Skocz do zawartości

Mi 9 SE MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wjarzab napisał:

downgrade firmware'u jest mozliwy tylko dla urzadzen bez blokady ARB (anti-rool-back)

On nie robi downgrade, chce wgrać nowszy rom który ma wyższego androida. Oczywiście bez odblokowania bl nic mu z tego nie wyjdzie.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz  wróciłem z pracy i odpowiadam.

Jak telefon się uruchamia widnieje napis na nim unlocked, w opcjach programistycznych, status telefonu: odblokowany. Sam tego nie robiłem, kupiłem nowy na początku stycznia, wcześniej miałem kilka lat Lumię Microsoftu z W10M. To jest mój pierwszy telefon Xiaomi i z androidem w ogóle i się nie znam jeszcze za bardzo (może trzeba jeszcze raz odblokować?). Wszystkie wcześniejsze aktualizacje z  pliku przeszły bezproblemowo, nic nie więcej z nim nie robiłem, nie wgrywałem dziwnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pknid napisał:

Jak telefon się uruchamia widnieje napis na nim unlocked, w opcjach programistycznych, status telefonu: odblokowany. Sam tego nie robiłem, kupiłem nowy na początku stycznia

Kto Ci sprzedał odblokowany telefon? Płatności NFC działały, czy nie używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na Allegro z chińskiego sklepu. NFC działa jako takie, ale pisze, że nie jest certyfikowany, wiec płatności z Google Pay raczej nie działają. Kupiłem go, bo jest poręczny, w miarę akceptowalna cena była i działają rzeczy, które już na Lumi nie działały.

Jak przejść na soft MIUI Polska? Jaka jest różnica między tym co mam teraz, a MIUI PL?

Edytowane przez pknid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem FAQ o tym .

Problem jest. Po podłączeniu wg. instrukcji, uruchomienie ADB i fastboot, po wpisaniu komendy fastboot device widzi mój telefon. Następne polecenie fastboot flash recovery twrp.img powoduje,że na PC czeka na urządzenie, a na telefonie małą czcionką: press any key to shutdown. I koniec, nic nie  można zrobić.

Uff. Już załatwione i zaktualizowane. Problemem było, że podłączałem do zbyt nowych dla programu USB 3.0, a wymagany jest najwyżej 2.0.

 

 

 

 

Edytowane przez pknid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne wyjaśnienie w sprawie volte i vowifi. Odblokowałem BL, wgrałem na czysto 11.0.2.0 przez fastbot i wszystko działa doskonale w każdym ze slotów. Wcześniej, nie pomagało wgrywanie przez recovery ani factory reset. Prawdopodobna przyczyna to majstrowanie przy ustawieniach modemu na android 9. Jak się okazuje, na android 10 wszystko działa out of the box (przynajmniej w Play). Przełączanie lte do vowifi działa teraz genialnie.

Edytowane przez tosieks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

czy ktoś z Was spotkał się z problemem ciągłego crashowania (na roznych aplikacjach - aparat, Chrome, messengery, Galerie, samoistne resetowanie telefonu podczas rozmowe) oraz samoistnego resetowania ( czego wynikiem jest brak możliwości normalnego uruchomienia telefonu, trzeba wielkrotnie przyciskac POWER, w przeciwnym razie ciagle widzimy logo MI oraz ładującą się ikonkę Androida na samym dole)? 

Problem zaczął występować po aktualizacje MIUI 11.0.6.0 na MIUI 11.0.2.0 (wszystko oficjalnie, telefon z EU). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś spróbować na MIUI 11.0.4.0 wykonać połączenie , przystawić do ucha tak żeby zadziałał czujnik zbliżeniowy, a następnie spróbować wyjść do ekranu głównego w trakcie aktywnej rozmowy albo po jej zakończeniu? U mnie znikają wtedy ikony launchera i żeby je przywrócić muszę wyłączyć i włączyć ekran.

Edytowane przez tosieks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znikania ikon istnieje na 11.0.4.0 oraz 11.0.5.0. Wróciłem do EEA 11.0.2.0 i nie było problemu jak na 11.0.4.0. Teraz na 11.0.5.0 jest o tyle lepiej, że ikony nie znikają po zakończeniu rozmowy a jedynie w sytuacji kiedy w trakcie rozmowy chcemy wyjść do ekranu głównego. Problem łatwo wywołać ale trzeba uruchomić czujnik zbliżeniowy przystawiając telefon do ucha.

 

Edit

Jednak po zakończeniu rozmowy jest to samo.

Screenshot_2020-05-06-14-08-47-745_com.miui.home.jpg

Edytowane przez tosieks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2020 o 08:10, pavco1 napisał:

U mnie po aktualizacji na chwilę pojawia się VoLTE, sieć Nju6a37db198fd7f11702801c5c45bc366f.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Orange własnie zaktualizowało dodało oficjalne wsparcie dla Mi 9 SE i jak na razie trylko dla Mi 9 SE.  

Info: 

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...