Skocz do zawartości

Mi 9 SE MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tosieks napisał:

Pobiera się 11.0.2.0 QFBEUXM. Z powodu nadmiaru czasu zabawiłem się z przełączaniem na swi.

 

Screenshot_2020-03-19-15-02-58-990_com.android.updater.jpg                               

Telefon żyje. Aplikacje telefon i wiadomości od Xiaomi. Bez istotnych zmian.

Ja straciłem możliwość wysyłania sms poprzez aplikacje xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, colin23 napisał:

u mnie nadal telefon milczy z aktualizacją czekam cierpliwie. a pytanie do tych co już mają 10: czy zmieniło się coś na + lub - z wytrzymałością baterii? 

Dzisiaj padł po 3 godzinach 40 minutach, czyli typowe 3-4 godziny jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego może wynikać sytuacja że mój nadal nie wyszukuje automatycznie nowego softu? Robią to tak powoli czy wstrzymali aktualizację? Czy soft podany kilka postów wyżej jest oficjalny i bezpieczny? Pytam bo można ręcznie ściągnąć i zainstalować ale nie chcę ryzykować jakiejś wtopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xiaomi tak po prostu jest, aktualizacje OTA pojawiają się i znikają. W większości przypadków nie ma to związku z tym, że dany ROM został wycofany z powodu wykrytych błędów. Linki podane wyżej to oficjalne pliki od Xiaomi, które pobierasz bezpośrednio z ich serwerów. Dokładnie z tego samego miejsca, te same pliki ciągnie telefon, przy aktualizacji OTA.

EDIT:
Sprawdź OTA, bo oba najnowsze ROMy (Global i EEA) powinny być już dostępne dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, robotom napisał:

11.0.2.0 QFBEUXM EEA Czemu tak? kilka dni temu wrzuciłem 11.0.13.0.PFBEUXM EEA

Nikt tego nie wie, u jednych przechodzi bez problemu, u innych nie. Masz zaznaczone w aktualizacjach Otrzymuj wczesne wersje? To jedyna rzecz która mi przychodzi do głowy. Albo jakiś błąd w połączeniu z serwerami weryfikującymi. Albo znowu chwilowo wycofali możliwość aktualizacji.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robotom próbujesz wgrać ręcznie z pliku i wywala ten komunikat, że nie można zweryfikować aktualizacji?
 

Przed chwilą, colin23 napisał:

u mnie automat nie wyszukuje nadal. ustawiłem też opcję wczesnych wersji. 

A próbowałeś ręcznej aktualizacji z pliku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, colin23 napisał:

mam już ściągniętą ale czekam do wieczora bo muszę teraz być pod telefonem a różnie może być ;-)

Sprawdzić możesz, bo przed rozpoczęciem aktualizacji dostaniesz komunikat, gdzie będzie możliwość nie kontynuowania procesu. A przynajmniej będzie wiadomo czy pójdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam:

wrzuciłem 11.0.6 9.0 i pozniej 11.0.2 10.0

 

niestety nie wiem jak to się stało ale 11.0.6 9.0 wrzuciłem Global, a nie EEA, więc 11.0.2 10.0 również musiałem wrzucić global. Co ciekawe bootloader sie nie odblokowywał. Jakie czekają mnie konsekwencje? Powinienem wrócić do EEA? (wychodzi że wracają musiałbym odblokować bootloader). Telefon jeszcze rok na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za bzdury wypisujesz. Jakbyś wrzucił inny ROM niż zainstalowany fabrycznie w telefonie bez odblokowania bootloadera, to już miał byś cegłę a nie smartfon. Właściwie na zablokowanym bootloaderze wcale nie dało by się tego zrobić.
Taka rada ode mnie, jak nie za bardzo wiesz co robisz, jak robisz i czym robisz, to lepiej sobie odpuść, bo prędzej czy później skończy się to tak:

https://miuipolska.pl/forum/topic/49835-hard-brick-czarny-ekran/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pkonrad napisał:

Nie ma brandowanych telefonów Xiaomi.

Tu się niestety nie zgodzę. Już od jakiegoś czasu (~rok, półtora) są softy brandowane. Co prawda tylko z niektórymi operatorami, i na razie nie w Polsce (chyba), ale jednak są. Na szczęście (chyba) T-Mobile jeszcze to nie dotyczy, ale na przykład Orange ma już swój brandowany soft (najświeższy z poprawkami z października - http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.PFBEUOR/miui_GRUSEEAORGlobal_V11.0.2.0.PFBEUOR_c00bf291ff_9.0.zip), tylko może nie sprzedają tego w PL - trudno mi stwierdzić. Niestety brandy istnieją, ale dopóki istnieje możliwość odblokowania bootloadera i wgrania Globala to (raczej) nie ma z tym problemu..

Niemniej - tak, wrzuć zrzut z informacji o telefonie.

Edytowane przez Orjon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen poniżej, założyłem że brandowany bo dosłownie chwilę po zakonczeniu startowej konfiguracji (wyczyscił się), zgłosiła się apka tmobile z propozycjami ich scamu i prosbami o uprawnienia do mnostwa rzeczy. Skąd mogła się wziąć jak nie z romu? Z "usług sim"?

 

Czyli rom typu global jest "optymalny" w porównaniu do eea i chinskiego?

 

Screenshot_2020-03-26-22-06-59-326_com.android.settings.jpg

Edytowane przez robotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, robotom napisał:

Skąd mogła się wziąć jak nie z romu? 

W normalnym globalu też jest coś takiego jak Domyślna aplikacja operatora. Może to do tego służy. Ale rzeczywiście w Tmobile Mi 9 Se jest podawany jako oficjalnie wspierający VoLTE i VoWiFi, jako jeden z niewielu Xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robotom napisał:

Skąd mogła się wziąć jak nie z romu? Z "usług sim"?

Wzięła się z apki o nazwie PartnerBookmarksProvider. Ona jest apką systemową i w niej są różne configi pod różnych operatorów - to z t-mobile aktywuje się na 4 urządzeniach: RN8T, Mi 9 SE, Redmi 7A i jeszcze jednym który nie został wydany, na podstawie kodu MNC (kodu operatora) - czyli zapewne jakbyś miał kartę nie z T-Mobile to byś tego nie miał (prawdopodobnie, przynajmniej - tam znalazłem taką wzmiankę. możliwe, że bierze się też skądś indziej, sprawdza jeszcze jakiś prop w systemie)

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretne wyjaśnienia Panowie. Dziś pierwsza noc z dziesiątką. O 6 podświetliłem ekran klawiszem zasilania żeby odczytać godzinę, o 7 obudziłem się sam bo budzik nie zadzwonił bo telefon był... wyłączony na amen :) Dopiero z 10 sekund trzymania klawisza zasilania go włączyło.

Edytowane przez robotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tosieks napisał:

A mi na 10 przestało działać volte w Play.

To nie wina telefonu, tylko Play. Sam to możesz naprawić. Przeczytaj ten wpis https://miuipolska.pl/forum/topic/17539-czy-działa-u-nas-volte/?do=findComment&comment=557641

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...