Skocz do zawartości

hotspot, pasmo 5 GHz nie jest dostępne w tym kraju


Perty

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniając pasmo WI-FI w Przenośny hotspot z 2,4 GHz na 5 GHz pokazał się komunikat : "Pasmo 5 GHz nie jest dostępne w tym kraju". Telefon kupiłem między innymi dlatego, że obsługuje 5 GHz a tu taka lipa. Jest na to jakaś rada czy należy się pogodzić, że zostałem wystawiony do wiatru przez sprzedawce/producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zszokowany, że tak mało osób pisze na ten temat...Czy nie działające 5GHz w tym telefonie to problem poważny, dotyczący większości modeli, czy też wyjątkowa sytuacja której doświadczyli nieliczni w tym użytkownik Perty?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyli kanał 1 dla 5GHz na całą EU. Regulacje prawne naszej kochanej Unii. Zmien w telefonie region na inny niż kraj EU i po problemie. To nie bolączka tylko tego telefonu

Dnia 26.05.2019 o 23:32, cointreau napisał:
Jestem zszokowany, że tak mało osób pisze na ten temat...Czy nie działające 5GHz w tym telefonie to problem poważny, dotyczący większości modli, czy też wyjątkowa sytuacja której doświadczyli nieliczny w tym użytkownik Perty?    

 Działa, mam router z 5GHz i normalnie odbieram i się łacze na region PL. Problem pojawia się przy tworzeniu hotspota na telefonie, trzeba zmienić na inny region, wtedy jest ok, bo hs tworzy się na kanale 1 a nie ma opcji zmian kanału na hs

Dnia 23.05.2019 o 18:33, Perty napisał:
Region jest w porządku "Polska". Na paśmie 2,4 GHz wszystko działa. Tylko to cholerne 5 GHz fiksuje.

 No właśnie ma.

Proszę tu link do oficjalnego tematu w tej sprawie

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4944909&highlight=5%2BGHz

Edytowane przez Orjon
NIE. WALCIE. TYLE. PUSTYCH. LINII... Ile można?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to zarowno Global/EEA/Miui Polska czy może w którymś działa hotspot 5GHz z regionem Polska ?
Poprostu zmień na inny region niż te EU. Obejmuje napewnoe Global a EEA jak sama nazawa to jest rom dostosowany pod Unię Europejśką więc tu jest na 100%.
Xiaomi.eu nie powinno obejmować, jak jest region Chiny.Bo na China Miui nie ma tego ograniczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k120 napisał:

Poprostu zmień na inny region niż te EU. Obejmuje napewnoe Global a EEA jak sama nazawa to jest rom dostosowany pod Unię Europejśką więc tu jest na 100%.
Xiaomi.eu nie powinno obejmować, jak jest region Chiny.Bo na China Miui nie ma tego ograniczenia.

Rozwiązanie ze zmianą regionu znam. Szukam pretekstu by "flaszkę" zrobić z EEA na coś innego bo już sam fakt jakiś obostrzeń UE mnie drażni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...