pkonrad

Mi 9 SE MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Nowe aktualizacje:

EEA V10.3.4.0.PFBEUXM - http://bigota.d.miui.com/V10.3.4.0.PFBEUXM/miui_GRUSEEAGlobal_V10.3.4.0.PFBEUXM_409f6dbb6f_9.0.zip

Changelog:
System
Optimization: Updated Android Security Patch to July 2019. Increased system security.
App lock
New: Locking Google contacts is available now
Lockscreen, status bar, Notification shade
Fix: Media volume couldn't be restored after receiving a notification
Camera
New: Panoramas for the front camera
Game speed booster
Fix: Hands-free call duration wasn't displayed correctly in Game Turbo
Mi Cloud
Optimization: Improved sync across multiple devices

Global V10.3.3.0.PFBMIXM - http://bigota.d.miui.com/V10.3.3.0.PFBMIXM/miui_GRUSGlobal_V10.3.3.0.PFBMIXM_2842fe0d8f_9.0.zip

Changelog:
System
New: An option for smoothening notch curves on full screen devices
Optimization: Updated Android Security Patch to July 2019. Increased system security.
Optimization: Lock screen pocket mode
Phone
Fix: Ending calls took longer time than expected
App lock
New: Locking Google contacts is available now
Contacts
Fix: Contacts couldn't be deleted from SIM cards in some cases
Lockscreen, status bar, Notification shade
New: Introducing customizable Lock screen clock (Settings > Lock screen & password > Advanced settings). New Lock screen clock doesn't work with third party themes.
New: Use your fingerprint to open Home screen once you unlocked the device using face data and stayed on the Lock screen
Optimization: Readjusted sensitive areas for the dots in the unlock pattern
Fix: Battery-related floating notifications weren't displayed correctly in landscape mode
Fix: Screen didn't always light up for notifications
Fix: Media volume couldn't be restored after receiving a notification
Camera
New: New modes for AI camera
New: Panoramas for the front camera
New: Enhanced low light mode
Settings
Optimization: Sorting principles for Wi-Fi networks
Game speed booster
New: Floating windows for incoming calls during games
Optimization: You can open the gaming toolbox by swiping from the top side of the screen
Fix: Hands-free call duration wasn't displayed correctly in Game Turbo
Mi Cloud
Optimization: We redesigned Mi Cloud's start page. It looks much better now!
Optimization: Improved sync across multiple devices

• Like 1
  • Thanks 2

7 godzin temu, Orjon napisał:

EEA V10.3.4.0.PFBEUXM

Mamy  w końcu FHD 1080p 60fps :)

Czy była wcześniej możliwość wybrania wczesnych aktualizacji?

Screenshot_2019-08-06-19-53-47-076_com.android.updater.png

Edited by tosieks
Uzupełnienie.

@tosieks Na 10.2.9.0 nie było takiej możliwości

Wszystko chodzi ładnie? Można instalować? :D haha

Bo po 10.3.0 mam obawy xd

Edited by dragoaroo

Hej. Czy jest u Was gdzieś opcja trybu kieszonkowego? Chodzi o 10.3.4.0 pfbeuxm.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

@dragoaroo wszystko działa bez problemu. 10.3.1.0 też chodziło bez problemu na moim EEA z ktorego dostałem aktualizacje na 10.3.4.0.

@ralph_stursky jakie jeszcze widzisz nowe funkcje?

Edited by tosieks
  • Thanks 1

@tosieks

m.in:

- jak włączysz odblokowanie twarzą, to można ustawić opcję żeby przechodzić do ekranu głównego dopiero po przesunięciu. Wcześniej tego nie było.

- można wyłączyć podświetlanie ikony odcisku palca na wyłączonym ekranie. Zaczęło mnie to już wcześniej irytować.

- dodali też ukrycie notcha. Jenak w tym wypadku zrobili to trochę ułomnie i belka z ikonami jest poniżej aparatu przedniego. Myślałem że zostanie wygaszony a ikony pozostaną w tym samym miejscu. 

10 godzin temu, ralph_stursky napisał:

@tosieks

m.in:

- jak włączysz odblokowanie twarzą, to można ustawić opcję żeby przechodzić do ekranu głównego dopiero po przesunięciu. Wcześniej tego nie było.

- można wyłączyć podświetlanie ikony odcisku palca na wyłączonym ekranie. Zaczęło mnie to już wcześniej irytować.

- dodali też ukrycie notcha. Jenak w tym wypadku zrobili to trochę ułomnie i belka z ikonami jest poniżej aparatu przedniego. Myślałem że zostanie wygaszony a ikony pozostaną w tym samym miejscu. 

Jak można wyłączyć to podświetlenie odcisku? :)

A powiedzcie mi, drodzy koledzy jak mam przejść z xiaomi.eu (wersja 10.3.3.0) na 10.3.4.0, jeśli chcę zablokować bootloader i wrócić do wersji stabilnej EU zamiast CN?

Zdążyłem się dowiedzieć, że muszę zrobić flash najlepiej przy użyciu XiaoMiFlash, ale tam wymagany jest rozpakowany plik romu, pod fastboot. Domyślam się, że ten umieszczony powyżej nie przejdzie przez XiaoMi Flash?

Co wtedy mi zostaje? Flash przez twrp i później zablokowanie bootloadera przez komendę adb fastboot? Czy w odwrotnej kolejności? Wolę się upewnić, niż uwalić tel..

12 godzin temu, joix1` napisał:

mnie interesuje poket mode jak to wlaczyc 

Wydaje mi się, że pocket mode jest tylko w wersji Global, w wersji EU 10.3.4 nie ma takiej opcji. Przynajmniej u mnie...

5 minut temu, TheTick napisał:

Wolę się upewnić, niż uwalić tel..

Jeśli kupiłeś w Chinach(lub np. Allegro) nie możesz zablokować bootloader'a na Global.

Jeśli fabrycznie miał Global i sam odblowałeś BL - wgraj MiFlash'em 10.2.9 z "wipe & lock" i zaktualizuj przez ota.

• Thanks 1

Kupiłem w PL global EU i sam odblokowałem bootloader. Dzięki za odpowiedź, tak zrobię. 

Pytanie. Ostatnio zaktualizowałem do 10.3.4 bez problemu przez ota ale nie widzę tego romu na stronie MI do ściągnięcia. Czyżby znowu falstart z ota i usunęli ta aktualizację?

Edited by wjarzab

Witam
Mam dylemat który miui wybrać global (taki chyba będzie ze sklepu ) czy zmieniać na pl. Czy są jakieś znaczące różnice ?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Czy w globalu mozna liczyc ze w koncu powiadomienia beda widoczne non stop? Czy w mi9 pelnej to wprowadzili?

W wersji 10.3.4.0 global EEA nie wprowadzili powiadomień. Miałem wersję stabilna 10.3.3.0 Xiaomi.eu i też nie było. Na wersjach rozwojowych było. 

19 godzin temu, frrancuz napisał:

Wyłącz powiadomienia w opcjach telefonu, a ustaw sobie tym https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

Tak zrobiłam i teraz powiadomienia pojawiają mi się ale tylko gdy jest włączony Always On Display tzn. gdy cały czas wyświetla mi się zegar (bo tylko tyle mam u mnie w AOD ) .

Ciągle wyświetlanie zegara nie jest i potrzebne a przy tym zużywa baterię . Czy można włączyć powiadomienia z tej aplikacji bez tego zegara ?

Aplikacja którą podałem jest od ikonek na pasku powiadomienia. Nie służy do zarzadzania AoD. Do aod, lub raczej zamiast wbudowanego może "dioda powiadomień https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy " lub jakaś inna aplikacja do powiadomień na ekranie -jest tego mnóstwo w sklepiku, wpisz noled notification lub podobnie

No właśnie chce mieć tylko ikony powiadamiania ale tak by były dłużnej niż na mignięcie bym widziała je po jakimś czasie bez wybudzania .

Zainstalowałam https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest  , wyłączyłam powiadomienia w opcjach telefonu i ikony wyskakują ale tylko gdy mam włączony Always On Display z zegarem .   Są dobrze widoczne pod tym zegarem , gdy zegar w AOD wyłączę ikony nie pojawiają się .

Wieczorem spróbuję z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy

Edited by Jolab

Mylisz pojęcia. Jeszcze raz.

Ikony powiadomień na pasku statusu, na górnej belce. Jedna z aplikacji (notchtest) jest właśnie od tych. Wejdź w ustawienia telefonu - powiadomienia i pasek stanu - odznacz ikony powiadomień. Aplikację skonfiguruj. Teraz powinien być zegar i ikonki aplikacji. I jest to niezależne od AoD.

Druga sprawa. Wbudowany aod ma z góry ustalone co pokaże a czego nie i jak dziala. Nie ma w nim praktycznie żadnej konfiguracji. Można go zastąpić aplikacja (jakaś, znajdziesz bo są w sklepiku) z większym polem do personalizacji. Wieczór bede miał dostęp do mi9se to jeszcze zbadam AoD. 

Edited by frrancuz

Dnia 12.08.2019 o 13:13, TheTick napisał:

W wersji 10.3.4.0 global EEA nie wprowadzili powiadomień. Miałem wersję stabilna 10.3.3.0 Xiaomi.eu i też nie było. Na wersjach rozwojowych było. 

No zeby czego takiego przez taki czas nie zrobic , to jakas paranoja.

3 godziny temu, robotx napisał:

No zeby czego takiego przez taki czas nie zrobic , to jakas paranoja.

Nigdy nie będzie na Globalu stałych ikonek, kiedy ludzie to zrozumieją?

1 godzinę temu, galakty napisał:

Tego nie wiedziałem. Myślałem, że dodadzą w wersji 10.4 lub 10.5.. a niby czemu w globalu ma ich nie być? Są jakieś przeciwskazania w sofcie?

2 minuty temu, TheTick napisał:

Tego nie wiedziałem. Myślałem, że dodadzą w wersji 10.4 lub 10.5.. a niby czemu w globalu ma ich nie być? Są jakieś przeciwskazania w sofcie?

Nie ma, po prostu nie dadzą bo wychodzą już telefony bez łezki i tam powiadomienia są. Mi 9 już jest EOL, będzie dostawał łatki (chociaż i z tym jest problem) i jakieś małe duperele, ale na duże rzeczy nie liczcie. Wsparcie Xiaomi polega na łatkach i nowych MIUI. Mi 8 do tej pory nie ma powiadomień, Mi 9 ma łezkę i co, też nie dostał tylko dali to z Mi 8, czyli na 3 sekundy. 

Edited by galakty

58 minut temu, galakty napisał:

Nie ma, po prostu nie dadzą bo wychodzą już telefony bez łezki i tam powiadomienia są. Mi 9 już jest EOL, będzie dostawał łatki (chociaż i z tym jest problem) i jakieś małe duperele, ale na duże rzeczy nie liczcie. Wsparcie Xiaomi polega na łatkach i nowych MIUI. Mi 8 do tej pory nie ma powiadomień, Mi 9 ma łezkę i co, też nie dostał tylko dali to z Mi 8, czyli na 3 sekundy. 

Mi osobiście aż tak brak ich na pasku nie przeszkadza. Ale nie pogniewałbym się, gdyby przy którejś aktualizacji je dodali. 

Dnia 13.08.2019 o 18:47, galakty napisał:

Ale to nie jest nic wielkiego tylko duperela , skoro jest do tego apka to co to za problem dla xiaomi. Tego nie moge zrozumieć tyle osob na to marudzi a oni uparcie nie dodadza w globalu a w jakis testowych jest

Nie macie wrażenia, że w 10.3.4.0 telefon robi gorszej jakości fotki niż w 10.2.9.0? Jak z zasięgiem wifi oraz mobilnym?

Edit.

Po update znacznie niższe transfery na wifi jak i na danych mobilnych. Gorszy zasięg, czasem net mobilny niby jest a nie ma.

Znacznie gorsze foty niż na 10.2.9.0 nie polecam

20 godzin temu, k120 napisał:

Nie macie wrażenia, że w 10.3.4.0 telefon robi gorszej jakości fotki niż w 10.2.9.0? Jak z zasięgiem wifi oraz mobilnym?

Edit.

Po update znacznie niższe transfery na wifi jak i na danych mobilnych. Gorszy zasięg, czasem net mobilny niby jest a nie ma.

Znacznie gorsze foty niż na 10.2.9.0 nie polecam

Nie zauważyłem, ale moze to przez to że krótko byłem na 2.9

Czy ktoś kto ma 10.3.4 może sprawdzić czy w ustawieniach słuchawki i efekty dźwiękowe pojawiło się wsparcie dla Xiaomi Airdots ? 

Albo może ktoś wie w którym release zostanie to zafixowane?

9 godzin temu, xiaomi_lepsze napisał:

Czy ktoś kto ma 10.3.4 może sprawdzić czy w ustawieniach słuchawki i efekty dźwiękowe pojawiło się wsparcie dla Xiaomi Airdots ? 

Albo może ktoś wie w którym release zostanie to zafixowane?

Jestem na 10.3.4.0 i nie pojawiło się wsparcie w tych opcjach dla air dots. 

• Thanks 1