Skocz do zawartości

RN5 - Oficjalna aktualizacja do Android Pie


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, belltoze napisał:

Tak tryb ciemny jest w android 9 ale jakiegoś szału w tym nie ma. Wsparcie tego trybu w innych aplikacjach w zasadzie jest niewielkie o ile w ogóle jakieś jest do zauważenia. A nie odnotowałem różnic w zużyciu baterii. Jak dla mnie działa tak jak na android 8.

Jak to niewielkie? Prawie wszystkie systemowe go mają i sporo tych zewnętrznych również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kozdrobot nie wiem co masz na myśli z gubieniem, ale chodzi o to że minimalna jasność (praktycznie 0%) to stanowczo za mało; do tego jak sobie ustawisz wyższą ręcznie to po zablokowaniu i odblokowaniu po chwili potrafi się znowu zresetować, na oreo jak ustawiłeś np. 25% to nie schodziło niżej samo aż do restartu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@densano jedyne co zauważyłem to, że suwak potrafi ześwirować, ale nie zauważyłem, żeby też sama auto jasność odwalała manianę. Następna sprawa. Czasem zdarza się, że mam ustawione na przykład 20% jasności i po odblokowaniu telefonu telefon rozjaśnia się od minimalnej do tych 20% , nawet mimo wyłączonej auto jasności. Trochę to dziwne, ale idzie z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cort06 napisał:

A wasze odczucia?

w/g mnie bateria trzyma krócej, ustawienia takie same, użytkowanie podobne, a w 8.1 udawało mi się nawet 5dniu telefon używać, a teraz co najwyżej 3 dni.

Mam pyt. trochę z innej beczki, czy tę animacje podczas podłączenia ładowarki można ustawić na cały czas ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1114 napisał:

Mam pyt. trochę z innej beczki, czy tę animacje podczas podłączenia ładowarki można ustawić na cały czas ładowania?

Jeśli chodzi o tą fioletową animacje podłączenia ładowarki na blokadzie ekranu  to nie ma takiej możliwości. Jest to tak zrobione aby nie przeszkadzała ona w podglądaniu powiadomień i pewnie w czymś jeszcze.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zauważyłem dziwną rzecz. Mam wrażenie jakoby kolorystyka wyświetlacza zmieniała się w bardzo losowych momentach. Niekiedy elementy niebieskie są jasnoniebieskie i pozostałe kolory są wtedy wyblakłe, niekiedy robią się wręcz granatowe i inne kolory są wtedy ciemniejsze, bardziej wyraziste.

Dzieje się tak niezależnie od ustawień kolorystki i kontrastu wyświetlacza, a także auto/stałej jasności. Nie znalazłem też zależności między tym zjawiskiem, a poziomem naładowania baterii.

Oczy mnie nie mylą niestety. Nawet przy kontraście standardowym gdzie biel jest ocieplona występuje ten efekt. 

Dziwne jest to, że nie potrafię ustalić od czego to zależy i w jakich momentach to występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem. Zrozumiałem. Ale to jedyne opcje które mi przychodzą do głowy a dają zbliżony efekt. Cały czas stawiam jednak na podbicie kontrastu przez telefon.

Co innego z palca dać włączony - efekt jest mniejszy a co innego gdy telefon sam go podbija na maxa. Dlatego zmiana ustawienia nie do końca daje rezultat na tyle widoczny. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kozdrobot Miałem takie problemy z kolorami, ale to było chyba na custom romach AOSP

Problem z za ciemnym wyświetlaczem po odblokowaniu mam na rn5 od Androida 8.1 i na mi9 też, a dodatkowo przycisk odblokowania/power także płata figle na rn5

Na rn5 mam najnowszy global stable i czasami nie działają dane mobilne po przełączeniu z wifi, lub udostępnianie intenetu mobilnego po wifi 

Ja pomału tracę zaufanie do Xiaomi i zastanawiam się nad oddaniem Mi9 (mam go tydzień) i chyba wezmę OnePlus 6t

Edytowane przez bioly87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji do androida 9 (mam oficjalny global) wycina wszystko z pamięci, nawet apki systemowe z kłódką. Na 8.1 nie było tego problemu i nawet rzadko  używane aplikacje pozostawały długo w pamięci. Pomimo tego bateria odrobinę krócej trzyma. Da się coś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ja zauważyłem znaczny spadek wydajności. Bateria raczej bez zmian, może faktycznie szybciej ucieka, ale nigdy na to nie zwracałem uwagi bo ładuje codziennie cała noc. Do tego rozlacza wifi, muszę wchodzić w menu wifi i tam jest komunikat, że nie można połączyć z siecią. Klikam i nagle połączono, wow. 

Poza animacja ładowania nie zauważyłem absolutnie żadnej zmiany. Super update. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maccabra

Po dłuższym używaniu również twierdzę, że ten pierwszy update Pie jest do niczego. Tel słabo reaguje, wifi się zawiesza jak piszesz, telefon potrafi w ogóle się zawiesić. Cały czas mam wrażenie że dziwnie jakoś działa. 

Ci co jeszcze na 8.1 siedzą, niech na nim zostaną. Nie widać nic sensownego ze zmian, a jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostępna aktualizacja V10.3.2.0.PEIMIXM.

http://bigota.d.miui.com/V10.3.2.0.PEIMIXM/miui_HMNote5Global_V10.3.2.0.PEIMIXM_7d750f3322_9.0.zip

http://bigota.d.miui.com/V10.3.2.0.PEIMIXM/miui-blockota-whyred_global-V10.3.1.0.PEIMIXM-V10.3.2.0.PEIMIXM-1097dbe6bc-9.0.zip

Changelog:

System
Optimization: Lock screen pocket mode
Optimization: Updated Android Security Patch to August 2019. Increased system security.
App lock
New: Locking Google contacts is available now
Lockscreen, status bar, Notification shade
New: Introducing customizable Lock screen clock (Settings > Lock screen & password > Advanced settings). New Lock screen clock doesn't work with third party themes.
Fix: Screen didn't always light up for notifications
Fix: Media volume couldn't be restored after receiving a notification
Settings
Optimization: Sorting principles for Wi-Fi networks
Game speed booster
Fix: Hands-free call duration wasn't displayed correctly in Game Turbo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...