Skocz do zawartości

Propozycje spolszczeń do Xiaomi robot vacuum


Wojak_09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio trafiłem na spolszczenie do odkurzacza Xiaomi 1gen. oraz s50, jednak mocno nie odpowiadał mi głos z załączonych voicepack'ów default_icon_e_sad.gif . Tak więc postanowiłem przysiąść i wyedytować go tak, aby mówił głosem Juliana z Madagaskaru. Edytowałem jedynie komendy o małym znaczeniu (kody błędów w większości zostawiłem bez zmian) ze względów bezpieczeństwa. Jeśli macie ochotę spróbować zamieszczam link do instrukcji i pliki potrzebne do instalacji. Do spolszczenia wykorzystałem voicepack pl2-marta i jego należy wybrać.

P.S. Nie używajcie plików z poradnika, ponieważ są nieaktualne i aplikacja Mi Home z poradnika nie działa.

Instrukcja: https://www.pokoleniesmart.pl/xiaomi-vacuum-cleaner-i-roborock-potrafia-mowic-po-polsku/

Pliki potrzebne do wgrania: https://www.dropbox.com/s/r4x72oqbykd83i7/soft.zip?dl=0

Voicepacki:

Życzę miłej zabawy default_icon_e_wink.gif

P.S. Czekam na propozycje voicepacków. Możecie pisać propozycje typu: tytuły filmów, aktorzy, postacie itp. Lub według listy komend (będzie mi łatwiej :-D ): 

  1. back_dock_failded – nie mogę dotrzeć do stacji dokującej. Proszę usunąć przeszkody i upewnić się, że stacja dokująca jest czysta.
  2. Back_dock_nearby – nie mogę dotrzeć do stacji dokującej. Proszę usunąć przeszkody.
  3. Bin_in – pojemnik na kurz został włożony.
  4. Bun_out – pojemnik na kurz został wyjęty
  5. Binout_error10 – pojemnik na kurz został wyjęty. Proszę wyczyścić pojemnik.
  6. Charging – Ładowanie
  7. Clean_bin – Proszę wyczyścić pojemnik na kurz.
  8. Clean_finish – odkurzanie zakończone. Powrót do stacji dokującj.
  9. Findme – Jestem tutaj!
  10. Finisz – Odkurzanie zakończone.
  11. Goto – Wyruszam do wyznaczonego miejsca.
  12. Goto_complete – dotarłem w wyznaczone miejsce.
  13. Goto_failed – nie mogę dotrzeć do wyznaczonego miejsca, prawdopodobnie ze względu na przeszkody.
  14. Home – wracam do stacji dokującej.
  15. No_power – poziom naładowania akumulatora jest niski. Wracam do stacji dokującj.
  16. No_power_charging – Poziom naładowania akumulatora jest niski. Potrzebuję więcej czasu na naładowanie.
  17. No_spot_on_dock – umieść robota w miejscu docelowym, przed rozpoczęciem czyszczenia punktowego.
  18. Pause – Wstrzymuję.
  19. Power_off – Wyłączam
  20. Power_resume_clean – akumulator naładowany. Kontynuuję czyszczenie.
  21. Relocate_failed – Nie wiem gdzie jestem.
  22. Remote – Używam pilota zdalnego sterowania.
  23. Remote_complete – Zakończono używanie pilota zdalnego sterowania.
  24. Restart_clean – Pozycja nieznana. Rozpoczynam nowe czyszczenie.
  25. Resume_clean – Wznawiam czyszczenie.
  26. Resume_home – Wznawiam powracanie do stacji dokującej.
  27. Resume_zone – Wznawiam czyszczenie wyznaczonego obszaru.
  28. Return_no – nie można wrócić do punktu wyjścia.
  29. Return_yes – nie można wrócić do stacji dokującej. Odłuż odkurzacz bliżej stacji dokującej i spróbuj ponownie.
  30. Spot – Rozpoczynam czyszczenie punktowe.
  31. Start – Rozpoczynam czyszczenie.
  32. Stop – zakończono czyszczenie.
  33. Stop_goto – zakończono dojazd do wyznaczonego punktu.
  34. Stop_spot – zakończono czyszczenie punktowe.
  35. Stop_zone – zakończono czyszczenie wyznaczonych obszarów.
  36. Timed_clean – rozpoczynam zaplanowane czyszczenie.
  37. Zone – rozpoczynam czyszczenie w wyznaczonych miejscach.
  38. Zone_complete - Zakończono czyszczenie wyznaczonych miejsc. Wracam do stacji dokujączej.
  39. Zone_failed – Zakończono czyszczenie wyznaczonych miejsc. Niektóre miejsca nie zostały sprzątnięte.
 

 

 

Edytowane przez Wojak_09
Poprawa gramatyki oraz zmiana koncepcji.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio nie mam zbyt dużo do roboty, więc mam propozycję. Jeśli macie pomysły na fajne tłumaczenia, które chcielibyście usłyszeć z waszych robotów, opiszcie je pod tym tematem. Ja skompiluje do nich voice paczki. Co wy na to?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian jest spoko. Uśmiać się idzie. Ale po tygodniu chyba już go nie lubię :) Trza  by było zrobić spis komend po polsku najczęściej używanych  typu

Wznawiam odkurzanie, Pojemnik wyjęty  itd.

Do tego dopasować jakieś urywki z filmów typu 

1. Odpoczywam i ładuje się (po zadokowaniu) na np  - Nas? Bohaterów? Prądem?!.

2. Rozpoczynam sprzątanie -  Ja tu widzę niezły burdel!

3. Pojemnik wyciągnięty - Kobieta mnie bije

4. wznawiam czyszczenie - Uć! Replay! Replay! No, no, no nie dały z tego replaya

5. sprzątanie strefowe - Ty, chodź no tu. Gdzie ty tam idziesz? Chodź tu do pana

6. wracam do stacji dokującej -  Uwaga, grupa! Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja.

TUTAJ są wszystkie cytaty z seksmisji a mp3 do pobrania są wszędzie :) Jak ktoś ma jakieś inne propozycje to wstawiać, ale trzeba by było zrobić spis komend najczęściej używanych w odkurzaczu to można coś dopasować.

 

Edytowane przez witek_77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie jest ten voicepack z Julianem? Bo w poście podałeś 2 identyczne linki - oba prowadzą do apki na telefon i na pc.
Jeśli możesz, to popraw odnośniki - króla Juliana chętnie bym sobie zainstalował
Już poprawione

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bałagan jest tu na forum co do tematów o odkurzaczach ale mam nadzieję, że się nie powtórzę. ;)

Chcę się podzielić prostszym (według mnie) sposobem instalacji spolszczenia. Dzięki plikom, które niżej udostępniam, wszystko da się zrobić z poziomu telefonu bez użycia komputera. 

Wszystko dokładnie opisane jest w temacie na zagranicznym znanym forum: XDA

W skrócie:

1. Pobieramy i instalujemy XVacuum_Firmware.apk

2. Resetujemy WiFi w odkurzaczu. 

3. W telefonie wchodzimy w Ustawienia/WiFi i kliknięciem w nazwę naszego odkurzacza łączymy się z nim. 

4. Uruchamiamy aplikacje XVacuum_Firmware.

5. Po udanym połączeniu z odkurzaczem wystarczy wybrać FLASH SOUND i wybrać, któryś z gotowych lektorów dostępnych TU

6. Po zakończeniu robot już mówi po polsku i wystarczy ponownie go dodać w Mihome. 

 

W instrukcji podałem gotowe paczki dźwięków. Oczywiście można je zrobić samodzielnie tworząc folder z dowolnymi plikami .wav i odpowiednim przekonwertowaniu go do formatu .pkg

W tym celu trzeba pobrać program na komputer WAV2PKG z tego samego tematu na XDA (drugi post) 

Ważne aby paczka nie zawierała polskich liter i znaków interpunkcyjnych.

Edytowane przez taki_jeden
Na prośbę witek_77
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taki_jeden Nie chcę robić burdello tutaj także dołóż do swojego posta jeszcze info o możliwości zrobienia pliku PKG z folderu z WAVami. Inaczej nie zainstalujesz tym sposobem, a win mi robot jedzie z luźnych WAVe. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki są te same co w instrukcji do pobrania w pierwszym poście tego tematu więc tam można je pobrać i posłuchać.
Co do powrotu to wydaje mi się, że wystarczy w Mi home w ustawieniach robota wybrać odpowiedni standardowy voicepack ale tego nie sprawdzałem.
Masz rację... Wystarczy w oryginalnej aplikacji wybrać jeden z voicepack'ów i będzie działać.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niżej do pobrania. Aczkolwiek lepiej by było gdybyś wszedł na XDA z linku podanego przez taki_jeden i stamtąd pobrał. Niby autor nie zabrania kopiowania, ale zawsze lepiej wyglądają statystyki o czym piszę zawiedziony, że na rosyjskim forum pobierają a na XDA nie. W razie coś podaje znowu link KLIKNIJ TUTAJ i na końcu posta pobierasz wersję .apk

XVacuum_Firmware_2.2.0.apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 21:03, taki_jeden napisał:

Trochę bałagan jest tu na forum co do tematów o odkurzaczach ale mam nadzieję, że się nie powtórzę. ;)

Chcę się podzielić prostszym (według mnie) sposobem instalacji spolszczenia. Dzięki plikom, które niżej udostępniam, wszystko da się zrobić z poziomu telefonu bez użycia komputera. 

Wszystko dokładnie opisane jest w temacie na zagranicznym znanym forum: XDA

W skrócie:

1. Pobieramy i instalujemy XVacuum_Firmware.apk

2. Resetujemy WiFi w odkurzaczu. 

3. W telefonie wchodzimy w Ustawienia/WiFi i kliknięciem w nazwę naszego odkurzacza łączymy się z nim. 

4. Uruchamiamy aplikacje XVacuum_Firmware.

5. Po udanym połączeniu z odkurzaczem wystarczy wybrać FLASH SOUND i wybrać, któryś z gotowych lektorów dostępnych TU

6. Po zakończeniu robot już mówi po polsku i wystarczy ponownie go dodać w Mihome. 

 

W instrukcji podałem gotowe paczki dźwięków. Oczywiście można je zrobić samodzielnie tworząc folder z dowolnymi plikami .wav i odpowiednim przekonwertowaniu go do formatu .pkg

W tym celu trzeba pobrać program na komputer WAV2PKG z tego samego tematu na XDA (drugi post) 

Ważne aby paczka nie zawierała polskich liter i znaków interpunkcyjnych.

Robiłem wszystko jak opisano powyżej i za każdym razem nic. Aplikacja łączy się z odkurzaczem, jednak przy próbie wysłania pliku pojawia się albo error albo downloading 0% czeka chwile i error? Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, taki_jeden napisał:

@gelu1

Nie pominąłeś punktu 3?

Wygląda jakbyś nie połączył telefonu przez wifi z robotem. 

No właśnie niby się łączy z odkurzaczem. Po połączeniu wyskakuje nawet komunikat na telefonie że połączono jednak jest problem z połączeniem z internetem. Próbowałem wysyłać wszystkie głosy po kolei i nic. Robiłem reset wifi i nawet reset urządzenia do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez gelu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłem tym sposobem 2 sztuki S55 (czarne) i zabieg na obu sztukach trwał kilka sekund. Mojego robiłem starą metodą jak tylko to rozpracowali. 

 

P.S. Po podłączeniu widzisz TOKEN ? Jeżeli wszystko jest OK to po odpaleniu apki zaraz wyświetli token u góry. Jak widać token to wszystko jest ok. Po co ci jakieś połączenie z internetem ? Głos pobierasz na telefon wsześniej i wskazujesz głos z pamięci telefonu. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma :) Musisz sobie zrobić plik PKG. Pobierasz z 1go postu głosy juliana które są wavami i programem z XDA robisz plik .PKG i dopiero wgrywasz. Ja wgrywałem przez PC starą metodą. Dla mnie jest o tyle wygodniejsza, że nie muszę później znowu parować odkurzacza z mihome. Ta apka jest fajna dla nowych użytkowników i do nowych odkurzaczy jeszcze nie sparowanych. Jak ktoś ma już tokena to na PC lepiej mi robo się używa.

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2019 o 10:51, gelu1 napisał:

 Próbowałem wysyłać wszystkie głosy po kolei i nic. Robiłem reset wifi i nawet reset urządzenia do ustawień fabrycznych.

Skopiuj pliki z głosami do katalogu bez polskich znaków w nazwie. Musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

oficjalny dystrybutor, ktory ma kontakt z roborock mogl dostac od nich podpisany polski voice pack. ewentualnie jak serwisuja w polsce to pewnie dostali serwisowy dostep do systemu przed adb, wiec sobie moga wszystko tam wrzucic. co nie zmienia faktu, ze w necie tego nie znajdziesz i sam sobie nie wrzucisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji s50 do najnowszej wersji dodano chyba nowy voice. Otóż po przeniesieniu robota w miejsce i odpaleniu powrotu do stacji żeński głos mówi "positioning, please wait". Wcześniej tego nie było. Resztę mam po polsku. Gdzie mogę wygrzebac ten plik i go podmienić?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś wie jak wyciągnąć z odkurzacza nazwy wszystkich plików dźwiękowych? Wraz z aktualizacją S5 do wersji firmware 2008 doszły nowe komendy ( np od sprzątania wybranych pomieszczeń) ,które są po chińsku ( brakujące pliki .Wav)

Część plików się domyśliłem z czego jestem bardzo dumny :-D:-D :

resume_room.wav

room.wav

room_complete.wav

room_failed.wav

stop_room.wav

Nie mniej jednak cały czas nie mam pełnej listy.

 

Pozdrawiam 

7 godzin temu, jerryw23 napisał:

Dostałem informacje od dystrybutora i gwaranta na pl. ze  koszt wgrania języka polskiego wynosi 100PLN Brutto. W przypadku zresetowania odkurzacza lub zmiany języka, powrót do języka polskiego nie będzie możliwy.  to jednak chyba jest jakaś możliwość?

Może Ci pomóc: 

https://vacuumz.info/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...