Skocz do zawartości

Mi 9 SE MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

@tosieks

m.in:

- jak włączysz odblokowanie twarzą, to można ustawić opcję żeby przechodzić do ekranu głównego dopiero po przesunięciu. Wcześniej tego nie było.

- można wyłączyć podświetlanie ikony odcisku palca na wyłączonym ekranie. Zaczęło mnie to już wcześniej irytować.

- dodali też ukrycie notcha. Jenak w tym wypadku zrobili to trochę ułomnie i belka z ikonami jest poniżej aparatu przedniego. Myślałem że zostanie wygaszony a ikony pozostaną w tym samym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ralph_stursky napisał:

@tosieks

m.in:

- jak włączysz odblokowanie twarzą, to można ustawić opcję żeby przechodzić do ekranu głównego dopiero po przesunięciu. Wcześniej tego nie było.

- można wyłączyć podświetlanie ikony odcisku palca na wyłączonym ekranie. Zaczęło mnie to już wcześniej irytować.

- dodali też ukrycie notcha. Jenak w tym wypadku zrobili to trochę ułomnie i belka z ikonami jest poniżej aparatu przedniego. Myślałem że zostanie wygaszony a ikony pozostaną w tym samym miejscu. 

Jak można wyłączyć to podświetlenie odcisku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, drodzy koledzy jak mam przejść z xiaomi.eu (wersja 10.3.3.0) na 10.3.4.0, jeśli chcę zablokować bootloader i wrócić do wersji stabilnej EU zamiast CN?

Zdążyłem się dowiedzieć, że muszę zrobić flash najlepiej przy użyciu XiaoMiFlash, ale tam wymagany jest rozpakowany plik romu, pod fastboot. Domyślam się, że ten umieszczony powyżej nie przejdzie przez XiaoMi Flash?

Co wtedy mi zostaje? Flash przez twrp i później zablokowanie bootloadera przez komendę adb fastboot? Czy w odwrotnej kolejności? Wolę się upewnić, niż uwalić tel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, frrancuz napisał:

Wyłącz powiadomienia w opcjach telefonu, a ustaw sobie tym https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

Tak zrobiłam i teraz powiadomienia pojawiają mi się ale tylko gdy jest włączony Always On Display tzn. gdy cały czas wyświetla mi się zegar (bo tylko tyle mam u mnie w AOD ) .

Ciągle wyświetlanie zegara nie jest i potrzebne a przy tym zużywa baterię . Czy można włączyć powiadomienia z tej aplikacji bez tego zegara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja którą podałem jest od ikonek na pasku powiadomienia. Nie służy do zarzadzania AoD. Do aod, lub raczej zamiast wbudowanego może "dioda powiadomień https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy " lub jakaś inna aplikacja do powiadomień na ekranie -jest tego mnóstwo w sklepiku, wpisz noled notification lub podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce mieć tylko ikony powiadamiania ale tak by były dłużnej niż na mignięcie bym widziała je po jakimś czasie bez wybudzania .

Zainstalowałam https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest  , wyłączyłam powiadomienia w opcjach telefonu i ikony wyskakują ale tylko gdy mam włączony Always On Display z zegarem .   Są dobrze widoczne pod tym zegarem , gdy zegar w AOD wyłączę ikony nie pojawiają się .

Wieczorem spróbuję z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy

Edytowane przez Jolab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Jeszcze raz.

Ikony powiadomień na pasku statusu, na górnej belce. Jedna z aplikacji (notchtest) jest właśnie od tych. Wejdź w ustawienia telefonu - powiadomienia i pasek stanu - odznacz ikony powiadomień. Aplikację skonfiguruj. Teraz powinien być zegar i ikonki aplikacji. I jest to niezależne od AoD.

Druga sprawa. Wbudowany aod ma z góry ustalone co pokaże a czego nie i jak dziala. Nie ma w nim praktycznie żadnej konfiguracji. Można go zastąpić aplikacja (jakaś, znajdziesz bo są w sklepiku) z większym polem do personalizacji. Wieczór bede miał dostęp do mi9se to jeszcze zbadam AoD. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TheTick napisał:

Tego nie wiedziałem. Myślałem, że dodadzą w wersji 10.4 lub 10.5.. a niby czemu w globalu ma ich nie być? Są jakieś przeciwskazania w sofcie?

Nie ma, po prostu nie dadzą bo wychodzą już telefony bez łezki i tam powiadomienia są. Mi 9 już jest EOL, będzie dostawał łatki (chociaż i z tym jest problem) i jakieś małe duperele, ale na duże rzeczy nie liczcie. Wsparcie Xiaomi polega na łatkach i nowych MIUI. Mi 8 do tej pory nie ma powiadomień, Mi 9 ma łezkę i co, też nie dostał tylko dali to z Mi 8, czyli na 3 sekundy. 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, galakty napisał:

Nie ma, po prostu nie dadzą bo wychodzą już telefony bez łezki i tam powiadomienia są. Mi 9 już jest EOL, będzie dostawał łatki (chociaż i z tym jest problem) i jakieś małe duperele, ale na duże rzeczy nie liczcie. Wsparcie Xiaomi polega na łatkach i nowych MIUI. Mi 8 do tej pory nie ma powiadomień, Mi 9 ma łezkę i co, też nie dostał tylko dali to z Mi 8, czyli na 3 sekundy. 

Mi osobiście aż tak brak ich na pasku nie przeszkadza. Ale nie pogniewałbym się, gdyby przy którejś aktualizacji je dodali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2019 o 18:47, galakty napisał:

Nigdy nie będzie na Globalu stałych ikonek, kiedy ludzie to zrozumieją?

Ale to nie jest nic wielkiego tylko duperela , skoro jest do tego apka to co to za problem dla xiaomi. Tego nie moge zrozumieć tyle osob na to marudzi a oni uparcie nie dodadza w globalu a w jakis testowych jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia, że w 10.3.4.0 telefon robi gorszej jakości fotki niż w 10.2.9.0? Jak z zasięgiem wifi oraz mobilnym?

Edit.

Po update znacznie niższe transfery na wifi jak i na danych mobilnych. Gorszy zasięg, czasem net mobilny niby jest a nie ma.

Znacznie gorsze foty niż na 10.2.9.0 nie polecam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, k120 napisał:

Nie macie wrażenia, że w 10.3.4.0 telefon robi gorszej jakości fotki niż w 10.2.9.0? Jak z zasięgiem wifi oraz mobilnym?

Edit.

Po update znacznie niższe transfery na wifi jak i na danych mobilnych. Gorszy zasięg, czasem net mobilny niby jest a nie ma.

Znacznie gorsze foty niż na 10.2.9.0 nie polecam

 

 

Nie zauważyłem, ale moze to przez to że krótko byłem na 2.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, xiaomi_lepsze napisał:

Czy ktoś kto ma 10.3.4 może sprawdzić czy w ustawieniach słuchawki i efekty dźwiękowe pojawiło się wsparcie dla Xiaomi Airdots ? 

Albo może ktoś wie w którym release zostanie to zafixowane?

Jestem na 10.3.4.0 i nie pojawiło się wsparcie w tych opcjach dla air dots. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj pojawiła się nowa wersja EEA Stable ROM (wersja Global dla Europy) oraz "standardowa" wersja Global Stable ROM dla Mi 9 SE



EEA Stable ROM


Aktualna wersja to MIUI V10.3.9.0.PFBEUXM

Paczka (OTA) 369 MB do aktualizacji z wersji 10.3.4.0: 

https://bigota.d.miui.com/V10.3.9.0.PFBEUXM/miui-blockota-grus_eea_global-V10.3.4.0.PFBEUXM-V10.3.9.0.PFBEUXM-4cf1ef0d59-9.0.zip

 

Pełny ROM (Recovery) 2.1 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.3.9.0.PFBEUXM/miui_GRUSEEAGlobal_V10.3.9.0.PFBEUXM_f1b6a0764f_9.0.zip


Changelog:

  • Updated Android Security Patch to August 2019. Increased system security.

 


Global Stable ROM


Aktualna wersja to MIUI V10.3.4.0.PFBMIXM

Paczka (OTA) 365 MB do aktualizacji z wersji 10.3.6.0: 

https://bigota.d.miui.com/V10.3.4.0.PFBMIXM/miui-blockota-grus_global-V10.3.3.0.PFBMIXM-V10.3.4.0.PFBMIXM-2a4ff0543e-9.0.zip

 

Pełny ROM (Recovery) 2.1 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.3.4.0.PFBMIXM/miui_GRUSGlobal_V10.3.4.0.PFBMIXM_1af3c0ea1e_9.0.zip


Changelog:

  • Updated Android Security Patch to August 2019. Increased system security.
Edytowane przez pkonrad
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pkonrad napisał:
6 godzin temu, tosieks napisał:
Dzięki ! Czy wszystko działa? Na en.mimi.com ciągle są stare wersje. https://en.miui.com/getrom.php?r=361&m=yes&app=false 

 

Pewnie, a dlaczego miało by nie działać? To oficjalne linki do plików na serwerach Xiaomi.

Wycofali aktualizacje czy jak?

Jeszcze wczoraj miałem aktualizacje a dziś już nie mam jej dostępnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...