Skocz do zawartości

Zużycie baterii przez sygnał sieci


Ciacho23

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam nowy temat o tym problemie, bo myślę że warto. Powiem szczerze, że nie spotkałem się w żadnym że swoich dotychczasowych telefonow, aby sygnał sieci zuzywal tyle baterii wyprzedzając nawet ekran. Męczę się z tym problemem 2 tygodni. Zainstalowałem xiaomi.eu myslac, że coś się poprawi, że to wina softu, a tymczasem jest gorzej jak wcześniej. Przez noc (6 godzin) spadło mi dzisiaj 13% baterii. To wszystko na pelnym zasięgu LTE. Telefon nie podłączony pod wifi.

Czy myślicie, że coś się poprawi przy jakiejś aktualizacji, czy to raczej wina hardware?

Edit. W sumie teraz zauważyłem że miałem cały czas wybudzony telefon. Jak sprawdzić przez co?

Screenshot_2019-05-30-05-54-08-063_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-05-30-05-53-46-628_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-05-30-05-53-59-757_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest bardzo podobnie tzn:

20h od ostaniego ladownia -

19% to sygnal siec, 12% to ekran (ale właczony 3.5h) - mam obecnie jeszcze 49% baterii.

Caly czas na wifi  - w tym czasie bylem na lte tylko przez 1h - pozatym dane komorkowe wylaczone.

Zauwazylem ze na wifi bateria trzyma super - i 6h ekranu nie bedzie problemem - przy lte - drastycznie to spada.

Ps. przez noc - 8h - zeszlo mi jakies 7-8% (tylko wifi wlaczone).

 

Mam wrazenie ze ten telefon taki juz jest - na wifi bateria super - na lte ucieka duzo szybciej.

 

Sygnal sieci w statystykach baterii mi nie przeszkadza bo i tak czas na ekranie jest bardzo ok ( top 3 apek - 1. YT 2. instagram 3. system androdid).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wifi jest zupełnie inna kwestia, bo jest tak jak piszesz, dość dobrze. Sprawa się właśnie rozbija o dane komórkowe. Ja bardzo dużo w ciągu dnia przebywam poza domem (gdzie nie zawsze sygnał sieci jest idealny) i czasem cały czas "jadę" na danych komórkowych,  a dostęp do neta muszę mieć. Wrzucę wieczorem statystykę kiedy bateria będzie mi się kończyła- to samo ładowanie co screeny w pierwszym poście, ale już widzę, że będzie słabo (prawdopodobnie nawet nie wytrzyma do wieczora). Szkoda, bo telefon bardzo mi się podoba, ale chyba będę musiał się z nim rozstać.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, na wifi będzie zazwyczaj lepiej, ale coś masz nie tak z tym ciągłym wybudzeniem. Próbowałeś uruchamiać ponownie, bo może coś się przywiesiło? Trzeba by było zobaczyć te screeny po całym dniu, bo tutaj na tych pierwszych to widać że naładowałeś go, trochę coś tam porobiłeś i potem te kilka h leżał nieużywany + wybudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.xda-developers.com/mi-9-se/review/standby-drain-t3902239

tu jest cały temat o tym - ludzie maja podobnie bardzo niestety...

ale jak mowie - ja w ciagu ostanich 20h- 19h wifi - 1h lte i tez mam sygnal sieci na 1wszym miejscu w zakladce "sprzet" - 24.5% obecnie.

 

naladuje zaraz na 100% i wlacze lte only - zobaczymy jak bedzie wieczroem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.xda-developers.com/mi-9-se/review/standby-drain-t3902239
tu jest cały temat o tym - ludzie maja podobnie bardzo niestety...
ale jak mowie - ja w ciagu ostanich 20h- 19h wifi - 1h lte i tez mam sygnal sieci na 1wszym miejscu w zakladce "sprzet" - 24.5% obecnie.
 
naladuje zaraz na 100% i wlacze lte only - zobaczymy jak bedzie wieczroem 
 
Nikt się do Ciebie nie dodzwoni w trybie lte only jeśli nie masz volte

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tam piszą to trochę czarna magia dla mnie. Nawet nie wiem co to ten kernel i do czego to służy:-)

Edit. No i po baterii... 20h, 3:30 SOT. Jak sobie przypomnę mojego poprzedniego fona Redmi 3, który po 2.5 roku od zakupu wytrzymuje 2 dni i 6h SOT (całość na LTE) to mnie skręca.

 

Screenshot_2019-05-30-17-33-54-417_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-30-17-33-41-516_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-30-17-33-29-724_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-30-17-33-25-353_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na obrazku. 

 

Zostawiam teraz na danych kom do 7.00 i zobaczymy ile zejdzie przez noc. Dam znać jutro rano. Imo wygląda to obecnie całkiem ok. 

Screenshot_2019-05-31-00-30-54-749_com.miui.securitycenter.png

 

@edit 

Po nocy zeszło 6 procent przez 6,5h.

O dziwo użycie sygnału sieci wzrosło o parę dziesietnych. 

Cały czas na danych komórkowych 

Wygląda na to że coś się poprawiło po tych zmianach. Co więcej w apkach pojawiły mi się usługi xiaomi i Facebooka. Ktoś wie co to za shit? 

 

Screenshot_2019-05-31-06-56-16-022_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-05-31-06-56-26-179_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-05-31-06-55-49-246_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-05-31-06-56-05-897_com.miui.securitycenter.png

 

Przełączam dziś na wifi i zobaczymy czy bedzie znow sygnal sieci tak zarl baterie.

 

@Ciacho23 wylacz roaming i ustaw sobie szukanie sieci jak mam ja i dac znac plz ;)

 

Edytowane przez bpioter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roaming mam wyłączony. Jakie szukanie sieci ustawić? Chodzi Ci żeby wyłączyć skanowanie wifi?

Używasz odcisku palca? Bo na XDA piszą, że może mieć wpływ na zużycie baterii gdy telefon jest nieużywany.

Ja wczoraj wyłączyłem odcisk palca i tak:

22:00 - 00:00 - 1h 10min SOT i jeszcze 86% baterii - SUPER.

00:00 - 7:00 - telefon nieużywany- 83% baterii więc tylko -3% przez 7h. - WOW!!

07:00 - 7:30 - 75% czyli poszło 8% baterii w pół godziny przy 10 minutach SOT (WTF??)

7:30 - 13:30 - 50% baterii czyli - 25% przez 6h przy 40 minutach SOT.

Nie ogarniam działania tej baterii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tego nie ogarniam... wrocilem na wifi dzis - 

85% - tel wlaczny 3h.20 min - zostalo 85% baterii - 1h11min SOT i uwaga - sygnal sieci 1 miejsce - 29% O_O

odcisk palca mam - i zostawiam

chodzi mi o te zmiany LTE/UMTS - itp

na wifi zre bardziej sygnal sieci niz bez :D O_O 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie widać, że telefon ma problem z zarządzaniem energią kiedy są częste wybudzenia przez powiadomienia, czy też często się włącza ekran na chwilę. Bateria wtedy leci jak szalona. Kiedy się non stop używa telefonu i nie gasi ekranu to jest w porządku.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RN5p. Wgrałem najnowsze miuiStable na androidzie 9 i niestety, wydaje mi się że mam to samo. Sygnał sieci jest na 1. miejscu. Zasięg ok, pasek w statystykach na zielono. Nic innego niepokojącego nie widać. Wszystko jak na poprzednich softach. 

Po zmiani oprogramowania przeprowadzam jeden test. Ładuje do pelna, czyszczę pamięć i zostawiam. Po 6h na 8.1 ubywało 2% a na 9 ubyło 5%. To jedno.

Do tego dochodzi znikanie w oczach baterii na włączonym ekranie. I nie jest to wymysł, po prostu teraz ekran ja wciąga jak szalony. Z około 5-6h w ciągu dnia zrobiły mi się 4. 

Na obronę samego softu mogę dodać, że nie robiłem wipe (wczesnej również, wgrywam nowe i oczekuje działania, po to mam stable). Druga opcją jest to że po okresie zimy i ostatnich deszczy dopiero teraz się wypogadza, wiec telefon w ciągu dnia musi mocniej świecić w słoncu, co zapewne odbija się na SOT ale zeby az Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od kilku dni posiadam note 7 przesiadłem się z note 5 i też zauważyłem problem z bateria która znika wlanie przez sygnał sieci. 

Moja propozycja jest taka zgłaszacie problem po przez tel:

Ustawienia > opinia> zaznaczyć problem

Im więcej zgłoszeń tym producent mam nadzieję zajmie się szybciej. Ja dołączyłem screen oraz zgodziłem się na wysłanie logów z tel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...