Skocz do zawartości

Mi 9 w Gearbest


DoreK03

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam kupić swój pierwszy telefon od Xiaomi, wybór padł na Mi 9 (64GB, Ocean Blue).
Gdybym miał kupić Mi 9 w Polsce, wybrałbym sklep Dragonist (1739zł), lecz na Gearbest cena tego telefonu wynosi 1520 zł: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009200231138.html?wid=1349303
W związku z tym mam kilka pytań:

  1. Jak jest z gwarancją w Gearbest? Wiem, że trwa 12 miesięcy, ale czytałem, że mają już magazyn w Polsce.
  2. Skoro jest to global version, to dlaczego w specyfikacji nie ma języka polskiego? W komentarzu też ktoś zadał pytanie o polski soft i otrzymał odpowiedź, że nie ma polskiego softu.
  3. Jakie są różnice (o ile takie występują) między Mi 9 sprowadzaną z Gearbest a kupowaną w PL?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DoreK03 napisał:

Cześć, zamierzam kupić swój pierwszy telefon od Xiaomi, wybór padł na Mi 9 (64GB, Ocean Blue).
Gdybym miał kupić Mi 9 w Polsce, wybrałbym sklep Dragonist (1739zł), lecz na Gearbest cena tego telefonu wynosi 1520 zł: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009200231138.html?wid=1349303
W związku z tym mam kilka pytań:

  1. Jak jest z gwarancją w Gearbest? Wiem, że trwa 12 miesięcy, ale czytałem, że mają już magazyn w Polsce.
  2. Skoro jest to global version, to dlaczego w specyfikacji nie ma języka polskiego? W komentarzu też ktoś zadał pytanie o polski soft i otrzymał odpowiedź, że nie ma polskiego softu.
  3. Jakie są różnice (o ile takie występują) między Mi 9 sprowadzaną z Gearbest a kupowaną w PL?

Skad ci przyszedl do glowy ten dragonist? Przeciez to jest sklep/posrednik z siedziba w Londynie. Sprowadza telefony z chin i sprzedaje w Polsce, gwarancje masz od niego, nie wiadomo czy sie nie wypnie jak cos sie z telefonem stanie, a polski rzecznik praw konsumenta nie ma nic do powiedzenia w przypadku firmy z UK.

Poluj na ten telefon albo z sensownych sklepow w PL, albo kup troche drozej na amazon.de czy jakimkolwiek innym amazonie, bedziesz pewny gwarancji i rewelacyjnej obslugi posprzedazowej.

Co do pytan:
1. To ze magazyn jest w Polsce nie ma nic do rzeczy, teoretycznie naganiacze z gearbest chwalili sie rekojmia, ale to jest raczej zludne, no i zapewne mi9 nie ma w polskim magazynie. Gwarancja w chinskich sklepach polega na tym, ze odsylasz telefon do Chin, czasami jesli jest to pier**la zgadzaja sie na naprawe w PL i pokrycie kosztow, ale to sa jednostkowe przypadki. No i tak naprawde, jedyne co na nich dziala, zeby cie nie olewali, to polroczna ochorna kupujacego w przypadku platnosci przez paypal i dlatego jesli bys sie decydowal na zakup w Chinach, to TYLKO I WYLACZNIE platnosc paypalem.

2. Opisy sa czesto z d*py, nie wrzucili calosci, nie chce im sie uzupelniac/poprawiac itd... Oni maja jedna formatke na telefony i jest ctrl+c i ctrl+v

3. Gwarancja, mozesz dostac telefon przeznaczony na rynek chinski, dolaczona ladowarka moze miec wtyk chinski, napisy na pudelku "krzaczkami". Tu duzo zalezy od wersji jaka kupisz. 

Chcesz sie czuc pewnie z gwarnacja, zakupem itd... kup na amazonie, ewentualnie w polskiej dystrybucji (oficjalnej a nie gowno sklepy) i tyle. Ale cos za cos, bo wiaze sie to jednak z wyzsza cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zawsze, przy wysyłce z kin, ryzyko ovatovawnia... I cena nagle się zrównuje... A u nas pełna gwarancja 2 lata i można podejść na miejscu i conajmniej komuś nagadać.... albo w dsiób dać (dla bardziej nerwowych opcja) ;-) . Żeby to jakieś konkret różnice były... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JamCiTo napisał:

I jak zawsze, przy wysyłce z kin, ryzyko ovatovawnia

Gearbest posiada wysyłkę "PiorityLine" która zapewnia brak ovatowania.

17 godzin temu, DoreK03 napisał:

Jak jest z gwarancją w Gearbest? Wiem, że trwa 12 miesięcy, ale czytałem, że mają już magazyn w Polsce.

Magazyn nic nie zmienia. Jest to sklep w Chinach i podlega pod tamtejsze prawa, miejsce magazynu nie ma znaczenia. Gwara jest teoretycznie 12msc, ale w razie problemów unikają odpowiedzialności, a jeżeli nie wykupisz ich ubezpieczenia, to o zwrocie kasy, czy jakimkolwiek poziomie obsługi możesz zapomnieć.

17 godzin temu, DoreK03 napisał:

Skoro jest to global version, to dlaczego w specyfikacji nie ma języka polskiego? W komentarzu też ktoś zadał pytanie o polski soft i otrzymał odpowiedź, że nie ma polskiego softu.

Bo to nie jest global widocznie, a może i jest, ale GB ma w nosie opisy? Bóg ich jeden wie... Możesz dostać wersje chińską z wgranym softem global i przejściówką zamiast ładowarki EU...

17 godzin temu, DoreK03 napisał:

Jakie są różnice (o ile takie występują) między Mi 9 sprowadzaną z Gearbest a kupowaną w PL?

Wersja (china, global, international etc... GB jest mistrzem w tworzeniu nowych "wersji" tego samego produktu), obsługa, gwarancja, rękojmia... Przy aktualnych cenach, sensu większego sprowadzania Mi9 z chin nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, ale ja wiem o priority... Ale nie każdy umie się posługiwać typem przesyłek, dlatego napisałem o ryzyku, a nie o pewniku. 

W jednym się zgadzamy w 150% - przy aktualnych cenach, sprowadzanie Mi9 skądkolwiek (a szczególnie od chinoli) przypomina rzeźbienie w kupie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...