emeles

Brak aktualizacji na romie dev

Recommended Posts

Witam, to jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam Xiaomi Redmi Note 4 MTK, a na nim wgrałem rom xiaomi.eu dev, już jakieś ładne pół roku temu. Od jakiegoś listopada 2018 r już. nie pokazała mi się żadna aktualizacja, pokazuje się tylko opcja zainstaluj (skończyło się na Miui 10.2 8.11.15). Ostatnio ściągnąłem najnowszy rom z miuipolska na telefon i próbowałem zaaktualizować przez opcję z pliku .zip. Mimo to że wszystko przebiegło jak powinno nadal mam tą wersję z listopada. Usunąłem tą instalkę razem ze starą. Po usunięciu starej instalki nagle zaskoczyła opcja pobrania aktualizacji. Niestety po aktualizacji mam ciągle starą wersję sprzed paru miesięcy. Proszę o pomoc.

61080053_385610492162853_5376051358002577408_n.png

60592731_339420573410917_6052810398510350336_n.png

Nie bez powodu telefon jest w dziale "Z zakończonym wsparciem". Nie masz aktualizacji, bo zakończyli robienie nowych romów dla niego.

Być może teraz nowych nie robią, ale na stronie jest do pobrania rom z tego roku którego nie mogę zainstalować.

miui.png

Skoro się nie zainstalowało  to najwidoczniej nie masz TWRP. Sprawdź co się stanie jak klikniesz 3 kropki w aktualizatorze > Uruchom w recovery.

No to musisz zainstalować TWRP. Inaczej nie przejdzie.

Nie wiem czemu stare twrp mi się usunęło, ale rzeczywiście instalacja od nowa zadziałała i aktualizacja przebiegła pomyślnie. Problem rozwiązany ;)