Skocz do zawartości

MIUI 9.5.23


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne posty które nie będą odnosić się do xiaomi.eu 9.5.23 a do Globala lub jakiegokolwiek innego ROMu zostaną natychmiast nagrodzone punktami ostrzeżeń. Problemy z wyborem paczki aktualizacji na Globalu naprawdę nie muszą być poruszane w wątku.. który no... do tego nie służy...

Koniec ogłoszeń parafialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Śmiesznie. Wczoraj instalowałem, a dziś rano chcąc zapłacić w piekarnii tel zawibrował 2x i nic... nie przeszło... ja już zawał, pomyślałem o słowach kolegi@srgn1 i tzw. grupie B, ale po 20 minutach już działało normalnie. Może mój błąd? No nieważne. Ale działa ;)

Przy każdym pierwszym resecie LTE w ogóle nie działa w Mi5. Dopiero drugi, pomaga. 

Dla zainteresowanych, VoLTE też działa i VoWifi (przez app). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko z tego co napisano, ta poprawka to jest na romach z androidem 9. Mi 5 - android 8, chyba że masz jeszcze jakiś telefon. Jak ktoś nie potrzebuje Magisk, a wszystkie sposoby przestały działać (tak jak u mnie), to naprawdę świetna rzecz, na którą warto było poczekać. Nie marudzić, a trzymać kciuki by działała jak najdłużej i żeby w końcu Google spuściło trochę z tonu. Teraz mi przyszło na myśl, że może to rykoszet, wymierzony w Huawei'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mix 2 zauważyłem jakiś dziwny "problem" a mianowicie po nocy (telefon w stanie czuwania) brak jakichkolwiek powiadomień (dioda nie świeci).

Ale gdy wybudzę telefon zaczynają pojawiać się powiadomienia o poczcie, sms, aktualizacjach aplikacji...

Wszystko inne funkcjonuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi6 od przejścia na Android 9 przyciski głośności obsługują dźwięk multimediów w zasadzie tylko przy oglądaniu Youtube, lub odtwarzaniu czegoś przez wbudowaną aplikację do multimediów. Natomiast, kiedy odtwarzam jakiś film wysłany np. na whatsapp, lub przez przeglądarkę internetową to przyciski głośności już zmieniają tylko dźwięk dzwonka. Wcześniej działało to inaczej, więc jestem ciekawy, czy da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie. Wczoraj instalowałem, a dziś rano chcąc zapłacić w piekarnii tel zawibrował 2x i nic... nie przeszło... ja już zawał, pomyślałem o słowach kolegi[mention=25117]srgn1[/mention] i tzw. grupie B, ale po 20 minutach już działało normalnie. Może mój błąd? No nieważne. Ale działa
Przy każdym pierwszym resecie LTE w ogóle nie działa w Mi5. Dopiero drugi, pomaga. 
Dla zainteresowanych, VoLTE też działa i VoWifi (przez app). 
Jak ustawiłeś wibracje przy nfc? Mam MI 6 i miałem to więcej niż rok temu, teraz przy płatnościach fon nie wiruje. Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JayZ93 napisał:

dziwna sprawa, u mnie na Mi6 działa prawidłowo i klawisze głośności zawsze sterują multimediami

A możesz sprawdzić, czy jak ktoś wyśle Tobie film na whatsapp i otworzysz go z poziomu czatu to, czy wtedy również? Bo u mnie z poziomu czatu nie obsługuje multimediów, a jak już wejdę w galerię i z jej poziomu otwieram film to obsługuje normalnie

Cytat

 

Edit: Przepraszam, ale ja mam ustawione na dzwonek, a nie na multimedia klawisze głośności. Chodzi mi o to, że wcześniej przy odtwarzaniu multimediów automatycznie sam zmieniały się klawisze do obsługi właśnie multimediów obojętnie, gdzie były multimedia otwierane. Teraz automatycznie zamienia się tylko na Youtube i w galerii systemowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redminote2 @Zenderable

Żeby hotspot działał prawidłowo należy zrobić to co jest opisane:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/tut-hotspot-connecting-fix-t3796847

Sprawdzone, sam tak robiłem i działa. Nie wiem dlaczego jak problem jest poruszany od jakiegoś czasu to nie ma opisu w pierwszym poście jak się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2019 o 19:56, mishkovitz napisał:

Na szybko po instalacji na mix2S:
+używanie odcisku palca do odblokowywania i logowania w aplikacjach: Revolut, PayPal, mBank, Santander- bezproblemowe
 

-podwójne stuknięcie do wybudzenia nadal nie zawsze działa
 

Na mix2  odcisk palca super jak powyżej oprócz mObywatel(ktoś potwierdzi?),podwójne stukniecie wybudź-wyłącz działa bez zastrzeżeń no i płatności Google Pay na NFC wreszcie bezproblemowo,brawo Acid:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcisk palca w aplikacji Santandera nadal z błędem. Dodatkowo zauważyłem, że przy blokowaniu połączeń mimo zaznaczonej opcji "Bez powiadomień" nadal widać próby połączeń od zablokowanych numerów na liście. Może to ktoś potwierdzić ?

Mi 6

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zenon napisał:

Na mix2  odcisk palca super jak powyżej oprócz mObywatel(ktoś potwierdzi?)

Potwierdzam, wywala jakiś błąd i prosi o pin.

 

19 godzin temu, Zenon napisał:

płatności Google Pay na NFC wreszcie bezproblemowo

Akurat u mnie płatności zawsze działały bardzo dobrze (chyba fart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2019 o 14:23, piotrplawecki napisał:

Czy to normalne że od jakiegoś czasu po każdej aktualizacji nie działa czytnik palca? Problem rozwiązuje dopiero zainstalowanie Magisk. Ale to trochę bez sensu co można z tym zrobić? Macie pomysł? Telefon Mi6

Nie jest to normalne, u mnie problem też występuje i instalacja magiska tego nie naprawia.

Mi kilka razy udało się naprawić problem kopiując plik "settings_fingerprint.xml" z poziomu recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Czy spotkaliscie się może z takim problemem w aplikacji filmweb? Pomijam fakt że aplikacja nie jest już dostępna w sklepie Play. Brak zdjęć i miniaturek. Nie mam żadnego adblocka - czysty system. Na Mi5s i androidzie 7 problem nie występował.
Obecnie posiadam Mi8 6/128. 402d2963c0910829b9698bc0866f268a.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, jak jestem  w apce SMS i odpisze na wiadomość, pozostawię tak z widoczną klawiaturą i ekran zgaśnie. To klawiatura pozostaje na ekranie i zasłania odcisk palca. Muszę kilka razy próbować włącznikiem odblokować telefon. Wcześniej tego nie było.

61674221_632337863949318_7139168830676271104_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milenium17 napisał:

Ja mam taki problem, jak jestem  w apce SMS i odpisze na wiadomość, pozostawię tak z widoczną klawiaturą i ekran zgaśnie. To klawiatura pozostaje na ekranie i zasłania odcisk palca. Muszę kilka razy próbować włącznikiem odblokować telefon. Wcześniej tego nie było.

 

Prawdopodobnie z tego powodu MIUI wydało 9.5.25. Ale nie wiem nic na temat tego czy będzie on budowany przez nas czy nie, raczej nie.

Dnia 27.05.2019 o 17:53, Oxilles17 napisał:

Czy można gdzieś spis aplikacji, które wyświetlają teraz powiadomienia na AOD?

Na xiaomi.eu: Instagram, BlackBerry Hub, Wiadomości Google, Lista zadań Google, Hangouts, KakaoTalk, Outlook, Skype (wszystkie wersje, bo są widzę 3), Snapchat, Tapatalk, Telegram, Telegram X, Viber, VKontakte, WhatsApp (zwykły i Business), WeChat, QQ, Facebook, LINE, Gmail, domyślna apka Poczty, domyślny Kalendarz, Kalendarz Google, SMS, Telefon. (pogrubione - także na Globalu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Na xiaomi.eu: Instagram, BlackBerry Hub, Wiadomości Google, Lista zadań Google, Hangouts, KakaoTalk, Outlook, Skype (wszystkie wersje, bo są widzę 3), Snapchat, Tapatalk, Telegram, Telegram X, Viber, VKontakte, WhatsApp (zwykły i Business), WeChat, QQ, Facebook, LINE, Gmail, domyślna apka Poczty, domyślny Kalendarz, Kalendarz Google, SMS, Telefon. (pogrubione - także na Globalu)

Dziękuję bardzo :) Nieco porażający jest tylko brak wsparcia dla Messengera... Jest w planach dodanie go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ikon powiadomień na AOD - jeśli macie Magisk to polecam zainstalowanie EdXposed i modułu MIUI AOD Notification Icon. Z nim wyświetlają się ikony z wszystkich aplikacji :)

A teraz pytanie: czy ktoś zauważył, że od jakichś 3 tygodni samo włącza się skanowanie Wi-Fi? Zawsze to wyłączam, a jak czasami spojrzę na wykres baterii to Wi-Fi jest non stop włączone. Rzut okiem na skanowanie - i jest włączone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak baaardzo dawno nie robiłem aktualizacji (moja wersja to 7.11.2.) na Mi5 to powinienem podjąć jakieś szczególne kroki przed podjęciem się odświeżenia systemu? :D Domyślam się, że najnowsze TWRP (nie ma tu żadnego kruczka jak mam takie stare?). Ewentualnie jakieś konkretne, kluczowe wersje softów, których nie można było ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...