Sign in to follow this  
xsenon

Brak poprawnej synchronizacji w Redmi 4x

Recommended Posts

Witam Was. Męczę się z tym problemem od dawna. 

Mam problem z synchronizacją aplikacji na Redmi 4x. Gmail, fb, messanger i inne... Gdy używam telefonu wszystko jest ok. Po wyłączeniu ekranu, do około 5 min też jest ok. Powiadomienia przychodzą natychmiastowo. Natomiast gdy wyłączę ekran an dłużej i nie używam telefonu, nie dostaję żadnych powiadomień. Wszystkie przychodzą jednocześnie w momencie wlączenia ekranu... 
+ dodana kłódeczka na aplikacji. 

Wczoraj zaktualizowałem system do MIUI 10.4  9.5.23  oraz przywróciłem usatwienia fabryczne. 

Dodatkowo ustawiłem opcje jak na zdjęciu i dalej to samo. 

Screenshot_2019-05-30-13-51-00-977_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-30-13-51-33-715_com.android.settings.png

Screenshot_2019-05-30-13-50-36-018_com.miui.securitycenter.png

Edited by xsenon

Sprawdź czy po kliknięciu w Autostart (nie w przełącznik tylko obok) w uprawnieniach masz zaznaczone obydwie opcje ew. przełącznikiem wyłącz i włącz. Co do powiadomień to autostart powinnien wystarczyć, jak wyłączysz jeszcze oszczędzanie baterii to powinny przychodzić natychmiast. Kłódka to trochę co innego, też wyłącza oszczędzanie baterii, ale głównie służy to temu żeby apka zostawała w pamięci po czyszczeniu (X) w menu Ostatnie.

Mam włączone.. dalej jest ten sam efekt. Telefon poleży dłużej bez ruchu i maile nie przychodzą. Włączam ekran i w tej samej sekundzie przychodzą wszystkie... 

Kiedyś miałem ten sam problem. Po jakiejś aktualizacji jakby ustąpiło i teraz znowu to samo. Już przez ostatnie 3 aktualizacje. Jakieś pomysły ? 

Screenshot_2019-05-30-15-39-14-820_com_miui.securitycenter.thumb.png.827993aedf480a4e291723b006864baa.pngScreenshot_2019-05-30-15-39-11-963_com_miui.securitycenter.thumb.png.bf0f4e52d708f6b297f595d070a847c5.png

Gmaila nie używam osobiście, ale słyszałem że są z nim ostatnio problemy z synchronizacją właśnie. Jeśli przy autostarcie i wyłączonym oszczędzaniu baterii dalej jest problem to ciężko będzie coś poradzić i możliwe że to Gmail. Tylko jak to w końcu jest, bo pisałeś że z innymi apkami też jest to samo? Ja w apkach w których chce mieć powiadomienia mam tylko autostart dany i nie ma problemu.

Edited by densa

Tak, z resztą jest to samo. Np Gdy włączę ekran przychodzą wiadomości z messengera lub ig. Czasami przychodzą przy wyłączonym ale tak jak wspominałem wtedy kiedy tel był niedawno używany.. 

Mógłbyś jeszcze sprawdzić w optymalizacji baterii (ustawienia>system>dodatkowe ustawienia>prywatnosc>specjalny dostep>optymalizacja baterii) czy te apki mają brak optymalizacji, ale są to ustawienia androida i potrafią się resetować, bo kłócą się z oszczędzaniem baterii miui. Zresztą jak ustawisz w miui na brak ograniczeń, to tam też ta apka powinna mieć brak optymalizacji. Problem od dawna, ale używałeś innych softów? Rozumiem że teraz masz global bete, a nie miuipolska? Ja ogólnie na global stable jak byłem i teraz od jakiegoś czasu miuipolska beta to raczej nie mam problemów z powiadomieniami, chociaż raz na jakiś czas potrafi mi przyjść powiadomienie po włączeniu ekranu jak u Ciebie.