Skocz do zawartości

Ładowanie tylko na oryginalnym kablu xiaomi - zagadka roku!!


dudijack

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest tak niespotykany, że pozwoliłem go sobie opisać w ww. wątku. Telefon MI-5 posiadam od blisko 3 lat . Do października ubiegłego roku ładowanie baterii przebiegało bezproblemowo w oparciu o dowolną ładowarkę i przewód USB C. Od tego pamiętnego miesiąca telefon można naładować tylko oryginalnym kablem xiaomi. Inne przewody są "ignorowane" przez telefon. Jedynym rozwiązaniem jest restart telefonu, wtedy po ponownym uruchomieniu z już podpiętym innym kablem  następuje i ładowanie i transfer danych . Może jakaś mądra głowa zna rozwiązanie tego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CryRek Hehe widzę że nie tylko ja wyrobiłem jej dziureczkę ;3 

Kupiona miesiąc, dwa po premierze - i wkładanie kabla za każdym razem to walka na wciskanie, milimetry i (Broń Boże!) nie ruszanie kabla w czasie ładowania. Bolesne. Ale cieszę się że jeszcze działa...

 

Zaś autorze @dudijack - masz rację, możesz czuć się wyjątkowy :D Czyściłeś tak w ogóle gniazdo usb? Lubi się syfić więc i nie łapać... A te kable to na pewno w 100% okej działające? ;] 

Może tylko oryginalny jest w stanie dostarczyć największego natężenia... Ale zasilacz wtedy też oryginalny? Sprawdź pod tym kątem. Poza tym jakiś markowy kabel/ładowarkę ogarnij. Blitzwolf działa bardzo dobrze z Mi5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany. Winne jest złącze USB. Dokonałem podmiany na "noname" z Allegro ( w którym nie działa niestety mikrofon - reklamacja :) ) i ładowanie działa prawidłowo.Stad pytanie do użytkowników gdzie można kupić sprawdzone złącze do Mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...