Skocz do zawartości

RN5 - Oficjalna aktualizacja do Android Pie


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, pkonrad napisał:

A co Ci po AOD

AOD jest już w kilku custom romach i opinii można wyczytać,że działa b.dobrze, oczywiście jest to wersja dostosowana do naszych RN5-ek. Miałem coś podobnego w moto g 2015 i działało to b.dobrze. Oczywiście nigdy nie będzie to to samo co na amoledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w Moto ekran podświetlał się na chwilę po stuknięciu w niego, lub po podniesieniu urządzenia. Faktycznie taka opcja była by spoko, natomiast taki typowy AOD jak jest w urządzeniach z ekranem OLED czy Amoled, w przypadku LCD nie sprawdzi się.

 

Raczej nie liczył bym, że RN5 itp. dostaną taką opcję w oficjalnych ROMach od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, martairafal napisał:

.... zauważyłem też że podczas ładowania niema żadnych informacji na ekranie blokady o ładowaniu tylko procenty 

Z informacją o ładowaniu nic się nie zmieniło.

Na wygaszonym ekranie masz animację ładowania i pokazane procenty.

(Trzeba podłączyć ładowarkę na wyłączonym/wygaszonym całkiem ekranie)

Na wybudzonym masz na dole napis "Ładowanie" i procenty naładowania.

Tak było od chwili aktualizacji do Androida Pio

Co do działania to kompletnie nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu czegokolwiek ani na plus ani na minus.

Dla mnie MIUI11 to tak jakby czysto kosmetyczny update + kilka dodatkowych mniej znaczących opcji jak choćby zminiaturyzowanie kalkulatora i możliwość ustawienia jego "przenikania" względem tła.

EDIT:

Właśnie Asystent Google wyskoczył z dodatkową opcją która zmienia ekran podczas ładowania i mamy zegarek na środku i na dole pokazane procenty "60% - ładuje"

Asystent zmienia standardowy ekran ładowania androida.

Jest to jakaś nowa opcja Asystenta - Ambient Mode chyba pozwalająca asystentowi na pewne rzeczy przy zablokowanym telefonie...jeszcze tego nie rozgryzłem.

Asystent przy zablokowanym telefonie (podczas ładowania) działa w tle i po komendzie "Hej Google" czeka na polecenia.

Nie musimy odblokowywać telefonu.

Tak samo mamy opcje "Wyświetl wybrane albumy ze zdjęć Google, gdy telefon się ładuje"

To wszystko skonfigurujemy głęboko w opcjach personalizacji Asystenta Google - dopiero teraz to znalazłem.

Edytowane przez RadolSzczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI11 miała być funkcja szuflady na aplikacje gdzieś w ustawieniach to się włącza bo nigdzie nie widzę  tej opcji   

Szuflada aplikacji jest w MIUI Launcher 4.15 Alpha. Trzeba go ręcznie zaktualizować z pliku apk. Ja jednak bardziej polecam instalację Poco Launcher 2.0 od Xiaomi ze Sklepu Play.

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-15-0-1362-11191343-release/miui-system-launcher-alpha-4-15-0-1362-11191343-android-apk-download/download/

 

Wyżej macie link do MIUI Launchera. Spokojnie możecie instalować z apk i protestować. Gdyby coś się wykrzaczało, wystarczy w liście wszystkich aplikacji odszukać aplikację o nazwie Systemowy manager pulpitu, odinstalować aktualizaje i zostanie przywrócona poprzednia stabilna wersja MIUI Launchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziutek11113 napisał:

Zauważyliście tą opcję w wysuwanej belce od góry "cast"?

Tak, zauważyłem, nie było tego wcześniej. Usunęli także z belki ikonę "Przyciski" z którymi nie mam pojęcia o co chodziło, aż chciałem ostatnio założyć temat i się zapytać. Widocznie nie miało żadnej funkcji to to usunęli.

Da się te ikony na pulpicie jakoś zmniejszyć? Są wielkie jak w telefonie dla seniora. Widzę że da się zrobić układ 5x6, było to wcześniej?

Jak dla mnie na minus idzie białe tło w ikonach, wolę jak jest przezroczyste.

 

@Edit, teraz zauważyłem w motywach motyw o nazwie "Bez ograniczeń" i to jest chyba ten sprzed aktualizacji, ikony są mniejsze i bez białego tła.

Edytowane przez factislite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fancik napisał:

Przyciąganie do góry włącza funkcję wyszukiwania. Jeśli nic nie widać to prawdopodobnie coś nie tak z motywem lub z menadżerem pulpitu

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie przed aktualizacją włączało funkcję wyszukiwania Google, teraz włącza przeglądarkę na karcie YouTube. Przeglądarkę od Xiaomi, której w ogóle nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, factislite napisał:

U mnie przed aktualizacją włączało funkcję wyszukiwania Google, teraz włącza przeglądarkę na karcie YouTube. Przeglądarkę od Xiaomi, której w ogóle nie używam.

Dokładnie, mam to samo. Strasznie mnie to drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szukajkę Google da sie chyba zmienić bo ja przesuwając do góry mam tak (patrz załączony obrazek).

To zmieniłem gdzieś w ustawieniach Google tam gdzie najpierw pojawia się szukajka z YouTube - po prawej u góry (trzy kreski) powinno być wejście w ustawienia.

Potem chyba znaczek takiego koła zębatego i tam mamy rózne opcje.

Wyłączyłem opcje "Kanał treści" - to można chyba sobie wszystko indywidualnie skonfigurować aby po przesunięciu w górę mieć co innego niż jest standardowo.

.

Teraz moje pytanie:

Do tej pory SMS przychodził i miałem od razu wiadomość SMS w okienku na pulpicie - a teraz o dziwo mam że dostałem powiadomienie i musze kliknąć dodatkowo w to powiadomienie by dopiero przeczytać i zobaczyć treść SMS-a.

W ustawieniach SMS-ów mam właczone "Pokaż wiadomości na ekranie blokady"

W sumie wszystko mam włączone/aktywne w ustawieniach SMS-a.

Chociaż problem nie dotyczy ekranu blokady, ale normalnie na aktywnym ekranie  - mam powiadomienie o SMS-ie a nie od razu treść SMS-a

Screenshot_2019-11-23-19-50-47-190_com.android.browser.jpg

Edytowane przez RadolSzczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2019 o 19:58, RadolSzczecin napisał:

Na szukajkę Google da sie chyba zmienić bo ja przesuwając do góry mam tak (patrz załączony obrazek).

To zmieniłem gdzieś w ustawieniach Google tam gdzie najpierw pojawia się szukajka z YouTube - po prawej u góry (trzy kreski) powinno być wejście w ustawienia.

No ale to nie jest to co było, czyli aplikacja od Google'a a wciąż przeglądarka od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam czy ktoś tę aktualizację zrobił .... jakieś opinie . Jest jakaś istotna zmiana poza cyferkami w numeracji....

Skoro nikt nic to sam zrobiłem aktualizację i jak na razie nic złego nie widzę. Na plus zaliczam to że wróciła ikona Motywy. Nadal nie działa odblokowanie twarzą. Można to uzyskać po zmianie regionu na np. Rosja .

Czekamy na Miui 12  , ale czy to będzie dobre dla naszego sprzętu zobaczymy, pewnie niedługo i tak zmienimy na nowszy model ......

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wg. mnie działa spoko. Ja zawsze wurzucam sporo śmieci za pomocą ADB. Ale zgadzam się, że nie ma tu funkcji dla których warto się zabijać dla MIUI 12.

 

Jeszcze pytanie czy ktoś z was próbował usuwać domyślną Przeglądarkę miui przez ADB? Komenda adb shell pm uninstall -k --user 0 com.mi.globalbrowser nie działa, ten śmiec dalej widnieje na pulpicie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WD40 napisał:

@Orjon Czy orientujesz się może czy jest szansa na finalną wersje Xiaomi EU z MIUI 12 dla Redmi Note 5? Można gdzieś o to zapytać? Bo tak nie wiadomo czy po takim czasie sprawa nie umarła?

 

Pisalem już chyba gdzieś że jeśli wyjdzie China Stable to wyjdzie nasz. w przeciwnym wypadku nie ma na co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...