pkonrad

Mi 9 SE MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Pobrałem i zainstalowałem. Zmian większych nie zauważyłem. Łatki google ze stycznia 2020. Nadal na Android 9

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Pojawily sie kolorowe ikony powiadomienia na AOD , bez aktualizacji softu... Tylko chyba aplikacji launchera . Szkoda ze samemu nie mozna dodawac apek...

u mnie nie wskakuje automatycznie. Ale nadal bez 10 na pokładzie. Ciekawe kiedy wreszcie dadzą. 

u mnie nie wskakuje automatycznie. Ale nadal bez 10 na pokładzie. Ciekawe kiedy wreszcie dadzą. 

Ta to na tą chwilę chyba tylko na zarejestrowanych w programie Mi Pilot. Możesz spróbować wrzucić ręcznie.

Pobiera się 11.0.2.0 QFBEUXM. Z powodu nadmiaru czasu zabawiłem się z przełączaniem na swi.

Screenshot_2020-03-19-15-02-58-990_com.android.updater.jpg                               

Telefon żyje. Aplikacje telefon i wiadomości od Xiaomi. Bez istotnych zmian.

Edited by tosieks

automatycznie było u Ciebie czy coś ręcznie pobrałeś? u mnie nie wykrywa nic nowego. nadal 11.0.6.0 

automatycznie było u Ciebie czy coś ręcznie pobrałeś? u mnie nie wykrywa nic nowego. nadal 11.0.6.0 
Na tą chwilę dostali tylko wybrańcy i Ci zarejestrowani w programie Mi Pilot.

4 godziny temu, tosieks napisał:

Pobiera się 11.0.2.0 QFBEUXM. Z powodu nadmiaru czasu zabawiłem się z przełączaniem na swi.

Screenshot_2020-03-19-15-02-58-990_com.android.updater.jpg                               

Telefon żyje. Aplikacje telefon i wiadomości od Xiaomi. Bez istotnych zmian.

Ja straciłem możliwość wysyłania sms poprzez aplikacje xiaomi

1 godzinę temu, Marzzz napisał:

U mnie działa.

1 minutę temu, colin23 napisał:

może zadam głupie pytanie: co to za aplikacja do smsów xiaomi? 

Ta standardowa w Mi 9SE. W niektórych telefonach Xiaomi w 2020, zamieniono aplikację telefonu i sms na te od Google.

13 godzin temu, Marzzz napisał:

Nie chciało zarejestrować sim. Zmiana na angielski i reset tel. rozwiązał problem. 

u mnie nadal telefon milczy z aktualizacją czekam cierpliwie. a pytanie do tych co już mają 10: czy zmieniło się coś na + lub - z wytrzymałością baterii? 

3 godziny temu, colin23 napisał:

u mnie nadal telefon milczy z aktualizacją czekam cierpliwie. a pytanie do tych co już mają 10: czy zmieniło się coś na + lub - z wytrzymałością baterii? 

Dzisiaj padł po 3 godzinach 40 minutach, czyli typowe 3-4 godziny jak do tej pory.

Z czego może wynikać sytuacja że mój nadal nie wyszukuje automatycznie nowego softu? Robią to tak powoli czy wstrzymali aktualizację? Czy soft podany kilka postów wyżej jest oficjalny i bezpieczny? Pytam bo można ręcznie ściągnąć i zainstalować ale nie chcę ryzykować jakiejś wtopy. 

W Xiaomi tak po prostu jest, aktualizacje OTA pojawiają się i znikają. W większości przypadków nie ma to związku z tym, że dany ROM został wycofany z powodu wykrytych błędów. Linki podane wyżej to oficjalne pliki od Xiaomi, które pobierasz bezpośrednio z ich serwerów. Dokładnie z tego samego miejsca, te same pliki ciągnie telefon, przy aktualizacji OTA.

EDIT:
Sprawdź OTA, bo oba najnowsze ROMy (Global i EEA) powinny być już dostępne dla wszystkich.

16 minut temu, robotom napisał:

11.0.2.0 QFBEUXM EEA Czemu tak? kilka dni temu wrzuciłem 11.0.13.0.PFBEUXM EEA

QFBEUXM to nowsze ROMy na Android 10, PFBEUXM to starsze ROMy na Android 9

22 minuty temu, robotom napisał:

11.0.2.0 QFBEUXM EEA Czemu tak? kilka dni temu wrzuciłem 11.0.13.0.PFBEUXM EEA

Nikt tego nie wie, u jednych przechodzi bez problemu, u innych nie. Masz zaznaczone w aktualizacjach Otrzymuj wczesne wersje? To jedyna rzecz która mi przychodzi do głowy. Albo jakiś błąd w połączeniu z serwerami weryfikującymi. Albo znowu chwilowo wycofali możliwość aktualizacji.

Edited by FromWP

@robotom próbujesz wgrać ręcznie z pliku i wywala ten komunikat, że nie można zweryfikować aktualizacji?

Przed chwilą, colin23 napisał:

u mnie automat nie wyszukuje nadal. ustawiłem też opcję wczesnych wersji. 

A próbowałeś ręcznej aktualizacji z pliku ?

mam już ściągniętą ale czekam do wieczora bo muszę teraz być pod telefonem a różnie może być ;-)

43 minuty temu, colin23 napisał:

mam już ściągniętą ale czekam do wieczora bo muszę teraz być pod telefonem a różnie może być ;-)

Sprawdzić możesz, bo przed rozpoczęciem aktualizacji dostaniesz komunikat, gdzie będzie możliwość nie kontynuowania procesu. A przynajmniej będzie wiadomo czy pójdzie ;)

Tak, próbuję wgrać  ręcznie z pliku, wczesne aktualizacje i aktualizacje w opcje programisty włączone.

u mnie po aktualizacji też wyskoczył problem z wysyłką smsów. Ale znalazłem rozwiązanie : w opcjach wiadomości trzeba odznaczyć "użyj alfabetu gsm(bez polskich znaków). 

Dobra, mam:

wrzuciłem 11.0.6 9.0 i pozniej 11.0.2 10.0

niestety nie wiem jak to się stało ale 11.0.6 9.0 wrzuciłem Global, a nie EEA, więc 11.0.2 10.0 również musiałem wrzucić global. Co ciekawe bootloader sie nie odblokowywał. Jakie czekają mnie konsekwencje? Powinienem wrócić do EEA? (wychodzi że wracają musiałbym odblokować bootloader). Telefon jeszcze rok na gwarancji.

Co Ty za bzdury wypisujesz. Jakbyś wrzucił inny ROM niż zainstalowany fabrycznie w telefonie bez odblokowania bootloadera, to już miał byś cegłę a nie smartfon. Właściwie na zablokowanym bootloaderze wcale nie dało by się tego zrobić.
Taka rada ode mnie, jak nie za bardzo wiesz co robisz, jak robisz i czym robisz, to lepiej sobie odpuść, bo prędzej czy później skończy się to tak:

https://miuipolska.pl/forum/topic/49835-hard-brick-czarny-ekran/

Ok, czyli wychodzi na to że musiałem mieć wcześniej jednak Global. Dziwne, bo jestem przekonany że wcześniejsze aktualizacje pobierałem EEA i wchodziły, w dodatku kojarzę oznaczenia "EEA" w ustawieniach. Telefon brandowany z tmobile.

Nie ma brandowanych telefonów Xiaomi. Te kupione u operatora mają taki sam soft, jak te w dostępne w wolnej sprzedaży. Wrzuć screen z informacji o telefonie.

36 minut temu, pkonrad napisał:

Nie ma brandowanych telefonów Xiaomi.

Tu się niestety nie zgodzę. Już od jakiegoś czasu (~rok, półtora) są softy brandowane. Co prawda tylko z niektórymi operatorami, i na razie nie w Polsce (chyba), ale jednak są. Na szczęście (chyba) T-Mobile jeszcze to nie dotyczy, ale na przykład Orange ma już swój brandowany soft (najświeższy z poprawkami z października - http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.PFBEUOR/miui_GRUSEEAORGlobal_V11.0.2.0.PFBEUOR_c00bf291ff_9.0.zip), tylko może nie sprzedają tego w PL - trudno mi stwierdzić. Niestety brandy istnieją, ale dopóki istnieje możliwość odblokowania bootloadera i wgrania Globala to (raczej) nie ma z tym problemu..

Niemniej - tak, wrzuć zrzut z informacji o telefonie.

Edited by Orjon
  • Thanks 1

@Orjon a to nie widziałem o tym, dzięki za sprostowanie. Ja miałem w swoich rękach Mi 8 Lite z Play i Redmi Note 7 z T-Mobile lub Orange (już nie pamiętam) i żaden z nich nie miał branda.

• Like 1