Skocz do zawartości

RN5 - Oficjalna aktualizacja do Android Pie


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W dniu dzisiejszym Xiaomi wydało oficjalną aktualizację do Androida Pie dla telefonu Xiaomi Redmi Note 5 w wersji Global.

 

Nowa wersja systemu to MIUI V10.3.1.0.PEIMIXM i jest już rozsyłana OTA. Jeśli kogoś telefon nie widzi jeszcze najnowszej aktualizacji, to niżej wrzucam linki do pobrania softu i ręcznej aktualizacji oprogramowania przez aktualizator systemowy.

 

Pełny ROM 1.6 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PEIMIXM/miui_HMNote5Global_V10.3.1.0.PEIMIXM_d4d2c9f2aa_9.0.zip

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, frrancuz napisał:

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale chyba bateria spiernicza znacznie szybciej niż na ostatnim stabilnym 8. Kurde.

Robiłeś factory reset po zainstalowaniu aktualizacji? Ma już ktoś ten system? Jak bateria, trzymanie apek w tle, wielozadaniowość? Nic się nie wykrzacza.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem, bo i po co? Nie ma żadnego komunikatu że jest to bezwzględnie potrzebne. Technologia już jest na takim etapie że powinno działać bez mojej ingerencji. Ja(jak i wielu tu) może i się bawić w wipe, reflashe itd, jednak większość użytkowników nie ma o tym pojęcia. Oni nic nie zrobią. Ocenia tylko jako "badziewie".

Poza wrażeniem gorszej baterii nie zauważyłem nic innego co mogłoby zaniepokoić.  Aha, ja mam eu nie global. Ale to już praktycznie to samo. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja jest wprowadzana stopniowo. Też mam z xkom i nie wyszukiwało. Możesz bez obaw instalować. Nie pierwszy raz instaluje aktualizacje z zipa.

Jest tryb ciemny dostępny w opcjach.

Spoiler

6b7d3238b3f0c3d0d2a157bc592a8fdb.jpg



Pomogłem podziękuj.

Ksiaomi Biedmi Nołt Pińć & Tapatalk
 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Matheusz napisał:

Aktualizacja jest wprowadzana stopniowo. Też mam z xkom i nie wyszukiwało. Możesz bez obaw instalować. Nie pierwszy raz instaluje aktualizacje z zipa.

Jest tryb ciemny dostępny w opcjach. 6b7d3238b3f0c3d0d2a157bc592a8fdb.jpg

Pomogłem podziękuj. emoji6.png

Ksiaomi Biedmi Nołt Pińć & Tapatalk
 

Próbowałem, pobrałem zipa z tematu ale nie widzę możliwości żeby wybrać instalacje tej paczki. W ustawieniach aktualizacji tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na moim egzemplarzu nie ma aktualizacji? Polska dystrybucja xkom, android oreo global i nic nie wyszukuje. 
Wprowadza tryb ciemny systemu? 
W pierwszym poście masz link do pobrania softu jak jeszcze nie masz OTA. Instslujesz z poziomu systemowego updatera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zmieniać przeglądarki. Do tej pory nie było problemu. Telefon nadal pozwala część rzeczy zapisywac na sd (motywy, zdjęcia, muzykę). Tym bardziej jest to irytujące że to wbudowana przegladarka, to już bym zrozumiał jak by to właśnie jakieś zewnętrzne nie oferowały tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trochę loteryjne bo u mnie na 8

 

Też średnio ta funkcja działa . zresztą na poprzednim telefonie też było tak sobie.

Właśnie przed chwilą wyskoczyło mi powiadomienie o aktualizacji do Androida 9.0

Pobrałem i zainstalowałem ....

Pierwsze wrażenia ...w trybie ciemnym brak zmiany koloru czcionki w niektórych zakładkach co powoduje całkowity brak napisów np. kontakty i spis rozmów...

Jeśli to wina motywu którego używam to wolę go niż ten tryb ciemny.....

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, frrancuz napisał:

@fancik

Tak. Wbudowany tryb ciemny bardzo się gryzie z wszelkimi motywami ciemnymi. 

Nie wiem czy mój motyw jest ciemny bo tło w zakładkach mam wszędzie białe ( motyw Classic_MU )....

Ciemne są tylko strony z ikonami na głównych ekranach i nie ma problemu ze zmiana koloru czcionki z białej na czarną .

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jest problem. Dlaczego po naciskaniu klawiszy głośności pojawia się na 1 miejscu regulacja głośności multimediów zamiast dzwonków? To się gdzieś zmienia?.wydaje mi się, że przedtem miałem klawisze głośności regulowały głośność dzwonka. Mam to najnowsze miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2019 o 11:00, Matheusz napisał:

Ja mam, bo jest oficjalna aktualizacja. Wszystko jest podobnie jak na Androidzie 8 OREO. Błędów zero,bateria to ten sam poziom jak wcześniej. Ewolucja, a nie rewolucja. 

 

Pomogłem podziękuj. emoji6.png

 

Ksiaomi Biedmi Nołt Pińć & Tapatalk

 

Faktycznie , nie zauważyłem jakiś przełomowych różnic poza nowszą wersja zabezpieczeń..............Może jestem ślepy , ale nawet jako całość poprzednia wersja chyba sprawniej działała............ale to tylko moje zdanie .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na moim egzemplarzu nie ma aktualizacji? Polska dystrybucja xkom, android oreo global i nic nie wyszukuje. 
Wprowadza tryb ciemny systemu? 
Tak tryb ciemny jest w android 9 ale jakiegoś szału w tym nie ma. Wsparcie tego trybu w innych aplikacjach w zasadzie jest niewielkie o ile w ogóle jakieś jest do zauważenia. A nie odnotowałem różnic w zużyciu baterii. Jak dla mnie działa tak jak na android 8.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...