tohan

Mi Band - minimum funkcji

Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem Mi Band (wersja dowolna), ale nie chcę korzystać z większości jego funkcjonalności. Ma pełnić rolę zegarka pokładowego i "powiadamiacza" podczas jazdy na motocyklu.

W 100% wystarczy mi godzina (najlepiej, gdyby można ją włączyć na wyświetlanie stałe), data i powiadomienia o połączeniach i smsach (wystarczy numer - nie musi pobierać danych z kontaktów ani tym bardziej treści wiadomości). W teorii wystarczy nie korzystać z tych funkcji, ale interesuje mnie czy jest opcja takiej modyfikacji softu Mi Band, żeby nie trzeba było instalować dodatkowych aplikacji na telefonie. Chodzi o coś w stylu podłączenia telefonu do zestawu głośnomówiącego w samochodzie - tam po sparowaniu wszystko powyższe działa "w standardzie" i nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji.

Da się zrobić coś takiego? A jeżeli nie to może znacie inne rozwiązanie/urządzenie, które spełniłoby ww. wymagania?

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!

No niestety jest takie ryzyko, ale w razie czego zmontuję jakiś daszek albo inne cudo. Jak już uda się przystosować urządzenie do komunikacji z telefonem to z tym już jakoś dam radę.

BTW: W sumie kwestia zegarka nie jest aż tak istotna, więc nawet jakieś "inteligentne" słuchawki czytające powiadomienia też byłyby ok. Brzmi trochę surrealistycznie, ale biorę pod uwagę każdą z opcji - byleby udało się rozwiązać temat powiadomień.

Napiszę inaczej: na wyświetlaczu zobaczysz coś najwcześniej wieczorem. Mi Band ma bardzo kiepski wyświetlacz. Żadne daszki nie pomogą.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Teraz rozumiem. A znasz może jakąś alternatywę? Obstawiam, że w standardowych rozwiązaniach może być problem, więc pytanie czy są urządzenia, którym można zmieniać soft (coś a'la OpenWrt) albo mogą pracować z podstawowym wsparciem - w ramach protokołu - bez innych bajerów.

Budżet może być wyższy (może nie dużo, ale zawsze). Używki też wchodzą w grę. Na razie - nawet pomijając kwestię ceny - nie udało mi się znaleźć niczego co by się nadawało.

23 godziny temu, tohan napisał:

BTW: W sumie kwestia zegarka nie jest aż tak istotna, więc nawet jakieś "inteligentne" słuchawki czytające powiadomienia też byłyby ok. 

Nie wiem czemu się tak wzbraniasz przed aplikacją. Zainstaluj jakiś automat (np. Tasker, automagic) I niech on czyta powiadomienia kto dzwoni, smsy, komunikatory, mejle bezpośrednio w słuchawce. Jak się uprzesz to i godzinę po kliku w guzik odczyta.

Omijanie aplikacji czy to automatu, czy do obsługi mb3(badz innej opaski lub zegarka) to trochę szukanie komplikacji na siłę.

Inna opcja: weź stary telefon i wsadź do niego kartę VM za 3zlote na mc. Na swoim odpal automat , i  przesylaj powiadomienia na "stary" a na starym automat w formie dużego napisu + max jasność dorabia za komputer pokładowy. 

Edited by frrancuz