global Stable ROM. Ogólny Global i EEA to w zasadzie jedno i to samo. Ten drugi to oficjalna wersja na kraje UE dostosowany do przepisów Unii (Rodo itp...).

Dziękuję za konkretne wyjaśnienia Panowie. Dziś pierwsza noc z dziesiątką. O 6 podświetliłem ekran klawiszem zasilania żeby odczytać godzinę, o 7 obudziłem się sam bo budzik nie zadzwonił bo telefon był... wyłączony na amen :) Dopiero z 10 sekund trzymania klawisza zasilania go włączyło.

Edited by robotom

A mi na 10 przestało działać volte w Play. Przez pierwsze dni po aktualizacji  działało. Co dziwne vowifi działa. Niestety na 10, nie ma możliwości zmiany ustawień modemu, aplikacjami Activity manager czy Hidden settings. Jakieś pomysły?

przed chwilą wyszła łatka naprawiająca wysyłanie smsów o której pisałem. Znów można wysyłać bez polskich znaków. 

5 godzin temu, FromWP napisał:

To nie wina telefonu, tylko Play.

Dzięki. Jestem już prawie ekspertem w dziedzinie przywracania volte i vowifi bez roota :) Niestety nic co w ostatnich miesiącach wygrzebałem na forach, nie działa. Myślałem że ktoś już namierzył działający w praktyce sposób w 10.

Edited by tosieks

9 minut temu, robotx napisał:

vowifi chyba nie da relady bo opcji brak.

Spróbuj jeszcze raz wpisać kod do VoWiFi. Wpisany kod włącza i wyłącza opcje w ustawieniach naprzemiennie. Powinna być, co najwyżej może nie działać.

Już nie chce rozbudowywać tego offtopica ale reasumując. Przekładam kartę sim do syna Redmi Note 8T - volte i vowifi działa. Syna karta Play w moim mi9se - nie działa volte. Kiedy przekładając karty, przypadkiem włożyłem swoją sim Play do slotu nr 2, tadam wszystko działa. Sprawdziłem slot 1 dalej nie działa. Ot i zagadka.

Edited by tosieks

1 godzinę temu, tosieks napisał:

Kiedy przekładając karty, przypadkiem włożyłem swoją sim Play do slotu nr 2, tadam wszystko działa. Sprawdziłem slot 1 dalej nie działa. Ot i zagadka.

To w takim razie problem twojego egzemplarza.

na stronach xiaomi jest nowa wersja na 9se eea11.0.2.0 z andkiem niby 10. ktos juz ma/testuje??

EDIT

niestety nie daje sie zainstalowac z paczki zip

Edited by wjarzab

przecież Orjon 19.03 wrzucił ten soft do pobrania. Spójrz w tył wątku. 

Kilka osób pobrało i zainstalowało. M.in ja :-)

widocznych zmian zero. może i dobrze bo wszystko działa. 

poza tym ja używam nakładki nova więc nie widzę ewentualnych zmian wizualnych

faktycznie. co nie zmienia faktu ze u mnie nie daje sie zainstalowac

Jaką masz obecnie wersję softu w telefonie. Wrzuć screen z informacji o telefonie.

28 minut temu, pkonrad napisał:
1 godzinę temu, wjarzab napisał:
faktycznie. co nie zmienia faktu ze u mnie nie daje sie zainstalowac

Jaką masz obecnie wersję softu w telefonie. Wrzuć screen z informacji o telefonie.

11.0.13.0 stabilna PFBEUXM , mi9 se eea

To pobierasz ROM V11.0.2.0.QFBEUXM (drugi link w cytacie wyżej) i instaluejsz ręcznie z pliku za pomocą systemowego updatera.

45 minut temu, pkonrad napisał:

teorie znam. ale przy probie instalowania z paczki wywala blad, ze nie moze zaktualizowac do tej wersji stable release

To pobierasz ROM V11.0.2.0.QFBEUXM (drugi link w cytacie wyżej) i instaluejsz ręcznie z pliku za pomocą systemowego updatera.

Screenshot_2020-03-30-19-54-31-875_com.android.updater.jpg

8 minut temu, pkonrad napisał:

Czy na pewno pobrałeś właściwy plik z ROMem?

Adnotacja 2020-03-30 213321.png

Spróbuj w 3kropkach pobrać najnowszy pakiet. Powinien Ci jeszcze raz wgrać soft automatycznie. A potem spróbuj ten z nowy pobrany na telefon . 

może ten Twój soft 13 jakiś felerny. Ja miałem chyba wersję 6.

Edited by colin23

12 minut temu, colin23 napisał:

Spróbuj w 3kropkach pobrać najnowszy pakiet. Powinien Ci jeszcze raz wgrać soft automatycznie. A potem spróbuj ten z nowy pobrany na telefon . 

może ten Twój soft 13 jakiś felerny. Ja miałem chyba wersję 6.

z tego co pisza na xda to z 06 sie nie da. wszyscy musieli najpierw na 13 przejsc i potem na ten nowy. a u mnie nic. 3kropki wywalaja blad "nie mozna pobrac aktualizacji"

ja nie miałem 13. miałem 6 i automatycznie nic nowszego nie pobierał. Zanim pobrałem ręcznie, zrobiłem to pobranie przez kropki. Pobrał 6 i zainstalował to samo. 

U Ciebie coś uwalone skoro nie może pobrać z serwera. 

4 minuty temu, colin23 napisał:

ja nie miałem 13. miałem 6 i automatycznie nic nowszego nie pobierał. Zanim pobrałem ręcznie, zrobiłem to pobranie przez kropki. Pobrał 6 i zainstalował to samo. 

U Ciebie coś uwalone skoro nie może pobrać z serwera. 

widzisz. rownie dobrze mozna powiedziec ze u ciebie cos uwalone skoro predzej nie pobral 13. bo przeciez skads sie wziela u mnie na telefonie.

ok. olewam temat. narazie nic wiecej nie kombinuje.

a pobierz 6 ręcznie i spróbuj zainstalować ręcznie. ta 13 była dziwnie krótko. 

Edited by colin23

6 minut temu, colin23 napisał:

a pobierz 6 ręcznie i spróbuj zainstalować ręcznie. ta 13 była dziwnie krótko. 

da sie zrobic rollback ? 

sciagam, zobacze

teraz widze ze taj 13tki co ja mam to nigdzie nie ma w archiwach. hmm dziwne

Edited by wjarzab

nie jestem mocny w tym ale spróbuj. może podpowie ktoś bardziej obeznany. w kropkach widzę jeszcze tryb recovery. może to jest jakiś pomysł. a co Ci pokazuje jak klikasz w co nowego? 

Przed chwilą, colin23 napisał:

nie jestem mocny w tym ale spróbuj. może podpowie ktoś bardziej obeznany. w kropkach widzę jeszcze tryb recovery. może to jest jakiś pomysł. a co Ci pokazuje jak klikasz w co nowego? 

w co nowego jest o poprawkach bezpieczenstwa ze stycnia. w recovery sie nie bawie. zobaczymy czy da sie cofnac do 06

ta 13 była chwilę. czyli wychodzi że ostatnia stabilna była 6. Dziwne tylko że ręcznie nie chce Ci wgrać najnowszego. Może spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne.