Skocz do zawartości

MIUI 9.5.30


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

s9530-770x1116.png

  • Aktualizacja do Androida Pie dla Mi Note 3
  • Poprawki tłumaczenia
  • Dodane wsparcie dla Google ARCore dla MI 9
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 18.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Przeczytaj ten artykuł.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw to Motolovers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Lista zmian jak do Diablo3 XD
na RN5 śmiga wszystko jak złoto póki co, oby bateria była tak za***ista jak poprzednio (5.23)
O to jak zainstalowales możesz np jutro napisać jak bateria bo poprzedni faktycznie był super i szkoda by mi było zmienić na gorsze

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te romy to najlepiej sobie samemu sprawdzać, ile tutaj jest postów że komuś na danym urządzeniu działa super, a drugi już ma jakiś problemy. Ja na swoim whyred też zainstalowałem, wszystko niby ok, ale o baterii na razie nic nie można powiedzieć. 

14 minut temu, Szym napisał:

O to jak zainstalowales możesz np jutro napisać jak bateria 

redmi note 5 =/= redmi note 5a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Minote3 na pie działa bez problemu. Działa volte wificall (play). Gcam ręczna modyfikacja działa ale na razie bez przedniej cam. Ogólnie szybko i mimo intensywnego drenażu po wgraniu firm chyba będzie nieźle na baterii. Google Pay działa bez i z root

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mihail1 napisał:

Korzysta ktoś z iko do płatności zbliżeniowych?
Dotychczas zawsze wyskakiwała kwota z informacją o płatności. Teraz tylko telefon wibruje (nic nie wyskakuje a płatności przechodzą)

Sprawdzałeś ustawienia powiadomień dla Google Pay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abc00 napisał:

@mihail1 "restart" normalny zrób, jak nie działa usuń kartę z GP, usuń w TWRP folder data/data/com.google.android.gms - powinno ruszyć.

Mi 9 SE, clean flash - nie zadziałało GPay, wykonałem Twojego fixa i dalej to samo. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po świeżym przejściu na pie gps dziala o niebo szybciej i dokładniej niż na oreo na Minote3. 

Ale niestety mam kłopoty z odblokowaniem twarzą. Jeżeli poprzednio działo się to momentalnie tutaj praktycznie nie działa. Samo dodawanie twarzy poprzednio trwało bardzo szybko, na pie poszło dopiero po 4 razie i niestety nadal nie działa. 

Cała reszta przeszła na pie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o powiadomienia IKO to problem leży chyba w powiadomieniach push.
Gdy zapłacę z wyłączonym ekranem, wtedy na ekranie blokady wyskoczy powiadomienie push, na cały ekran(zupełnie jak ten błąd z klawiaturą w poprzedniej wersji).
A gdy telefon jest odblokowany( główny pulpit) będzie tylko wibracja (a powinno być powiadomienie jak na ekranie blokady)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatności sprawdzę szisiaj.

Póki co :

- na ekranie, w przeglądarce, tuż po uruchomieniu,  pojawia się białe tło klawiatury,

- po dłuższym uśpieniu nie działa poprawnie czytnik linii papilarnych.  Trzeba go kilkanaście razy mocno nacisnąć zeby "załapał".

To tyle w Mi 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi ciężko pisać o baterii. W mi9 nie jest z tym najlepiej. Po zmianie z op6 i Op6t tutaj bateria nie powala. Zawsze miałem słabość do Xiaomi ale po zabawie z op+ jest ciężko. Nie jest tragicznie, mi9 to dalej świetny telefon i będę z nim dalej aczkolwiek nie wiem czy nie zmienię na jakiegoś op+. Może niekoniecznie na 7. Mi9 jest w moim odczuciu bardziej poręczna i lżejsza ale tak jak kiedyś miui to było coś co mnie kręciło tak teraz stawiam na kompletność. Prawie czysty andek w op+ robi dobra robotę. Powiadomienia i inne rzeczy nie wymagają kopania w ustawieniach systemu. Mimo, że wszystkie są uruchomione to bateria jest lepiej zarządzana. Sorry nie miałem tyle pisać.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi @Grzesiek1010

Co do "białego tła" klawiatury to w prawdzie nie miałem konkretnie takiego przypadku, korzystam z klawiatury Google, ale kilkukrotnie zdarzyło mi się że pisząc coś i blokując ekran pojawiała się klawiatura na ekranie blokady.

Co do czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu - parę razy chciał mnie doprowadzić do szewskiej pasji... Ewidentnie jest jakiś problem. Odblokowuje elegancko, aż w po jakimś czasie zaczyna świrować, trzeba z precyzją pedanta przykładać palec po kilka razy. Zazwyczaj reset pomaga i czytnik wraca do poprawnego działania.

 

Grzesiek - dwa razy miałem taką sytuację, że odebrałem połączenie i nic nie słyszałem podczas gdy licznik połączenia leciał. Kolejna próba połączenia ze strony rozmówcy z tym samym problemem. Dopiero połączenie wychodzące "naprawiało" problem... 

Ogólnie z urządzenia jestem zadowolony, ale momentami psioczę na taki rodzaj flagowości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, QBAQ napisał:
[mention=3238]mrosi[/mention] [mention=33608]Grzesiek1010[/mention]
Co do "białego tła" klawiatury to w prawdzie nie miałem konkretnie takiego przypadku, korzystam z klawiatury Google, ale kilkukrotnie zdarzyło mi się że pisząc coś i blokując ekran pojawiała się klawiatura na ekranie blokady.
Co do czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu - parę razy chciał mnie doprowadzić do szewskiej pasji... Ewidentnie jest jakiś problem. Odblokowuje elegancko, aż w po jakimś czasie zaczyna świrować, trzeba z precyzją pedanta przykładać palec po kilka razy. Zazwyczaj reset pomaga i czytnik wraca do poprawnego działania.
 

Nieznikajaca klawiaturę chyba naprawili w 5.30

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.23
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...