Skocz do zawartości

MIUI 9.5.30


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam kilka pytań. Wczoraj przeszedłem na miui.eu na xiaomi mi 9 , zainstalowałem najnowszy soft 9.5.30.

1. Jak włączyć opcje programistyczne? Chcę ustawić szybkość animacji na x 0.5. 

2. Czy po instalacji nowego softu robicie wipe cache/dalvik cache? 

3. Czy gdzieś znajdę taka opcje, że po przytrzymaniu przycisku wstecz rozwija się pasek powiadomień? Miałem taką opcję w oneplus 5t i bardzo mi tego brakuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam 

Mam kilka pytań. Wczoraj przeszedłem na miui.eu na xiaomi mi 9 , zainstalowałem najnowszy soft 9.5.30.

1. Jak włączyć opcje programistyczne? Chcę ustawić szybkość animacji na x 0.5. 

2. Czy po instalacji nowego softu robicie wipe cache/dalvik cache? 

3. Czy gdzieś znajdę taka opcje, że po przytrzymaniu przycisku wstecz rozwija się pasek powiadomień? Miałem taką opcję w oneplus 5t i bardzo mi tego brakuje 

Dostałeś odpowiedź w innym wątku. Nie powielaj

Mi 9- xiaomi.eu 9.5.30, Magisk 19.2, EdXposed 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z nowym telefonem i xiaomi.eu a mianowicie związany z szyfrowaniem pamięci. Zarówno na redmi 4x jak i na mi5s nie miałem z tym problemu. Instalacja twrp, romu i wykonanie szyfrowania, kilka minut i po sprawie.

Zmieniłem telefon na mix2s i niestety czego się zupełnie nie spodziewałem wywołanie szyfrowania w xiaomi.eu powoduje bootloop i w efekcie konieczność formatowania pamięci. Na szybko szukając widziałem jakieś pomysły dla mix2, mi6 i mi8 ze zmianą linii w fstab.com ale nie wydaje mi się, że jest to dobre rozwiązanie a jedynie maskowanie problemu.

Czy ktoś miał podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z nowym telefonem i xiaomi.eu a mianowicie związany z szyfrowaniem pamięci. Zarówno na redmi 4x jak i na mi5s nie miałem z tym problemu. Instalacja twrp, romu i wykonanie szyfrowania, kilka minut i po sprawie.
Zmieniłem telefon na mix2s i niestety czego się zupełnie nie spodziewałem wywołanie szyfrowania w xiaomi.eu powoduje bootloop i w efekcie konieczność formatowania pamięci. Na szybko szukając widziałem jakieś pomysły dla mix2, mi6 i mi8 ze zmianą linii w fstab.com ale nie wydaje mi się, że jest to dobre rozwiązanie a jedynie maskowanie problemu.
Czy ktoś miał podobne problemy?
Możliwe że używasz złego twrp. Tak jest w przypadku MI9. Też bootloop jeżeli źle i szyfrujesz

Mi 9- xiaomi.eu 9.5.30, Magisk 19.2, EdXposed 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki kolego za wskazówkę, spróbuję zmienić na starszy twrp bo mam zainstalowany najnowszy.

W sumie zastanawiałem się czy może to być związane z twrp ale wydawało mi się, że twrp odpowiada bardziej za decryp i nie jest związany z samym procesem szyfrowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up
Dzięki kolego za wskazówkę, spróbuję zmienić na starszy twrp bo mam zainstalowany najnowszy.
W sumie zastanawiałem się czy może to być związane z twrp ale wydawało mi się, że twrp odpowiada bardziej za decryp i nie jest związany z samym procesem szyfrowania. 
Zainstaluj inne niż oficjalne. Sprawdź czy nie masz Orange Fox na swój model ale po instalacji innego twrp żeby działało szyfrowanie musisz sformatować data

Mi 9- xiaomi.eu 9.5.30, Magisk 19.2, EdXposed 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Wczoraj przetestowałem płatności zbliżeniowe. Pierwsze zakupy przeszły (przed południem). Kolejne, po południu, zakończyły się komunikatem o zrootowanym urządzeniu. Dzisiaj sprawdzę, czy restart telefonu pomógł.

U mnie nie działa od początku i żaden fix nie pomógł. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi a co za banki? Bo tak czytam o problemach z płatnością przez Gpay i na karcie BZWBK, teraz Santander, nie ma żadnych problemów z Gpay. Zmiany softu, wipe, zmiany telefonów, nie ma znaczenia, ciągle działa. Wszyscy płakali, ze na MI8 nie działa, to specjalnie kupiłem MI8 w maju aby to sprawdzić i oczywiście działało. 

Tak samo jak teraz na MI9, płaciłem dzisiaj kilka razy w różnych miejscach. Oczywiście korzystając z Gpay, chociaż mój bank i tak umożliwia płacenie bez tej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, simcold napisał:

Zainstaluj inne niż oficjalne. Sprawdź czy nie masz Orange Fox na swój model ale po instalacji innego twrp żeby działało szyfrowanie musisz sformatować data

Mi 9- xiaomi.eu 9.5.30, Magisk 19.2, EdXposed 90
 

Wczoraj walczyłem ponownie z problemem i niestety poległem. Próbowałem szyfrowania na oficjalnym starszym twrp 3.2 oraz na nieoficjalnym v15. Za każdym razem przed próbą, "format data", ustawienie wstępne miui i przy każdej próbie szyfrowania bootloop i uszkodzenie danych. Sugerowany Orange fox ma brak obsługi szyfrowania w opisie więc tego narzędzia nie próbowałem. Nie wiem czy jest sens cofać się w wersjach nieoficjalnych twrp do tyłu i próbować po kolei na każdej?

Nie wiem co jest z tym telefonem, może kolega @Acidze swoją dużą wiedzą coś podpowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dzidexx napisał:

Wklep w terminalu:

getprop ro.crypto.state

Wydawało mi się, że wszystkie Miui 10 Pie są domyślnie szyfrowane. Twrp może mieć opcję pinu/kodu lub odszyfruje bez.

Niestety unencrypted, a interesuje mnie zabezpieczenie danych przed dostępem bez pinu lub wzoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dzidexx napisał:

Wydaje mi się, że kiedyś wyłączyłeś paczką .zip lub MiuiEu wyłączyło na stałe.

Spróbuj wgrać China stable/dev za pomocą MiFlash(bez blokowania BL'ra), odpal raz i później Twrp+MiuEu. Twrp będzie ci potrzebne z obsługą pinu/kodu do szyfrowania.

@bedson

Nie wgrywałem żadnych dodatkowych zip związanych z decryptem. Fakt, że po globalu a przed instalacją Eu zrobiłem format data, który usuwa encryp ale myślałem, że bez problemu - jak zawsze - zaszyfruje sobie dane z poziomu Eu a tu taki klops. Ok, dzięki, spróbuję wrzucić miflashem jakiś rom z miui official - chyba dev china skoro Eu na tym bazuje i bez formatowania danych przejść na Eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bedson na xiaomi note 5 pro whyred po zmianie romu z poprzedniego androida na obecnego miałem problem z rozszyfroaniem bootloadera w TWRP i system nie startował. Wgrałem orangefox od ręki zaczęło działać. Nie potrafię ocenić czy mam zaszyfrowaną partycję czy nie bo każdy pisze coś innego na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...