Skocz do zawartości

LineageOS 16 Redmi3/PRO - ido


BartM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym przedstawić wszystkim którzy jeszcze używają ido LineageOS 16...

Wymagania: oficjalne TWRP 3.3.0.0 dla ido z twrp.me 

Link do romu wstawię wieczorem, w pracy nie za bardzo mam jak... Aby podgrzać atmosferę zamieszczam screen

Ps. Jest jeszcze mały problem z external storage czyli karta sdhc która nie zawsze widzi galeria i odtwarzacz muzyczny ale da się używać tego telefonu

Ps2. SeLinux na razie jest wyłączony, jest też spora szansa nawet na oficjalne wydanie

Ps3. Tego romu używam od dłuższego czasu oczywiście aktualizując go jak wyjdzie nowa wersja

Nie jestem developerem tego romu, tylko go mocno te

 

Jest już kilka rom-ów opartych na źródłach LOS16 dla ido jak Pixel experience, ASOiP, SuperiorOS, HavocOS 2.5... więc ido jeszcze żyje :)

IMG_20190521_162753.jpg

Link do pobrania: https://drive.google.com/file/d/1GscztnydkDi2QHBeLrDXpjik2A9mrneZ/view?usp=sharing

zalecane dodatkowo po instalacji romu: gapps (z opengapps) oraz magisk 19.2

Prośba o nie podlinkowanie romu na innych forach.

Edytowane przez BartM
Dodatkowe informacje + link do LOS16
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem, to Pixel Experience nie wydał nic na Redmi 3, tylko na Redmi 3s.
Poza tym, mega szacun za dobrą robotę. Co prawda mój staruszek Ido już tylko odpoczywa na półce, ale jutro zobaczę z ciekawości jak wygląda andek nr 9 na nim.
Wielkie dzięki!

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oficjalnie nie znajdziesz nigdzie nic dla ido niestety czy to pe czy inny mod. Dla ido powstał też projekt treble choć np. najnowsze wydania rr nie uruchamiają się. Inne gsi działają ale mają też swoje wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zainstalowałem. Wszystko śmiga. Dzięki!

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Edit 23.05.2019 16:58

Wyszedł jeden problem: Nie mogę przerzucić danych z kompa. Jedynie ładowanie baterii.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Edit 23.05.2019 17:55

I jeszcze jedno - nie mogę zainstalować Gappsów. Wywala błąd.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Nie podbijamy wątków. /Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Tryb USB zmieniasz w ustawieniach developerskich. Ze względów bezpieczeństwa ustawione jest na ładowanie. Zmień tryb na przesyłanie plików i podłącz kabel.

 

PS2 jaki błąd zgłasza twrp? Pobrałeś wersje  gapps dla Android 9 arm64?

Edytowane przez BartM
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku zdjęcie z błędem. Oczywiście twrp najnowsze, tj. 3.3.0.f941cf0226d685e995a4213ea35451f2.jpga38935abc9c29f6a3f163598b70e966d.jpg

 

No i jak wejść w ustawienia developerskie by zmienić ustawienia USB? Nigdy nie miałem tego systemu. W Miui pyta się od razu po podłączeniu tel do kompa. 

Edytowane przez Sylwester Nowaczyk
Dodanie zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

W załączniku zdjęcie z błędem. Oczywiście twrp najnowsze, tj. 3.3.0.f941cf0226d685e995a4213ea35451f2.jpga38935abc9c29f6a3f163598b70e966d.jpg

 

No i jak wejść w ustawienia developerskie by zmienić ustawienia USB? Nigdy nie miałem tego systemu. W Miui pyta się od razu po podłączeniu tel do kompa. 

Masz uszkodzony plik gapps. ZIP file is corrupt! 

Pobierz raz jeszcze gapps...

Ustawienia deweloperskie włącza się w ustawienia > informacje o telefonie > "stukasz" 5x w numer kompilacji 

Wyskoczy powiadomienie o aktywacji ustawień deweloperskich

A je znajdziesz w system> zaawansowane > ustawienia programistyczne

Edytowane przez BartM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
2 godziny temu, michaelwaut napisał:

Widzę na xda już chyba z 10 romów na pie dla ido 

Tak jest ich całkiem sporo bo i HavocOS 2.6 i ostatnio chyba najbardziej stabilny XenonHD dla każdego coś ciekawego się znajdzie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20545]BartM[/mention]Obecnie mam LineageOS 15.1. TWRP już zaktualizowałem. Teraz wystarczy tylko install w twrp czy muszę robić wipe i te pozostałe rzeczy które dodatkowo zaznacza się przy kapitalnej zmianie romu?
Wg mnie, jeśli tylko aktualizujesz ten sam rom, to wystarczy wipe cache i dalvik.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2019 o 11:35, michaelwaut napisał:

Zainstalowałem sobie Mokee 90.0 Pie i jest nawet lepiej niż na pixelu na oreo.

Mokee jest ciekawym romem ale z nim mialem pelroblemy z sms-ami. Raz nowe sms-y trafiały do archa a raz nie dzialaly wcale(nie mozna bylo wyslac ani nic nie przychodzilo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

 

Dnia 5.08.2019 o 12:44, Esper napisał:

Do autora :) Wspomniałem w pierwszym wpisie, że go sobie aktualizujesz - w jaki sposób? Wstawka ma już kilka miesięcy i tak myślę czy nie warto tego zaktualizować :)

Niestety ale jest małe opóźnienie... Niby wszystko działa lecz jest mały problem z czytnikiem odcisków palca z właczonym SeLinux... Reszta już działa poprawnie. Trzeba jeszcze chwilę poczekać

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajny rom, telefon ładnie śmiga, ale jak wszędzie są pewne utrudnienia.

Głównym problemem jest zbyt duża głośność podczas rozmów telefonicznych, czy jest na to jakiś sposób? Poza tym aparat nie jest do końca stabilny, przywiesza się, a po restarcie znikają zdjęcia w galerii. Na szczęście są zapisane w folderze systemowym.

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Edytuj plik /system/vendor/firmware/WLAN/prima/WCNSS_qcom_cfg.ini

Szukaj sekcji :

Intf0MacAddress=000AF58989FF

zamień na inny/oryginalny mac i restart telefonu - niestety nie znam innego sposobu.

Ps. Jest już Android 10 na nasze ido (dokładnie crDroid) postaram się jutro wrzucić wszystkie potrzebne dane a poniżej screen:

Screenshot_20191114-221823_Ustawienia.jpg

Edytowane przez BartM
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam DerpFest i nie narzekam, z czasem jakby tracił trochę wydajność ale wystarczy uruchomić ponownie telefon i działa elegancko, sporo możliwości personalizacji

Po dłuższym czasie zaczęły się zawieszki przy których trzeba było resetować telefon. Po zmianie na mokee żadnych zacinek i telefon wydaje się dużo bardziej wydajniejszy po tygodniu użytkowania, niestety praktycznie brak możliwości personalizacji.

Edytowane przez Alucard
Zmiana romu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Whooyki z allegro wypuścili aktualizację, która nie wspiera już stockowego softu 5.1.1 i teraz szukam czegoś z minimum android 6.

Co polecacie? Ma być szybko i stabilnie i żeby baterii nie żarło zbyt szybko.

Opcje personalizacyjne mają mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Bateria to tylko nowa :) ale wracając do tematu to wszystko jedno co zainstalujesz będzie na pewno działać lepiej. Ja mam/testuję teraz Mokee 10 i mimo małych problemów telefon działa całkiem całkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...