Jump to content

Ładowanie tylko na oryginalnym kablu xiaomi - zagadka roku!!


dudijack
 Share

Recommended Posts

Problem jest tak niespotykany, że pozwoliłem go sobie opisać w ww. wątku. Telefon MI-5 posiadam od blisko 3 lat . Do października ubiegłego roku ładowanie baterii przebiegało bezproblemowo w oparciu o dowolną ładowarkę i przewód USB C. Od tego pamiętnego miesiąca telefon można naładować tylko oryginalnym kablem xiaomi. Inne przewody są "ignorowane" przez telefon. Jedynym rozwiązaniem jest restart telefonu, wtedy po ponownym uruchomieniu z już podpiętym innym kablem  następuje i ładowanie i transfer danych . Może jakaś mądra głowa zna rozwiązanie tego problemu? 

Link to comment
Share on other sites

@CryRek Hehe widzę że nie tylko ja wyrobiłem jej dziureczkę ;3 

Kupiona miesiąc, dwa po premierze - i wkładanie kabla za każdym razem to walka na wciskanie, milimetry i (Broń Boże!) nie ruszanie kabla w czasie ładowania. Bolesne. Ale cieszę się że jeszcze działa...

 

Zaś autorze @dudijack - masz rację, możesz czuć się wyjątkowy :D Czyściłeś tak w ogóle gniazdo usb? Lubi się syfić więc i nie łapać... A te kable to na pewno w 100% okej działające? ;] 

Może tylko oryginalny jest w stanie dostarczyć największego natężenia... Ale zasilacz wtedy też oryginalny? Sprawdź pod tym kątem. Poza tym jakiś markowy kabel/ładowarkę ogarnij. Blitzwolf działa bardzo dobrze z Mi5. 

Link to comment
Share on other sites

Problem częściowo rozwiązany. Winne jest złącze USB. Dokonałem podmiany na "noname" z Allegro ( w którym nie działa niestety mikrofon - reklamacja :) ) i ładowanie działa prawidłowo.Stad pytanie do użytkowników gdzie można kupić sprawdzone złącze do Mi5?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...